PALUBA
March 29, 2024, 04:21:09 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 [4]   Go Down
  Print  
Author Topic: A.D.1972 - početak moje priče  (Read 43782 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
KAPETAN959
mornar
*
Offline Offline

Posts: 25


« Reply #45 on: February 14, 2013, 12:52:08 pm »


  Slike i film vezano "Saratoga" su izvanredni ! Očevidac sam iste posjete i zadovoljstvo je to ponovno vidjeti.Zahvaljujem kolegi "jadran 2", izvrsno!!!
 Lično sam imao čast kročiti na palube ratnih brodova kako slijedi:

 Veliki protivpodmornički brod flote Sovjetskog Saveza "NIKOLAEV", isti je bio u Dubrovniku 30 okt.- 5 nov. 1975. u sastavu nosač helikoptera "LENJINGRAD" i podmornica meni nepoznatog tipa vezani uz bok "Nikolaeva" u luci Gruž.

Nosač aviona USA  "AMERICA" u Dubrovniku boravio 22-26 nov. 1976.

Nosač aviona USA "KENNEDY" u Dubrovniku boravio 28 mart- 2 apr.1977.

Raketna krstarica Sovjetskog Saveza "Admiral Zozolaja" oktobra 1977. Dubrovnik, Gruž.

Spisak nije konačan i svaka posjeta zavrjeđuje opis uz fotografije koje trenutno iz tehničkih razloga ne mogu postaviti pa ću svakako nastaviti priču koja je za mene započela USS "Springfieldom" 1972 u Dubrovniku.

Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #46 on: February 16, 2013, 05:17:02 pm »

Samo ti nastavi priču, a do tada evo ti ovaj CLG-7 USS Springfield pred Dubrovnikom 1972. godine   Smiley

Svašta imam po kutijama, ni sam ne znam dok me neko ne podseti  Wink


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* CLG-7_ USS Springfield.jpg (142.33 KB, 1024x650 - viewed 314 times.)
Logged
KAPETAN959
mornar
*
Offline Offline

Posts: 25


« Reply #47 on: February 19, 2013, 08:02:28 am »

 
  Hvala na fotografiji "SPRINGFIELDA" 1972 u Dubrovniku.Lijepo je to vidjeti ponovo.ističem još dva broda na kojima sam bio također u Dubrovniku.Riječ je o USA razaračima: 1. USS "FARRAGUT" (DDG-37) 1977. godine
                  2. USS "COONTZ"    (DDG-40) 1981. godine

Logged
TČ144
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 431



« Reply #48 on: January 31, 2014, 06:24:23 pm »


  Bio sam na Muzilu jul - septembar 1982.Obuka je podrazumjevala i posjetu razaraču "Split"....da legendarnom razaraču, ostalo je sjećanje na taj davni dan ljeta 82-ge, baš se sjećam starijeg PBB komandanta broda u raspremi i drago mi je da znam o kome je riječ poslije toliko godina.A evo i jedne slike još davnije posjete Sovjetskih ratnih brodovas Kotoru 1969.Uz raketnu krstaricu "Grozni" i BPK (veliki protivpodmornički brod) Sovjetske flote vidi se i razarač "Split" na rivi u Kotoru.
Sjeća li se neko ove posjete Kotoru iz 1969. ?
Malo sam zakasnio jer sam novi na palubi.Sječam se tog dodađaja jer smo bili poslani iz Tivta na ispomoč pri vezivanju brodova.Ispred na rivi je R-21 a na sidru je bio R-11 ali na žalost se ne vidi.To je veljača 1968.Na postu o Higginsima postavio sam sliku gdje se vidi R-11 Split.
Logged
Pages:  1 2 3 [4]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.021 seconds with 22 queries.