PALUBA
March 28, 2024, 10:33:04 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2]   Go Down
  Print  
Author Topic: Kupujem vojne legitimacije JNA  (Read 19470 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #15 on: January 19, 2015, 03:57:10 pm »

Ne znam da li je to kasnija praksa ili zavisi od slučaja do slučaja, ali znam vojne penzionere koji su prilikom penzionisanja predavali i vojnu legitimaciju. Možda je to jedan od uzroka slabe ponude na tržištu.

Koliko je meni poznato od 1979. godine na dalje sva vojna lica kojima je prestajala aktivna vojna služba iz bilo kog razloga i ako su bila u
tom trenutku starija od 50 godina, zadržavala su vojnu legitimaciju kao trajno važeći dokument, a na zadnjoj stranici se upisivao datum
prestanka aktivne vojne službe. Poslije su u MUP-u mogli napraviti i civilnu legitimaciju-osobnu/ličnu kartu, ali im je vojna ostajala.

Kod onih starijih koje su izdavane od 1969. do 1979. je važilo pravilo da se imaju poništiti i zadržati u personalnom odjelu, ali i tu je bilo
izuzetaka pa su nekima nakon poništenja bile vraćene, zato sam i uspio doći do par takvih.

Po meni je uzrok slabije ponude na tržištu zato jer je dosta ljudi bilo emotivno vezano, a u Hrvatskoj i pretpostavljam i u Sloveniji su ih
mnogi 1991. jednostavno negdje zaturili ili bacili jer su imali i civilne. A možda ih po netko skuplja pa čeka da prođe više vremena jer će
tada vjerovatno biti skuplje, tko zna?
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #16 on: January 28, 2015, 11:56:13 am »

Eto stigla je još jedna Vojna legitimacija, ona izdanje 1969. pa mi kolekcija polako napreduje. Prodavatelju zahvaljujem, a ime sukladno
dogovoru neću navoditi. Hvala.
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #17 on: April 01, 2015, 02:47:59 pm »

Pa da se zahvalim i kolegi iz Sarajeva na prodanoj Vojnoj legitimaciji jednog pukovnika JNA, kolekcija po lako raste.
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #18 on: August 07, 2015, 09:52:02 am »

Pa da se zahvalim i kolegi iz Sarajeva na prodanoj Vojnoj legitimaciji jednog pukovnika JNA, kolekcija po lako raste.

Kolekcija pomalo narasta, a ja imam i jedno dodatno pitanje. Da li možda netko prodaje vojnu legitimaciju JNA ali onu koja se izdavala do
1969. godine kada su bile uvedene one nove knjižice izvana slične malim pasošima? Da li možda netko ima barem sken takve legitimacije?
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #19 on: February 03, 2016, 11:46:50 am »

Samo da potvrdim da sam i dalje zainteresiran za kupovinu vojnih legitimacija aktivnih starješina JNA, a zanimaju me i legitimacije aktivnih
starješina vojske Kraljevine Jugoslavije.
Logged
Pages:  1 [2]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.026 seconds with 22 queries.