PALUBA
March 29, 2024, 03:11:41 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 120   Go Down
  Print  
Author Topic: Nabavke i investicije u VS - vesti  (Read 391707 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #600 on: January 28, 2017, 10:24:22 am »

Samo sam preneo sta javljaju mediji.  A da li postoji ta varijanta PG ili ne niti znam a i nesto mi je bas svejedno koja je oznaka. Bitno je da se nesto desava i da se malo i VS opremi necim mladjim od pola veka.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #601 on: January 28, 2017, 10:26:48 am »

Можда је ПТ, слова Т и Г си веома близу на тастатури.
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #602 on: January 28, 2017, 11:33:15 am »

Mediji prenose da je u Belorusiji dogovoreno da VS na poklon dobije 8 MiG-29 i dva diviziona sistema BUK pri cemu bi kao i u ruskom slucaju platila modernizaciju i remont. Pregovara sa i o S-300V i S-300PG.

Ministar odbrane je takodje najavio da  6 migova iz Rusije u Srbiju stignu tokoma marta ili aprila i da ce remont i modernizacija biti obavljeni u ``Momi``. Kaze da su ugovori potpisani.
LINK



Кузма, уважени, шта је С-300ПГ? Нема таквог индекса ни тржишног, ни код произвођача.  Шта ће Србији С-300В - у основи противракетни/антибалистички систем? МоСт може радити оправке на МиГ-29 и одржавање "према стању". Није опремљен за ремонт. За сада. Оно добрих мајстора што је било - разбежало се.

Verovato za protivraketnu odbranu tj kao protivtezu mogucoj hrvatskoj nabavci balistickih raketa.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #603 on: January 28, 2017, 11:36:56 am »

Можда је ПТ, слова Т и Г си веома близу на тастатури.

Постоје верзије П,ПС*(са АБГ),ПМ,ПМУ/1/2. Није важно, разумемо се. Вероватно је реч о варијанти коју смо хтели тржишно купити 1998/9, дакле ПМ, ПМУ1, ремонтован и прилагођен за пријем новијих ракета по потреби. Хрватска не може добити ништа веће од обичног МЛРС домета 40/60км. За обарање тога довољан је и чак оптималан ТОР. С-300В је АБМ систем. Његова ракета је скупља од циља који треба да обори, па није оправдан. Grin  Хрватска, облика кифле, не може добити ATACMS. Зар мислите да би им га неко дао!? И немају пара. А ђевреком кифла не може постати.
« Last Edit: January 28, 2017, 11:58:30 am by kumbor » Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #604 on: January 28, 2017, 01:50:52 pm »

колико ја знам белоруси су имали ПС, а русија је недавно некоме (азербејџану,јерменији, казахстану, не сећам се) поклонила тај систем. ако је ово тачно, а знамо да је лукашенко и 98. слоби нудио с300, онда треба да се шутирамо у дупе од среће. с обзиром на изјаву да се преговара о системима о којима до јуче није било речи да можемо да имамо, а бук ипак није у тој причи, мислим да је управо реч о некој варијанти с300. сад, да ли је п, пс или чак в (никад не реци никад, а свакако постоје и ствари које ми још не знамо) није ни битно. битно је, што кузма каже, да се нешто набави што је млађе од пола века.

кумборе, да ли је ракета скупља и од циља који ће непријатељска ракета да погоди? Wink
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #605 on: January 28, 2017, 04:04:56 pm »

Шта ће Србији С-300В - у основи противракетни/антибалистички систем?

Upravo suprotno. S-300V je izuzetno moćan sistem, preteča sistema S-300VM (Antej-2500). Potpuno mobilan, na guseničnoj platformi izuzetno prohodan. Sa dve vrste raketa, pokriva celu paletu ciljeva, od krstarećih raketa na malim visinama, pa sve do AWACS/JSTARS aviona na velikim daljinama, kao i zaštitu od balističkih raketa.


Belorusija je 2007. godine počela da prima u naoružanje sistem S-300PS, kao zamenu za S-300V. Mislim da je zadnji kontigent isporučen 2014. godine. Tako da se najverovatnije pregovara o donaciji/kupovini sistema S-300V. Ukoliko bi se S-300V u međuvremenu modernizovao na nivo S-300VM, onda bi u kombinaciji sa BUK-MB (BUK-M2) i najavljenim Tunguskama imali kompletno zaokružen i veoma moćan PVO sistem.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #606 on: January 28, 2017, 06:27:58 pm »

Verovato za protivraketnu odbranu tj kao protivtezu mogucoj hrvatskoj nabavci balistickih raketa.

Popravio si mi  dan Grin a uskoro se planiraju nabavit i superatomskipodvodnonadzemnirazarači pa neka se nađe. 

poz.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #607 on: January 28, 2017, 06:46:03 pm »

Verovato za protivraketnu odbranu tj kao protivtezu mogucoj hrvatskoj nabavci balistickih raketa.

Popravio si mi  dan Grin a uskoro se planiraju nabavit i superatomskipodvodnonadzemnirazarači pa neka se nađe. 

poz.

Не заборави и луководоничку бомбу (tribute to Крцко и Антрацит). Grin
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #608 on: January 28, 2017, 06:54:06 pm »

Zaboravili ste najjače sokoćalo iz arsenala.

Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #609 on: January 28, 2017, 08:24:46 pm »

Колико ја видим обе државе (Србија и Хрватска) набављају оно што им у реалној будућој опасности ("изазови, ризици и претње") званој масовне сеоба народа и тероризам ( и оружани сукоби на тој основи) неће баш превише помоћи. Боље би им било и њима и осталим државама на Балкану, да независно од политичког опредељења и тренутног сврстаности у блокове и "заједнице" добро процене реалне будуће претње и заједнички спреме одговоре или барем одбрамбене системе учине компатабилним.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #610 on: January 28, 2017, 08:46:00 pm »

Evo da se "uključim" i u ovu raspravu,normalno sa ličnim i amaterskim razmišljanjem.
Složio bih se sa postovima kolega koje to sve prebacuju u sferu humora.Naročito se slažem sa @fazanovim postom na predhodnoj strani,jer on daje odgovor na "ispravku" koju @KUZMA pokušavau nekoliko postova.
Naime,mislim da se ne radi o PG,PT i slično,nego o PA ili PP(predizborna aktivnost ili predizborna prevara).Ne tvrdim da se neće uletjeti i u trošak ali samo ako se procjeni da to može poslužiti u svrhu održanja na vlasti ili sl.
Dokazi,sjetitite se da je protestantima rečeno,da mogu protestirati i beskonačno,ali da para nema.Odakle sad pare,pa makar se radilo i samo o modernizaciji-remontu tih sredstava.
Šta bi sa tim sredstvima iz RF.
Sigurno da bih volio da mi imamo,pa makar i vaku opremljenu vojsku,jer to daje ozbiljnost državi a kao sredstva odvraćanja doprinose i miru.

Poz.
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #611 on: January 28, 2017, 11:08:32 pm »

Verovato za protivraketnu odbranu tj kao protivtezu mogucoj hrvatskoj nabavci balistickih raketa.

Popravio si mi  dan Grin a uskoro se planiraju nabavit i superatomskipodvodnonadzemnirazarači pa neka se nađe. 

poz.

Ja sam lepo napisao mogucu nabavku - ali najbitnije da sam te lepo nasmejao Smiley

Nisam usepo da nadjem nigde podataka da li je potrebna neke nadogradnja na izvozni M270 da bi koristio MGM-140 ATacMS) rakete.

Kkoliko znam grci su jedini korisnici ovih raketa u evropi zajendo sa komsijama turcima.

Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #612 on: January 28, 2017, 11:38:07 pm »

Колико ја видим обе државе (Србија и Хрватска) набављају оно што им у реалној будућој опасности ("изазови, ризици и претње") званој масовне сеоба народа и тероризам ( и оружани сукоби на тој основи) неће баш превише помоћи. Боље би им било и њима и осталим државама на Балкану, да независно од политичког опредељења и тренутног сврстаности у блокове и "заједнице" добро процене реалне будуће претње и заједнички спреме одговоре или барем одбрамбене системе учине компатабилним.

 Potpuno se slazem sa Dzumbom. Tesko da bilo ko od nas moze da se nosi u frontalnom konfliktu (pogotovu sto su NATO zemlje gotovu potpuno oko nas), pre ce biti da nam preti asimetricni gerilski rat, teroristicke akcije, znaci dejstva manjih razmera na sirokom prostoru, sto samo po sebi namece dobra sredstva izvidjanja, nadgledanja, sposobna za hirurske udare, (neki reaper bi bio odlican Cheesy) i najbitnije dobro opremljenu,obucenu i placenu pesadiju.
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 831


« Reply #613 on: January 29, 2017, 12:45:52 am »




   A moguće je i da postoji taj S-300 PG (protivgradni) sistem koji bi se za te namene i koristio....


Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 130


« Reply #614 on: January 29, 2017, 12:58:01 am »

Да ли неко зна шта је било у оним вакцинама које је војска добијала када дође на служење војног рока? После је имала стомак да једе камење. Мислим да би нешто слично било потребно политичарима, и то не само у Србији, не само на Западном Балкану (како воле да нас зову), него више-мање у целој Европи. Европа нема стомак за избегличку кризу и све оне ризике које може да донесе.

Лично, мислим да је Србији најпотребније повлачење из Отавске конвенције, масовна производња пешадијских мина и минирање граница. Знам да је ово политички некоректно, али бојим се да је нужно.
Logged
Pages:  1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 120   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.469 seconds with 24 queries.