PALUBA
April 29, 2024, 05:36:54 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2]   Go Down
  Print  
Author Topic: Vojna akademija Colorado Springs  (Read 10586 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Sailor
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 750



« Reply #15 on: September 30, 2008, 09:27:52 pm »

Quote
Mi smo u Vojnoj gimnaziji jedni druge pokrivali 24 sata. Bilo sramota da prijavis nekog

          Схватам ја тебе момче, него треба да схватиш да се налазиш у једном потпуно другачијем друштву у коме моралне вредности се сматрају за баласт .

       Труди се да се одржиш али не по цијену да постанеш као они.Буди мудар али и поштен.Господ је рекао: "Будите паметни као змија али безазлени као голуб".Вјерујем да си увијек корак испред њих , јер их видиш из другог угла, видиш их какви су.

     Поред свега што су они такви ти буди фер према свима.Њих није ко имао учити врлинама које си ти стекао у кругу породице.Прихвати их као такве и труди се да својим примјером задобијеш њихово повјерење.

           Твоја је дужност да ту покупиш што више војних знања, а политичку и сваку другу индоктринацију ће твоје срце само знати да препозна, другим ријечима на једно уво уђе на друго изађе.Ти си војник своје земље и једини циљ је да се вратиш отуда наоружан војним умијећима за којима држава Србија сматра да су потребна, све остало што ти сервирају је атак на твоју личност и са тиме се мораш сам изборити.Немој се превише секирати због тога јер то је дио пакета који они мисле да мораш да вратиш назад. Wink

       
« Last Edit: September 30, 2008, 09:29:26 pm by SailorCG » Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #16 on: October 01, 2008, 12:41:31 am »

Quote
Prva stvar, Dril je odvojen od skole jer se ne moze uciti pod pritiskom. Druga stvar video bi tebe koji ovo komentarises kada ti se neizivljeni stvor koji cak nije ni stariji od tebe (mnogi dodju ranije na akademiju pa smo ista generacija a razlicit razred) unese u  lice i dere se ko manijak a ti ne smes da pisnes a da ne govorimo o nekoj reakciji.
Kako li ovo izgleda da mi je da znam... Grin
Logged
SKYLARK
desetar
*
Offline Offline

Posts: 125



« Reply #17 on: October 01, 2008, 01:51:18 am »

Nenade, na obuci u specijalnoj ti se dere covek sa iskustvom koji je sigurno 100 puta bolji od tebe koji si u to vreme tek dosao, a druga stvar on je tvoj(srbin). Meni se uneo u facu covek koji je slabiji od mene jer sam se smejao dok smo radili sklekove. Uvija se beda kraj mene, a ja radim pravilno i smejem se, a on se unese meni u lice i pocne da se dere: sta ti mislis ako si iz srbije da si mnogo opasan, ovo je moja akademija! reci jel ga ne bi pojeo na licu mesta da ti to uradi (on je samo godinu dana stariji od mene)
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #18 on: October 01, 2008, 02:00:52 am »

Pa pazi ovako! Ti si tamo zbog sebe, a ne zbog njega! Njemu je to posao (jer bolje ne ume), a tebi je posao da slusas (ili ne) sta ti se on dere! On ce da ostane tu gde je sad, a ti ces da nastavis da guras dalje...ili u prevodu "moze da ti pljune pod prozor"! To su njegovih 5min...cuti i trpi, sta da ti kazem! Drali su se i meni pa mi nista ne hvali! Nije bitno dal je srbin ili turcin ili amerikanac...ko god da ti se dere u facu! Nije prijatna situacija, znam...al iskuliras! Ne primaj nista k srcu (a ako vidis da nista pametno ne prica, ni k mozgu)!
« Last Edit: October 01, 2008, 02:08:58 am by Nenad » Logged
SKYLARK
desetar
*
Offline Offline

Posts: 125



« Reply #19 on: October 01, 2008, 03:11:42 am »

Ma kakvi, nije to nikakav problem, nego pokusavam da docaram situaciju WASP-u koji smatra da to drila videlo nije.
Logged
SKYLARK
desetar
*
Offline Offline

Posts: 125



« Reply #20 on: October 01, 2008, 03:31:51 pm »

evo nesto fino. Juce donesose na akademiju primerak novog aviona F35 pa sam uspeo da slikam. Nazalost sliku sam morao da smanjim jer je ne bih drugacije mogao prikaciti.


* DSCN0459.JPG (61.17 KB, 448x336 - viewed 121 times.)
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #21 on: October 01, 2008, 07:00:50 pm »

Jel' to za reklamu?  Grin Koja je ovo verzija? Jel' VTOL, STOL ili klasična?
Logged
SKYLARK
desetar
*
Offline Offline

Posts: 125



« Reply #22 on: October 01, 2008, 08:18:47 pm »

Nemam pojma to niko nije napomenuo mislim da je ova sa vretikalnim poletanjem i sletanjem.
Logged
machak
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 588



« Reply #23 on: October 03, 2008, 12:18:21 pm »

Quote
evo nesto fino. Juce donesose na akademiju primerak novog aviona F35 pa sam uspeo da slikam
Heh, kako si ti to rekao, kao da su vam doneli primerak novih čizama, ili tako nečeg sitnijeg.  Grin
Eee, to je standard, to je jaka država i vojska.

U svakom slučaju ekskluziva, svaka čast!  Wink
Logged
SKYLARK
desetar
*
Offline Offline

Posts: 125



« Reply #24 on: October 03, 2008, 03:10:22 pm »

Zao mi sto sam prva godina pa ne smem da nosim fotoaparat(ovo je bilo na sverc) i ne smem da hodam van linije(pravilo trcimo po mermernoj liniji) inace imao bi da vam pokazem milion stvari. Skoro svake sedmice imamo nadletanje tokom parade. Do sada sam video svasta: F16, T38, MH-53, HH-47(zaboravio sam mu oznaku ne zamerite), UH1-N, KC-10, KC-135, C-5 GALAXY, C-17 GLOBEMASTER, A-10. Najzanimljivije je bilo kada je grupa od 2 MH-53 pave low na sred parade nadletela nasu formaciju a onda se vratila i sletela na akademijiu (to je nesto kao otvorena vrata, da vide ljudi malo tehniku)
Logged
machak
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 588



« Reply #25 on: October 07, 2008, 04:55:57 pm »

Цитат из теме о М-16:
Quote
ovde na akademiji me primili za instruktora na AK47
Значи сада си инструктор за "леџендари еј-кеј форти-севен" Wink

Како то иде са инструктажом, инструкторима...?
Logged
SKYLARK
desetar
*
Offline Offline

Posts: 125



« Reply #26 on: October 07, 2008, 05:58:47 pm »

       Ma da bre! Mnogo dobro!
       U pitanju je velika prednost, kao sto sam vec rekao, imaju para i bacaju na sve i svasta. Ne pitaju koliko kosta. Postoji istorijska sekcija koja se bavi prezentovanjem istorije (uglavnom ratova). Za ovu priliku je obezbedjeno raznovrsno naoruzanje od perioda americke revolucije do danas. Instruktori nose autenticnu uniformu koja predstavlja vojnika koji je nosio ili nosi to oruzje, drze prezentaciju o oruzju, ukratko objasne polaznicima kako se oruzjem rukukje i onda na vatrenu liniju.
       Ja cu predstavljati srpskog vojnika, pa ujedno da pitam gde mogu da nabavim finu maskirnu uniformu, nesto kao sto ima specijalna brigada?
Logged
machak
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 588



« Reply #27 on: October 07, 2008, 07:15:10 pm »

Специјална бригада има у употреби униформе М-93, М-02 и М-03. Најлепша и налквалитетнија је М-02. Тражи њу да ти обезбеде.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 000


« Reply #28 on: August 08, 2010, 04:19:07 pm »

SKYLARK, dugo nam se ne javljaš, da li si još uvek na Palubi ili ne?

Ako jesi, napiši nam šta ima novo... Smiley
Logged
Pages:  1 [2]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.029 seconds with 22 queries.