PALUBA
June 07, 2024, 04:29:36 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije unesite tačno Vašu e-mail adresu i obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 [180] 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 ... 1805   Go Down
  Print  
Author Topic: Rat u Ukrajini  (Read 2189130 times)
 
djnik and 2 Guests are viewing this topic.
Kaćo
stariji vodnik I klase
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Posts: 914



« Reply #2685 on: May 14, 2014, 12:33:50 pm »

Rusi su zauzeli KrIm bez oznaka i na vozilima i uniformama,tako da o "moralu"...
Nema se Rusija što provocirati,ne smije ona mrdnuti preko granice Ukrajine,nego,problem je dok to shvate ukrajinski državljani ruskog porijekla u separatističkim oblastima.Njihova ideja o državi "Nova Rusija" završiće se u kulturnoj autonomiji u Ukrajni.
« Last Edit: May 14, 2014, 12:50:09 pm by Kaćo » Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #2686 on: May 14, 2014, 12:36:22 pm »

Pa Boro kako se ono kaže u ratu i ljubavi je dozvoljeno sve, šalim se naravno premda i nije baš tema za nasmijati se.  Sad

Meni ova vijest više govori o tome u kakvom je stanju tehnika Ukrainske vojske.
Vjerovatno je ovo bio jedan od rijetkih ispravnih helikoptera kojeg su bili prisiljeni poslati u akciju.
Vremena za bojanje nije bilo a drugih ispravnih nema i to je to.

poz.
Logged
Wallberg
razvodnik
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Posts: 72


« Reply #2687 on: May 14, 2014, 12:55:45 pm »

Sta ce jadna ukrajinska armija, leti onim cime moze da leti.
Mozda i najbolji pokazatelj stanja u toj jadnoj vojsci.
Trenutno se najvise i uzdam u to stanje i naravno svijest kod vecine ukrajinskih oficira i vojnika, kao necemu sto sprijecava sukob sirih razmjera.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*

Karma: +4558/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 199


« Reply #2688 on: May 14, 2014, 12:59:17 pm »

Rusi su zauzeli KrIm bez oznaka i na vozilima i uniformama,tako da o "moralu"...
Nema se Rusija što provocirati,ne smije ona mrdnuti preko granice Ukrajine,nego,problem je dok to shvate ukrajinski državljani ruskog porijekla u separatističkim oblastima.Njihova ideja o državi "Nova Rusija" završiće se u kulturnoj autonomiji u Ukrajni.

Krim je već bio zauzet Rusima i Ukrajincima koji su hteli u sastav Rusije a tu žive već dugo... A i posebna je priča otkudauopšte Krim u Ukrajini.

A to koga će Rusija pitati da li sme da krene ili ne, videće se. Nadam se da neće doći do toga, ali ne bih smeo da kažem da Rusija nešto "ne sme".

Da se ne boji oštrijih sankcija od strane Crne Gore možda?
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*

Karma: +4558/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 199


« Reply #2689 on: May 14, 2014, 12:59:57 pm »

Boro Prodaniću, kakav moral, pošto moral?

Tu lekciju si slabo naučio, ko to traži.

U pravu si, tu lekciju sam učio na neki zastareli način koji je danas kontra-produktivan.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*

Karma: +5275/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 585


« Reply #2690 on: May 14, 2014, 03:02:14 pm »


Ne sećam se da je takvih slučajeva bilo čak i na nama bližim područjima. Slika dovoljno govori sama za sebe. Namerna i podla provokacija. A govori i o ugledu UN u svetu. Od 2009. kad su se povukli nemam pojam otkuda, nisu našli par kila farbe da zamažu oznake UN.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #2691 on: May 14, 2014, 03:48:52 pm »

bilo je, kumbore, u vreme t11...
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #2692 on: May 14, 2014, 04:51:00 pm »

Ključni cilj izazivanja Ukrajinske krize:
zaustavljanje gospodarskog rasta Rusije uvlačeći je u
rat kako bi žestoke ekonomske sankcije protiv nje postale neizbježne



[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Događaji u Ukrajini posljedica su gospodarske krize iz 2008. godine. Razmjeri te krize očituju se u tome da SAD posljednjih godina više nema sredstava za invazije poput onih u Afganistanu i Iraku, pa čak niti za ratovanje protiv Sirije. Jeftinijim se pokazalo financiranje i naoružavanje najekstremnijih skupina i organiziranje državnih udara. Istodobno, Rusija bilježi kontinuiran gospodarski rast.

SAD se u Ukrajini fokusirao na zaustavljanje gospodarskog rasta Rusije na način da po svaku cijenu nastoji Rusiju uvući u rat i nametnuti joj sankcije.

Razvoj ovog scenarija gledamo već mjesecima: izveden je državni udar, postavljena je marionetska anti-ruska vlada, financiraju se najekstremnije skupine (fašisti i neo-nacisti), Rusiju se optužuje za sve moguće i nemoguće, prijeti se sankcijama koje zahtijevaju ozbiljan angažman EU, ignorira se baš svaka inicijativa koja bi trebala smiriti tenzije.

S druge strane, Moskva ne želi NATO na svojim granicama. To je jasno pokazivala od 2. svjetskog rata do danas. Pokušaji zapada da izađe na granice SSSR-a rezultirali su ulaskom Crvene armije u bivše članice Varšavskog pakta. Ni danas Moskva ne želi NATO na svojim granicama. I danas to jasno pokazuje svim aktivnostima usmjerenim ka očuvanju Ukrajine i njenog neutralnog statusa (između Rusije i NATO-a) dok sveprisutna medijska histerija upućuje na to kako upravo Rusija silno želi izaći na granice NATO-a.

Sad postaje jasno zašto SAD nipošto neće odustati od svoje namjere. Bilo kakva situacija koja bi Rusiju poštedjela gospodarskog iscrpljivanja za SAD je neprihvatljiva. Krvavi rat u Ukrajini i gospodarski pad EU su za SAD samo usputne stanice do ostvarenja svog zacrtanog cilja.

Sjetimo se i velike krize 1929. godine koja je prethodila 2. svjetskom ratu i američkog oporavka na krilima tog istog rata. Sve upućuje na to da su režiseri gospodarskog oporavka SAD-a ponovo odabrali scenarij koji izravno nanosi štetu Rusiji i Europi. Sponzori fašizma ostali su isti, Rusija je i dalje najvrijednija nekretnina na svijetu, Europa pod pritiskom SAD-a ponovo propušta priliku pravovremeno reagirati kako bi sebe zaštitila.

Rusija je iz povijesti izvukla pouke, ali Europa izgleda još uvijek nije. Teško se, na žalost, oteti dojmu da je ovo odgađanje ozbiljnijih sankcija Rusiji od strane EU isključivo rezultat čiste matematike, a ne pouka iz povijesti.

Izvor: http://www.advance.hr


* Ukrajinska kriza.jpg (80.94 KB, 680x384 - viewed 78 times.)
Logged
fubar
desetar
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Posts: 144



« Reply #2693 on: May 14, 2014, 04:53:04 pm »

@dzumba,
U ratnom stanju kakvo je sada i iz kojeg ocito nema povratka ukidanje komunistickih stranaka je samo jedna u nizu provokacija.
Da, radi se o sukobu interesa velikih sila.
Ako bas hocete da vam "izmisljam toplu vodu", da se Rusija nije uplela u americke projekte u Siriji, Ukrajina se nebi ni "dogodila".
Dok Amerika cisti svoje dvoriste (Venezuela ima politicka previranja a Kuba malo-pomalo izlazi iz mraka) Rusija sada zbog napravljenog inata ima pozar u vlastitom dvoristu i narusene odnose sa svima.
Trazili ste dobili ste, rekli bi. Stvorili su Putinu krizu preko noci i jos ga navukli na agresiju. Shvatite sve ovo kao poteze u sahu.
Hvališ se kako si kapetan lađe, da li ti znaš geografiju? o kakvim američkim interesima pričaš? sad su udaljene od Sirije između
15 i 20 sati letenja. I otkuda tebi ideja da svi težimo evropskim vrednostima?

Ja se nista ne hvalim. Ti si pitao, ja odgovorio. Zemljopis odlicno znam.
Sta je bitna udaljenost, Europa i SAD imaju isti interes. Sirija je dvoriste EU. U procesu je bilo "skidanje" nekih sj. africkih i blisko istocnih rezima koji je Rusija trenutno usporila. Ne i zaustavila.
Ne vidim uopce poantu kad spominjes udaljenost. Interesi se ne brane na svojoj geografskoj granici, nego na suparnikovoj.
Tezi bar 80% ljudi istocne Europe posebno ex SSSR zemlje. Svako ima pravo na svoj izbor. Tebi ja valjda Lukasenko primjer pravih vrijednosti.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #2694 on: May 14, 2014, 05:13:52 pm »

Dolaskom na vlast Aleksandar Lukasenko je sprecio bankrot i divlju privatizaciju u Belorusiji. Sacuvao je velika preduzeca poput Maza, Belaza, Belarusa. Slicna preduzeca u Srbiji (IMT, IMR, DMB, Zastava, Fap,...) su ili unistena ili na izdisaju. 70% naroda glasa za Lukasenka. Da li ijedan lider na Zapadu ima toliku podrsku naroda? Ne. Na jednom od aeromitinga (MAKS ili nesto tako) piloti su uporedjivali plate. Belorus je rekao Ukrajincu: ti imas demokratiju i 300 evra, ja imam diktaturu i 2000 dolara. Eto ti. Obojica pilotiraju su-27 i imaju isti cin. 
Logged
Morskoprase
zastavnik
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Posts: 1 489



« Reply #2695 on: May 14, 2014, 05:27:55 pm »

Pa dobro kolega Fubar, dokle ćete toliko eklatantno zagovarati američke i kvazi-europske interese?!? Dovoljno jeste, što imamo toliko servilne vlade. Zar treba i da je narod takav??? E da, Hrvatska je već u EU. Dobro, pitat ću za nekih desetak godina, koliko ima vajde od toga.
Logged
fubar
desetar
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Posts: 144



« Reply #2696 on: May 14, 2014, 06:33:56 pm »

Ja samo znam da oni to ne rade, radili bi neki drugi na puno suroviji nacin, da imaju snage.

Amerika siri interes kroz business. Nigdje ne zabija svoju zastavu. Rusija ne zna drugacije nego tenkovima, kao 50 godina po istocnoj Europi.
Ljudi "malih zemalja" biraju manje zlo i uredjenje gdje mogu normalno i slobodno zivit i radit.

Svijet nije savrsen i svatko bira ono sta mu najvise pase, kako ljudi tako i drzave.

HR vlada je servilna. Slazem se u potpunosti. Svi mali igraci moraju odabrati stranu. Nema vise nesvrstanosti, neutralnosti. Nije to bas dobro ali tako je kako je. Moramo se upitati na kraju jesmo li i sami krivi za takav rezultat?

Mene se ovdje svrstava u pro-kapitalistickog ludjaka i fanatika dok somo pokusavam objasniti da je manje zlo uvijek bolji izbor.

Sad kad smo vec dosli do toga ko je iz HR a ko iz SRB, recite mi, sto vam je to Rusija pomogla svih ovih godina da ste VI toliko zagrizeni za "bratstvo" s njima? S kim god pricam od Rusa oni vas bas i ne dozivljavaju... Isto ko sta prosjecni Njemac ne dozivljava Hrvatsku.
Ali je zato Njemacka politika pritisla "dugme" kad je trebalo, i za neovisnost, i za EU, Americka je pritisla Slovencima kad je trebalo za NATO, pojasnivsi da je pola Piranskog zaljeva Hrvatsko, a vama Rusi? Kosovo? Pa prije cete rjesit svoje interne probleme priblizavanjem integracijama nego konstantnim prkosom. Sta imate od toga? Vizni rezim.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #2697 on: May 14, 2014, 07:21:55 pm »

Ja samo znam da oni to ne rade, radili bi neki drugi na puno suroviji nacin, da imaju snage.

Amerika siri interes kroz business. Nigdje ne zabija svoju zastavu. Rusija ne zna drugacije nego tenkovima, kao 50 godina po istocnoj Europi.
Ljudi "malih zemalja" biraju manje zlo i uredjenje gdje mogu normalno i slobodno zivit i radit.


Znaš kako,da ti ne bih odgovorio aforizmom...jer se pališ na "guru"! Reći ću konkretno da te i takve mentalne masturbacije nemaju odjeka u profanom svetu šta god to tebi značilo ! Smanji doživljaj! Jednostavno nisi dorastao, barem informativno, ovoj vrsti komunikacije na jednom mestu kao što je ovo!
Logged
Lemi_O2
vodnik I klase
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 502



« Reply #2698 on: May 14, 2014, 07:23:07 pm »

Pa dobro kolega Fubar, dokle ćete toliko eklatantno zagovarati američke i kvazi-europske interese?!? Dovoljno jeste, što imamo toliko servilne vlade. Zar treba i da je narod takav??? E da, Hrvatska je već u EU. Dobro, pitat ću za nekih desetak godina, koliko ima vajde od toga.

Pa možda će zvučati prepotentno, ali dosta je skrivanja u grupi odnosno stadu, vrijeme je kada se gledaju kvalitete pojedinaca. Kolegama u mojoj struci i meni osobno EU je donijela nekih 4 puta veću plaću za isti napor.
Nema trećeg puta, odnosno nesvrstanih više, odabereš manje zlo i pokušavaš plivati.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*

Karma: +5275/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 585


« Reply #2699 on: May 14, 2014, 07:31:45 pm »


Izgleda da je Hrvatska poslednja ušla, a da će od toga imati neke koristi, a i to uvjetno. Loša vremena idu. Ukrajina ući neće. Ja inače mislim da proširenja EU više neće biti. Zašto tako mislim? Za sada se oslanjam samo na osećanje, nisam razradio teoriju.
Logged
Pages:  1 ... 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 [180] 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 ... 1805   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.047 seconds with 22 queries.