PALUBA
April 28, 2024, 06:08:32 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 [220] 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 ... 1789   Go Down
  Print  
Author Topic: Rat u Ukrajini  (Read 2114408 times)
 
0 Members and 3 Guests are viewing this topic.
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #3285 on: June 22, 2014, 05:54:49 pm »

Da se podsjetimo kako je ova tema krenula, čini mi se ponekad da se nije ništa mrdnulo.

Post sa prve stranice teme.

Kad se krenu brojati mrtvi tu po meni prestaje politika.

Quote
Екстремизам у оба правца (само ЕУ и само Русија) води само у невоље које у крајњем никоме у Украјини неће донети добра.

Sa ovim se apsolutno slažem ali mi se čini da niti jedna strana nije spremna na kompromis.
Ovi koji su za EU ne žele nikakve veze sa Rusijom i obrnuto.

Kozna kako će to ispasti, valjda će naći nekakv kompromis.

poz.

Itako dalje i tako dalje a samo se broje mrtvi.

poz.

Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #3286 on: June 22, 2014, 08:07:08 pm »


Moram da primetim da je svim zarobljenima i ranjenima pružena prva pomoć.

  Ja ne primecujem da je ikome pruzena prva pomoc. Onaj jadnik sto je umro pored BTR-a ima samo esmarkovu podvesku na nozi,mogao je lako i sam da je montira. Rana nije previjena a i kosulja mu je krvava sto govori da verovatno ima jos neku ranu. Daje mu se voda dok je ziv pred kamerom,i to je sve. Drugi zarobljenik,na prvom snimku se vidi vec sasusena krv iz nosa, kako je do toga doslo nebitno je. Na drugom kasnijem snimku, vidi se da ponovo ima obilno krvarenje iz nosa. Onaj prvi jadnik je trebao da se propisno previje i sto pre otpremi u bolnicu. Neka mu je laka zemlja.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #3287 on: June 22, 2014, 09:23:44 pm »


Ukrajinske, ustaničke i ruske vojne snage koje su fokusirane
na Donjeck i Lugansk.


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Vojne snage oko Danbasa.jpg (248.63 KB, 1000x1150 - viewed 81 times.)
Logged
HrcAk47
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 695



« Reply #3288 on: June 22, 2014, 11:31:57 pm »


Moram da primetim da je svim zarobljenima i ranjenima pružena prva pomoć.

  Ja ne primecujem da je ikome pruzena prva pomoc. Onaj jadnik sto je umro pored BTR-a ima samo esmarkovu podvesku na nozi,mogao je lako i sam da je montira. Rana nije previjena a i kosulja mu je krvava sto govori da verovatno ima jos neku ranu. Daje mu se voda dok je ziv pred kamerom,i to je sve. Drugi zarobljenik,na prvom snimku se vidi vec sasusena krv iz nosa, kako je do toga doslo nebitno je. Na drugom kasnijem snimku, vidi se da ponovo ima obilno krvarenje iz nosa. Onaj prvi jadnik je trebao da se propisno previje i sto pre otpremi u bolnicu. Neka mu je laka zemlja.

Slažem se sa primedbama Tihog. Prvog bi možda bilo moguće spasiti - desna noga ima multiple frakture od kojih je najmanje jedna otvorena, opekotine drugog stepena po licu i verovatno ranu u abdomenu ili grudnom košu. Esmarh je stavio sam, vidi se po tipičnom mestu gde ga je stavio (bolničar bi mu ga stavio nad, možda i pod kolenom - što bliže rani). Par paketa infuzije (npr. koloidni Hetastarch, mada mogla bi i obična fiziološka) i nešto morfijuma protiv bolova bi onom jadniku spasili život do bolnice. DNRovci to nisu ni probali.

Verujem da i DNRovci imaju probleme sa sanitetom (manjak materijala i doktora), ali onakva smrt kakvu je doživeo "Ilya" je izuzetno spora, grozna i bolna, i nije dostojna ljudskog bića (bez obzira na boje na ramenu). Neka mu je laka zemlja.
Logged
Bojnik
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 359



« Reply #3289 on: June 22, 2014, 11:57:02 pm »

Nadam se da gledaju ovo Ukrajinci (da se mene pita stavio bi ovaj snimak na nacionalnu televiziju) i da će odgovor biti žestok. Kad čovjek vidi kako ovi banditi postupaju sa zarobljenicima samo mi daju dodatnu motivaciju da podržim Ukrajince. U rangu su sa onim najvećem teroristima sa bliskom istoka koji muče zarobljenike.

Koliko ja razumijem ruski koji nam je ipak donekle sličan jezik, oni su njemu rekli da mu neće pomoći jer je tobože on pucao na njih prije toga i zato što podržava Amerikance,nešto na tu foru su mu govorili prije nego je umro.

Ukrajina bi trebala proširiti sve operacije i povećati ih. Za sad je to sve ograničena sila , više manje specijalcima sa BTR-ovima dok artiljerija i avijacije djeluju sa distance sa ograničenom upotrebom sile. Trebali bi poslati puno veću silu tamo, inače će se još dugo hrvati sa ovim separatistima pošto i njima oprema stiže u sve većoj količini kao i u ljudstvu.

Trebalo bi pokrenuti jednu veliku i opsežnu operaciju koja bi uključila nekoliko desetaka tisuća vojnika da se to u kratkom roku očisti i da se uvede red i mir uz česte vojne satove i patrole.

Zaista mi je žao ovih vojnika na snimku koji su pali u ruke tih terorista. Po prirodi nisam sadista pa itekako suosjećam sa ljudskom patnjom. Taj čovjek je vjerovatno bio nečiji otac, sin, muž...i onda ti dođu ovakvi muđahedini pa te muče i ubiju na tvojoj teritoriji. Žalosno, šta drugo reći. Neka im je laka Ukrajinska zemlja.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #3290 on: June 23, 2014, 12:50:22 am »

Bojnik...ajd pogledaj malo snimke iz Odese...pa još neke s početka ,zbog ove tvoje fašističke bratije koju zdušno poržavaš.Ko velim možda ti je promaklo,ili se to kod vas ne prikazuje pa ne znaš!
« Last Edit: June 23, 2014, 04:21:38 pm by SOLARIS 1972 » Logged
HrcAk47
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 695



« Reply #3291 on: June 23, 2014, 06:11:24 am »

Nadam se da gledaju ovo Ukrajinci (da se mene pita stavio bi ovaj snimak na nacionalnu televiziju) i da će odgovor biti žestok. Kad čovjek vidi kako ovi banditi postupaju sa zarobljenicima samo mi daju dodatnu motivaciju da podržim Ukrajince. U rangu su sa onim najvećem teroristima sa bliskom istoka koji muče zarobljenike.

Koliko ja razumijem ruski koji nam je ipak donekle sličan jezik, oni su njemu rekli da mu neće pomoći jer je tobože on pucao na njih prije toga i zato što podržava Amerikance,nešto na tu foru su mu govorili prije nego je umro.

Ukrajina bi trebala proširiti sve operacije i povećati ih. Za sad je to sve ograničena sila , više manje specijalcima sa BTR-ovima dok artiljerija i avijacije djeluju sa distance sa ograničenom upotrebom sile. Trebali bi poslati puno veću silu tamo, inače će se još dugo hrvati sa ovim separatistima pošto i njima oprema stiže u sve većoj količini kao i u ljudstvu.

Trebalo bi pokrenuti jednu veliku i opsežnu operaciju koja bi uključila nekoliko desetaka tisuća vojnika da se to u kratkom roku očisti i da se uvede red i mir uz česte vojne satove i patrole.

Zaista mi je žao ovih vojnika na snimku koji su pali u ruke tih terorista. Po prirodi nisam sadista pa itekako suosjećam sa ljudskom patnjom. Taj čovjek je vjerovatno bio nečiji otac, sin, muž...i onda ti dođu ovakvi muđahedini pa te muče i ubiju na tvojoj teritoriji. Žalosno, šta drugo reći. Neka im je laka Ukrajinska zemlja.

Nisu ni Ukrajinci cvećke. Ko će onda da sveti zarobljene i mučene DNRovce?

Ranjenik nije vojnik ni borac jedne il druge strane. On je pacijent kome je potrebno pružiti pomoć.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #3292 on: June 23, 2014, 10:43:18 am »

Imam jedno pitanje i zahtevam odgovor i od Bojnika i od longtripa:

Može li sopstveni zločin da se pravda tuđim?
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #3293 on: June 23, 2014, 11:40:40 am »

Ultra-nacionalisti u Kijevu se žestoko sukobili s policijom pred
pravoslavnim samostanom, napali i rusku banku Sberbank


23.06.2014.

Tokom jučerašnjeg dana oko 500 ultra-nacionalista, među kojima je navodno bilo i pripadnika Desnog Sektora,
okupilo se pred pravoslavnim samostanom u Kijevu gdje se trebala održati molitva za prekid nasilja u Ukrajini.
Izbili su sukobi s policijom. Nacionalisti tvrde kako je molitva zapravo bila "skup separatista koji žele proglasiti
Narodnu Republiku Kijev te koriste nekoliko bakica za skrivanje svog plana". Istog dana radikali su napali i
zgradu ruske banke Sberbank koju je također morala braniti policija.




« Last Edit: June 23, 2014, 11:49:57 am by ORIĆAREB » Logged
anton-pecerski
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 412


« Reply #3294 on: June 23, 2014, 01:27:08 pm »

Prijatelji, otkrijem Vama jednu tajnu. Ona bice jedna od osnovnih posljedica rata: prekid postojanja "ukrajinskog" naroda. Ova sovjetska tvorevina mogla bi ziti u staklenoj basti, radovati nas nekim pjevacima i cijelu Evropu i Tursku - svojim debelima kurvama (koji su prava dusa onaj "drzave"). I vicali bih da su "kozaci" (he-he-he). Ali ovo bi bila lagana smrt za sve zdravo, normalno na podrucju, degradacija... i postepena konverzija u tudjih ljudi bez istorije, bez pameti. Tako je izgledala grozna posljedica komunistickog kreiranja novog naroda iz malorusa (istocnih ukrajinaca) i zapadnjaka-unijata. Drago mi, a i svim pametnim ljudima da februarska pobuna ("mejdan") unistila slicnu buducnost. Rat odnese daleko jedan dio izmisljenog naroda od drugog dijela.
Oprostite, nisam zestok covjek... Ne zalim pokojnog banderovca blizu BTR-a. Razumem da dosta bilo mu bolno... 2. juna dusmanski jurisnik pucao raketama po centru Luganska. Vi ste videli zenu bez noga sa imenom Inna. Mislim da ovaj usrajinac isto video, i posao gaziti ustanak ljudi koji ne zele ziti zajedno u istoj drzavi. Koji mrze fasizam i UPA. Koji osjecaju sebe granom ruskog naroda. Koji pljuju na ideju "nacije" (k'o i svi normalni). Sada on i ostali sto leze blizu oklopnjaka su mrtvi.
I nadam da svaki vrati na svoje. Radnici, mineri nastave svoje poslove na slobodnoj zemlje, bez kompleksa "malog naroda". Banderi vrate se u Lavov i Ivano-Frankovsk i napisu redovnu knjigu o redovnom ratu "sa Moskvom".
« Last Edit: June 23, 2014, 04:25:03 pm by SOLARIS 1972 » Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #3295 on: June 23, 2014, 02:05:33 pm »

Antone čestitam!

Analiza ti je za čisti desetku.
Dođe nekoliko budala, i zarad svojih ličnih interesa zavadi običan narod i desi se rat.
I šta posle toga, kome je rat dobroga doneo - ni pobedniku ni gubitniku: svi nesretni i nezadovoljni jer su mnogima sinovi i očevi izginuli, kuće porušene, narod postao siromašan ili je izbegao sa svojih ognjišta ... Samo nekolicina bolesnih umova trlja ruke jer su povećali svoje već i onako veliko bogatstvo!
Logged
Perun
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 676


« Reply #3296 on: June 23, 2014, 02:37:26 pm »

Nadam se da gledaju ovo Ukrajinci (da se mene pita stavio bi ovaj snimak na nacionalnu televiziju) i da će odgovor biti žestok. Kad čovjek vidi kako ovi banditi postupaju sa zarobljenicima samo mi daju dodatnu motivaciju da podržim Ukrajince. U rangu su sa onim najvećem teroristima sa bliskom istoka koji muče zarobljenike.

Koliko ja razumijem ruski koji nam je ipak donekle sličan jezik, oni su njemu rekli da mu neće pomoći jer je tobože on pucao na njih prije toga i zato što podržava Amerikance,nešto na tu foru su mu govorili prije nego je umro.

Ukrajina bi trebala proširiti sve operacije i povećati ih. Za sad je to sve ograničena sila , više manje specijalcima sa BTR-ovima dok artiljerija i avijacije djeluju sa distance sa ograničenom upotrebom sile. Trebali bi poslati puno veću silu tamo, inače će se još dugo hrvati sa ovim separatistima pošto i njima oprema stiže u sve većoj količini kao i u ljudstvu.

Trebalo bi pokrenuti jednu veliku i opsežnu operaciju koja bi uključila nekoliko desetaka tisuća vojnika da se to u kratkom roku očisti i da se uvede red i mir uz česte vojne satove i patrole.

Zaista mi je žao ovih vojnika na snimku koji su pali u ruke tih terorista. Po prirodi nisam sadista pa itekako suosjećam sa ljudskom patnjom. Taj čovjek je vjerovatno bio nečiji otac, sin, muž...i onda ti dođu ovakvi muđahedini pa te muče i ubiju na tvojoj teritoriji. Žalosno, šta drugo reći. Neka im je laka Ukrajinska zemlja.

Nisu ni Ukrajinci cvećke. Ko će onda da sveti zarobljene i mučene DNRovce?

Ranjenik nije vojnik ni borac jedne il druge strane. On je pacijent kome je potrebno pružiti pomoć.


zlo ne pravda zlo, ne postoje pravila ratovanja bez veze
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #3297 on: June 23, 2014, 05:03:23 pm »

Ukrajinska Stranka Regija - u napadima na Donbas ubijeno je do sada preko 40 djece


23.06.2014.

Tatjana Bakteva, članica ukrajinske Stranke Regija, ističe kako je do sada u vojnoj kampanji vojske na istoku Ukrajine
ubijeno preko 40 djece. "Preko 40-ero djece ubijeno je, preminuli su u bolnicama nakon ranjavanja gelerima.
Nevinoj djeci se puca ravno u srce", rekla je Tatjana. Podsjetimo, reportaža UN-a govori kako je do sada u sukobima
na istoku Ukrajine ubijeno 257 civila, od toga 14-ero djece.


izvor(i): rt.com
Logged
Bojnik
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 359



« Reply #3298 on: June 23, 2014, 06:06:54 pm »

Imam jedno pitanje i zahtevam odgovor i od Bojnika i od longtripa:

Može li sopstveni zločin da se pravda tuđim?

Ovisi šta smatraš zločinom. Ako legitimne oružane snage jedne države, a to je Ukrajinska vojska i policija (koja na uniformama ima službenu ukrajinsku zastavu) krene u operaciju čišćenja zemlje od grupacija koje ne priznaju jednu državu i napadaju sve njene institucije, skidaju državne zastave Ukrajine, pucaju po vojsci, policiji za mene je to onda opravdan odgovor Ukrajinske vojske da krene u rat , odnosno u čišćenje zemlje od takvih ljudi.

Ja jedino ne shvaćam kako to najednom mnogi na forumu govore ovakve stvari kao ovaj Anton-pecerski, citiram:

Quote
Mislim da ovaj usrajinac isto video, i posao gaziti ustanak ljudi koji ne zele ziti zajedno u istoj drzavi. Koji mrze fasizam

"Ljudi koji ne zele zivjeti zajedno u istoj drzavi" - koja je poruka toga ? pa ako ćemo po toj logici razmišljat, onda bi pola država na svijetu trebalo da se raspadne ? pa kolko Turaka živi u Njemačkoj, kolko Albanaca živi u Srbiji, u Makedoniji, kolko muslimana živi u Rusiji, kolko Kurda živi u Turskoj - svi ti ljudi objektivno ne žele da žive u državama u kojima se nalaze, pa zašto se onda i njima ne omogući isto ako se držimo takvih principa ??

Eto zašto ti Rusi ne dopuste narodu Kavkaza da se odvoji od Rusije ? u ovom slučaju mislim na Čečene koji i ratovi protiv Rusije zbog želje da budu nezavisni i da ne žive u zajedničkoj državi sa Rusima. Pa zašto ih onda ti Rusi nisu pustili da se odcijepe nego su poslali vojsku u Čečeniju da ubijaju te Čečene i spriječe njihovu nezavisnost ?  zar je ovo što sad radi Ukrajinska vojska nešto drugačije od onog što je radila Ruska 90-tih u Čečeniji ?

Pa bez uvrijede, ali gade mi se ti dvostruki standardi.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #3299 on: June 23, 2014, 06:11:39 pm »


Pa bez uvrijede, ali gade mi se ti dvostruki standardi.

Gade si i tvoji neki navodi mnogima pa ćute. Još bi se mnogo toga moglo prigovoriti
tvojim pogledima, ali neću da ne kršim dogovor na forumu.
Logged
Pages:  1 ... 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 [220] 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 ... 1789   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.037 seconds with 22 queries.