PALUBA
April 27, 2024, 12:35:22 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 57   Go Down
  Print  
Author Topic: Vijesti iz avijacije  (Read 175317 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #540 on: December 25, 2020, 08:23:48 pm »

ПЕТАК, 25. ДЕЦ 2020

Нове невоље за "боинг" 737 макс
ИЗВОР: РТС, CP24.COM

"Боинг" 737-8 макс канадске авиокомпаније "Ер Канада" принудно је слетео на аеродром у Аризони, пошто је посада претходно, пријавила да има проблем са једним мотором.

Канадска авиокомпанија саопштила је да су проблеми примећени одмах по полетању, као и да је пилот одлучио да искључи један мотор и слети на аеродром у Тусону. "Боинг" још није коментарисао овај инцидент.

Авиони 737 макс добили су дозволу за летење у САД, после 20 месеци дуге забране због серије проблема, који су пратили ову серију "боингових" летелица.

Izvor: www.rts.rs
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #541 on: December 29, 2020, 07:11:46 pm »

29.12.2020.

Prvi komercijalni let Boinga 737 u SAD nakon 20 meseci
AUTOR: Beta/ AFP

Kompanija American Airlines obavila je prvi komercijalni let Boingom 737 MAX, na relaciji Majami-Njujork, nakon 20 meseci zbog dve nesreće u kojima je poginulo 346 osoba.

Portparolka tog prevoznika rekla je agenciji Frans pres da je na tom letu bilo oko 100 putnika. Avion se kasnije vraća za Majami, a novi letovi na istoj relaciji biće organizovani 30. i 31. decembra. Američka agencija za vazdušni saobraćaj je 18. novembra dozvolila da 737 MAX ponovo saobraća nakon višemesečnih kontrola. Prvi let Boinga 737 MAX nakon 10. marta 2019. godine obavljen je 9. decembra u Brazilu.

Evropska unija i Kanada treba da naredne godine dozvole saobraćanje ovog aviona, ali nepoznanica ostaje da li će biti dobijena dozvola i u Kini. Ovaj tip aviona kompanije Boing je prizemljen zbog nesreća 2018. i 2019. kada je poginulo ukupno 346 osoba, za šta su okrivljeni problematičan softver kojim se upravlja avionom i neodovoljno obučene posade.

Izvor: www.n1info.com
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #542 on: December 30, 2020, 08:50:37 am »



Putnici biznis-klase ostaju kod kuće: Da li će 2021. biti godina povratka avio-kompanija?


Malo koju branšu je kriza toliko snažno pogodila kao vazduhoplovnu, ali u svoj toj turobnosti postoji i poneki tračak nade.

Jer naredne godine bi već sve moglo da izgleda sasvim drugačije.

Ima i svetlih tačaka u godini koja je, kako kaže generalni direktor Međunarodne asocijacije za vazdušni saobraćaj IATA Aleksandar de Žinjak, bila godina užasa za vazdušni saobraćaj. A takva ocena je još prilično i uzdržana. Ali ako se traži i malo dublje zagrebe, usred čitave te turobnosti mogu da se pronađu i neki svetli primeri.

Na primer avio-kompanija "Emirejts" (Emirates) iz Dubaija, koja je uvek bila važan igrač u toj branši, koja je navikla na uspehe i koja je uvek bila u ekspanziji. To međutim nije bio slučaj 2020. godine: avioni te kompanije mesecima uopšte ili skoro uopšte nisu leteli, što je ranije bilo nazamislivo. Od tada se stvari malo po malo menjaju nabolje. “U putničkom saobraćaju smo do sada ostvarili samo 18 odsto od našeg prošlogodišnjeg prometa“, kaže u razgovoru za DW predsednik kompanije Emirejts Tim Klark.

Ali Klarka to ne čini očajnim, jer kompanija Emirejts je pronašla drugo polje na kojem je aktivna: prevoz tereta. Do sada je to bila samo sporedna delatnost, kada se prodavao teretni kapacitet u putničkim avionima. U ovoj teškoj godini, kada putničkih letova jedva da je bilo, izgubljen je i velik deo teretnog kapaciteta, koji je inače bio na raspolaganju. Pandemija je poremetila i mnoge već ustaljene lance snabdevanja.


Erbas za 40 tona sirove gume

Poput mnogih drugih, i avio-kompanija Emirejts je bila fleksibilna. Krenula je da vadi sedišta iz ekonomske klase iz mnogih svojih aviona i počela da slaže teret i u delu aviona u kojem inače sede putnici. „Poslovanje sa teretom bilo je iznad svih očekivanja. Sa polovinom naše flote do sada smo prevezli više tereta nego sa svim avionima prošle godine”, kaže Tim Klark.

„Mnogo toga nam ide naruku: cene prevoza tereta i putnika su znatno više, a troškovi za gorivo znatno manji nego ranije. Ali prevoz tereta je ono što nas održava – ove godine oko 60 odsto naših prihoda je ostvareno na taj način, neko vreme čak i 80 odsto, za razliku od prošle godine sa samo 10 odsto”, objašnjava šef Emirejtsa.

Klark navodi i konkretan primer: jedna fabrika automobila iz SAD do sada je proizvodila gume na Tajlandu, ali je proizvodnja zbog pandemije obustavljena. Fabrici iz Atlante je svejedno isporuka bila potrebna. I to tačno na vreme. Pomorski transport zato nije bio alternativa. Za prevoz 40 tona sirove gume iz Bangkoka u Atlantu unajmljen je Emirejtsov erbas A380. „Trenutno dobijamo prilično bizarne zahteve za teretne letove“, kaže Tim Klark. „Ali za nas je to bilo veoma unosno i zato je imalo smisla A380 poslati na duge staze.”


Vrtoglavo visoki gubici

Tu su samo retki svetli primeri. Situacija u branši čija je svrha prvenstveno prevoz ljudi, pa tek onda robe, gora je nego ikada. Jer, trenutno ljudima uglavnom nije dozvoljeno da se okupljaju, bez obzira na to da li je reč o lokalnom ili globalnom nivou.

Time je u mnogim oblastima egzistencija vazdušnog saobraćaja u 2020. takoreći preko noći nestala, nakon rekordne 2019. godine. Tada je prevezeno 4,5 milijardi putnika, a u ovoj kriznoj godini samo 1,8 milijardi. IATA procenjuje da gubici avio-kompanija ove godine iznose oko sto milijardi evra.


Povratak aviona

Međutim, ako šefove avio-kompanija pitate za prognozu za 2021. godinu, čućete nešto iznenađujuće: oprezni optimizam. “2021. će biti bolja godina“, kaže direktor IATA Aleksandar de Žinjak. Očekuje se da će gubici naredne godine biti „samo“ 39 milijardi američkih dolara. „Uveren sam da ćemo tokom naredne godine ostvariti značajan rast“, kazao je za magazin "Virtšaftsvohe" šef Lufthanze Karsten Špor.

I Martin Gaus, nemački šef letonske avio-kompanije Er Baltik (Air Baltic), takođe se nada boljoj godini: „Optimističan sam da će tržište na proleće ponovo da zaživi, bez obzira na ograničenja“, kaže Gaus za DW.


Putnici biznis-klase ostaju kod kuće

Procenjuje se da će među putnicima biti najviše onih koji idu na odmor illi privatno putuju, dok će se obim poslovnih putovanja znatno smanjiti. Konsultantska firma Idea Works procenjuje da će u najboljem slučaju 19 odsto, a u najgorem 36 odsto, od dosadašnjih poslovnih putovanja zauvek nestati. To bi mogao da bude veliki problem za avio-kompanije, koje su do sada dobro zarađivale na najboljim platišama, uz pomoć kojih se subvencionišu i jeftinije avionske karte.

Šef Lufthanze Špor smatra da to neće biti tako dramatično – on procenjuje da će trajni pad poslovnih putnika iznositi 10 do 20 odsto, dok će se udeo privatnih putnika u Lufthanzi sa današnjih 75 povećati na 80 odsto. Odlučujuće je to da se uvedu jedinstvena pravila kada je reč o ulasku u zemlju. Vazduhoplovna branša očekuje da će tome doprineti predstojeće vakcinacije.

Špor se nada da će za letove na dugim linijama ubuduće biti dovoljan negativan PCR test ili dokaz o vakcinaciji, dok svetsko stanovništvo ne postigne dovoljan imunitet. Australijska avio-kompanija Kvantas (Qantas) je još u novembru najavila da će, čim vakcina bude na raspolaganju, na interkontinentalnim letovima od putnika tražiti dokaz o vakcinaciji.

Međunarodna asocijacija za vazdušni saobraćaj IATA predlaže jedinstvenu aplikaciju Travel pas, koja bi sadržala podatke o svakom pojedinačnom putniku: rezultate testova i potvrdu o vakcinaciji. Tim Klark, legenda u vazduhoplovnoj branši, koji više od 35 godina radi za Emirejts, je uveren: „Našoj mreži avionskih linija ćemo ponovo vratiti stari sjaj. Svetska privreda je izuzetno otporna. U prošlosti je pretrpela snažne udarce i uvek iznova se vraćala. I upravo taj povratak će ojačati naš poslovni model, da putnike vodimo preko centralnog čvorišta kao što je Dubai.“

izvor
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #543 on: December 30, 2020, 05:46:14 pm »



Quote
Prvi komercijalni let Boeinga 737 Max u SAD-u nakon dvije godine

Boeingov avion 737 Max obavio je prvi komercijalni let u SAD nakon što je bio prizemljen skoro dvije godine. Letjelica je povučena iz upotrebe nakon dvije nesreće u kojima je stradalo 346 osoba.


Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #544 on: December 31, 2020, 06:43:10 am »

Rusi prave nove avione!
Novosti online 30. 12. 2020.

RUSKI predsednik Vladimir Putin je tokom sastanka sa premijerom Mihailom Mišustinom obelodanio neke od velikih planova usmerenih na povezivanje teritorije Rusije.

Pojaviće se mnogo novih aviona, a treba se oprostiti i sa legendarnom letelicom An-2, koju će zameniti novi „Bajkal“.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Putin je istakao da Rusija treba da stvori čitav lanac vazduhoplovne ruske tehnike, koja bi zadovoljavala potrebe građana, i da treba početi sa malim letelicama.

- Na kraju krajeva, već je neophodno zameniti An-2 - rekao je ruski lider, istakavši da će ga zameniti avion „Bajkal“ sa devet sedišta, koji je napravio uralski konstruktorski biro. Prototip treba da bude spreman 2021. godine, a 2024. treba da počne serijska proizvodnja, dok bi avion trebalo da poleti u prvom kvartalu, rekao je predsednik Rusije.

Putin je takođe govorio o planovima za proizvodnju drugih vrsta aviona.

- Sledeći u nizu je L-410, on već ima 19 mesta, i L-610 sa 44 mesta, treba da poleti 2024. godine. Nadam se da će u Jekaterinburgu biti pokrenuta proizvodnja. Zatim ide Il-114-300, on je već poleteo, i to sa ruskim motorima PD-14 i to je veoma važno - istakao je lider Rusije.

Avion An-2 je u SSSR-u dobio ime „kukuruznik“ jer se koristio za sejanje kukuruznih polja. Ruski lider je takođe najavio da bi avion sa motorom PD-35 trebalo da bude gotov do 2027. godine, i da će moći da se koristi na proširenoj verziji Il-96.

- PD-35 potiska 35 tona je perspektivni model, trebalo bi da bude gotov do 2027. godine, ali smo ga planirali za širokotrupne avione. Čak i ako ne bude gotov do tad, i dalje treba raditi na motoru. Moći će da se koristi na proširenoj verziji Il-96, ali treba pomoći proizvođačima motora da privedu posao kraju - rekao je ruski Putin. Putin je na sastanku saopštio da će Rusija dobiti brod na vazdušnom jastuku od 10 tona – „Haska“.

„Moći će da se koristi u svim ruskim regionima, uključujući i one koji su teško dostupni, tokom cele godine. To je brod za prevoz tereta, a 2022. godine trebalo bi da se pojavi brod od 50 tona“, rekao je on. Putin je takođe rekao da se nada da će posao biti završen i da će se ta transportna sredstva koristiti upravo za povezivanje teritorije Rusije kako ne bi postojala naselja u Rusiji do kojih je nemoguće doći. Takođe je, tokom sastanka rekao da smatra mogućim da se do 2023. godine napravi gradski autobus koji za gorivo koristi vodonik, dok bi sledeći korak trebalo da bude lokomotiva na vodonik.

Izvor: www.novosti.rs


* 501.jpg (186.82 KB, 1200x789 - viewed 2 times.)
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #545 on: January 01, 2021, 07:44:20 pm »

петак, 01.01.2021.

Научници са Оксфорда успели да претворе угљен-диоксид у авионско гориво

Научници са Универзитета у Оксфорду можда су пронашли начин како да се смањи загађење изазвано авионским саобраћајем. Успели су да претворе угљен-диоксид (CO2) у гориво са нултом емисијом отровних гасова.

Техника се састоји од загрејавања мешавине лимунске киселине, водоника и катализатора састављеног од гвожђа, мангана и калијума, како би се угљен-диоксид претворио у текуће гориво за погон млазних авиона, прекоси Кликс. Такав приступ је јефтин, једноставан и користи материјале којих има у изобиљу, а знатно је јефтинији од процеса претварања хидрогена и воде у гориво. Гориво је тренутно произведено само у лабораторијским условима и у минималним количинама (само неколико грама), али представља велики напредак у производњи горива која не загађују околину, наводи се. Наравно, за комерцијалну употребу потребно је још пуно рада и усавршавања техника и процеса. Тренутно, још није пронађен начин како ефикасно прикупити огромне количине угљен-диоксида. Научници су у потрази за индустријским партнерима, који би им омогућили масовну производњу. Кад би у томе успели, добили би још једну алтернативу која би била изузетно популарна за авио-превознике.

Ваздушни саобраћај се тако полако пребацује на чистије енергетске изворе, а многи планирају и куповину електричних авиона или авиона који користе неке друге врсте горива. Предност поменуте методе је та што не би било потребно да се мењају авиони пошто постојећи мотори могу да користе гориво засновано на угљен-диоксиду.

Izvor: www.politika.rs
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #546 on: January 03, 2021, 07:03:14 am »

U 2020. duplo manje letova, ali više poginulih
Tanjug 03. 01. 2021.

BROJ poginulih u velikim avionskim nesrećama popeo se na 299 u 2020. godini, iako je ukupan broj nesreća opao za više od 50 odsto, saopštila je holandska konsultantska kompanija.

Kompanija To70 ističe da se 2020. godine dogodilo 40 nesreća u kojima su učestvovali veliki putnički avioni, od kojih je pet bilo fatalno, uzrokujući 299 smrtnih slučajeva, prenosi Indeks. U 2019. godini dogodilo se 86 nesreća, od kojih je osam bilo fatalno, što je rezultiralo sa 257 smrtnih slučajeva. Veliki komercijalni avioni imali su 0,27 smrtnih nesreća na milion letova u 2020. Godinu ranije, bilo je 0,18 smrtnih slučajeva na milion letova. Broj nesreća se smanjio u godini velikog smanjenja broja letova usled pandemijske krize.

Flightradar24 je izvestio da je vazdušni saobraćaj opao za 42 odsto u 2020. godini. Najviše ljudi, 176, stradalo je u januaru, kada je ukrajinski putnički avion oboren u Iranu. Druga najsmrtonosnija nesreća dogodila se u maju, kada se srušio pakistanski avion u kojem je bilo 98 ljudi. Tokom poslednje dve decenije, broj smrtnih slučajeva u vazdušnom saobraćaju drastično je opao.

U 2005. godini bilo je 1.015 smrtnih slučajeva na komercijalnim letovima širom sveta, objavila je Mreža vazdušne bezbednosti (ASN). Najsigurnija je bila 2017. godina, sa samo dve fatalne nesreće u kojima su učestvovale manje letelice, što je rezultiralo sa 13 smrtnih slučajeva. Nije bilo smrtnih slučajeva na velikim komercijalnim letovima. SAD nisu imale ni jedan pad aviona putničkog aviona domaće avio-kompanije od februara 2009. godine i imale su samo jedan smrtni slučaj u avionskoj nesreći tokom tog perioda, prenosi Indeks.

Izvor: www.novosti.rs
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #547 on: January 04, 2021, 11:01:34 am »


Prvi komercijalni let Boinga 737 u SAD nakon 20 meseci


Quote
How the Boeing 737 Max returned to the skies after 2 deadly crashes kill hundreds

The Boeing 737 Max was approved to fly again after the company modified its flawed flight control system, which pilots initially knew nothing about and had caused some aircraft to nosedive.




Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #548 on: January 05, 2021, 09:25:15 am »

Eurocontrol: Skoro polovina evropske flote prizemljena, ozbiljni gubici
BIZNIS Autor: FoNet 04. jan. 2021

Evropska organizacija za bezbednost vazdušne plovidbe (Eurocontrol) objavila je novi izveštaj u kojem se navodi da je 2020. godina završena sa 6,1 milion letova manje nego lane, sa skoro polovinom evropske flote koja je prizemljena i sa ozbiljnim gubicima u svakom lancu avioindustrije.

Najnoviji dokument, kako ga nazivaju „tink-tenk“ papir, pokazuje da je protekle godine, zbog pandemije kovid-19, zabeležen gubitak od 56,2 milijarde evra za aviokompanije, aerodrome i pružaoce usluga vazdušne navigacije (ANSP). Prošle godine obavljeno je za 6,1 milion manje letova, odnosno bilo je za 1,7 milijardi putnika manje nego u 2019. godini.

U odnosu na 2019, godinu, prema podacima Eurokontrola obavljeno je 55 odsto manje letova, a 51 odsto flote evropskih aviokompanija bilo je prizemljeno. Izveštaj Eurokontrola predviđa da se aviosaobraćaj ove 2021. godine može oporaviti do nivoa od 51 odsto nivoa iz 2019. godine, sa ubrzanjem brzine oporavka od letnje sezone ako se počne osećati efekat vakcinacije.

Izvor: www.n1info.com
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #549 on: January 06, 2021, 08:56:48 am »



Amazon kupio 11 aviona


Onlajn trgovac Amazon saopštio je da je kupio 11 aviona Boing 767-300, kako bi pojačao sposobnost brze isporuke robe i odgovorio rastu internet porudžbina.

Letelice, od kojih je sedam kupljeno od Delta erlajnsa četiri od VestDžet erlajnsa, pridružiće se Amazonovoj kargo vazdušnoj floti do 2022. godine, navodi se u saopštenju objavljenom na veb sajtu ovog internet trgovca, prenosi Rojters.

U junu je Amazon zakupio 12 kargo aviona tipa Boing 767-300 od Er Transport Servisis Grupe, čime je njegova ukupna flota premašila 80 letelica.

„Kombinacija zakupljenih aviona i onih u našem vlasništvu u našoj rastućoj floti omogućava nam da bolje upravljamo svojim poslovanjem“, navela je Sara Rouds, potpredsednica Amazon Global Era.

Kompanija je u oktobru saopštila da će s povećanjem rashoda na infrastrukturu za isporuku robe verovatno nastaviti godinama.

izvor
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #550 on: January 06, 2021, 12:38:50 pm »

Mađarska otvara vazdušni saobraćaj sa Velikom Britanijom
Tanjug 06.01.2021.

Vlada Mađarske donela je odluku da od danas ukine zabranu na komercijalne letove iz Velike Britanije, saopšteno je iz kriznog štaba u Budimpešti.

Vlada je uvela ovu zabranu 22. decembra u nameri da sprečiširenje zaraznijeg soja korona virusa koji se prvo pojavio u Velikoj Britaniji. Obustava vazdušnog saobraćaja trebalo je da traje do 8. februara, preneo je Rojters.

Izvor: www.blic.rs
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #551 on: January 08, 2021, 09:12:41 am »



„Boing“ plaća odštetu od 2,5 milijarde dolara zbog dva pada aviona


Kompanija „Boing“ će morati da isplati više od 2,5 milijarde dolara posle istrage dva udesa aviona „737 MAKS“, u kojima je poginulo 346 ljudi, objavilo je američko Ministarstvo pravde.

U saopštenju američkog ministarstva se precizira da nagodba sa „Boingom“ uključuje novčanu kaznu u iznosu od 243,6 miliona dolara i isplatu odštete kupcima aviona „737 MAKS“ od 1,77 milijardi. Nagodba, takođe, predviđa i osnivanje fonda vrednog 500 miliona dolara za naknadu štete naslednicima i rođacima stradalih putnika, navodi Rojters.

Jedna od avionskih nesreća dogodila se 10. marta 2019. u Etiopiji. Tada je poginulo 157 putnika i članova posade.

Samo nekoliko meseci pre toga, u oktobru 2018, avion „Lajon era“ srušio se u Indoneziji, nekoliko minuta nakon poletanja iz Džakarte. Poginulo je svih 189 putnika i članova posade.

Lista nesreća u kojima je učestvovao avion tipa „737“ proširena je kada je letelica sa 143 putnika i članova posade sletela u reku Sent Džons, blizu Džeksonvila na Floridi.

Tada je „boingov“ avion sa 143 putnika i članova posade skliznuo sa piste i sleteo u reku. Tom prilikom povređena je 21 osoba.

izvor
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #552 on: January 08, 2021, 03:16:47 pm »



Hrvatska ima novu čarter avio-kompaniju


Hrvatski startap ETF Ervejz planira da započne poslovanje ove godine čarter letovima sa jadranske obale do evropskih destinacija.

Avio-kompanija je registrovana u novembru 2020. i planira da koristi avion Boing 737-800. Kompanija je trenutno u procesu zapošavanja kabinskog osoblja koje će imati sedište u zemlji i inostranstvu, izveštava portal Exyuaviation.

"ETF Ervejz je novi hrvatski čarter prevoznik koji želi da poboljša povezanost jadranskih gradova s evropskim i drugim destinacijama. U ovom trenutku tražimo nove članove naše leteće porodice", naveli su iz kompanije za taj portal.

Kompanija takođe planira da ponudi usluge "mokrog lizinga" (wet-leasing), odnosno davanja aviona na lizing.


izvor
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #553 on: January 08, 2021, 03:37:48 pm »



Quote
Boeing plaća 2,5 milijardi dolara zbog laži

Američki Boeing je pristao platiti dvije i pol milijarde dolara, nakon nagodbe u okončanju istrage pada dva aviona 737 MAX u kojima je 346 osoba poginulo. Odštetu će dobiti porodice stradalih i aviokompanije. Zbog tih nesreća prizemljene su Boeingove letjelice na 20 mjeseci, od marta 2019. sve dok kompanija nije napravila značajne sigurnosne nadogradnje.



Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #554 on: January 10, 2021, 11:08:04 am »

Kina do daljeg suspenduje letove iz Velike Britanije zbog novog soja korone
Tanjug 10.01.2021.

Kina će nastaviti sa suspenzijom avio saobraćaja sa Velikom Britanijom, saopšteno je danas iz administracije za civilno vazduhoplovstvo Kine.

Najavljeno da nova mera suspenzije zbog pojave novog soja korona virusa u toj zemlji stupa na snagu od sutra, prenosi Rojters.

Izvor: www.blic.rs
Logged
Pages:  1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 57   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 22 queries.