PALUBA
April 20, 2024, 11:05:03 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2]   Go Down
  Print  
Author Topic: Наташа Кандић оптужена за малтретирање запослених у Фонду за хуманитарно право  (Read 2235 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 212


« Reply #15 on: May 31, 2023, 07:13:25 pm »

I na kraju Можда се једног дана открије ко је финансирао буђење еколошке свести ova tvoja rečenica je pokazatelj dokle smo došli. Ekološku svest svi  normalni ljudi imaju, bez buđenja. Da li si ikada u životu, video nekoga ko baci pikavac na ulicu, i opomenuo ga da očisti za sobom? Da li si bez nadoknade podigao đubre bačeno na ulicu i odložio ga na za to predviđeno mesto. Mene i moju decu na primer niko nije probudio mi smo tako vaspitani.
Погледај на шта личе потоци и реке по Србији. Говорим конкретно о људима који су јуче бацали шпорете у реку, а сутра почели да брину о литијуму, за који и не знају шта је. Непросвећеним масама се манипулише веома лако и релативно јефтино. Milan (longtrip) је на трагу, ја ћу само додати да се иза оваквих кампањи понекад крију економски разлози (борба против конкуренције), а понекад и политички (слабљење потенцијалног противника).

Што се тиче цене аутопутева, народ се најлакше попали са ”држте лопова” паролама, вероватно поучен негативним искуствима. Знам како се пишу понуде (и у стању сам да напишем понуду за тендер). Није никакав проблем искључити одређене ствари и понудити јефтинију цену. Да банализирам, могу да напишем да цена подразумева да је земљиште подесно за изградњу аутопута и може да поднесе одређено оптерећење. Поштено, зар не? А том реченицом сам избацио насипање и све земљане радове. Онај ко чита између редова може да провали о чему се ради. Онај ко није може на основу моје понуде да оптужује како је неко покупио кајмак јер је изабрао скупљу понуду. Те оптужбе ће потврдити локални таблоид тако што ће објавити фотографију моје јефтине понуде и оне која је изабрана: ”Доле бандо лоповска!!!” Ја у међувремену могу да кажем да одлука није фер и да уложим жалбу. Моје жалбе за поништавање тендера ће зауставити цео поступак за пола године, или док не добијем паре да повучем жалбу.

Ово на изглед делује као off topic, али НВО су веома често ван финансијске контроле и успешно се могу користити за финансирање разних делатности. НВО организује демонстрације, или финансира организације које их организују. Паре је добила од друге НВО, из иностранства. На крају тог ланца је неко ко стоји иза целе кампање.
Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 212


« Reply #16 on: May 31, 2023, 07:20:35 pm »

Izdržao sam da je slušam dva minuta.

Mislim da bi joj trebalo oduzeti državljanstvo Republike Srbije ako ga ima i proterati je u demokratski svet, neka tamo govori protiv Srbije i što jeste i što nije.

Не можеш одузимати држављанство својим држављанима, а ова сподоба је рођена у Крагујевцу. Можеш да их мотивишеш да побегну из земље, главом без обзира.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 14 955


« Reply #17 on: May 31, 2023, 07:36:59 pm »

Izdržao sam da je slušam dva minuta.

Mislim da bi joj trebalo oduzeti državljanstvo Republike Srbije ako ga ima i proterati je u demokratski svet, neka tamo govori protiv Srbije i što jeste i što nije.

Не можеш одузимати држављанство својим држављанима, а ова сподоба је рођена у Крагујевцу. Можеш да их мотивишеш да побегну из земље, главом без обзира.

Šteta što ne može. Sad
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 390


« Reply #18 on: May 31, 2023, 09:54:51 pm »

Quote
Добар део оваквих активности се обавља преко разних НВО, неке од њих се и оснивају управо да послуже за овакве ствари. Јако је тешко доказати праве мотиве и казнити такве активности, без обзира што је штета коју наносе огромна. Иза оваквих група може да стоји било ко, од обавештајних служби па до организованог криминала.

Иза сваке НВО стоји неки интерес који долази или из иностранства или "заинтересованих страна" из земље. Кључно је да ти имају новац којим се НВО финансира. И не оснивају се пре него се "затвори финансијска конструкција". И када се формирају и почну да делују, разни медији (обично они "наши") узимају за саговорнике  "директоре" тих НВО за саговорнике и "врсне" познаваоце материје, аналитичаре и др. А богами, након успешних каријера у НВО неки "директори" и "програмски директори" заврше и у државним органима на високом позицијама. У новије време појављују се и НВО које се "боре" једна против друге. Неке су и "рент-а НВО". Раде по систему "плати па клати" и "ко да више". А неки служе искључиво и само за "прање" пара. То не значи да су људи који раде у тим НВО неки непријатељи државе, криминалци, преваранти и сл. Не. Огромна већина ради са искреним убеђењем да чине нешто корисно и добро. "Једино" је што не знају позадину финансирања и управљања. Колико год се највећи број НВО залагао за демократију и људска права у друштву, у највећем броју случајева систем управљања је класични аутократски, са јасно наглашеном хијерахијом и субординацијом.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 990


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #19 on: June 01, 2023, 11:20:46 am »

Evo je.... Nisam ni gledao o čemu govori ,samo je prenosim ovde u "njenu temu"...

Zašto Boro, ovakve srtvari treba završiti već jednom.

Ovo što priča i meša Sebiju u zločin, da li to znači da će sada Periišić opet biti optužen. Koliko znam Perišić je oslobođen po toj tački, ili haške presude ne važe, već važi kako to sudi Kandićeva?
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 14 955


« Reply #20 on: June 01, 2023, 11:37:07 am »

Ne znam druže, samo znam da su ona, Sonja Biserko pa i Perišić izrodi ovog naroda.
Logged
Pages:  1 [2]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.025 seconds with 24 queries.