PALUBA
April 20, 2024, 06:56:44 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 1605 1606 1607 1608 1609 1610 1611 1612 1613 1614 1615 1616 [1617] 1618 1619 1620 1621 1622 1623 1624 1625 1626 1627 1628 1629 ... 1787   Go Down
  Print  
Author Topic: Rat u Ukrajini  (Read 2103366 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
milan55
Prijatelj foruma
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 418


« Reply #24240 on: May 31, 2023, 11:11:03 am »

@dark-bullet, @IEO-ZD, zašto ste na Palubi ako Vam se ne sviđaju postovi? Ja ne bih bio ni minuta.

Konkretno, za Darka mislim da je tu zbog posla, da zarađuje platu pišući o "zlim Rusima" koji smrde i Ukrajincima koji mirišu na dezodorans i nakon sedam dana u rovu. Naravno, nije baš tako napisao ali to je opšti narativ.

"Dvostruka mjerila" prvo primenjuje Zapad prema ovom ratu a i prema Srbiji. Na osnovu toga ljudi misle da je demokratski imati dva kriterijuma - jedan za podobne, drugi za one druge.

Na Palubi sam isključivo radi tema vezanih za oružje, vojsku, ratovanje, delimično politička pitanja (jer je i rat produžetak politike) i bez ikakvih financijskih motiva.


E pa Darko nisi me bas ubijedio ,u u tu svoju izjavu. Koliko vidim ti si najmanje radi tema vezanih za oružje, vojsku, ratovanje, a najvise radi politickih pitanja. Mnogi dobri forumi prije su propali na zalost zbog ovakvih kao ti ,jer se umjesto konstruktivnih diskusija na kraju svelo na prepucavanje bez kraja tzv. "istocne i zapadne tribine." U pravu su ljudi koji kazu ako ti se nesvidja i mislis da je ovo pro ruski forum, a tvoj glas stalno zastupa pro ukrajinski stav, uz veliki dodatak mrznje prema Rusima i svemu Ruskom, idi pobugu na druge forume, gdje neces maltretirati neisto misljenike kao ovdje. Vjerujem da u ovom trenutno kvazi "demokratskom"Zapadu je ovakav forum trn u oku i da se trude da uniste sve sto nije globalisticko, ali je suverenisticko ,kao sto je za mene ovaj forum. A da li te netko placa ili ne ?, to ti znas ,ali me bas nisi ubijedio da ne, jer ni jedan jedini put nisi odmakao od tvojih zacrtanih linija. Svijet je veliki, foruma ima puno, pa sto si se pobugu zalijepio bas za ovaj?Huh?
Logged
antisha
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 77


« Reply #24241 on: May 31, 2023, 12:28:20 pm »

Koliko im je interesantan onaj primjerak koji je navodno do prije dvije godine jos uvijek bio u HR? Siguran sam da im je i taj bio interesantan ako ga se dalo remontirati .

O tome se već naširoko pisalo. Hrvatska je dobila nekompletan i neupotrebljiv sistem, bez radara za navođenje raketa, projektila i lansera.
Stiglo je nešto praznih lansirnih kontejnera, agregati za napajanje, kompresori za vazduh, sajle za fiksiranje jarbola za podizanje antena i još neka pomoćna oprema.

Hvala Kubovac. Pisalo se dosta o tome i postoje različite teorije, ali da ne idemo off topic. >Jedna od njih je da su rakete isporučene i na kraju  završile na "pregledu" kod budućih NATO saveznika.


Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 953


« Reply #24242 on: May 31, 2023, 01:01:57 pm »

@dark-bullet, @IEO-ZD, zašto ste na Palubi ako Vam se ne sviđaju postovi? Ja ne bih bio ni minuta.

Konkretno, za Darka mislim da je tu zbog posla, da zarađuje platu pišući o "zlim Rusima" koji smrde i Ukrajincima koji mirišu na dezodorans i nakon sedam dana u rovu. Naravno, nije baš tako napisao ali to je opšti narativ.

"Dvostruka mjerila" prvo primenjuje Zapad prema ovom ratu a i prema Srbiji. Na osnovu toga ljudi misle da je demokratski imati dva kriterijuma - jedan za podobne, drugi za one druge.

Na Palubi sam isključivo radi tema vezanih za oružje, vojsku, ratovanje, delimično politička pitanja (jer je i rat produžetak politike) i bez ikakvih financijskih motiva.


E pa Darko nisi me bas ubijedio ,u u tu svoju izjavu. Koliko vidim ti si najmanje radi tema vezanih za oružje, vojsku, ratovanje, a najvise radi politickih pitanja. Mnogi dobri forumi prije su propali na zalost zbog ovakvih kao ti ,jer se umjesto konstruktivnih diskusija na kraju svelo na prepucavanje bez kraja tzv. "istocne i zapadne tribine." U pravu su ljudi koji kazu ako ti se nesvidja i mislis da je ovo pro ruski forum, a tvoj glas stalno zastupa pro ukrajinski stav, uz veliki dodatak mrznje prema Rusima i svemu Ruskom, idi pobugu na druge forume, gdje neces maltretirati neisto misljenike kao ovdje. Vjerujem da u ovom trenutno kvazi "demokratskom"Zapadu je ovakav forum trn u oku i da se trude da uniste sve sto nije globalisticko, ali je suverenisticko ,kao sto je za mene ovaj forum. A da li te netko placa ili ne ?, to ti znas ,ali me bas nisi ubijedio da ne, jer ni jedan jedini put nisi odmakao od tvojih zacrtanih linija. Svijet je veliki, foruma ima puno, pa sto si se pobugu zalijepio bas za ovaj?Huh?

Ja se potpisujem ispod Milanovog posta. Darko, ako ti nije dobra atmosfera na forumu, ne moraš da budeš član zbog plate, idi brate gde ti je lepše.
Logged
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 9 646



« Reply #24243 on: May 31, 2023, 01:02:30 pm »

Evo duži snimak i iz drugog ugla pada ostataka projektila MiM-104F PAC-3 CRI na ulicu u sred Kijeva, u sred bela dana!

Pukom srećom niko nije stradao....



[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]



* 350135913_784457146469532_8047137791200052041_n.jpg (65.79 KB, 996x2048 - viewed 17 times.)
Logged
lEO - ZD
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 091



« Reply #24244 on: May 31, 2023, 02:18:37 pm »

@dark-bullet, @IEO-ZD, zašto ste na Palubi ako Vam se ne sviđaju postovi? Ja ne bih bio ni minuta.

Konkretno, za Darka mislim da je tu zbog posla, da zarađuje platu pišući o "zlim Rusima" koji smrde i Ukrajincima koji mirišu na dezodorans i nakon sedam dana u rovu. Naravno, nije baš tako napisao ali to je opšti narativ.

"Dvostruka mjerila" prvo primenjuje Zapad prema ovom ratu a i prema Srbiji. Na osnovu toga ljudi misle da je demokratski imati dva kriterijuma - jedan za podobne, drugi za one druge.

Razloge mog prisustva na Palubi sam napisao na primjerenom mjestu, a mislim i izrazio kroz postove.
Da vratim savjet "ako se moji komentari ne sviđaju zašto gubiti minute na njima" Huh?

Glede Dvostrukih mjerila nisam govori generalno nego u vezi komentara na gađanje Kijeva i Moskve ali ću to obrazložiti tamo gdje sam dobio argumentirane odgovre.

Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 990


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #24245 on: May 31, 2023, 02:30:36 pm »

Zaigrala mečka pred vratima. Bit će toga još.
Nadam se da nisu u pravu, iz jednostavnog razloga, ako se ovakve stvari ponove i prošire, gađaće Rusi Kijev sa atomskim arsenalom, što je samo produbljivanje sukoba i sigurni početak kraja naše civilizacije.
Ima Ukrajina moralno pravo da to radi, ali šta dobijaju tim činom, umesto da oslobađaju svoju teritoriju oni napadaju tuđu.

Evo ko hoće da se malo igra, šta sve i koliko razaranja može da napravi koja atomska bomba
https://nuclearsecrecy.com/nukemap/
Logged
lEO - ZD
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 091



« Reply #24246 on: May 31, 2023, 02:36:46 pm »

Zanimljiva dvostruka mjerila  Cool

Zračni napad na Kijev, protuzračna obrana djeluje, bilo ometanjem ili obaranjem, i djelovi  padnu u gradu: "nerazumna ukrajinska obrana iznad grada"
Zračni napad na Moskvu, protuzračna obrana djeluje bilo ometanjem ili obaranjem, i djelovi padnu u gradu "ukrajinski teroristički napad" 


Ukrajinska vojska lansira nevođene BPL prema Moskvi da "tresnu" bilo gde u gradu. U tome je razlika, ako ste u mogućnosti da shvatite u čemu je razlika.

Što se tiče "druge stavke", ukrajinska PVO lansira rakete srednjeg dometa na presretanje "iznad grada" od gotovo 2 miliona stanovnika. To se ne radi tako, niti jedna ozbiljna zemlja ne koristi tako raketne sisteme PVO srednjeg dometa, već se PVO formira sektorski i deluje "od grada" u pravcu i sektoru za koji je pojedina jedinica zadužena. Usled toga se njihove sopstvene rakete PVO zabijaju po zgradama i padaju po parkinzima, parkovima, ulicama i slično i uzrokuju i materijalna razaranja i sopstvene žrtve. Valjda im je u interesu da, barem na taj način, ne povećavaju sopstvene civilne žrtve?

Jugoslovenska PVO je, tokom 1999-te godine, prestala u jednom periodu da obara krstareće rakete kada se već približe gradu, jer je ustanovljeno da prave daleko veću štetu kada se obore (jer spadaju u precizno navođena oružja) pa nekontrolisano padnu na civilne objekte.

Glede BPL iznad Moskve, promaklo mi je o kojem se tipu radi, a na osnovu objava da je PZO djelovala te da je ometana navigacija preko GPS-a sam zaključio da je na BPL djelovano te  da je moguće skretanje sa kursa.

Glede djelovanja protuzračne obrane iznad Kijeva, naravno da bi bilo razumnije i bolje da nije iznad nego prije.
E sad dva razmišljanja, možda kriva, laik sam:

a) Da li je bolje uništiti odnosno izazvati u zraku eksploziju dolazeće opasnosti (a  koja ima priličnu količinu eksploziva i veliku razno moć) ili dozvoliti da udari u tlo i eksplodira u punoj snazi?
Ispravak, što je manje loše od dvije opcije.

b) Apsolutno je logično i razumljivo da se zaštita postavi okolo, formira prstn ali onako laički mi se čini da za prsten treba puno veći broj sustava kojih očito nemaju.

Vjerovatno su oba loša rješenja proizašla iz stanja stvari ali možda manje loša od  ostavljanja rupičaste obrane.
Logged
Prvačić
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 300


« Reply #24247 on: May 31, 2023, 04:13:43 pm »

Zanimljiva dvostruka mjerila  Cool

Zračni napad na Kijev, protuzračna obrana djeluje, bilo ometanjem ili obaranjem, i djelovi  padnu u gradu: "nerazumna ukrajinska obrana iznad grada"
Zračni napad na Moskvu, protuzračna obrana djeluje bilo ometanjem ili obaranjem, i djelovi padnu u gradu "ukrajinski teroristički napad"  


Rusija i Ukrajina su u ratu i normalno je da se "gađaju".
Ali i zapad i Arapi su u ratu, pa zašto napade po gradovima zapada smatramo terorističkim aktima? Jesu li i to dvostruki standardi?

Mada to nije ništa novo. I 1940. njemačka avijacija je razarala gradove zapadne Evrope i britanska propaganda je to (s pravom zvala zločinom). Kasnije je britanska i američka avijacija razarala njemačke gradove, a njemačka propaganda je to zvala zločinom. Niko nikada svoja dejstva nije nazvao zločinom.

Je li i jedna televizija na ovim prostorima nazvala američke oružane snage zločinačkom organizacijom zbog ubistva više od milion Arapa? Ili ubijanje Arapa možda nije zločin?

Tako i ovdje, svako opravdava svoje postupke i za zločine okrivljuje samo protivnika. Što se tiče strana koje nisu uključene u sukob, oni prihvataju argumentaciju strane od koje imaju više koristi ili ako nije korist u "igri" onda biraju stranu u odnosu na vlastite odnose iz prošlosti ili neku bliskost (rasna, vjerska, ideološka...).

Kako god, objektivnosti nema. Smiley
« Last Edit: May 31, 2023, 04:26:27 pm by Prvačić » Logged
Prvačić
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 300


« Reply #24248 on: May 31, 2023, 04:23:45 pm »

Evo duži snimak i iz drugog ugla pada ostataka projektila MiM-104F PAC-3 CRI na ulicu u sred Kijeva, u sred bela dana!

Pukom srećom niko nije stradao....

Je li ovo raketni motor u trenutku udara još radi?



a) Da li je bolje uništiti odnosno izazvati u zraku eksploziju dolazeće opasnosti (a  koja ima priličnu količinu eksploziva i veliku razno moć) ili dozvoliti da udari u tlo i eksplodira u punoj snazi?
Ispravak, što je manje loše od dvije opcije.


Zavisi šta je cilj.

Ako neprijatelj negađa stambena područija, onda je možda bolje negađati.
Ako neprijatelj gađa stambena područija, onda se mora gađati.

Ako neprijatelj negađa stambena područija, a režim želi zaštititi neke objekte bez obzira na civilne žrtve, onda je to politička odluka.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 990


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #24249 on: May 31, 2023, 04:34:14 pm »

Partizanski vođa zbog kog Putina boli glava otkriva: Na hiljade ljudi želi da nam se pridruži, bićemo dovoljno jaki da srušimo Moskvu

31.05.2023.

Ruski partizani, ili disidenti koji su nedavno napali Kremlj i izvršili invaziju na ruski pogranični region Belgorod iz Ukrajine, imaju „hiljade“ kandidata koji čekaju da se pridruže njihovim redovima i nastave sa napadima na granice Rusije sve dok njihove snage ne budu dovoljno velike i jake za udar na Moskvu. Komandant ove grupe, koji koristi kodno ime Cezar rekao je da su njegove trupe i sada u pripravnosti i da imaju minobacače, oklopna vozila, Stingere, prenosive protivtenkovske sisteme i veoma efikasnu jedinicu izviđačkih dronova.

Njihov prošlonedeljni napad doveo je do toga da ruske vlasti evakuišu na stotine ljudi pre nego što su se partizani vratili na teritoriju Ukrajine, piše Jutarnji list.


Cezarova jedinica, kako tvrdi već sada ima snagu bataljona, ali smatra da će njena brojnost samo rasti, kako sve više Rusa počne da shvata da je moguće boriti se sa predsednikom Vladimirom Putinom – i pobediti.

„Nastavićemo da vršimo ove napade kako bi nam se pridružili pravi ruski sinovi i kćeri, prave patriote. Kada se to dogodi, brzo ćemo povećati svoju snagu i broj i završiće se kampanjom u Kremlju“, rekao je Cezar.

Cezar u šali kaže da oružje njegove jedinice nabavlja iz onlajn maloprodajnih servisa Aliekspresa i Ibeja, kao i iz ruskih vojnih prodavnica.

Ističe se da su svi članovi grupe ruski državljani, ali priznaje da služe u ukrajinskim oružanim snagama.

„Mi nismo kriminalna grupa ili privatna vojna kompanija poput Vagnera. Mi se borimo u sastavu ukrajinskih snaga. Naš glavni cilj i zadatak je odbrana Ukrajine i deokupacija njenih teritorija. Posle toga idemo da oslobodimo svoj dom“, naveo je Cezar.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Operacija u Belgorodu kao regrutna kampanja

Akcija u Belgorodu je, kaže, izvedena kao operacija podrške planiranoj kontraofanzivi Ukrajine, a istovremeno je funkcionisala kao regrutna kampanja i imala je za cilj da podstakne Ruse da svrgnu Putina pre nego što ih rat stigne.

„Rusi mogu da kontaktiraju naše predstavnike, da prođu temeljnu proveru i proces selekcije i da se priključe redovima Legije posle odgovarajuće obuke. Oni stižu u Ukrajinu preko određenih neutralnih graničnih država. Imamo stalan priliv novih regruta i on raste. Sve više Rusa shvata da je ovaj rat zločinački i da se mora zaustaviti“, rekao je Cezar.

Rusko društvo, kako kaže, mora da shvati da od mača mogu da poginu i oni koji koriste mač.

„Rusko društvo danas ne poštuje diplomatiju, već samo silu. I mi smo im pokazali svoju snagu“, istakao je Cezar.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Kolone oklopnih vozila i hamvija, uz podršku tenkova i artiljerije, prošle nedelje su probile rusku graničnu odbranu, a napadači su bili borci dve različite grupe, Legije slobode za Rusiju i Ruskog dobrovoljačkog korpusa. Dok u Ruskom dobrovoljačkom korpusu dominiraju nacionalisti i pripadnici ekstremne desnice, Legiju čine anarhisti, levičari i nacionalisti, kao i ljudi koji su se malo interesovali za politiku do ruske invazije.

Ove dve grupe zauzele su osam naselja na ruskoj teritoriji, zauzevši najmanje jedno vozilo obaveštajno-bezbednosne agencije FSB i uništivši nekoliko drugih. Na snimcima se vidi kako ruski avioni tutnje preko svojih graničnih tačaka, bacajući bombe na ruske disidentske trupe.
Iz Legije navode da su bili iznenađeni neorganizovanim otporom i neselektivnim kvalitetom napada ruskih snaga bezbednosti na ruska naselja tokom dvodnevnog napada.

„Uzeli smo ratne zarobljenike i zarobili vozila. Kako smo se probijali dublje u Rusiju, regularne vojne jedinice, uključujući artiljeriju i vazduhoplovstvo, ubrzo su povučene. Bili smo iznenađeni da su, kao u Čečeniji, Siriji i Ukrajini, neselektivno gađali civile. kuće. Nije bilo briga da bi civili mogli biti povređeni. Samo su pucali u pravcu u kom su mislili da bismo mogli da budemo“, naglasio je Cezar.

„Legija nema ideološke pozicije“

Cezar navodi da su njihove snage uništile dve jedinice ruske mehanizovane pešadije, nanevši približno 150 žrtava i uništivši ili oštetivši oko 20 vozila i zarobivši njih šestoro. Ove tvrdnje se ne mogu nezavisno proveriti, iako je Legija obećala da će uskoro objaviti video kao dokaz. U Kremlju, ipak, tvrde da su ruske snage bezbednosti ubile 70 neistomišljenika, ali nisu pružili dokaze u prilog ovoj tvrdnji.

„Kako smo išli dublje, nailazili smo na sve žešći otpor… Uglavnom su to bili artiljerijski i borbeni avioni. Nismo hteli da dozvolimo da potpuno unište naselja. Nije nam bio cilj da naselja pretvaramo u ruševine, pa nakon izvršenih zadataka počeli smo da se povlačimo“ , naveo je Cezar.

Kako tvrdi, grupa je izgubila dve osobe, dok ih je desetoro ranjeno.

Komandant Legije kaže da se ne plaši da će biti meta Kremlja jer je njegova porodica bezbedna u Ukrajini, a on je ionako već tražen u Rusiji.

Odrastao je u Sočiju, a zatim se preselio u Sankt Peterburg, gde je 20 godina bio kondicioni trener. Bio je i član dve ekstremno desničarske grupe koje su proglašene za terorističke organizacije koje se zavere protiv Kremlja – Ruskog carskog pokreta i Narodne milicije.

„Dugo sam bio na meti ruskih obaveštajnih službi. Nekoliko puta su me hapsili, ali nikada nisam bio u zatvoru… Mislim da se sada kaju“, rekao je.

Tvrdi da je, uprkos njegovoj prošlosti, Legija centristička organizacija, ali Aleksej Baranovski, portparol političkog krila Legije sa sedištem u Kijevu, pojašnjava da ta grupa nema ideologiju i da je opreznija u pogledu obima svojih ambicija.

„To je politički neutralna organizacija bez ideoloških pogleda… Njen jedini zadatak je da zbaci Putinov režim. Ne kažemo da ćemo sutra stići u Moskvu. To će se desiti kada ukrajinske oružane snage oslobode Krim. Putinov politički sistem će biti paralizovan porazom na Krimu. Tada ćemo morati da zadamo razorni udarac Moskvi. To je za šta se spremamo“, naveo je.

„Spremamo detonator“

Legija i Ruski dobrovoljački korpus su veoma kritični prema onome što kažu da je ruska ubilačka liberalna opozicija, čiji su lideri ili zatvoreni ili primorani u izgnanstvo.

„U ratnom stanju ste nemoćni. Nemate apsolutno nikakve veze sa pravom borbom protiv režima. Naši borci daju živote, prolivaju krv i znoj. Režim se boji nas, ali ne i vas“, naveli su.

Ruski nacionalisti u redovima snaga koje se bore na strani Kijeva bili su iznenađenje za mnoge posmatrače. Ipak, iako dele Putinov prezir prema zapadnim liberalnim vrednostima, mnogi od njih se dugo protive njegovoj politici dozvoljavanja nekontrolisane imigracije iz pretežno muslimanskih, bivših sovjetskih država u Centralnoj Aziji. Pre više od jedne decenije, Kremlj je pokrenuo razbijanje nacionalističkog pokreta u pokušaju da zaustavi njegovu rastuću popularnost, koju je Putin verovatno shvatio kao potencijalnu pretnju svojoj vladavini.

Aleksandar Skačov, jedan od boraca Ruskog dobrovoljačkog korpusa, uhapšen je u Ukrajini 2020. godine zbog prodaje manifesta krajnje desničarskog napadača koji je ubio 51 osobu na Novom Zelandu 2019. godine na ukrajinskom jeziku. U zatvoru je proveo mesec dana.

U redovima ovih organizacija ima bivših pripadnika ruskih službi bezbednosti koji su se okrenuli protiv Kremlja. Ilja Bogdanov, bivši oficir FSB-a, pridružio se Ukrajincima 2014. godine i borio se protiv proruskih separatista u istočnom ukrajinskom regionu Donbasa. Naredne, 2015. godine preživeo je pokušaj ubistva u Harkovu, na severu Ukrajine. Godinu dana kasnije, kidnapovali su ga ruski agenti, a zatim ga je pustila ukrajinska služba bezbednosti SBU.

Cezar zaključuje da ovi ruski partizani veruju da je Rusija zrela za revoluciju i da je Rusija je ogroman komad TNT-a.


Izvor

Ovo bi kobajagi trebalo zvanično da se zove - milatitno krilo ruske opozicije!? Ako nastave ovako, neće biti dobro. Tretiraće ih kao teroristi, što i jesu, napadaš sopstvenu vlast u njenoj zemlji vatrenim oružjem...
Idi brani liniju fronta, a ne započinju još jednu liniju (koju ne mogu da odbrane i zadrže), a mogu svašta da izazovu kao odgovor Kremlja.

Ovo je baš čačkanje mečke.


* nmr.jpg (168.16 KB, 1024x717 - viewed 9 times.)

* opozicija.jpg (130.44 KB, 1024x675 - viewed 4 times.)
« Last Edit: May 31, 2023, 07:04:17 pm by Brok » Logged
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 9 646



« Reply #24250 on: May 31, 2023, 05:08:15 pm »

Još jedan "udar" projektila MiM-104F iz sistema PVO Patriot PAC-3 MSE na delove Kijeva. Ovaj put, projektil je pao u reku ispod Gavanskog mosta koji vodi ka ostrvu Ribalski u Kijevu, gde se nalazi sedište Glavne obaveštajne uprave Ukrajine.

Vidimo i značajnu kinetički silu oslobođenu nakon udara projektila. Samo nekoliko metara dalje, vidimo parking sa civilnim automobilima.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]





* Još jedan Patriot na Kijev.jpg (107.91 KB, 1920x1080 - viewed 32 times.)
Logged
PakleniVuk
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 087


Ko laje zlo ne misli


« Reply #24251 on: May 31, 2023, 06:14:45 pm »

Možda da razmisle o instaliranju RIM -161 rakete na lanser Patriota. Ove druge verzije raketa su sve uz kategorije "slaba vajda"?
Logged
victoria
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 431


« Reply #24252 on: May 31, 2023, 06:18:59 pm »

Ukrajinci i Rusi ne biraju odakle će da gađaju ciljeve u vazduhu niti mare gde će da padnu delovi raketa pvo i oštećenih napadnih sredstava! Mala istorijska analogija.Trebalo je da prođe jedan vek da bismo saznali(iz serijala na jednom od kablovskih kanala posvećenom prvom "blicu" na London)da je za vreme napada na London u Velikom ratu i kasnije u DSR-u izvestan broj civilnih žrtava pao usled dejstva pav artiljerije.Ponekad je ser Frederik Pajl bio "ubojit" kao i Gering.
Logged
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 9 646



« Reply #24253 on: May 31, 2023, 06:32:16 pm »

Možda da razmisle o instaliranju RIM -161 rakete na lanser Patriota. Ove druge verzije raketa su sve uz kategorije "slaba vajda"?

A zašto bi to radili zaboga? Pa rakete PAC-3 CRI i MSE su nove rakete!
Pored toga, Standard missile-3 nije kompatibilan po dimenzijama ni po načinu navođenja...
Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 212


« Reply #24254 on: May 31, 2023, 06:39:54 pm »

Мислим да сам већ поставио ово питање, али поновићу га, пошто нисам добио одговор: Да ли неко зна какве су дронове Украјинци употребили при нападу на Москву? Да ли су лансирани са територије Украјине? Који је њихов домет?
Logged
Pages:  1 ... 1605 1606 1607 1608 1609 1610 1611 1612 1613 1614 1615 1616 [1617] 1618 1619 1620 1621 1622 1623 1624 1625 1626 1627 1628 1629 ... 1787   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.039 seconds with 22 queries.