PALUBA
April 24, 2024, 06:56:22 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 35   Go Down
  Print  
Author Topic: Ратна морнарица Војске Југославије  (Read 242207 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Adler
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 160


« Reply #120 on: April 22, 2014, 11:31:39 pm »

Jel bilo šansi da se 31 proda 90-ih? Čuo sam nešto na tu temu (da su navodno potencijalni kupci i obilazili brod) ali ne znam ništa više.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #121 on: April 22, 2014, 11:32:05 pm »

Naravno da je trebala da ima RM cim je izlazila na more. Strategijski znacaj crnogorskog primorija je veci od hrvatskog jer je blizi Otrantu. Sa druge strane tada je SRJ bila prvo izolovana i na granici sukoba sa NATO, a kasnije je do tog sukoba i doslo. Time je potreba za jakom RM bila opravdana.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #122 on: April 22, 2014, 11:35:43 pm »

Ja sam cuo za kupce iz perioda posle 2000-te. Mogli su i RF-32 Podgorica da ponude na prodaju ako vec nisu. Taj brod je plutao u MTRZ-u od '95 do '07.
Logged
mali od palube
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 376



« Reply #123 on: April 23, 2014, 08:19:45 am »

Ne znam koliko je tačno, jer sa RM nisam imao nekog dodira, ali MT oficiri su mi pričali da je možda i najveći problem RM VJ bio u MTRZ-u SaKo jer je preuveličavao cene a da je kvalitet radova bio izuzetno loš. Navodili su mi primere nekih brodskih sistema i uređaja (kao laik nisam obraćao pažnju o čemu se radi) koji nisu funkcionisali na brodovima jer niko nije znao i hteo da ih popravlja, a da su sposobne i stručne pojedince često zamenjivali nesposobnjakovići sa "drugim talentima".
Mislim da to nije u potpunosti tačno.
MTRZ je imao tokom 90-ih, pa sve do kraja i ljude i znanje za najzahtjevnije poslove.  Ne znam ko ti je pričao te priče ali nisu u pravu. Za cijene ne znam ali to je bilo vrijeme krize, pa su sredstva bila limitirana.
Ovo oko sposobnih i stručnih i nesposobnjakovića isto ne stoji. Od radnika pa do rukovodioca sve su bili uglavnom ljudi sa bogatim iskustvom još iz 70-ih i 80-ih godina, kada se zaista i kvalitetno radilo. Ako si mislio na vojni kadar, oni koji su imali "druge talente" obično bi išli u komande i napredovali ka vrhu, kako to obično u vojsci i biva  Wink
Ukratko kriza je 90-ih zahvatila sve i MTRZ nije bio izuzetak. Nedostajalo je novaca, materijala pa samim tim i volje za rad, kao ustalom i u  mnogim drugim sličnim firmama u SRJ...
Logged
FF
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 929


« Reply #124 on: April 23, 2014, 09:06:01 am »

Ne znam koliko je tačno, jer sa RM nisam imao nekog dodira, ali MT oficiri su mi pričali da je možda i najveći problem RM VJ bio u MTRZ-u SaKo jer je preuveličavao cene a da je kvalitet radova bio izuzetno loš. Navodili su mi primere nekih brodskih sistema i uređaja (kao laik nisam obraćao pažnju o čemu se radi) koji nisu funkcionisali na brodovima jer niko nije znao i hteo da ih popravlja, a da su sposobne i stručne pojedince često zamenjivali nesposobnjakovići sa "drugim talentima".

2003. proveo sam 30 dana kao student maš. fakulteta na stručnoj praksi u Sa.Ko. Iako su to već bile godine kada je materijalna i intelektualna degradacija uzela maha, iz onoga što sam tamo video i naučio, sa sigurnošću tvrdim da je to bila brodo-remontna ustanova ogromnog renomea, sa referencama koje nije imala ni jedna druga u bivšoj Jugoslaviji, štaviše, internacionalno poznata i poštovana. U predratnim godinama - veoma prohitabilna ustanova. Iako je tada već cela dekada pod sankcijama, ratovima i ekonmskom krizom uzela maha, što se dalo videti po zapuštenoj infrastrukturi, zavod je još uvek imao ogroman stručni potencijal, možda i veći nego u predratnim godinama, zato što je 90-tih sticajem ratnih oklonsti, veliki broj inženjera i stručnjaka koji su radili u BI i drugim ustanovama na području Hrvatske, prešao u Sa.Ko. Najveća šteta od unuštavanja Zavoda je prekid u tom kontinuitetu stručnih kadrova, koji se, bar za naših života neće zanoviti. Inženjere i meštre zamenile su prodavačice u buticima i noćni čuvari vila i apartmana bogatih stranaca koji rade za platu koja udara na dostojanstvo.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #125 on: April 23, 2014, 01:23:21 pm »

ПН-27. Ова фотографија постоји већ на форуму само што сам ја сада ставио верзију без воденог жига сајта Дефенсток. [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Обална артиљерија. [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* PN-27.jpg (54.72 KB, 640x366 - viewed 121 times.)

* art1.jpg (36 KB, 640x358 - viewed 101 times.)

* art2.jpg (46.49 KB, 640x499 - viewed 109 times.)
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 061


« Reply #126 on: April 23, 2014, 02:34:30 pm »

Naravno da je trebala da ima RM cim je izlazila na more. Strategijski znacaj crnogorskog primorija je veci od hrvatskog jer je blizi Otrantu. Sa druge strane tada je SRJ bila prvo izolovana i na granici sukoba sa NATO, a kasnije je do tog sukoba i doslo. Time je potreba za jakom RM bila opravdana.

Oslonac taktike upotrebe RM bila su ostrva, koja CG definitivno nije imala. Samim tim su i RF bile i više nego lagani cilj. Ipak, kako prodati najveće brodove, a želeti da formacijska mesta ostanu ista. Ne može se biti admiral samo na RToP i RČ.
Logged
mandalina
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 152

bilo nekad i nevratilo se


« Reply #127 on: April 23, 2014, 02:34:41 pm »

SR Jugoslavija je prvo trebalo da smisli (novu) svrhu svoje Ratne mornarice. Sećam se da je u jednom od poslednjih brojeva Narodne Armije k-dant Flote rekao da svođenjem akvatorije na crnogorsko primorje tj. gubitkom razuđene obale dotadašnja doktrina, organizacija i sve ostalo Ratne mornarice izgubila smisao/svrhu i da SR Jugoslavija treba da RM postavi na potpuno nove osnove.

Naravno, ovo govorim kao potpuni laik za RM, ali valjda prvo smisliš zadatke pa onda se pripremaš i opremaš za njih. Verovatno bi te podmornice (ili neke od njih) imale svrhu i u SR Jugoslaviji, ali to je valjda sve trebalo izanalizirati.

 

Odlično razmišljanje. Vojska je živa stvar. Uvjek ima razloga, da se prilagađa. Ili zbog geografskih pitanja, financijskih pitanja, političkih...
JNA kao cjelina več bi trebala u početku 80. godina da se pretransformiše. Da se otarasi partije, da se otarasi zastarjelih sistema, oružja i opreme. Da se otarasi objekta, koji nisu imali važne svrhe ili su bili neupotrebljivi itd.
Ali tek sada to znamo.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #128 on: April 23, 2014, 02:54:01 pm »

Tacno je to sto Mandalina kaze da je JNA trebala da ima savremeniju opremu u pojedinim rodovima i sluzbama, ali nije SFRJ bila SSSR ili SAD pa da je mogla sve da isprati u potpunosti. I ovo sto smo je JNA imala iziskivalo je ogromna novcana sredstva.

JNA ne bi bila JNA bez partije i ideologije. Na tome je stvorena. Ne zelim dalje da ulazim u detalje jer cu doci u sukob sa pravilnikom i clanovima foruma. Ono sto jos zelim da kazem jeste da ne postoje oruzane snage na koje vladajuca partija u drzavi ne utice. Predsednik drzave vas unapredjuje u cin admirala odnosno generala, on vas isto odlikuje, ministar odbrane je isto clan neke stranke i sl. Partija u JNA je barem bila vidljiva. Danas je vecina armija sveta navodno demokratizovana sem kineske, severnokorejske i jos nekih.
Logged
mali od palube
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 376



« Reply #129 on: April 23, 2014, 07:14:19 pm »

Tačno je ovo.
Vojska je bila pod velikim uticajem ideologije...
A koja nije Huh?
Vojska je tu dabrani državu a ne narod...
Država su funkcioneri...
Narod je da radi i sluša...i po potrebi gine...
Ko preživi može na forumima da prepričava svoja iskustva....
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #130 on: April 23, 2014, 07:47:21 pm »

JNA je napuštala neke objekte šezdesetih i osamdesetih godina. Nešto je predala Ustanovi za održavanje plovnih puteva. Normalno, tamo je instalirala kbb Mladena Ikicu za direktora. Neka skladišta je napustila ali ne i predala općinama. U krugu tih skladišta živjela su građanska lica na službi u JNA. Obrađivali su i vrtlove, sadili breskve. Snalazili se dok ne dobiju stan. Pa nije se sve moglo predati u dva miseca.
Logged
Adler
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 160


« Reply #131 on: April 23, 2014, 07:52:29 pm »

@ mali od palube, FF

Ja rekoh na početku da sam za RM potpuni laik i da su mi tako drugi rekli. Verovatno svako od vas ima neki svoj doživljaj tog vremena i dešavanja u RM, i verovatno svako od vas ima nekoga drugog da krivi za takvu situaciju. Pozz
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 061


« Reply #132 on: April 23, 2014, 08:11:53 pm »

Bilo je teško dovući majstore na brod, bilo je šefova objekta koje nisu zarezivali ni za kiselu šljivu. Kad dodju na brod, bez piva  i sendviča nisu hteli ni da sidju u mašinu. Dešavalo se i da odrade traljavo i pogrešno pa smo morali da reklamiramo radove.
Ovo govorim iz iskustva na graničarima.

Dešavalo se da čekamo obloge na izduvima po ceo dan jer nisu hteli da dodju. Kad god i koga god zoveš, "Evo idu!" I onda ode k-dir V bo sa svojima, donese ih na brod i ugradjuju celo posle podne da bi mogli ujutru da isplovimo.

Sa jedne strane ih i ne krivim mnogo jer im je plata kaasnila po više meseci. Sa druge strane, bilo je i majstora koji su radili izuzetno pošteno i korektno bez obzira na kašnjenje plate. Njima je ipak obraz bio na prvom mestu. Nisu hteli da ih trpaju u isti koš sa drugima.
Logged
marinero
Prijatelj foruma
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 154


« Reply #133 on: April 24, 2014, 03:42:43 pm »

Ne znam koliko je tačno, jer sa RM nisam imao nekog dodira, ali MT oficiri su mi pričali da je možda i najveći problem RM VJ bio u MTRZ-u SaKo jer je preuveličavao cene a da je kvalitet radova bio izuzetno loš. Navodili su mi primere nekih brodskih sistema i uređaja (kao laik nisam obraćao pažnju o čemu se radi) koji nisu funkcionisali na brodovima jer niko nije znao i hteo da ih popravlja, a da su sposobne i stručne pojedince često zamenjivali nesposobnjakovići sa "drugim talentima".

2003. proveo sam 30 dana kao student maš. fakulteta na stručnoj praksi u Sa.Ko. Iako su to već bile godine kada je materijalna i intelektualna degradacija uzela maha, iz onoga što sam tamo video i naučio, sa sigurnošću tvrdim da je to bila brodo-remontna ustanova ogromnog renomea, sa referencama koje nije imala ni jedna druga u bivšoj Jugoslaviji, štaviše, internacionalno poznata i poštovana. U predratnim godinama - veoma prohitabilna ustanova. Iako je tada već cela dekada pod sankcijama, ratovima i ekonmskom krizom uzela maha, što se dalo videti po zapuštenoj infrastrukturi, zavod je još uvek imao ogroman stručni potencijal, možda i veći nego u predratnim godinama, zato što je 90-tih sticajem ratnih oklonsti, veliki broj inženjera i stručnjaka koji su radili u BI i drugim ustanovama na području Hrvatske, prešao u Sa.Ko. Najveća šteta od unuštavanja Zavoda je prekid u tom kontinuitetu stručnih kadrova, koji se, bar za naših života neće zanoviti. Inženjere i meštre zamenile su prodavačice u buticima i noćni čuvari vila i apartmana bogatih stranaca koji rade za platu koja udara na dostojanstvo.

Bojan je sve rekao! AMIN!!!!!!
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #134 on: April 24, 2014, 04:57:36 pm »

Паре су почетак и крај свега. Тада их није било и просто је чудо како је толика техника успела да преживи и до данас.

Читао сам транскрипте седница Врховног савета одбране СРЈ на сајту Е-новине. Не знам колико је то веродостојно, али постоје делови који се односе и на РМВЈ. На једној од седница се водила расправа око новог дана РМ. Момир Булатовић је предлагао да дан РМ буде дан када је Црна Гора ослободила Бар од Турака. Тај дан су по његовим речима предлагали и припадници РМ. Поједници су се томе противили јер тај дан везан само за ЦГ, а не за Србију. Милошевић је рекао да је њему свеједно када ће тај дан да буде, али само да је лети. Можда је због тога изабран 9. јун као нови дан РМ. Постојали су и предлози да дан РМ буде дан оснивања базе у Кумбору.

Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 35   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 22 queries.