PALUBA
April 27, 2024, 01:10:08 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 [5] 6 7 8 9   Go Down
  Print  
Author Topic: Kako postati profesionalni vojnik  (Read 74113 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 993


« Reply #60 on: April 16, 2010, 07:54:32 pm »

E pa najzad su me zvali.

Neka je sa srećom Dux!
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 409


« Reply #61 on: April 16, 2010, 11:31:06 pm »

Срећно. Није то не знам шта. Што не би положио.Положићеш сигурно. Буду савестан и пажљив и биће све уреду.
Logged
Dux
mornar
*
Offline Offline

Posts: 17



« Reply #62 on: April 17, 2010, 12:17:18 pm »

Hvala svima Smiley Prijavio sam se kao posluzilac na samohodnoj haubici 122mm
Logged
Dux
mornar
*
Offline Offline

Posts: 17



« Reply #63 on: April 25, 2010, 06:39:38 am »

Evo da se javim posle prve nedelje obuke.Dosao sam kao velika neznalica na obuku,zato sto sam vojsku sluzio pre 8 god,ali sam za 5 dana obuke svo znanje povratio Smiley Staresine u Pozarevcu su zaista nabijene znanjem i to znaju da prenesu na vojnike,barem sam ja taj utisak stekao u 3. bateriji artiljerije.Jedino mi je bio problem sto se ne pravi razlika izmedju prof.vojnika i momaka koji su dosli da sluze redovnu vojsku,svi smo u istom kosu,ali i na to sam se navikao posle 3 dana.Kod mene u spavaoni ima 34 prof vojnika i svi popodne ucimo po spavaonama,ucionicama,rekose nam da nam nece progledati kroz prste kada budemo polagali ispit da bi dobili sertifikat.Videcemo uostalom Tongue
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 993


« Reply #64 on: April 25, 2010, 06:41:46 am »

Dux, samo uči i neće biti problema!  Smiley

Držimo ti palčeve, i javljaj se!
Logged
Dux
mornar
*
Offline Offline

Posts: 17



« Reply #65 on: May 15, 2010, 08:52:12 am »

Evo prodje i mesec dana obuke,ostalo mi je jos 2 nedelje do sertifikacije.Ima nas otprilike jedno 50-ak kandidata za prof vojnike i jos 30-ak redovne vojske i svi mi radimo na 2 haubice  Roll Eyes Mozete misliti kako to izgleda    Teroretski i prakticni deo sam savladao brzo,tako da se tu ne brinem.Ostala je ta fizicka provera koju po mojoj proceni moze proci 5 % ljudi iz moje baterije.Kapiram ja da ne treba svaka baba koja ne moze da potrci da radi u vojsci (iako takvih baba ima i medju staresinama),ali da bi se istrcala norma od 2400m ili uradilo 40-ak sklevova i trbisnjaka za 2 min ipak treba malo vise vremena za pripremu i treba biti fizicki aktivan konstantno.Mnogi momci su pre ovog konkurisanja radili poslove koji nisu bili vezani za fizicku aktivnost,tako da ne znam kako neko misli da za neki kratak period mi svi prodjemo fizicku proveru.Ali dobro,kako bude bice Smiley Poz svima
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 993


« Reply #66 on: May 15, 2010, 08:54:24 am »

Dux, samo ti vežbaj i ne sekiraj se! Nisu te norme baš tako strašne, pogotovo za mlade ljude.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #67 on: May 15, 2010, 09:24:11 am »

Pravilnom organizacijom i dve haubice su dovoljne.... A sto se tice fizickog, bitno je ne odustati. 2400 m treba pretrcati za 12 minuta, sto i nije strasno.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 409


« Reply #68 on: May 16, 2010, 12:41:51 am »

Па колике су те норме? За 2400м 12 мин. Колико за остале дисциплине.

Док сам био у Војсци за оне преко 50 година за одличну оцену је било 36 трбушњака за један минут, чини ми се око 25 склекова, 10 згибова на вратилу, скок у даљ 2,40м. Говорим о 100% бодова. За пролаз (двојку) пуно мање. После укинули проверу за старије од 50 година. Сећам се давно, пре 25 година, док је била дисциплина чучњеви са пушком, норма за одличан је била 60 у минуту.
Logged
Dizastr2
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 86



« Reply #69 on: May 16, 2010, 01:09:36 am »

Po ovom novom pravilu sve su podelili u 3 kategorije. Vojnici do 26 godina (cini mi se) su u prvoj grupi. Znam samo da nije neka razlika (pricam za trcanje pre svega) izmedju vojnika iz prve i trece grupe. Mozda nekih 100-150m. Nisam siguran. Pokusacu da nabavim tabele za ovu novu fizicku proveru pa cu da javim.

@Dux, lepo ti je rekao @Rade. Kako god bilo nemoj da odustanes i to ti je to.  Wink
Logged
Dux
mornar
*
Offline Offline

Posts: 17



« Reply #70 on: May 16, 2010, 12:52:05 pm »

Ma ne bojim se za trcanje,mogu do sutra da trcim Smiley Nego sam baba kakve nigde nema sto se tice zgibova.Ne mogu 2 da uradim  Lips Sealed  Ali ako se provucem ovaj put,znam sta mi je ciniti.Pravac teretana.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 027


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #71 on: May 16, 2010, 01:44:19 pm »

Zgibovi nisu samo tebi problem, uvek su bili svima. Ja mislim da je čak dovoljno uraditi dva za prolaz, znači za najnižu ali prolaznu ocenu.
Logged
Dizastr2
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 86



« Reply #72 on: May 16, 2010, 02:47:49 pm »

Mislim da je po novom 6. Znam da su ga nesto preterali. Moracu da nabavim tabele ne vredi ovako da nagadjamo. Ako ih neko kojim slucajem ima neka upostuje zato sto mislim da bi to mnoge zanimalo.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 409


« Reply #73 on: May 16, 2010, 06:33:45 pm »

Згибови проблем? Ма хајде. То је пре свега психолошки проблем, тј. уверење да не можеш. А стварно можеш. Вежбај мало. Ухватиш се за довратак од врата или неку грану, потпуно опустиш и полако дижеш тело. У почетку колико можеш, а сваким даном ћеш моћи све више. Вежбај руке теговима, посебно трицепсе и рамени део. Сигурно можеш 2-3. За оне млађе од 27 година и раније је било потребно урадити 4 згиба за оцену 2.  Ја и сада са 56 година "хландо" урадим 7. То може бит само проблем дебелим људима, младим и снажним сигурно не. Ова вежба је добра јер  боље него склекови исказују снагу руку.
Logged
Dizastr2
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 86



« Reply #74 on: May 16, 2010, 06:58:32 pm »

Upravo tako @dzumba. Vezbom se sve moze postici, e sad problem je vreme. Ali ako neko hoce on ce se za toliko snaci.
Logged
Pages:  1 2 3 4 [5] 6 7 8 9   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.028 seconds with 22 queries.