PALUBA
April 19, 2024, 06:22:13 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34   Go Down
  Print  
Author Topic: Rečne jedinice i Rečna Flotila VS  (Read 144542 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Adler
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 160


« Reply #345 on: January 23, 2015, 09:06:20 pm »

Џумба, управо из разлога које сте навели мислим да је смањење ОС грешка и да је искуство показало да смањењем се не добије више средстава него се чак и смање. Смањење заправо ништа не решава, а врзино коло се наставља.

Да се укине РФ, да ли би инжињерија добила више средстава? Дакако да не би, него би се МО похвалило уштедом средстава, одговорним односом према "народним парама" итд.

Укратко, не бих укинуо ни пешадијски вод а камоли батаљон, као што не бих укинуо ни РФ, а држава нек мисли како да прерасподели новац. РФ нам треба (макар у виду ДЈЧ) али Агенција за истраживање поморских несрећа не.

Ево једног од речних ледоломаца са Дунава. Наравно, држава и на њих заборавља док не затребају, а кад затребају онда се правда народу (боље речено економише са истином) да у земљи Србији нема ледоломаца.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 1035213_34_26.jpg (474.14 KB, 800x599 - viewed 103 times.)
Logged
Adler
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 160


« Reply #346 on: January 23, 2015, 09:16:49 pm »

Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 480


« Reply #347 on: January 23, 2015, 11:35:40 pm »


Због релативно повољних услова леда на рекама у Србији, РФ нису потребни формацијски ледоломци, али, како показује горњи кратки видео, бродови морају имати такву чврстину трупа на ВЛ да омогућавају разгртање и пловидбу у условима појаве леда на реци, (услови тзв. нехомогене ледене каше, руски: битого льда), али наравно не и ледостава (где је покривеност реке ледом скоро потпуна или потпуна). Иначе, у условима када драстично погоршање геополитичке ситуације у свету у току неколико месеци постаје реална могућност, (дај Боже да до тога не дође), смањивати војску, укидати родове, јединице и службе може бити похвално само у глави оног Пућка Смрдића. Нећу вам рећи ко је Пућко Смрдић, размислите, лако је извести закључак.
Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Online Online

Posts: 3 212


« Reply #348 on: January 24, 2015, 03:44:00 am »

Мало ћу да скренем off topic, на тему опремања и одржавања војске. Ми Срби смо мајстори за импровизације, али то је тактички приступ по систему држи воду... Неке ствари захтевају стратешки приступ. Једна од њих је финансирање одбране. Може ли војска да функционише са тих 560 милиона долара буџета (до краја године ће ради курсних разлика и раста долара то пасти на 500 милиона)? Ако не може, онда или смањи војску или повећај буџет. И једно и друго решење је боље него неко вештачко одржавање стања које није одрживо.
Logged
vlade021
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 092



« Reply #349 on: January 24, 2015, 04:12:13 pm »

легенда каже да  су Речне јединице и Речна Флотила ВС наследници некадашње РРФ СФРЈ.у тој РРФ постојала су два одреда речних миноловаца чија је оплата била од челичних лимова.они су служили поред осталог за разбијање леда по зимовнику РРФ и реону бродоградилишта.службена смена из ових одреда по наређењу дежурног оперативца у РРФ формирала би једну посаду и извршила вожњу кроз зимовник недозвољавајући стварање дебљег леда.дежурни на бродовима су свако толико ручно дрвеним батовима разбијали лед око бродова.1 одред мл ретко је излазио на лед из познатих разлога(АЛ оплата).
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #350 on: January 24, 2015, 10:27:24 pm »


Ha, najzad i čovjek iz prakse.On je to osetio i na svojoj "koži".Ja sam samo slušao od nekih kolega o tome.Sjećam se dobro da su pričali kako su "uživali" kad su morali ručno lupati led.No sve je prolazno pa tako i ti "užitci".
Malo i OFF.Nešto nam nema kolege što te proglasi mexikancem.On bi našao topik na kome bi smestio vijesti iz Ukrajine sada.Inače je dobro radio taj novinarski dio  naročito za nas koji neznamo ruski.

Poz.
Logged
Adler
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 160


« Reply #351 on: March 03, 2015, 12:32:08 am »

Naslov iz novog broja magazina "Odbrana":

Нова специјална одећа и обућа посада пловних објеката: Морнари поново у плавом

Videću, ako stignem, sutra da odem po primerak pa ću preneti detalje.
Logged
Adler
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 160


« Reply #352 on: March 03, 2015, 04:01:38 pm »

E pogledao sam na brzinu od kolege novine.

Biće plavo-bele prugaste majice kratki rukav i plave pantalone, onda komplet teget-plava uniforma sa jaknom, letnja "kaki" ili kako je već zovete. I na sve idu teget-plavi kačketi sa grbom mornarice.

Nisam dalje čitao, samo sam pogledao sličice. Koga zanima nek uzme "Odbranu" pa nek vidi-
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #353 on: March 03, 2015, 05:32:52 pm »

E pogledao sam na brzinu od kolege novine.

Biće plavo-bele prugaste majice kratki rukav i plave pantalone, onda komplet teget-plava uniforma sa jaknom, letnja "kaki" ili kako je već zovete. I na sve idu teget-plavi kačketi sa grbom mornarice.

Nisam dalje čitao, samo sam pogledao sličice. Koga zanima nek uzme "Odbranu" pa nek vidi-

A može li za nas, koji ne možemo doći do "Odbrane", neka slika, pa da i to vidimo?
Logged
Adler
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 160


« Reply #354 on: March 03, 2015, 05:53:10 pm »

E to ćemo morati da sačekamo nekoga ko čita magazin.

Ja sam od kolege samo zgrabio da pogledam pa mu vratio.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #355 on: March 04, 2015, 07:39:56 pm »

E to ćemo morati da sačekamo nekoga ko čita magazin.

Ja sam od kolege samo zgrabio da pogledam pa mu vratio.
Ne čitam ali sam nabavio:
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* uniforme 1.jpg (939.19 KB, 2481x3507 - viewed 201 times.)

* uniforme 2.jpg (1090.14 KB, 2481x3507 - viewed 197 times.)
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 385


« Reply #356 on: March 04, 2015, 08:03:17 pm »

У визуелном смислу униформе изгледају сасвим добро. Можда ове пругасте морнарске мајице делују архаично и ценим да боље било да су увели мајице са крагном. Делују "војничкије" а визуелно чак и боље од морнарских (пругастих). Но, у целини све делује солидно. Колико су униформе функционалне оцену ће дати корисници након пар година употребе, без обзира што се у тексту помиње да су биле на опитовању.
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #357 on: March 04, 2015, 08:15:49 pm »

Boje su kao u JRM. Odore su standardne. Na prvi pogled su funkcionalne. Majica je čista kopija one iz JRM. Prezime je iz Tkona na otoku Pašmanu. Ti Bobići su u zadnjih stotinjak godina dali najmanje desetak poznatih kapetana trgovačke mornarice.
Logged
cobra 73
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 201


СА ВЕРОМ У БОГА ЗА КРАЉА И ОТАЏБИНУ


« Reply #358 on: March 04, 2015, 09:05:54 pm »

Плаво беле мајце су једина визуелна веза са РМВЈ.Ратно-радна личи а стару,добро је да су избацили бере.Једино ципеле личе на ципеле ГСС-а.Хвала Богу да ће Флотила поново личити на себе,а не на прашинаре!
Logged
Adler
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 160


« Reply #359 on: March 04, 2015, 09:17:41 pm »

Ja jesam da svako očuva svoju tradiciju, pa sam, kao što znate, uvek podržavao i mornare.

Ipak, mislim da je potpuno izbacivanje M93/M10 uniforme (i tpb bere) greška. Maskirne uniforme trebalo je zadržati kao ratni komplet. Uostalom, i ratni brodovi flotile su sada u maskirnoj šari kakvu imaju i vozila KoV i helikopteri RV i PVO, te u tom smislu te majice deluju demaskirajuće. Ni piloti na borbene zadatke ne lete u kožnim jaknama sa mali milon prišivaka i šarenim kacigama sa različitim amblemima.
Logged
Pages:  1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.029 seconds with 25 queries.