PALUBA
March 28, 2024, 08:10:49 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 51   Go Down
  Print  
Author Topic: Odnosi na relaciji Srbija - NATO  (Read 210389 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #525 on: March 23, 2018, 12:53:19 am »

"Рећи ћу вам да је то Србија као нација, а затим српско становништво..."

Остало ме не занима.

А како је могуће да нациста, ратни злочинац током Другог Светског рата и касније припадник организације која је окупљала СС официре (од 1949. до 1955. године)  буде постављен на веома високу функцију у НАТО организацији (председник НАТО војног комитета, трећа позиција у НАТО пакту), у Вашингтону, где је обављао ту функцију од 1961 до 1964?

НАТО је задржао старе навике својих необичних високих функционера.

Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #526 on: March 23, 2018, 01:00:37 am »

što se tiče ovog ostalog mislio sam na ovaj deo :

"REED: Just changing slightly, we are and you are constantly trying to assess the -- the strengths, the weaknesses of the Russian forces, going forward, and not just Russian forces. Any sort of top-line sort of estimate of, you know, long-term, their -- their ability to be competitive with us?



SCAPARROTTI: Senator, in -- in this setting, I would say that, given their modernization and the pace that it's on and what we are aware of they're doing, we have to maintain our modernization that we've set out so that we can remain dominant in the areas that we are dominant today. 

If we were not to do that, I think their pace would put us, certainly, challenged in almost every domain in a military perspective by, say, 2025.

"

Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #527 on: March 23, 2018, 01:09:09 am »

"Рећи ћу вам да је то Србија као нација, а затим српско становништво..."

Остало ме не занима.

А како је могуће да нациста, ратни злочинац током Другог Светског рата и касније припадник организације која је окупљала СС официре (од 1949. до 1955. године)  буде постављен на веома високу функцију у НАТО организацији (председник НАТО војног комитета, трећа позиција у НАТО пакту), у Вашингтону, где је обављао ту функцију од 1961 до 1964?

НАТО је задржао старе навике својих необичних високих функционера.



Znači kad ti nešto ne odgovara to preskačeš, a meni kačiš da sam autošovinista zato što tebe "ostalo ne zanima". Lepo ....
Logged
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #528 on: March 23, 2018, 01:25:07 am »

Ти си сам себе представио као аутошовинисту.

Ја ти нећу преводити ништа, а ти ако не знаш енглески, иди на неки курс, у вечерњу школу, у Бондстил, где год хоћеш. Тај скапароци је јасно изјавио да је за њих проблем читава српска нација! То је сасвим довољно непријатељски оријентисано да остатак изјаве може бити занемарен.

Не рече ми ништа за овог нацисту? Или не смеш да кажеш ништа о есесовцима на служби у НАТО пакту?

Колико је још ратних злочинаца на разним положајима у НАТО пакту?

Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #529 on: March 23, 2018, 06:13:18 pm »

Šta nam radi ova ruska propaganda   Grin


Istraživanje: Protiv članstva Srbije u NATO 84 odsto
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #530 on: March 23, 2018, 06:27:58 pm »

Inače taj Institut za evropske poslove  je (bivši Omladinski odbor za obrazovanje), nezavisna, nevladina i nestranačka organizacija osnovana 2010. godine od strane grupe mladih profesionalaca, istomišljenika sa idejom i vizijom Srbije kao punopravnog, aktivnog i ravnopravnog člana evroatlantske porodice naroda. Ovo su im donatori, sponzori i "prijatelji"  link


Celo istraživanje možete pogledati ovde
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #531 on: March 23, 2018, 06:31:14 pm »

Ти си сам себе представио као аутошовинисту.

Ја ти нећу преводити ништа, а ти ако не знаш енглески, иди на неки курс, у вечерњу школу, у Бондстил, где год хоћеш. Тај скапароци је јасно изјавио да је за њих проблем читава српска нација! То је сасвим довољно непријатељски оријентисано да остатак изјаве може бити занемарен.

Не рече ми ништа за овог нацисту? Или не смеш да кажеш ништа о есесовцима на служби у НАТО пакту?

Колико је још ратних злочинаца на разним положајима у НАТО пакту?



Zašto ti misliš da sam ja neki NATO advokat. Njih ću da pljujem još gore ako se posluže ovako niskom propagandom. Inače nisam ni proveravao na koga misliš pa eto možeš da napišeš ko je taj i kakve zločine je radio pošto vidim da ti se sviđa ta tema.
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #532 on: March 23, 2018, 06:42:59 pm »

Inače taj Institut za evropske poslove  je (bivši Omladinski odbor za obrazovanje), nezavisna, nevladina i nestranačka organizacija osnovana 2010. godine od strane grupe mladih profesionalaca, istomišljenika sa idejom i vizijom Srbije kao punopravnog, aktivnog i ravnopravnog člana evroatlantske porodice naroda. Ovo su im donatori, sponzori i "prijatelji"  link


Celo istraživanje možete pogledati ovde

Pola sponzora su im državne institucije, a najsmešnije je što tu rade isti ljudi koji su bili i u omladinskom odboru za obrazovanje. Samo promenili temu i sada su eksperti za ovo polje Smiley

Ruku na srce istraživanje je sasvim realno, to su otprilike očekivani odgovori koje bi ja očekivao da me neko pitao da prognoziram.
Logged
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #533 on: March 23, 2018, 07:12:13 pm »


Zašto ti misliš da sam ja neki NATO advokat.


То си ти рекао.

Што бих ја мислио о теби. 
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 316


« Reply #534 on: March 23, 2018, 08:59:01 pm »

Ako baš hoćeš da analiziraš šta je skaparoti rekao imaš na YT celo saslušanje (preko 2 sata) pa slušaj i prenesi nam sve što je u vezi sa nama. Ja sam gledao delove vezane za siriju, na pitanje šta misli o postavljanju s-300 i s 400 u regionu odgovorio je "rešili bismo to bez problema u slučaju potrebe". Čudno da sputnjik nije preneo taj deo Smiley

На који "регион" мислиш? Србију? Ако је тако, која је то "потреба" да се "реши" једно чисто дефанзивно оружје као што су ПВО системи? И кога би то ПВО системи Србије угрожавали? Како би их то угрожавали да би "решили то у случају потребе"?
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #535 on: March 23, 2018, 10:08:33 pm »


Pola sponzora su im državne institucije, a najsmešnije je što tu rade isti ljudi koji su bili i u omladinskom odboru za obrazovanje.

Omladinski odbor za obrazovanje je takođe bila NVO (nije državna institucija) , iako su "sponzori" u propagandne svrhe izabrali ime koje aludira na državni organ, kao što je to bila na primer "nacionalna štedionica"  Wink

Omladinski odbor .... bila je organizacija civilnog društva sa sedištem u Beogradu i predstavlja odgovor grupe građana na stanje u kome se nalazi sistem formalnog obrazovanja ( pazi formulacije  Grin  )

Svak vidi ono što hoće....a ti se prvo uhvati za državne institucije koje nisu sponzori već "prijatelji" ...spisak donatora i sponzora nije "domaće proizvodnje" iako ih državne ustanove deklarativno podržavaj kao i sve druge NVO po Ustavu.
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #536 on: March 24, 2018, 12:45:47 am »

Zato što meni ta agencija liči na jednu od onih besmislenih, koja je otvorena da se zaposli destak ljudi i ništa više. A posebno je smešno što stručnjaci u polju obrazovanja posle par godina postaju stručnjaci za odnose sa NATO.

Ako obratiš pažnju šta piše iznad logoa tih kompanija i institucija videćeš da je to lista DONATORI, SPONZORI I PRIJATELJI. Bilo bi zaista interesantno videti ko u koju od te 3 grupe spada.
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #537 on: March 24, 2018, 12:58:11 am »

Ako baš hoćeš da analiziraš šta je skaparoti rekao imaš na YT celo saslušanje (preko 2 sata) pa slušaj i prenesi nam sve što je u vezi sa nama. Ja sam gledao delove vezane za siriju, na pitanje šta misli o postavljanju s-300 i s 400 u regionu odgovorio je "rešili bismo to bez problema u slučaju potrebe". Čudno da sputnjik nije preneo taj deo Smiley


На који "регион" мислиш? Србију? Ако је тако, која је то "потреба" да се "реши" једно чисто дефанзивно оружје као што су ПВО системи? И кога би то ПВО системи Србије угрожавали? Како би их то угрожавали да би "решили то у случају потребе"?

Nema tu ništa konkretno u tom intervju-u. Obzirom da je javan nikakvi detaljni podaci i ne mogu da se daju. Par puta je Skapareli odgovarao kongresmenima da ne može to da im kaže odgovor ali ako žele da znaju mogu na zatvorenom delu sednicu ponovo da pitaju.

Mislim da je cilj intervjua da malo obrađuju javno mnjenje SAD pre svega ali i da šalju poruke pojedinim zemljama. Tramp je najavio kad je došao na vlast da će dizati vojni budžet ali to nailazi na sve veći otpor u javnom mnjenju i sad malo dižu paniku na taj način da oni "svuda mogu da izađu na kraj sa potencijalnim opasnostima ali..." mora da se još više ulaže u vojsku da to tako ostane i ubuduće.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #538 on: March 24, 2018, 01:30:56 am »

Zato što meni ta agencija liči na jednu od onih besmislenih, koja je otvorena da se zaposli destak ljudi i ništa više. A posebno je smešno što stručnjaci u polju obrazovanja posle par godina postaju stručnjaci za odnose sa NATO.

Ako obratiš pažnju šta piše iznad logoa tih kompanija i institucija videćeš da je to lista DONATORI, SPONZORI I PRIJATELJI. Bilo bi zaista interesantno videti ko u koju od te 3 grupe spada.

Da li si ti sa istim razumevanjem čitao i Skaparotijevu izjavu,kao moj post iznad koji si uzgred i citirao. Još mi ukazuješ da obratim pažnju na nešto što sam potkrepio linkom. Ako te zaista zanima da raščlaniš ko su sponzori i donatori u odnosu na "prijatelje , i to je jednostavno  Roll Eyes

Sasvim slučajno je Skaparotijeva izjava krilatica i zvezda vodilja CEAS-a , stranice na engleskom jeziku    Duvate u istu tikvu izgleda....
E tamo ponovo pročitaš, ako si zaboravio, ko su sponzori i donatori ,pa uporediš sa Institutom za evropske poslove. Neverovatna koincidencija, a svaka sličnost je namerna .

(CEAS-ove  projekte  su do sada podržali: Fond za otvoreno društvo (OSF); Think- Tank fond sa sedištem u Mađarskoj; Nacionalna zadužbina za demokratiju, SAD; Fondacija braće Rockefeller, SAD; Evropska komisija; Balkanski fond za demokartiju – GMF, Srbija; NATO odeljenje za javnu diplomatiju; Organizacija za evropsku bezbednost i saradnju (OSCE), Srbija; Ambasada Kraljevine Norveške u Beogradu; Višegrad Fond, Slovačka; Friedrich Nauman Fondacija, Srbija; Friedrich Ebert Fondacija, Srbija; Ambasada SAD u Srbiji.)

Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #539 on: April 19, 2018, 12:23:10 pm »

Брнабић са Алијем: Србија и НАТО за очување мира у региону
четвртак, 19.04.2018.

Председник Парламентарне скупштине НАТО Паоло Али рекао је да Србију и НАТО чврсто повезује заједнички интерес за очување мира и стабилности у региону Западног Балкана, а председница Владе Србије Ана Брнабић навела да је Србија, иако војно неутрална, спремна за сарадњу са Алијансом.

Брнабић је прецизирала да је Србија без аспирација ка чланству у НАТО или било којој другој војној алијанси у свету, али да је потврдила посвећеност даљем развоју сарадње са Алијансом и државама које чине ову организацију, саопштила је владина Канцеларија за сарадњу с медијима. Она је истакла да је Србија показала да је одговоран партнер, спремна да сарађује са НАТО и другим међународним факторима, пре свега кроз учешће у програму „Партнерство за мир”. Брнабић је истакла да је присуство КФОР-а на Косову и Метохији од изузетне важности за Србију, нарочито након недавног инцидента и хапшења директора Канцеларије за Косово и Метохију Марка Ђурића од стране специјалних јединица косовске полиције.

Представници делегације НАТО пренели су председници Владе да разумеју колико је питање Косова и Метохије осетљиво за Србију и истакли да је важно наставити са проналажењем трајног и одрживог решења. Брнабић је оценила да је, упркос развијеним политичким односима и бројним областима сарадње са НАТО, однос српске јавности према Алијанси и даље оптерећен тешким наслеђем из прошлости, наводи се у саопштењу. Нагласила је важност даљег јачања међусобне сарадње нарочито у области борбе против тероризма, трговине људима, као и организованог и сајбер криминала. Договорен је и наставак заједничких активности у циљу повећања степена безбедности и размене знања и искустава. (Танјуг)

Izvor: www.politika.rs
Logged
Pages:  1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 51   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.035 seconds with 24 queries.