Тенкови „aбрамс” које Кијев очекује, неће дуго остати читави на фронту, рекао је Кирил Буданов,
Normalno je da se tehnika u borbi uništava. I zato je treba imati u dovoljnim količinama.
„Они (тенкови Абрамс) морају да се користе у веома специфичним, добро припремљеним операцијама, јер ако се користе на линији фронта, онда неће дуго преживети на бојном пољу”, рекао је он.
Pa, koji su to specifični uslovi? Parade?
Gdje će ih koristiti, ako ne na liniji fronta?

Истовремено, шеф украјинске обавештајне службе је указао да ракете дугог домета АТАKМС које очекује украјинска команда неће „променити ситуацију” на фронту. Према његовом мишљењу, Вашингтон мора да испоручи „најмање стотине” комада овог оружја да би постигао позитиван ефекат за Кијев.
Potpuno se slažem, za preokret su potrebne hiljade ovih raketa.
Као и свако западно оружје, амерички тенкови „абрамс”, које Сједињене Америчке Државе намеравају да ускоро предају Украјини, неће помоћи украјинским Оружаним снагама да промене ситуацију на бојном пољу, изјавио је немачки генерал Клаус Витман за телевизију „Велт”.
„Не постоји оружје које може радикално да промени ток догађаја”, прокоментарисао је генерал испоруке америчких тенкова.
Витман је такође приметио да Украјина никада не добија оружје које јој је потребно на време.
Oružje će pomoći, ali za preokret je potrebno poslati bar hiljadu tenkova. Koje god konvencionalno oružje zapad pošalje u količinama kao do sada, to neće promijeniti situaciju.
Malo bi promijenio vitmanovu zadnju rečenicu. Ukrajina nikad ne dobije oružje koje joj je potrebno U DOVOLJNIM KOLIČINAMA. (Izvinjavam se zbog upotrebe velikih slova, ali mislim da je to ključno u vezi zapadne pomoći)
31 tenk je dovoljan za formiranje bataljona po trojnoj formaciji (tri tenka u vodu, tri voda u četi + tenk komandira čete, tri čete u bataljonu + tenk komandanta bataljona). Zapadno evropske države su u vrijeme hladnog rata imale vodove četvorne formacije (četiri tenka u vodu, tri voda u četi , tri čete u bataljonu, za komandirske tenkove ne znam), a ameri su imali vodove petorne formacije (pet tenkova u vodu, tri voda četi + tenk komandira čete + tenk zamjenika komandira čete, tri čete u bataljonu). Sovjetski oklopni bataljoni u mehanizovanim divizijama su imali vodove trojne formacije, a u oklopnim divizijama vodove četvorne formacije.
Tako da je 31 tenk dovoljan za bataljon "najsiromašnije" formacije.