Razarač klase Zumwalt

(1/41) > >>

barba:
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Evo ga. Mozda netko ima vise informacija. US Navy je deklarirala da je brod 87 % zavrsen, da ce 100% zavrsetak biti krajem 2014, a da ce stupiti u sluzbu 2016. Prije toga planiraju razna testiranja i sve sto uz to ide.
Deplasman: 14.000 tona
Duzina: 183 m
Posada: oko 150
Brzina: 30 cv
Pogon: Elektricni (Generatori Rolls-Royce)
80 bunara za ralicite vrste raketa
Top 150 mm britanskog koncerna BAE
Ime je dobio po admiralu Elmo R. Zumwalt poznatok iz 2. svjetskog rata na Pacifiku. Bio je jedan od onih koji su se borili protiv rasizma u floti.

kumbor:
Sa nestrpljenjem čekam probne vožnje ovog čuda. Mogu biti epohalni. Pramčani deo je čudne forme. Kako li će se sa takvim pramcem "penjati na valove"?

chinggis:
neće se penjati. ovaj tip pramca je najmjenjen da prolazi kroz valove. tu mu i je problem. veliki, jako veliki. kao što sam napisao za LCS tamo sam spomenuo ovu konstrukciju. po meni je brod potpuno promašen. ovakav tip broda je bio korišten u Rusko - Japanskom ratu i od tada ga više nitko nije radio. na vodnoj liniji je preširok u odnosu na ostatak trupa. to nije dobro ako brod radi nagle manevre velikom brzinom, smanjuje mu se stabilitet plus pramac koji je namjenjen da prolazi kroz val a ne da ga "zajaši" nema dovoljan uzgon i potencijalno je opasan za brod i posadu. naravno ovo sve vrijedi na nemirnom moru(olujnom). inaće ovaj tip trupa se odličnim pokazao za riječne brodove.

kumbor:

Aha. Wave piercing! Do sada su građeni brzi katamarani - trajekti takve forme. Sačekaćemo i videti. Brodovi klase Arleigh Burke su izuzetni, a za ove ćemo videti. Ionako će možda ostati u jednom primerku, jer je serija stopirana, ako ne i cancelled?

Minolovac:
Siegfrid Popper se vrti kao propeler u grobu.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page