PALUBA
March 28, 2024, 11:22:28 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 120   Go Down
  Print  
Author Topic: Nabavke i investicije u VS - vesti  (Read 391610 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 831


« Reply #390 on: March 09, 2016, 12:26:08 am »

Nikada nisam imao radnu knjizicu pa ne znam gde se ranije ista otvarala. Znam da je objavljeno na sva zvona da se nove nece izdavati.

Радна књижица се куповала у књижарама. Ја сам своју купио у Службеном гласнику. Након тога лице треба да оде у општину да је ''отвори''. Са собом носи диплому коју је стекао. Службеник уписује податке подносиоца захтева у књижицу из личне карте и из донете дипломе. Потом је оверава и на тај начин је књижица ''отворена''.


   Naravno, sve dok ne poželiš da napustiš vojsku i prijaviš se ''na Biro" tj. NSZ ili kao što se uskoro najavljuje, ukoliko se uvedu elektronske kartice umesto dosadašnjih Radnih knjižica. U tom slučaju se mora upisati zanimanje pod određenom šifrom te zato sada oficiri rodova zvanično imaju zvanje Menadžer odbrane sa određenim brojem ESPB bodova  http://www.mod.gov.rs/sadrzaj.php?id_sadrzaja=9297

    Inače, papir trpi sve te sam i ja svojevremeno kod tog istog službenika u opštini upisao u Radnu knjižicu u rubriku stečeno obrazovanje zvanje "Tehničar za IT" na osnovu fotokopirane potvrde o završenom kursu Mehaničara za održavanje računarske tehnike u COLo u Kruševcu u trajanju od tri nedelje! Nikad se ne zna, možda mi nekad i pomogne, u svakom slučaju ne može da škodi. A ono što ne škodi samim tim je i korisno, kako reče svojevremeno Lane Gutović.





Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #391 on: May 25, 2016, 05:01:48 pm »

Vir:Defender hr
http://www.defender.hr/
25.05.2016.

Russian Helicopters isporučuju dva helikoptera Mi-17V-5 u Srbiju

Russian Helicopters, tvrtka povezana sa državnom korporacijom Rostec, isporučit će dva višenamjenska vojna helikoptera Mi-17V-5 u Srbiju i spremna je za isporuku dodatnog broja helikoptera Srbiji ako dođe do novih narudžbi, priopćila je press služba tvrtke, prenosi Tass. “Planiramo isporučiti dva helikoptera Mi-17V-5 Srpskom ratnom zrakoplovstvu sredinom lipnja.”


* Russian_Mi-17-V5_Helicopter-pic2.jpg (64.56 KB, 800x476 - viewed 96 times.)
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #392 on: June 21, 2016, 12:35:43 pm »

Za četvrt veka Srbija kupila dva, a komšije 136 helikoptera
Beta   21.06.2016.

Države nastale raspadom bivše Jugoslavije u proteklih četvrt veka kupile su ili dobile 136 novih ili polovnih helikoptera za potrebe svojih oružanih snaga dok je Srbija, u istom periodu, kupila samo dva transportna helikoptera za Vojsku Srbije (VS), koji još nisu isporučeni uprkos najavama da će stići do kraja prošle godine.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Hrvatska, Slovenija, Makedonija i Federacija BiH kupili su ili dobili u vidu donacije od prijateljskih zemalja 136 novih ili polovnih helikoptera. Najviše je nabavila Hrvatska, koja je kupila 63 helikoptera, zatim Federacija BiH 31 letelicu, Makedonija 26 helikoptera, a Slovenija 16 helikoptera. Najviše je bilo polovnih helikoptera, nabavljenih iz raznih civilnih i vojnih izvora, bilo ih je i sa crnog tržišta, a danas u upotrebi oko 87 tih letelica. Ipak, bilo je i ozbiljnih nabavki novih helikoptera, pa je Hrvatska kupila 10 novih ruskih Mi-171 i isto toliko američkih Bel-206. S druge strane, od 1991. godine, kada je u jedinice JNA stigla poslednja Gazela iz fabrike u Mostaru, Srbija je kupila tek dva nova Mi-17, koji još nisu isporučeni iz Rusije. Godine 1998. kupljena su po dva polovna helikoptera Mi-17 i Mi-24, ali oni nisu kupljeni za vojsku nego za Jedinicu za specijalne operacije Resora državne bezbednosti. Nakon što je JSO rasformirana, oni su 2006. bili prebačeni u nadležnost vojske. Vojska je tek 2010. remontovala dva transportna Mi-17, od kojih se jedan srušio u martu prošle godine prilikom evakuacije bebe iz Novog Pazara, dok su dva helikoptera Mi-24 rashodovana i već godinama propadaju na aerodromu Batajnica. Novinar vazduhoplovnog portala Tanogsiks (www.tangosix.rs) Živojin Banković agenciji Beta je rekao da su Srbija i Crna Gora nasledile najveći broj helikoptera nekadašnje JNA i da su godinama trošili te resurse, zbog čega nije učinjeno ništa kako bi se flota blagovremeno obnovila niti modernizovala.

- To govori o nemaru i nebrizi države koja se uljuljkivala u utisku da ima silu a došli smo do toga da se sve istopilo za ovih 25 godina. Pravo je pitanje da li bi naručili i ova dva helikoptera iz Rusije da se nije desila tragedija iz marta 2015. godine, kada je poginulo sedam ljudi - rekao je Banković.

Prema njegovim rečima, Srbija je još 2007. godine spala samo na jedan transportni helikopter Mi-8, nakon čega su je do 2013. godine remontovano šest helikoptera. Trenutno su u upotrebi samo dva Mi-8 i jedan Mi-17, i to je u ovom momentu kompletna transportna avijacija VS. Međutim, jedan Mi-17 'ispada' iz upotrebe naredne godine a preostala dva Mi-8 2018. godine. Utoliko se ne može govoriti o tome da će nabavka ova dva Mi-17 rešiti problem flote transportnih helikoptera u Ratnom Vazduhoplovstvu Vojske Srbije. Ako se ostane na tome da se nabave samo ta dva helikoptera, ništa se neće poboljšati i ako se do 2018. ništa ne uradi na remontu i daljoj nabavci VS će imati samo dva Mi-17.

- U prethodnoj deceniji predstavnici srpskog RV-a više puta su pominjali da je našoj vojsci potrebna eskadrila od 10 do 12 takvih helikoptera, a Mi-17 je odavno izabran kao tip koji ima najpovoljniji odnos cene i kvaliteta - rekao je Banković.

On je dodao da, osim malog broja transportnih helikoptera Mi-8 i 17, Vojska Srbije koristi i oko 15 lakih helikoptera Gazela. Broj operativnih primeraka varira a postoji problem sa nedostatkom rezervnih delova i daljom logističkom podrškom.

Izvor: www.blic.rs


* cfb0ef37e0874076f2967dc959d60269.jpeg (20.32 KB, 470x313 - viewed 90 times.)
Logged
vozilo
desetar
*
Offline Offline

Posts: 146



« Reply #393 on: June 22, 2016, 10:21:44 pm »

Uistinu su točni podatci da je RH od samostalnosti nabavila 63 helikoptera (ne računajući MUP) + još sljedeći mjesec stiže njih 16 tako da brojka ide na 79 helikoptera.

Netko prati ili je bubnio pa pogodio!?
« Last Edit: June 22, 2016, 10:28:00 pm by vozilo » Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #394 on: July 18, 2016, 08:39:58 am »

Idemo opet malo price o nabavci SRT

Quote
Србија чека руска крила

Раде Драговић | 17. јул 2016. 22:01 | Коментара: 14

Куповина најмодернијих борбених авиона и друге софистициране војне технике биће у средишту будуће војнотехничке сарадње двеју држава. Ловачки авиони прва ставка на списку потреба Војске Србије

КУПОВИНА два нова руска хеликоптера почетак је војно-техничке сарадње Русије и Србије, која би ускоро могла да буде крунисана набавком једне ескадриле ловачких авиона "миг 29 М2".

Министар одбране Зоран Ђорђевић недавно је упутио писмо руском колеги Сергеју Шојгуу у коме га је упознао са забрињавајућом ситуацијом у српској ловачкој авијацији. Овај део Ратног ваздухопловства оптерећен је блиским истеком ресурса летелицама "миг 21" и "миг 29", којима Србија чува свој ваздушни простор, али и рачунима пристиглим за вишегодишњи немар према ратним крилима.

- Првим заседањем Међувладине српско-руске комисије за војно-техничку сарадњу направљен је крупан помак - кажу у Министарству одбране. - У току је усаглашавање на експертском нивоу, после чега би требало да уследе видљиви резултати и операционализација конкретних пројеката. Србија је заинтересована да настави опремање руским наоружањем и војном опремом уколико се стекну финансијски и други услови.

У систему одбране напомињу и да је у току разматрање више пројеката заједничке индустријске сарадње, која би помогла у пласмну производа домаћих фабрика.

- Очекујемо да се у буџету за 2017. годину нађу и средства за набавку ловачких авиона. После детаљне стручне анализе закључено је да би нашим приликама најбоље одговарао авион "миг 29 М2", којим би успешно бранили ваздушни простор и извршавали задатке "ер полисинга" - кажу у Министарству одбране.

Quote
"МОМА" РЕГИОНАЛНИ ЦЕНТАР

Јачање Војске Србије руском техником, уз набавку "мигова", требало је да у другој фази обухвати и радаре, као и ПВО системе "С-300" и "Панцир" - незванично кажу у војном врху. Према почетној идеји, ваздухопловна сарадња Србије и Русије требало је да буде крунисана оживљавањем Ваздухопловног завода "Мома Станојловић" у Батајници, који би требало да буде лиценциран за поправке руских летелица.[/i]

Ловачки авиони већ више година прва су и најважнија ставка на списку потреба Војске Србије. Ресурси ловачкој авијацији истичу 2018. и 2019. године. Нове летелице су нам потребне, јер постојећим које су на крају века употребе ускоро нећемо бити у стању да патролирамо нашим небом и полицијски га обезбеђујемо. Оружаним снагама потребни су и хеликоптери, који осим у борбеним могу да се користе и у цивилним и спасилачким мисијама. На листи набавке налазе се и савремена средства артиљерије дугог домета, оклопна возила и средства осматрања и везе.

Познаваоци прилика у српском Ратном ваздухопловству напомињу да је последњи час да се нешто предузме на опоравку војних крила државе. Руска техника, притом, најлогичније је решење јер су на њу навикнути пилоти и механичари. Ремонтни капацитети којима Србија располаже одговарају стандардима израде и одржавања руске технике, што је још један адут у прилог набавке авиона са Урала.

- Србији су потребни авиони, уколико је могуће управо "мигови". Пилоти морају да лете како би били способни за борбене задатке - каже пуковник у пензији Зоран Аврамовић. - Из ове ситуације постоје два излаза. Први је куповина авиона, али за то је потребно најмање 250 милиона евра. Постоји могућност и за ремонтовање и модернизацију малобројних постојећих летелица, али је дуг и такође скуп процес. Треба размишљати и о могућности набавке половних руских "мигова 29", којима би се премостило време до куповине савременијих летелица.

Чекање на нова ратна крила, међутим, прети да потпуно приземљи српско ратно ваздухопловство. Истеком ресурса авионима "миг 21" оно је већ десетковано, а последња линија одбране ваздуха су три "двадесет деветке" које могу да се користе тек нешто више од годину дана. Због лоше снабдевености деловима и опремом, неколико пута се дешавало да ван строја остане чак и дежурни пар авиона, задужен за реаговање у случају упада летелице у домаћи ваздушни простор. Разлога је било више - поцепане гуме, покварени акумулатори, недостатак делова за катапултирање пилота...

Руска страна неколико пута је слала позитивне сигнале о жељи да помогне при модернизацији Војске Србије и њеном опремању софистицираном техником. Да би овај процес био спроведен до краја потребан је и договор о цени и начину плаћања. Иако је пре две године остављен за боља времена, и даље је актуелан концепт робног кредита као начин отплате. Он подразумева испоруку руских авиона Србији, која би њихову цену исплатила кроз извоз своје робе у Русију.


АВИОН КОШТА 45 МИЛИОНА ЕВРА

Цена једног "клот" авиона "миг 29 М2" који је пикирала Србија износи око 45 милиона евра, а са минимумом наоружања је 65 милиона. Само једна савремена ракета Р-77 са активним радарским навођењем, кошта око милион евра по комаду. Неопходни резервни делови, обука и наоружање цену летелице подижу на приближно 65 милиона евра. Набавка једне мале ескадриле од четири летелице коштала би око 250 милиона евра.


Izvor: Vecernje novosti online
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #395 on: July 23, 2016, 11:25:20 am »

Ono o cemu sam vec pisao na temi.Fotografija za sada nema.

Quote
18.07.2016

Састанак министра одбране и амбасадора НР Кине

Министар одбране Зоран Ђорђевић разговарао је данас са амбасадором НР Кине Ли Манчангом о даљем унапређењу сарадње у области одбране, посебно војно-економске, војно-медицинске и војно-војне сарадње.

Саговорници су сагласни да је недавна посета председника НР Кине Си Ђинпинга Србији потврдила стратешко партнерство и пријатељство две земље. Ђорђевић је у разговору нагласио да је циљ спољне политике Србије развој одличних односа са свим партнерима и на Истоку и на Западу и пуно поштовање политике војне неутралности.

Министар Ђорђевић захвалио је кинеском амбасадору на помоћи кроз војне и цивилне донације Владе НР Кине. Током недавне посете начелника Генералштаба Војске Србије Кини, потписан је Споразум о донацији у вредности од 30 милиона јуана (око 4 милиона евра), док је недавно реализована и кинеска донација од 24 моторна чамца и 30 комплета ручних ГПС уређаја.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #396 on: July 23, 2016, 11:31:39 am »

I da iz pretezno politicke vesti nesto sto se tice VS. Mandatar za sastav nove Vlade iliti tehnicki premijer je obisao jedinice Specijalne brigade u Pancevu

Quote
On je ukazao da je dao nalog za prijem dodatnih 200 pripadnika specijalne brigade.

"Svi će imati najbolju pancirnu zaštitu, puške, dnevne i noćne nišane", najavio je Vučić dodavši da je razgovarao i o pojačanom radu naših bespilotnih letelica, koje će za godinu dana biti i naoružane.

Najavio je kupovinu novih helikoptera nemačko-francuske proizvodnje, kako bi se rešio transport vojske, a onda će se preći na borbene helikoptere.

S tim u vezi je najavio nastavak saradnje sa Ruskom federacijom, ali i Kinom, dodavši da je kineska donacija i čamac koji koristi specijalna brigada.

Izvor: Tanjug
Logged
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 481



« Reply #397 on: July 23, 2016, 05:47:03 pm »

Znaći, kupuju se Kuguari (EC-725) odnosno Super Pume (AS532). Bugari, Srbija, BiH, Slovenija... fale Hrvati i Makedonci (već imaju Mi-17, pa... neće), možda crnogorci. Ono, kao kada je JNA odabirala-dobro, al to je bilo 25 godina unatrag. Dobro smo se vratili unatrag. A možda se varam, pa je NH-90 u pitanju.
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #398 on: July 23, 2016, 06:13:33 pm »

Sa NH 90 ni Nemci ne mogu da izađu na kraj. Mada, sve možemo očekivati sa ovom ekipom na vlasti. Malo levo malo desno, malo NATO malo rusko, malo avioni malo helikopteri. A na kraju jedno ništa.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #399 on: July 23, 2016, 06:32:41 pm »

NH 90 je čist promašaj, više čuče na raznoraznim popravkama, doradama i modifikacijama nego što lete.
Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 128


« Reply #400 on: July 23, 2016, 06:44:23 pm »

Znaći, kupuju se Kuguari (EC-725) odnosno Super Pume (AS532). Bugari, Srbija, BiH, Slovenija... fale Hrvati i Makedonci (već imaju Mi-17, pa... neće), možda crnogorci. Ono, kao kada je JNA odabirala-dobro, al to je bilo 25 godina unatrag. Dobro smo se vratili unatrag. A možda se varam, pa je NH-90 u pitanju.

Могу да разумем да држава има један модел хеликоптера, па се одлучује да пређе на други, из било којих разлога. То је нешто што ради Хрватска. Не могу да разумем да држава у кратком временском року купи хеликоптере исте намене и сличних карактеристика од различитих произвођача. То је логистичка ноћна мора. Озбиљне компаније стандардизују рачунаре, аутопревозници стандардизују камионе, авиопревозници авионе...
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #401 on: July 23, 2016, 07:31:00 pm »

Озбиљне компаније стандардизују рачунаре, аутопревозници стандардизују камионе, авиопревозници авионе...

Ozbiljne da, a ove ostale...
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #402 on: July 24, 2016, 08:21:40 pm »

Па ваљда смо сви овде схватили да је разлог "мало Руско, мало НАТО" политичке природе. Да ли је то добро (у политичком смислу) показаће време. У логистичком сигурно није.
Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 128


« Reply #403 on: July 24, 2016, 10:45:41 pm »

Па ваљда смо сви овде схватили да је разлог "мало Руско, мало НАТО" политичке природе. Да ли је то добро (у политичком смислу) показаће време. У логистичком сигурно није.
Ако се балансира, онда се од другог добављача узима нешто друго. Ако већ морају хеликоптери, онда борбене, или мање санитетске, да не мора да се подиже хеликоптер за 30 људи да би се једна особа превезла у болницу.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #404 on: September 24, 2016, 02:11:22 pm »

Čudno da nitko nije postavio ovaj članak.

Kinezi nam nude rakete dometa 300 km!

Kina je veoma zinteresovana da učestvuje u najavljenoj modernizaciji Vojske Srbije, a vlastima u Beogradu već su stigle prve ponude u kojima nam se nude i najmoderniji raketni sistemi sa krstarećim raketama dometa čak 300 kilometara.

Peking je, tvrdi izvor "Informera" iz bezbednosnih i vojnih krugova, spreman da nam isporuči višecevni raketni sistem sa krstarećim raketama dometa čak do 300 kilometara, ali i nadmoćni PVO raketni sistem FD 2000, koji je, prema rečima stručnjaka, moćniji i od legendarnog ruskog S-300!

Kako piše list, kineska ponuda poslata je sa znatno nižim cenama od tržišnih.

- Pekingu je veoma stalo da Balkan bude tsabilan. Oni procenjuju da je to dugoročno moguće samo ako je Srbija jaka i respektabilna vojna sila. Naoružanje koje nam je ponuđeno zaista jeste poslednja reč kineske vojne thnike. Ako bismo to imali u svom arsenalu, nama u Srbiji više niko ne bi smeo tek tako da preti - navodi izvor lista.

Prema tvrdnja sagovornika, reč je o višecevnim raketnim sistemima sa krstarećim raketama "zemlja-zemlja" koje imaju domet čak 300 kilometara, i PVO sistemu FD-2000, čije rakete imaju domet 200 kilometara, koji je Turska htela da kupi pre ruskih i američkih raketnih sistema, ali je odustala zbog pritiska sa Zapada.
-------------------
Ako ovo izaziva interesovanje mogu napisati naši stručnjaci o TT podacima i sve što ide uz to ali NIKAKO nemoj da se netko usudi i komentariše ovo  politički(naročito o stabilnosti Balkana)jer za to imamo Zaduženog stručnjaka na nivoju države.  

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Vidite da se "oslanjamo" na sve "stubove" i da smo "neutralni" makar u novinskim člancima,(pokupovasmo "Rusko a sada i Kinesko naoružanje da oni ne mogu da stignu da proizvedu dovoljno).
Poz.


* 598492_800px-buk-m1-2-9a310m1-2_f.jpg (158.21 KB, 683x410 - viewed 102 times.)
« Last Edit: September 24, 2016, 02:16:44 pm by Karlo » Logged
Pages:  1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 120   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.035 seconds with 24 queries.