PALUBA
July 27, 2024, 02:17:13 am *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu Paluba.Info novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati do 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 1661 1662 1663 1664 1665 1666 1667 1668 1669 1670 1671 1672 [1673] 1674 1675 1676 1677 1678 1679 1680 1681 1682 1683 1684 1685 ... 1822   Go Down
  Print  
Author Topic: Rat u Ukrajini  (Read 2301783 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
Prvačić
potporučnik
*
Offline Offline

Last Login:Yesterday at 09:05:34 pm
Posts: 2 357


« Reply #25080 on: August 05, 2023, 05:10:36 pm »

Od kada su se pojavili mediji, posebno radio i filmske novosti, svako nadležno ministarstvo država u ratu vode propagandu. (Kažem nadležno ministarstvo, jer u različitim državama za to mogu biti nadležne različite institucije). I to prvenstveno prema svome stanovništvu. Teško da propagande promijeni stavove stanovništva protivničke strane.

Sjetimo se samo izjava DŽejmi Šea tokom NATO agresije.
To je tako i nevrijedi se nervirati zbog toga. Tu su (jedino) korisni video snimci, jer pružaju neke informacije.
Logged
dark-bullet
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Last Login:July 05, 2024, 07:08:11 am
Location: Ljubljana, Slovenija
Posts: 1 532



« Reply #25081 on: August 05, 2023, 05:31:33 pm »

@KPoV, u ratu, kao i uopšte u životu, danas je jako teško biti objektivan. Mediji su toliko agresivni i sve-prisutni u životu ljudi da svako mora da odabere neku stranu.

Ne pokušavam da krijem da sam antiglobalista i da svet pa i sve aktuelne događaje posmatram kroz tu vizuru. Simpatiačan mi je svako ko sa bori protiv globalizacije i novog svetskog poretka.

Žalosno je ako se izbor strana svodi na globalizam ili za Putina.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Last Login:Yesterday at 08:58:52 pm
Location: Obrenovac - selo Mislođin
Posts: 15 451


« Reply #25082 on: August 05, 2023, 05:35:41 pm »

Već dan - dva razmišljam gde si Darko, da li si dobro? Ukrajinci prave dar-mar Rusima a ti se ne javljaš? Netipično.

Očigledno je da ti ne razumeš suštinu globalizma i novog svetskog poretka, zato kažeš da je "žalosno". Kad bi razumeo šta sve nameravaju da urade sa čovečanstvom, vukao bi mene i druge u prvi red protesta.
Logged
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Last Login:Yesterday at 08:50:49 pm
Posts: 10 297



« Reply #25083 on: August 05, 2023, 08:01:05 pm »

Rat Rusije sa NATO-om je otkazan: U Ukrajini se razvila čudna situacija – Ostala su samo tri scenarija

Vojni i politički komentator Mihail Onufrienko ocenio je pretnju direktnog sukoba između Rusije i NATO, dok je politički komentator Andrej Perla iznosi tri moguća scenarija daljeg razvoja situacije

Prema mišljenju Mihaila Onufrienka, scenario direktnog sukoba Rusije i NATO-a je moguć, ali malo verovatan:

Ovakve borbe koje se sada vode idealne su za Zapad jer, u suštini, Rusi ubijaju Ruse.

Ekspert je objasnio da u SAD i zemljama EU ne postoji jasna podela između građana Rusije, Ukrajine i Belorusije. U percepciji političara i stanovništva zapadnog sveta, svi stanovnici ovih zemalja su Rusi.

Za Amerikance i Evropljane, svi smo mi Sloveni, pravoslavci iste vere, i što nas više uništavaju, to bolje za njih, naglasio je sagovornik.

Politički komentator Andrej Perla ranije je izrazio uverenje da je Zapad već shvatio nemogućnost pobede u ratu protiv Rusije. S tim u vezi, SAD i njihovi saveznici sada razmatraju moguće scenarije za budućnost Ukrajine.

Postoje tri glavne opcije. Prva pretpostavka je da će Vašington nakon prekida vatre malo sačekati i onda ono što je ostalo od Ukrajine pretvoriti u vojni kamp i uporište protiv Moskve.

Druga opcija: Zapad će značajno ograničiti injekcije u Ukrajinu i pretvoriti je u partizansku enklavu ili jazbinu terorista koji će redovno lansirati domaće rakete i dronove male snage širom Rusije.

Zbog ovih stalnih napada, Moskva će uvek morati da bude u stanju pripravnosti i da održava prilično veliku vojsku. U oba slučaja Zapad će reći da se sukob nastavlja. Istovremeno, neće biti Ukrajine kao zemlje u kojoj ljudi mogu normalno da žive.

Pored ove dve mogućnosti, koje su sasvim očigledne, postoji i treća. Ovo je scenario za podelu Ukrajine u kojoj će glavna uloga biti dodeljena Poljskoj. Za razliku od Ukrajine, to je prava zemlja.

Neprijateljska prema Rusima ali sa punopravnom dugom istorijom, skoro istom kao i istorija same Rusije. I tokom celog ovog putovanja Poljska se borila sa Rusima. Sa vrlo malo pauza – rezimirao je stručnjak.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Prenose izvori sa društvenih mreža


* F2yGhnDWIAAj37X.jpg (32.59 KB, 640x380 - viewed 8 times.)
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Last Login:July 25, 2024, 08:59:56 pm
Posts: 22 596


« Reply #25084 on: August 05, 2023, 08:18:54 pm »

На тему пропаганде, где свако има свој начин приказа истине.

На доњој слици је карат коју су поставили Руси на једном угледном, врло читаном ТК.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Карта приказује читав простор који држе Руси у Запорожју а плавом бојом је оно што су Украјинци освојили за два месеца. Тако украјинско освајање терена делује минијатурно.

Са друге стране Украјинци то овако приказују. Прво општа слика, али ипак мало суженог простора како би то "плаво" било мало уочљивије, а потом "зумбирано" свако "плаво" подручје са приказом колико је још остало до главних циљева. Као што се види изгледа само "још мало" и ту смо.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Једино су "заборавили" да напомену како су ти циљеви до којих је остало пар километара требали бити заузети првог дана офанзиве, а Токамк након 4-5 дана. А прошло је 2 месеца од почетка. За првих 8 км (на једном од праваца ) требало им је 60 дана. Видећемо колико ће им требати до онога што су требали досегнути за 4-5 дана.

Ипак, Украјинци приказују оно што Русима баш не прија, а то је њихово напредовање код Бахмута.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Иначе, на линијама додира је релативно затишје. Обе стране се прегрупишу.



Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Last Login:Yesterday at 08:58:52 pm
Location: Obrenovac - selo Mislođin
Posts: 15 451


« Reply #25085 on: August 06, 2023, 09:31:18 am »

Ukrajina pod talasom napada ruskih projektila: "Gađali su nas sa 70 komada oružja za vazdušne udare"

Rusija je pokrenula talase napada na Ukrajinu u noći 5. na 6. avgust, koristeći 70 komada oružja za vazdušne napade, uključujući krstareće i hipersonične rakete i bespilotne letjelice iranske proizvodnje, saopštile su u nedelju ukrajinske vazduhoplovne snage.

Vazduhoplovstvo, koje obeležava praznik 6. avgusta, saopštilo je na "Telegramu" da je ukrajinska protivvazdušna odbrana uništila 30 od 40 krstarećih projektila i svih 27 dronova "šahed" koje je Rusija lansirala preko noći, piše Radio Slobodna Evropa.

"Ukupno je u nekoliko talasa napada, od večeri 5. avgusta do jutra 6. avgusta 2023. neprijatelj upotrebio 70 sredstava u vazdušnim napadima", saopštilo je Ratno vazduhoplovstvo.

Ukrajina: Lansirana tri "kindžala"

Takođe je rečeno da je Rusija lansirala tri hipersonične rakete "kindžal" ali bez više informacija o tome. Reuters nije mogao nezavisno da proveriti izveštaj. Nije bilo komentara iz Rusije.

Nije još poznato da li je bilo štete od noćnog napada ili šta se dogodilo sa 10 krstarećih projektila koji nisu oboreni.

"Oblast Hmeljnicki bila jedna od ključnih meta"

Portparol Ratnog vazduhoplovstva Jurij Ihnat rekao je nacionalnoj ukrajinskoj televiziji da je jedna od ključnih meta ruskog napada preko noći bila oblast Hmeljnicki.

- Sada je aerodrom Starokostijantinov taj koji proganja neprijatelja - rekao je Ihnat.

Rusija je ranije gađala vojni aerodrom Starokostijantinov u oblasti Hmeljnicki krajem jula.

Izvor
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Last Login:Yesterday at 08:58:52 pm
Location: Obrenovac - selo Mislođin
Posts: 15 451


« Reply #25086 on: August 06, 2023, 09:37:37 am »

Rat u Ukrajini: Ukrajinci granatirali Donjeck kasetnim bombama, gori krov univerziteta

Rat u Ukrajini 529. dan. Nastavljaju se borbe na različitim delovima fronta.

Ruska PVO uništila dva drona iznad Brjanske oblasti

Ruski sistem protivvazdušne odbrane uništio je dva drona iznad Karačevskog okruga u Brjanskoj oblasti, izjavio je danas Aleksandar Bogomaz, guverner ove oblasti koja se graniči sa Ukrajinom.
- Nije bilo štete i žrtava - objavio je Bogomaz na Telegram kanalu, a nejasno je ko je lansirao dronove, prenosi Rojters.

Zvanični Kijev gotovo nikada javno ne preuzima odgovornost za napade unutar teritorije Rusije ili na teritorijama u Ukrajini koje su pod kontrolom Rusije, navela je agencija.
Ruske vlasti kažu da je Brjanska oblast, koja se graniči i sa Ukrajinom i sa Belorusijom, tokom 17-mesečnog sukoba, bila meta višestrukih ukrajinskih napada i upada proukrajinskih diverzantskih grupa.
 
Varšava optužila Vagnerove borce da pokušavaju da se infiltriraju u Poljsku

Zamenik ministra spoljnih poslova Poljske Pavel Jablonski izjavio je danas da su borci Vagnerove privatne vojne kompanije pokušali da uđu u Poljsku iz Belorusije, prenosi CNN.
- Iz Belorusije dolazi veoma realna pretnja - rekao je on, napominjući da vojnici Vagnerove grupe pokušavaju da prodru na teritoriju Poljske.

Zamenik ministra je za CNN rekao da Poljska očekuje "nove napade na granicu, i eventualne nove pokušaje narušavanja vazdušnog prostora" zemlje.

On je naglasio da se Poljska neće "povlačiti".

Ukrajinci granatirali Donjeck kasetnim bombama, gori krov univerziteta

Nakon subotnjeg ukrajinskog granatiranja Donjecka, plamen je zahvatio drveni krov univerziteta, izjavio je zvaničnik ministarstva za vanredne situacije Donjecke Narodne Republike (DNR).

- Nakon najnovijeg ukrajinskog napada na Donjeck, gori zgrada Ekonomsko-trgovinskog univerziteta. Sa vatrom se bori 91 vatrogasac uz korišćenje 19 jedinica vatrogasne tehnike - izjavio je Aleksej Kostrubicki, ministar za vanredne situacije Donjecke Narodne Republike (DNR), prenosi Rojters.

Kostrubicki je rekao da su ukrajinske snage  u napadu koristile kasetnu municiju, koja je izazvala požar, ali Rojters nije dobio nezavisnu potvrdu ove informacije.

- Jedinice ministarstva za vanredne situacije lokalizovale su ovaj veliki požar u Donjeckom Vorošilovskom okrugu - navodi se u saopštenju ministarstva za vanredne situacije DNR, preneo je TAS S.

Prema preliminarnim informacijama, zapalio se krov i plafon na celoj zgradi sa oko 3.000 kvadratnih metara zahvaćenih površina.

Ukrajina, koja je prošlog meseca dobila američku kasetnu municiju, obećala je da će je koristiti samo za razbijanje položaja neprijateljskih trupa.

Zelenski: Rusija u Kupjansku pogodila centar za transfuziju krvi, ima žrtava

Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je da je Rusija sinoć navođenom avio-bombom pogodila centar za transfuziju krvi u Harkovskoj oblasti i da ima poginulih i ranjenih.
- Ruska vođena avio-bomba na centar za transfuziju krvi u Ukrajini. Sinoć naselje Kupjansk u oblasti Harkov. Ima mrtvih i ranjenih. Moje saučešće! - napisao je Zelenski na Telegramu.

Naveo je da spasioci gase požar do koga je došlo posle napada, prenosi Interfaks Ukrajina.

Vazduhoplovstvo oružanih snaga Ukrajine je saopštilo da je Rusija treći put za dan izvela veliki raketni napad na Ukrajinu, koristeći krstareće rakete Kh-101/Kh-555.

Upozorenje za raketni napad izdato je za niz oblasti u Ukrajini, uključujući Sumsku, Harkovsku, Hmeljničku, Čenigovsku i Kijevsku oblast, javlja Unian.

Izvor
Logged
dark-bullet
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Last Login:July 05, 2024, 07:08:11 am
Location: Ljubljana, Slovenija
Posts: 1 532



« Reply #25087 on: August 06, 2023, 09:56:46 am »

Već dan - dva razmišljam gde si Darko, da li si dobro? Ukrajinci prave dar-mar Rusima a ti se ne javljaš? Netipično.

Očigledno je da ti ne razumeš suštinu globalizma i novog svetskog poretka, zato kažeš da je "žalosno". Kad bi razumeo šta sve nameravaju da urade sa čovečanstvom, vukao bi mene i druge u prvi red protesta.

Meni je posve jasna suština "globalizma" i onoga što vuku na ovaj svet razni Clausi Schwabi, Soroši, Gatesi i slično. Za sada izgleda da pripremaju i priželjkuju uništenje "srednjeg sloja" koji je razvio upravo taj zapad koji sada uništavaju pod krinkom brige za prirodu, klimu i slično. Te iako je Putin, barem u Rusiji, stao tome delimično na put, napadom na Ukrajinu prešao je preko tačke preko koje nije smeo da pređe ni u kom slučaju. Nema niti govora o tome da se radilo o predudarcu (preemptive strike), jer iz Ukrajine mu opasnost nije pretila, a Donbas i Lugansk, kako god to nekome suludo zvučalo, delovi su međunarodne ali i sa ruske strane priznate Ukrajine. Nema tog razloga, osim ekonomskog. Sledivši vlastitu krivu procenu, napao je misleći da će "specialna operacija" biti gotova za tri dana zauzimanjem Kijeva i ključnih instalacija te svrgavanjem (barem iz Kijeva, verovatno se pretpostavljalo da će pobeći van zemlje) predsjednika Zelenskog te instalirajući vlastitog igrača Janukoviča. Mislio je, zapad će se malo meškoljiti, malo buniti, malo uvesti sankcije ali neće proglasiti rat protiv Rusije kao što je to onomad učinila Velika Britanija nakon napada nacističke Njemačke na Poljsku. Ali se zajebunio. Ukrajina nije šaptom padla, "specialnaa operacija" kao što je planirana nije uspela, sada je zaglavio u dugotrajnom ratu koji, kao što znamo iz povijesti, nikako ne može biti dobar. Rat na iscrpljivanje protivnika, gde je Rusija na jednoj strani i Ukrajina, ali i Zapad sa gospodarskim potencialom na drugoj strani ne može za Rusiju izići na dobro. I sada smo u situaciji gdje "globalizam" kako god izgledao grozan, štiti neovisnost jedne države, dok Rusija, paradoksalno, taj suverenitet uništava. Stoga pusti, bar za sada, "suštinu globalizma", po strani, jer su politika, geopolitika, a bome u rat, vrlo dinamični. Situacija se menja, i gotovo nikada ništa ne ide po nekom planu, već velika većina mudrih igrača vlastite poteze planira i korigira obzirom na stvarnu situaciju. Kao u šahu. Možeš planirati nekoliko poteza unapred ali ne možeš celu igru.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Last Login:Yesterday at 08:58:52 pm
Location: Obrenovac - selo Mislođin
Posts: 15 451


« Reply #25088 on: August 06, 2023, 10:54:01 am »

@Darko, OK, ja ću pustiti "suštinu globalizma", ima za to posebna tema uostalom.

Molim te, i ti učini nešto: nemoj vređati zdrav razum ljudima pričom o "ukrajinskom suverenitetu", "odbrani Ukrajine od agresije", "šta je Putin planirao" (sic! ti to znaš?!) i sl. Suverenitet je Ukrajina izgubila 2014. na Majdanu. Agresiju je Ukrajina spremala ne samo na Donbas nego i Rusiju jer se očekivalo da Rusjija odmah reaguje na ukrajinski napad. Minske sporazume je prihvatila za kupovinu vremena. Ruski jezik u Ukrajini zabranila iz demokratskih razloga. Žive ljude spalila u Domu sindikata u Odesi jer nisu bili dovoljno demokratski orijentisani... imaš primera koliko hoćeš. Ko otvori oči, videće. Tvoje su na žalost još uvek zatvorene.

Zapad pumpa Ukrajinu novcem i tehnikom nadajući se da će to iscrpeti ruske resurse i ekonomiju, izazivajući tako političke promene i komadanje Rusije, što se za sada ne ostvaruje. Ukrajinska ofanziva ne ide, vrlo brzo će Zapad pustiti Ukrajinu niz vodu. Živo me interesuje šta ćeš onda reći... Uostalom, diskutovaćemo i tada osim ako ti budeš ćutao kad ti pitanja/teme ne odgovaraju, što imaš običaj. Wink
Logged
KUPAč
razvodnik
*
Offline Offline

Last Login:March 11, 2024, 05:15:37 pm
Posts: 99


« Reply #25089 on: August 06, 2023, 11:20:08 am »

Ukrajina nije izgubila suverenitet na Majdanu niti je mogla napraviti "agresiju" na vlastiti teritorij. Jedina aigresija tamo je Ruska na teritorij suverene i od strane Rusije također priznate države. Ruski jezik nije zabranjen nego je Ukrajinski postao jedini službeni i to puno godina nakon 2014.,iz razumljivih razloga.
"Zapad" neće nikada pustiti Ukrajinu niz vodu.

Nadam se da će kolega Prodanić biti raspoložen za diskusiju bez da me se prijavljuje moderaciji, kao što je već do sada bilo slučaj.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Last Login:Yesterday at 08:58:52 pm
Location: Obrenovac - selo Mislođin
Posts: 15 451


« Reply #25090 on: August 06, 2023, 11:33:26 am »

Ukrajina nije izgubila suverenitet na Majdanu niti je mogla napraviti "agresiju" na vlastiti teritorij. Jedina aigresija tamo je Ruska na teritorij suverene i od strane Rusije također priznate države. Ruski jezik nije zabranjen nego je Ukrajinski postao jedini službeni i to puno godina nakon 2014.,iz razumljivih razloga.
"Zapad" neće nikada pustiti Ukrajinu niz vodu.

Nadam se da će kolega Prodanić biti raspoložen za diskusiju bez da me se prijavljuje moderaciji, kao što je već do sada bilo slučaj.

Kolega @KUPAč, za diskusiju sam uvek raspoložen. Imam ovlašćenja Global moderatora te nemam potrebu da te prijavljujem, ako procenim da nešto treba uraditi, sam to uradim (pitaj Darka Wink). Dugo sam čuvao privatnu poruku na koju mi nisi odgovorio par meseci, pa je izbrisao jer nisam znao da li ćeš se i kada i vratiti na Palubu. U nabrajanju si zaboravio da navedeš da su se proruski demonstranti u Odesi sami spalili u Domu sindikata.

Šta je suverenitet države danas je tema za šire diskusije, ukrajinski svakako nije potpun ako toliko zavisi od bilo koga izvan Ukrajine, a zavisi. Šta je agresija, šta je preventivni napad, teme su za mnogo ozbiljnije diskusije od naših na Palubi. Da li agresija može da bude na jedan etnicitet u okviru vlastite države? Nova tema za vrlo ozbiljne diskusije. Šta je oživljavanje nacizma kroz nacističku ikonografiju na tetovažama vojnika, u državnim medijima i slavljenju "heroja" iz Wafen SS opet je tema za diksusiju za koju ja nisam dovoljno obrazovan. Ja mogu samo da vidim da neke stvari ne da podsećaju nego su iste kao u doba nacizma. Mogu i da vidim da se odluke o ratu u Ukrajini ne donose u Ukrajini. Planovi se ne prave u Ukrajini, ciljevi rata su nešto sasvim drugo od proklamovanih od strane Zelenskog i društva.

O puštanju Ukrajine niz vodu diskutovaćemo kad se to dogodi ako pre toga opet ne odeš "u ilegalu".

Dakle, uvek može diskusija, ovde ili na PP, ali bez pranja mozga tipa "američki izmet divno miriše i izvrsnog je ukusa". Izvinjavam se na bizarnoj rečenici, tako mi ja najkraće da izrazim tu misao.
Logged
Morskoprase
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Last Login:July 21, 2024, 09:52:35 pm
Posts: 1 509



« Reply #25091 on: August 06, 2023, 11:34:35 am »

E pa ovako; Da sam video, da je neko od zapadnih garanata Minskih sporazuma doslovce nabio Porošenka i kasnije Zelenskog na kolac-doslovce i Ukrajina bi izvodila tačke sporazuma-u onom momentu stanem na stranu Ukrajine. Pošto se to nije dogodilo a vlast, koja se pretvorila u odvraćanje pogleda sa režima, koje je sve više i više simpatizovao sa ljudima, koji uvelićuju ukrajinske nacionalno-nacistićke simbole ili ćak simbole nemaćkog nacizma, e tada se dragi moj dark-bullete za mene ova stvar završava u istom momentu. I znam ko je u pravu i ko nije. Ali isto tako mi je jasno, da su u istoj šerpi i gospoda komesari i razna ostala EU govna (govnima se izvinjavam na usporedbi)!
Logged
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Last Login:Yesterday at 08:50:49 pm
Posts: 10 297



« Reply #25092 on: August 06, 2023, 12:17:56 pm »

Moskva ponovo na udaru - Rusko ministarstvo odbrane: Naš PVO je uništio ukrajinski dron

U Podolskom okrugu Moskovske oblasti sistem protivvazdušne odbrane uništio je ukrajinski dron, saopštilo je danas rusko Ministarstvo odbrane.

Danas u 11.27 osujećen je pokušaj kijevskog režima da izvede teroristički napad bespilotnom letelicom na objekte u Moskovskoj oblasti, navedeno je u saopštenju, prenosi agencija RIA Novosti.

Dodaje se da nije bilo žrtava ni štete.

Gradonačelnik Moskve Sergej Sobjanin saopštio je da je ukrajinski dron pokušao da se probije do Moskve i da su ga snage PVO uništile na prilazu glavnom gradu Rusije.

Aerodrom Vnukovo prethodno je obavestio da je, iz bezbednosnih razloga, deo letova preusmeren.

Prethodnih dana su učestali napadi dronovima na Moskvu.


Izvor
Logged
lEO - ZD
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Last Login:Yesterday at 01:01:51 pm
Location: ZADAR
Posts: 1 126



« Reply #25093 on: August 06, 2023, 12:18:44 pm »

E pa ovako; Da sam video, da je neko od zapadnih garanata Minskih sporazuma doslovce nabio Porošenka i kasnije Zelenskog na kolac-doslovce i Ukrajina bi izvodila tačke sporazuma-u onom momentu stanem na stranu Ukrajine. Pošto se to nije dogodilo a vlast, koja se pretvorila u odvraćanje pogleda sa režima, koje je sve više i više simpatizovao sa ljudima, koji uvelićuju ukrajinske nacionalno-nacistićke simbole ili ćak simbole nemaćkog nacizma, e tada se dragi moj dark-bullete za mene ova stvar završava u istom momentu. I znam ko je u pravu i ko nije. Ali isto tako mi je jasno, da su u istoj šerpi i gospoda komesari i razna ostala EU govna (govnima se izvinjavam na usporedbi)!

Apsolutno ne podržavam bilo kakvo veličanje nacizma niti isticanje simbola.
Molio bih samo pojašnjenje kako se u denacifikaciju ukrajine uklapa poginuli zapovjednik "Sparte" koji je i odlikovan od strane Putina a doslovce je bio tapeciran nacističkim obilježjem i u spomen mu je objavljena fotorafija pod nacističkom zastavom?
Logged
B051LjKo
vodnik
*
Offline Offline

Last Login:July 23, 2024, 09:17:38 pm
Posts: 369


« Reply #25094 on: August 06, 2023, 12:52:23 pm »

Ukrajina nije izgubila suverenitet na Majdanu

Nije, ali je izgubila demokratski izabranu vlast u necemu sto je u osnovi bio puc. Iz nekog razloga to se danas slavi kao festival demokracije. Iz danasnje perspektive vidimo do kuda je taj puc doveo,

niti je mogla napraviti "agresiju" na vlastiti teritorij.

Naravno da je mogla. Tom logikom ima smisla i ona legendarna izjava Milana Vukovica, inace svojevremenog predsjednika ustavnog suda (sto samo po sebi naglasava koje smece moras biti za takvu izjavu) da se u obrambenom ratu ne moze pociniti ratni zlocin. Agresija je ponasanje kojem je namjera da se nanese steta.. To sto neki misle da ''nije agresija ako su oni u pravu'' je drugi par cipelica.

Jedina aigresija tamo je Ruska na teritorij suverene i od strane Rusije također priznate države.

Rat tamo traje od 2014. godine. Ruska agresija je tek daljnja eskalacija situacije. Da je bilo pameti i zdravog razuma na obje strane, do toga ne bi ni doslo. Nece se ni rijesiti dok obje strane ne shvate da trenutno stanje nikome ne donosi korist.

Ruski jezik nije zabranjen nego je Ukrajinski postao jedini službeni i to puno godina nakon 2014.,iz razumljivih razloga.

Nije govno nego se pas posrao. Eto tako ni ruskim pjevacima nije zabranjeno pustati pjesme u Ukrajini, nego im samo treba dozvola. Iz razumljivih razloga. Ne ruse se ni spomenici u cije ime su milijuni ukrajinaca izgubili zivot, nego se samo mijenjaju simboli na istima, ''iz razumljivih razloga''. Sve je razumljivo! Nekome, drugima nista nije razumljivo.

"Zapad" neće nikada pustiti Ukrajinu niz vodu.

Da, jer u povijesti ne postoje presedani gdje su Ameri, Briti, Nijemci i Francuzi nekoga pustili niz vodu. Ukrajina ce biti presedan jer?
Logged
Pages:  1 ... 1661 1662 1663 1664 1665 1666 1667 1668 1669 1670 1671 1672 [1673] 1674 1675 1676 1677 1678 1679 1680 1681 1682 1683 1684 1685 ... 1822   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.036 seconds with 22 queries.