PALUBA
March 28, 2024, 12:55:59 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 26   Go Down
  Print  
Author Topic: Tenkovski biatlon  (Read 137353 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
CheefCoach
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 158


« Reply #120 on: August 04, 2014, 11:19:34 pm »

Srbija je 4-ta u generalnom plasmanu, iza Rusije, Jermenije i Kazahstana.
Znaci nisu losi,nismo se obrukali
Ima jos vremena, ali koliko ja vidim nisu. Nas tenk je porsao sve prepreke i ne izgleda kao da se upravo vratio iz Sirije (kao na primer Kazahstanac). Oni su uspeli da polome suknjicu na tenku.
Kinezi su se obrukali, njima je tenk sta na sred staze; morao je da ulece rezervni.
Logged
Pero™
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 400



« Reply #121 on: August 06, 2014, 11:19:08 am »

Izvinjavam se ako nisam sve pročitao, ali dali je bila još koja ekipa iz EX Juge, ili samo iz Srbije ?
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #122 on: August 06, 2014, 02:45:32 pm »




   Izgleda da kod Rusa nema beneficiranog staža sudeći po sedoj glavi sa leve strane zadnje fotografije. Kod njih se vozi tenk do 65. godine i to još na takmičenju?

Ma izvukli veterane iz penzije samo za takmičenje, ili ih digli u rezervu. Zamisli da Rusi na svom terenu na svom tenku ne budu prvi. To bi bila planetarna sramota.
Ovaj na fotografiji je prošao i Avganistan a verovatno i pre toga. Smiley
Logged
CheefCoach
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 158


« Reply #123 on: August 06, 2014, 03:11:04 pm »

Izvinjavam se ako nisam sve pročitao, ali dali je bila još koja ekipa iz EX Juge, ili samo iz Srbije ?
Ove godine samo iz Srbije. Hrvatska je mislila da posalje ekipu, ali jbg. gospodarska kriza...
Logged
Pero™
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 400



« Reply #124 on: August 06, 2014, 03:40:34 pm »

Hvala Cheef

Nešto se je pričalo da če doči i iz Slovenije. Zašto nisu neznam.

A tenk je na neki način svačiji, mislim da ga upotrebljavaju sve vojske koje su učestvovale. Pa je tako fer za sve, da imaju istu tehniku.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #125 on: August 06, 2014, 04:26:27 pm »

Ma da su tu Bugi i Saraga (ovo su nadamci, ne pominjem imena jer nisam dobio dozvolu od istih, zapravo nisam ih ni pitao) pored Belog koji je u Rusiji u ekipi, i još par asova, ma kakvi crni Rusi. Jeste, imali su oni Čečeniju i Gruziju, ali imali smo i mi iskustva, i to važi za sve ex Yu republike.

Kod nas vozači kada su dolazili (mahom) iz Vršca sa obuke vozača, prvo što smo radili na poligonu Karapandža je da su vozili na slepo, sa spuštenim poklopcima na periskopima, pod punom brzinom, jer vozać MORA da veruje k-diru tenka, posle smo radili druge vrste doobuke. Sve u svemu, ko se od njih posle zaposlio, a bilo ih je, postao je od prosečnog do vrhunskog vozača, sa sve poznavanjem DRHT-a, PP i drugih uređaja.

I sve zavisi od osećaja vozača, kakve crne TT tablice (moraju se one znati naravno), ovaj moj Bugi je bočno terao tenk i na 40 stepeni, a po TT kareteristikama sme 30 ili 35% (mrzi me da tražim u pravilu, znaće tačno Banži ili neki poznavalac koliki je dozvoljen maksimalni bočni nagib kod M-84/T-72). Moram da priznam da sam više puta bio zabrinut da se nešto ne desi jer je prelazio propisane limite, ali osećaj ga nikada nije prevario. On kuda je proteravao tenk, pojedinci ne znaju da proteraju putnički auto (dobro tenku i ne može ništa da bude čak i ako ga zakači).

Doživljaj za vozača je kada tenk dejstvuje iz topa, a tenk je na bočnom nagibu, recimo na 15 stepeni (kako se to u narodu kaže na "obali") a kupola, tj. cev topa je na 3 sata, jer je u tom slučaju trzaj kod opaljenja ide na vozača bočno, što za novajliju zna da bude problematično (naročito ako mu k-dir i nišandžija ne kažu da se spremi Smiley). Kada je kupola tenka, tj, topa u gabaritu, to je već druga stvar, trzaj je otprilike kao da voziš auto oko 80 km/h i baš ga naglo zakočiš.
Bilo je tu i slučajnih opeljenja topa, ne slučajnih, već bez najave nišandžije, gde se vozač, a k-dir najviše, razbiju samo tako. Samo vidiš svi plavi kao posle boks meča. Smiley
Logged
CheefCoach
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 158


« Reply #126 on: August 06, 2014, 04:34:37 pm »

Jel oni mogu da kompenzuju cinjenicu da Rusi voze na tenkovima koji imaju vise od 300 konja nego oni na kojima voze nasi?

Inace i Jermeni, i Belorusi i Kazahstanci su prekjuce vozili brze od Belog, na stazi sa istim tipom tenka (a Rusi sa pojacanim su bili cak 3 min brzi). Kazhstanac je bio skoro 2 min brzi. Doduse Belorusi su izmasili sve 3 mete, a mi samo onu koja se gadja spregnutim mitraljezom.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #127 on: August 06, 2014, 04:53:49 pm »

Hvala Cheef

Nešto se je pričalo da če doči i iz Slovenije. Zašto nisu neznam.

A tenk je na neki način svačiji, mislim da ga upotrebljavaju sve vojske koje su učestvovale. Pa je tako fer za sve, da imaju istu tehniku.

Ma i Srbiji će sledećih par godina nabijati na nos što su išli u Rusiju da se takmiče. Kako li su samo mogli, kako su smeli, a moralni obziri, a obaveza Srbije da usklađuje spoljnu politiku sa EU!? Ti ne skreći sa pravoga puta, ne daj tužnome srcu da luta...
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #128 on: August 06, 2014, 05:14:11 pm »

Brok ipak su ga pravili inženjeri, a ne ko je stigao pa tako da su mu propisali u TT podatcima max bočni nagim i sigurno su ostavili fora za dodatnih par stepeni nagiba. Tenk i bilo koje vozilo se može tjerati preko granica, ali to voć ostavlja nek poslijedice vidljive ne vidljive...
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #129 on: August 06, 2014, 06:18:21 pm »

Jel oni mogu da kompenzuju cinjenicu da Rusi voze na tenkovima koji imaju vise od 300 konja nego oni na kojima voze nasi?

Inace i Jermeni, i Belorusi i Kazahstanci su prekjuce vozili brze od Belog, na stazi sa istim tipom tenka (a Rusi sa pojacanim su bili cak 3 min brzi). Kazhstanac je bio skoro 2 min brzi. Doduse Belorusi su izmasili sve 3 mete, a mi samo onu koja se gadja spregnutim mitraljezom.

Zar ne misliš da bi bilo dosadno da su svi na istom tipu tenka, T72xyz? Šta ako jednom dođu Švabe, Francuzi, Englezi, Izrael (dobro, Amerikanci bi našli ekipu za T72). Zamisli da su svi i tada na T72.
Logged
BSD
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 362



« Reply #130 on: August 06, 2014, 06:50:39 pm »

Inace i Jermeni, i Belorusi i Kazahstanci su prekjuce vozili brze od Belog, na stazi sa istim tipom tenka (a Rusi sa pojacanim su bili cak 3 min brzi). Kazhstanac je bio skoro 2 min brzi. Doduse Belorusi su izmasili sve 3 mete, a mi samo onu koja se gadja spregnutim mitraljezom.
Bile su tri ekipe ispred njega i to Rusi umesto Belorusa. Imam utisak da je vozio nesto obazrivije kako ne bi zakacio tenk, a prvi dan su Rusi jedini bili bez kaznenih poena. Videli smo kakav su tenk dovezli kao i ekipa Kazahstana koliko se secam.
Logged
CheefCoach
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 158


« Reply #131 on: August 06, 2014, 07:54:52 pm »

Inace i Jermeni, i Belorusi i Kazahstanci su prekjuce vozili brze od Belog, na stazi sa istim tipom tenka (a Rusi sa pojacanim su bili cak 3 min brzi). Kazhstanac je bio skoro 2 min brzi. Doduse Belorusi su izmasili sve 3 mete, a mi samo onu koja se gadja spregnutim mitraljezom.
Bile su tri ekipe ispred njega i to Rusi umesto Belorusa. Imam utisak da je vozio nesto obazrivije kako ne bi zakacio tenk, a prvi dan su Rusi jedini bili bez kaznenih poena. Videli smo kakav su tenk dovezli kao i ekipa Kazahstana koliko se secam.

Belorusi su izmasili SVE mete i dobili vise kaznenih minuta. Ali su imali bolje vreme voznje.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #132 on: August 06, 2014, 08:03:33 pm »

Ima tko link do rezultata?
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #133 on: August 06, 2014, 08:10:27 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 10593235_549391555187374_1918267211451697801_n.jpg (63.63 KB, 800x567 - viewed 174 times.)
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #134 on: August 07, 2014, 06:33:01 pm »

Brok ipak su ga pravili inženjeri, a ne ko je stigao pa tako da su mu propisali u TT podatcima max bočni nagim i sigurno su ostavili fora za dodatnih par stepeni nagiba. Tenk i bilo koje vozilo se može tjerati preko granica, ali to voć ostavlja nek poslijedice vidljive ne vidljive...
Da nije tako, ne verujem da bih ovo sada pisao. Smiley Samo, jedno je pisati iz tople sobe a drugo biti u toj poziciji, gde mu ti kazes (zapravo urlas Smiley) a on mrtav 'ladan odgovara, ma "prolazi to ko jege, bez brige znam sta radim". Nije to bas jednostavno.

Cudi me da je Beli toliko bio sporiji od Rusa, sem ako Rusi nemaju nesto jace i brze motore. Nece sigurno neka ekipa (sto je dozvoljeno na auto-moto trkama) traziti da se rasklopi motor i izmeri da li je sve kako bi trebalo da bude. I samo gorivo je bitno, samo neki oktan vise moze mnogo znaciti kod starta a i ukupne brzine.
I kao trece, ipak su Rusi vezbali na tom poligonu ko zna koliko dugo, na kraju krajeva oni su i pravili.
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 26   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.