PALUBA
April 28, 2024, 12:33:49 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18   Go Down
  Print  
Author Topic: Akcija "Kozara" - spasavanje oklopa od istorijskog značaja Sd.Kfz.-251/22  (Read 94348 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #210 on: February 26, 2013, 12:10:54 pm »

Odlično.
Logged
Danko SVIK VRS
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 80


« Reply #211 on: February 26, 2013, 12:16:00 pm »

Treba složiti priču kako valja, zatim uputiti taj dopis (pismo, poruku već šta) na mejl za predsednika RS Milorada Dodika, kao i na mejl predsednika NSRS Igora Radojčića.

Uz normalno podsećanje da je to nacionalna istorija i kulturno blago Republike Srpske. Zatim poželjno je napomenuti kako se ti eksponati čuvaju u svetu, pa navesti od Kalemegdana, preko..... itd. 
Logged
airbag
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 267


« Reply #212 on: February 26, 2013, 12:17:18 pm »

Evo predloga:
1.   Osnuje se „udruga građana“ klub tehnicke kulture tako nesto, odrede se vodje projekta, clanstvo se rasporedi prema zeljama i znanjima, limarija, mehanika, stolarija, oružje..
2.   Taj klub trazi od muzeja u osnivanju ili vec koje nadlezne institucije da volonterski osposobe kolekciju okl. vozila za uzvrat dio prhoda muzeja ide na restauraciju ostalih exponata, kao i prodaja viska (duplih) exponata u zamjenu za djelove koji nedostaju ili tako…
3.   Potpise se Ugovor o zajednickom poslu, pravima i obvezama, clanovi ce da rade besplatno, predaja i podjela marketinskih prava a sve u cilju prikupljanja opreme i novaca, koristenje radnih hala i prostora, itd..
4.   Temeljem tog ugovora, kod uvoznika u RS, za recimo Black&Decker dogovori se komplet alata, a za uzvrat se dozvoli snimanje, Logo za potrebe kompanije plus sve objavljivanje kad se snimaju reportaže.
5.   Kad se nabavio alat kod uvoznika, boja, lakova, itd… ista shema ko i za alat
6.   S Vladinom telvizijom exkluzivni ugovor o snimanju dokumentarne emisije, zarada ide u fond Udruge za daljnji rad..
I eto osnovne crte kako to obaviti bez drzavnog novca a uz puno entuzijazma ..

PS: I naravno jedno brojno i ozbiljno udruzenje takvih gradjana koji zrace ozbiljnoscu i entuzijazmom, pa su u pozitivnom kontekstu cesto prikazivani na TV i ostalim medijima, ima neprocenjivu vrednost politicarima uoci izbora kad im trebaju glasovi :-)

Logged
Danko SVIK VRS
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 80


« Reply #213 on: February 26, 2013, 12:37:07 pm »

Evo predloga:
1.   Osnuje se „udruga građana“ klub tehnicke kulture tako nesto, odrede se vodje projekta, clanstvo se rasporedi prema zeljama i znanjima, limarija, mehanika, stolarija, oružje..
2.   Taj klub trazi od muzeja u osnivanju ili vec koje nadlezne institucije da volonterski osposobe kolekciju okl. vozila za uzvrat dio prhoda muzeja ide na restauraciju ostalih exponata, kao i prodaja viska (duplih) exponata u zamjenu za djelove koji nedostaju ili tako…
3.   Potpise se Ugovor o zajednickom poslu, pravima i obvezama, clanovi ce da rade besplatno, predaja i podjela marketinskih prava a sve u cilju prikupljanja opreme i novaca, koristenje radnih hala i prostora, itd..
4.   Temeljem tog ugovora, kod uvoznika u RS, za recimo Black&Decker dogovori se komplet alata, a za uzvrat se dozvoli snimanje, Logo za potrebe kompanije plus sve objavljivanje kad se snimaju reportaže.
5.   Kad se nabavio alat kod uvoznika, boja, lakova, itd… ista shema ko i za alat
6.   S Vladinom telvizijom exkluzivni ugovor o snimanju dokumentarne emisije, zarada ide u fond Udruge za daljnji rad..
I eto osnovne crte kako to obaviti bez drzavnog novca a uz puno entuzijazma ..

PS: I naravno jedno brojno i ozbiljno udruzenje takvih gradjana koji zrace ozbiljnoscu i entuzijazmom, pa su u pozitivnom kontekstu cesto prikazivani na TV i ostalim medijima, ima neprocenjivu vrednost politicarima uoci izbora kad im trebaju glasovi :-)




Odlično je to ali za Srbiju i Hrvatsku, gde postoji koliko toliko ti navedeni klubovi. Tako sa Muzejem Jugoslovenskog vazduhoplovstva sarađuju maketarski klubovi, koji su volonterski uradili par eksponata.

U Srpskoj, prvo se treba formirati svest o značaju tog, pa tek ostalo. Za drugi entitet neću ni da govorim.
Jednostavno, odlično poznajem situaciju u BiH, da mogu slobodno reći da je sve to sizifov i jalov posao.

Da se ne desi kao meni, kad sam im govorio šta treba da se uradi, oni su meni govorili da sam budala, pametnjaković, da nije moje da razmišljam, da nisam dovoljno školovan ili da sam neškolovan itd.

A kad je bilo pod hitno da se nešto uradi, onda je bilo neka Danko će to, on to zna i sl.

E zato sam ja 31. marta 2008., otišao iz OS BiH uz časni otpust, a pre toga sam bio kod Selme Cikotića, da mu obrazložim zašto sam prihvatio 12 meseci raspolaganja i zašto napuštam OS. Uz sva moralna, ljudska i nacionalna osećanja, kao i časno ponašanje, jednostavno tamo nisam imao saradnika koji bi me podržao u naporima da se nešto sačuva i uradi.
Zato sam se spakovao i otišao iz Srpske za Beograd. Danas ja u svom radu imam podršku eminentnih ljudi kao što su naši Bojan Dimitrijević, Ljuba Savić, Saša Radić, Nebojša Đokić, Dragi Ivić i drugi.

Pored toga sam i moderaton na Maj Sitiju.

Jednostavno, za sve treba pre svega svest pojedinaca, ako toga nema nema ni posla.

Izvinajavam se na malom offfff, ali hoću da vam kažem pred kojim ste se problemom našli.
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #214 on: February 26, 2013, 05:14:20 pm »

Svaka VAM čast na prvim koracima,  ali šta dalje ?

Sada se zna cena, da je neprocenjivo, nekome je to u džep 100.000E ili više, opasna sumica.

Već čujem, "Halo Bing, kako brat".......................
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #215 on: February 26, 2013, 05:21:39 pm »

Pravi se nova emisija. Nastavak.
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #216 on: February 26, 2013, 05:24:02 pm »

 

Nek je "sila" s tobom.
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 150



« Reply #217 on: February 26, 2013, 05:34:27 pm »

Pravi se nova emisija. Nastavak.

Dobra vijest.
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #218 on: February 26, 2013, 05:53:03 pm »

Smrt gvožđarskoj mafiji!
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #219 on: February 26, 2013, 05:55:30 pm »

Vlado, hvala!
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #220 on: February 26, 2013, 06:24:43 pm »

Dakle, momci, djevojaka nema još uvijek na ovom dijelu foruma, molim vas da ako ko šta zna o ovim vozilima, istorija, jedinica, kretanje kroz rat, kad je dospijelo u JA, odnosno u partizane i sve bitno oko ovih vozila. Gdje je proizvedeno. Koliko ih je preživjelo rat, koliko ih ima sada, procijenjenu vrijednost itd. Ponudio sam uredniku emisije da o svakom vozilu napravimo po jednu priču. Da napravimo iventuru. Ako ima ko pristup podatcima u VP 2908 Pančevo ( ne znam da li još postoji ta vojna pošta nastala preseljenjm ove VP iz Banja Luke) da vidimo šta je nekad bilo u postavci izložbe u Banja Luci, a šta je preživjelo. Imam nekoliko izvora podataka iz ove kasarne.

Dakle, ko šta zna neka šalje.

Pozdrav

Vlado
Logged
airbag
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 267


« Reply #221 on: February 26, 2013, 08:09:53 pm »

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/UnG3fw1jgIk?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

Manje/vise svi prezivjeli Sd.Kfz 251 u svijetu +  
SdKfz. 251/1 Ausf. C – Kevin Wheatcroft Collection (UK)
SdKfz. 251/7 – Kevin Wheatcroft Collection (UK)
SdKfz. 251/8 Ausf. C – Dmitry Bushmakow Collection (Russia
SdKfz. 251/9 – Kevin Wheatcroft Collection (UK)
SdKfz. 251/16 – Kevin Wheatcroft Collection (UK)
SdKfz. 251/21 – Kevin Wheatcroft Collection (UK)
Three SdKfz. 251/? Ausf. D –  Private Collection (Slovakia) za koje ne,a sluzbenih fotografija, neke sam nasao na facebooku, kolekcija Kevin Wheatcroft koji ih i ima najvise na jednom mjestu, tako da je on vjerovatno i zainteresiran za tog u Banja Luci, ovog je opravio ..


* 251org.jpg (396.84 KB, 957x638 - viewed 63 times.)
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 492


« Reply #222 on: February 26, 2013, 08:18:20 pm »

I Kubinka ima jedan, ali podvarijante 9, sa kratkim 75mm/24. Jedan podvarijante 22 ima na Kalemegdanu.


* 221_БТР 251-9.jpg (450.24 KB, 1152x1639 - viewed 77 times.)
Logged
airbag
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 267


« Reply #223 on: February 26, 2013, 08:31:59 pm »

Onaj Sd.Kfz.251/22 #114 kojeg je jadran2 stavio prije nekoliko stranica, je izgleda jedini preostali i ispravan na svijetu uz ovaj o banja Luci ?!?!?
Logged
milena braco
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 703


« Reply #224 on: February 26, 2013, 09:24:46 pm »

Meni se stalno vrti u glavi da ovaj transporter nije iz bivseg SCOMJ nego iz nekog muzeja ( jel bijase Muzej Bosanske Krajine?) ili iz Kastela? Tamo negdje sam ga vidio ili samo sanjao.
Logged
Pages:  1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.029 seconds with 23 queries.