PALUBA
April 26, 2024, 10:53:36 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 [229] 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 ... 1788   Go Down
  Print  
Author Topic: Rat u Ukrajini  (Read 2112128 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
Bojnik
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 359



« Reply #3420 on: June 28, 2014, 01:17:47 pm »

Zanimljivo kako se riječi Ruskog ministra ekonomije, dirketno vežu na moj posljednji post (izvinite što poslije njega više ništa nisam pisao, naime tip sam koji ima svoj stav i smatram da sam u posljednjem postu reko najveći dio najbitnijih stvari i realnih stvari u ovoj problematici pa sam smatrao da više nemam šta dodati na to). Izgleda da Rusija ipak nije tako svemoćna kako si to neki percipiraju, postoje tu ipak i neke puno jače sile od gospodina Putina i 140 miljunske Rusije.

http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2014&mm=06&dd=28&nav_id=869112

"Sankcije bi nas ozbiljno ugrozile"

Moskva -- Nova runda zapadnih sankcija protiv Rusije može imati ozbiljne posledice po već posustalu privredu zemlje, kaže ruski ministar ekonomije, Aleksej Uljukajev.
Rusija je, kako je naveo, pripremila tri scenarija u slučaju strožih ekonomskih sankcija, a prema najgorem scenariju "stope privrednog rasta će u ozbiljnoj meri skliznuti u negativnu zonu", prenela je agencija Frans pres.

"Investicije će takođe završiti u negativnoj zoni, primanja će pasti, inflacija porasti, a državne rezerve potonuti", izjavio je Uljukajev.

http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2014&mm=06&dd=28&nav_id=869054

Moskva -- Američka bonitetna agencija Mudis snizila je prognozu kreditnog rejtinga Rusije

U obrazloženju Mudisa navodi se da umešanost te zemlje u ukrajinske sukobe predstavlja potencijalnu pretnju po rusku privredu.

Iz tog razloga, Mudis je potvrdio suvereni rejting Rusije na "Baa1", ali je oborio prognozu rejtinga sa "stabilne" na "negativnu", prenela je agencija Frans pres.

Iz tog razloga, Mudis je potvrdio suvereni rejting Rusije na "Baa1", ali je oborio prognozu rejtinga sa "stabilne" na "negativnu", prenela je agencija Frans pres.

"Zbog prelivanja ukrajinskih sukoba sa područja Krima na istočnu granicu te zemlje sa Rusijom, narasla je i opasnost od geopolitičkih rizika po Moskvu, uključujući zapadne sankcije", navodi se u saopštenju njujorške agencije.

Na sniženje prognoze rejtinga, Mudis se takođe odlučio zbog, kako kaže, nepostojanja snažnog plana i reformi zvanične Moskve za rešavanje problema slabe privrede.


Kao što sam već napomenuo. Putin će si dobro morati razmisliti jesu li mu važniji separatisti sa istoka Ukrajine i komadić zemlje, koji će ga odvesti u financijsku, političku i ekonomsku izolaciju koja će ih dugoročno odvesti u ponor ili mu je važniji dobar odnos sa zapadom koji je vojno, financijsko i političko središte svijeta koji će i samoj Rusiji donijeti puno prosperiteta i ekonomske koristi. A kad zemlja padne u ekonomski i socijalni ponor, onda se i narod diže na noge pa se dešava ono što se dogodilo u Kijevu početkom ove godine (kad su mnogi kritizirali Ukrajinski narod što je sa trona skinuo lopova Janukoviča na ilegalan način pozivajući se na demokratske izbore). Tu nema demokracije, kad su lopovi u pitanju demokracija i njen legimitet gube smisao i tada je sve dopušteno.

Uostalom, dobro je reko  Aleksandar Dugin, ono što smo vidjeli u Ukrajini početkom godine kad je svrgnut lopovski tajkun i pljačkaš naroda Janukovič bi se moglo dogoditi i u Moskvi u skorijoj budućnosti ne prestane li Rusija podržavati taj separatizam koji je počeo 2008-e u Gruziji.

Putin to jako dobro zna i zato sam uvjeren da će posusat, jer zna da se sa zapadom igrat ne može pošto bi i njega samog to moglo koštat glave potone li mu zemlja u ekonomski ponor zbog izolacije.
Logged
Bojnik
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 359



« Reply #3421 on: June 28, 2014, 02:57:17 pm »

Dodatak:

56 tenkova T-64BM "Bulat" iz satava Ukrajinske vojske kreće u pohod prema Lugansku. (Ukrajinska vojska inače posjeduje oko 1200 tenkova T-64M, nepoznat mi je broj onih koji su na standardu "Bulat"

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/oI71aMDa_nk?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

Prati ih kolona samohodne artiljerije 152 mm 2S3 "Akatsiya" - (Ukrajinska vojska inače posjeduje preko oko 450-500 ovakvih sistema)

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/qKkSJ3LrPJQ?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>


Zanimljivo, koliko znam još nije korišteno njihovo najjače i najstrašnije ofanzivno oružje kao što su sistemi kao što su balističke rakete koje mogu nositi nuklearnu, kemijsku i biološku bojevu glavu ili pola tone konvecionalnog eksploziva "OTR-21 TOCHKA", "9A52-2 SMERCH 300 mm"  , te 9K52 LUNA-M" 550 mm raketni sistem te 9P140 "URAGAN" 220 mm VBR.

Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 490


« Reply #3422 on: June 28, 2014, 03:00:23 pm »

Baa1 kod Moody`s? Standard and Poor`s je još davno oborio rejting Rusije na Bbb-. Toga se jako dobro sećam,a  vapijuća nesaglasnost ova dva poznata svetska procenitelja ne govori mnogo o ruskoj ekonomiji, ali mnogo govori upravo o neobjektivnoj proceni i suštinski pogrešnom pristupu oceni. I šta, kome sad verovati? dali Moody`su, ili Standard and poor`s, po čijoj je proceni rejting Rusije potpuno smeće! Politika, politika je u pitanju, mislim ja. Kako bilo da bilo, jedan od najvećih srpskih investitora u Rusiji, Vaso Mićić - Putevi AD, u problemu je jer Rusi otežu plaćanja. To ne sluti na dobro.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 490


« Reply #3423 on: June 28, 2014, 03:05:49 pm »

Dodatak:

56 tenkova T-64BM "Bulat" iz satava Ukrajinske vojske kreće u pohod prema Lugansku. (Ukrajinska vojska inače posjeduje oko 1200 tenkova T-64M, nepoznat mi je broj onih koji su na standardu "Bulat"

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/oI71aMDa_nk?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

Prati ih kolona samohodne artiljerije 152 mm 2S3 "Akatsiya" - (Ukrajinska vojska inače posjeduje preko oko 450-500 ovakvih sistema)

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/qKkSJ3LrPJQ?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

Mogu imati koliko hoćeš tenkova, ako ih ne mogu upaliti. Bulata ima stotinak, u sastavu su RVK i nije valjda Potrošenko lud da baci na partizane najbolje što ima. A samohodne haubice i SVLR su najopasniji za civile. Nisu snage narodne vojske lude da se postave kao "prostorni cilj" na gomili. Ako na njih krenu oklopom, oni će se jednostavno pomeriti s puta,a potom vratiti na mesto i biti u bokove, to je prosto kao dva prsta o sto.

Zanimljivo, koliko znam još nije korišteno njihovo najjače i najstrašnije ofanzivno oružje kao što su sistemi kao što su balističke rakete koje mogu nositi nuklearnu, kemijsku i biološku bojevu glavu ili pola tone konvecionalnog eksploziva "OTR-21 TOCHKA", "9A52-2 SMERCH 300 mm"  , te 9K52 LUNA-M" 550 mm raketni sistem te 9P140 "URAGAN" 220 mm VBR.



Mogu imati koliko hoćeš tenkova, ako ih ne mogu upaliti. Bulata ima stotinak, u sastavu su RVK i nije valjda Potrošenko lud da baci na partizane najbolje što ima. A samohodne haubice i SVLR su najopasniji za civile. Nisu snage narodne vojske lude da se postave kao "prostorni cilj" na gomili. Ako na njih krenu oklopom, oni će se jednostavno pomeriti s puta,a potom vratiti na mesto i biti u bokove, to je prosto kao dva prsta o sto.
Logged
Bojnik
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 359



« Reply #3424 on: June 28, 2014, 03:28:05 pm »

Pa složio bih se sa tobom. Ja sam protivnik neprestanih i nepreciznih granatiranja  civilnih naselja i gradova konvecionalnom zastarijelom artiljerijom bez navođenih projektila , ako se time ne postiže neki određen vojni cilj, a kolko ja shvaćam granatiranjem Slavjanska se to baš i ne postiže. To me podsjeća na neke već davno propale "vojne" akcije diljem svijeta. SSSR u ww2, Hrvatska, Sirija, itd. Time više što time ideš u korist neprijatelju kojem možda uništavaš ekonomiju, ali mu pružaš utvrdu za dugoročni rat , obranu i gerilu kojoj onda nikad nema kraja. Ko god da se sapleo u razoren grad , iz njega nije izašao u komadu.

Ja smatram da protiv separatizma i terorizma treba ići istim metodama ratovanja, bez korištenja i nagomilavanja teške tehnike - koristi taktiku svog neprijatelja protiv njega samog. Ukrajinska vojska bi trebala utrenirati veliki broj vojnika i specijalaca za gerilsku i urbanu borbu, dostaviti im dobro osobno naoružanje i opremu te paralelnim korištenjem UAV-a krenuti u čišćenje terena, a kad neprijatelj stjeraš u kut tek onda krenuti artiljerijom i tenkovima i na kraju ih jednostavno uništit. Lakše je poraziti gerilu i teroriste ako koristiš njihove metode ratovanja, nego da na njih ideš teškom mehanizacijom koju na kraju gubiš od raznih AT mina, PO bacača itd. To su i Amerikanci skužili, pa zadnjih nekoliko godina u borbi protiv terorizma koriste iskljucivo vrhunsku obucene specijalne postrojbe koje love teroriste u borbi prsa u borsa bez Abramsa, BVP-ova itd. Specijalci, vojnici, dobra lična oprema, bespilotne letjelice i povremeno korištenje zračnih napada. To je ključ uspjeha, a ne stotine tenkova , bvp-ova i granatiranje gradova.


Tu je sad ujedno i najveći problem Ukrajinske vojske. Imaju ogroman vojni aparat i respektabilnu količinu tehnike koju bi svaki neprijatelj u otvorenom ratu trebao poštovat pa čak i Rusija, ali kronično im nedostaju moderne bespilotne letjelice, avioni i helikopteri koji mogu djelovati korištenjem IC i televizijski navođenih bombi i raketa kako bi im napadi bili precizni. A tu je ključ borbe protiv separatizma.

UAV-i
Navođene avio bombe i rakete
Satelitske snimke
Vrhunski obučena pješadija i specijalci

To se ja mislim najbolje vidi u tom granatiranju Slavjanska. Ja sam pripadnik TEORIJE kako Rusi u tom Slavjansku nisu sveci, odnosno naravno civlno stanovništvo osim što podržava separatiste generalno nije krivo za ništa, ali ti Ruski borci 100% (u to me nitko nece uvjeriti) koriste civilne ciljeve kao što su bolnice, vrtići itd kao utvrde za gomilanje oružja, ljudi i kao komandna mjesta. To se danas tako radi naprosto pogotovo kad su neorganizirane vojske u pitanju pošto po međunarodnim konvecijama čim vidiš crveni križ iznad neke zgrade ti ne smiješ djelovat, kao ni po vrtiću , školama i ostalim mjestima.

Sa time se suočavaju i Izraelci kad su Palestinci u pitanju. E tu dolazimo do ključne problematike. Izraelska avijacija je moderna i uhodana, ima svu potrebnu aparaturu da odredi šta je pravi cilj i šta točno treba u MILIMETAR precizno da se pogodi, a Ukrajinci to nemaju i onda dolazi do toga da moraju artiljerijom lupat po gradu kako bi uništili bolnicu u kojoj se nalazi neprijatelj pa se dešavaju kolateralne žrtve, granata promaši , šrapnel ubije civila 500 metara dalje itd itd itd. I onda bude "Joj joj Ukrajinski fašisti i nacisti razaraju grad kao Luftwaffe 1941, jojj zlobnici , joj" - a realno istina iza kulise je drugačija, da vojska naprosto nema izbora često puta , jer ju neprijatelj namjerno dovede do toga.

Kad dođu Izraelci ili Ameri, oni vide na kordinatama "E tu je bolnica, tu unutra su Hamasovci, ovdje šaljemo navođeni GBU-1000 i ostvarujemo naš cilj".


To je razlika između moderne tehnike i one od prije 90-tih godina kakvom raspolaže Ukrajina. Oni bi trebali zatražiti pomoć NATO-a u vidu obučavanja pješadije i specijalaca za urbano ratovanje, te donaciju bespilotnih letjelica, davanje satelitskih snimaka položaja separatista i da se opreme navođenim bombama za svoje SU-25 i MI-24 što je malo teže pošto kolko ja znam Rusi to proizvodi za te tipove letjelica. Preostaje im eventualno neka Južnoafrička ili Izraelska modernizacija preko koje bi ti avioni bili opremljeni zapadnim naoružanjem.
« Last Edit: June 28, 2014, 03:38:06 pm by Bojnik » Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 490


« Reply #3425 on: June 28, 2014, 04:35:52 pm »

Ma neće oni modernizirat` ništa, neće stići. Raspašće im se država dotad. Nemaju ni šoldi ni ljudi za takvo što. Pa na sovjetskim avionima čak ni nosači za podvesni teret ne odgovaraju običnim zapadnim željeznim bombama, sovjetski nosač ima brave sa razmakom 250,mm,a  zapadni 356mm, te se ne mogu kačiti. A to kako sa "separatistima i teroristima" triba, ne bih komentirao.
« Last Edit: June 28, 2014, 04:45:50 pm by Рашо » Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 490


« Reply #3426 on: June 28, 2014, 04:55:18 pm »

Ali ako nečim ovakvim probaju ući u grad, neće se dobro provesti, otvoriće ih ka` limenku.

Na slici je najnovije dostignuće ukrajinske vojne industrije. Obratite pozornost na osebujnu kvalitetu montaže. Moraju se paziti da kokoške ne nasrnu na dostignuće oklopne zaštite, mogu ga odvalit`.


* large.jpg (106.05 KB, 720x520 - viewed 44 times.)
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 409


« Reply #3427 on: June 28, 2014, 06:58:56 pm »

@Bojnik,
Quote
Ja smatram da protiv separatizma i terorizma treba ići istim metodama ratovanja, bez korištenja i nagomilavanja teške tehnike - koristi taktiku svog neprijatelja protiv njega samog. Ukrajinska vojska bi trebala utrenirati veliki broj vojnika i specijalaca za gerilsku i urbanu borbu, dostaviti im dobro osobno naoružanje i opremu te paralelnim korištenjem UAV-a krenuti u čišćenje terena, a kad neprijatelj stjeraš u kut tek onda krenuti artiljerijom i tenkovima i na kraju ih jednostavno uništit. Lakše je poraziti gerilu i teroriste ako koristiš njihove metode ratovanja, nego da na njih ideš teškom mehanizacijom koju na kraju gubiš od raznih AT mina, PO bacača itd. To su i Amerikanci skužili, pa zadnjih nekoliko godina u borbi protiv terorizma koriste iskljucivo vrhunsku obucene specijalne postrojbe koje love teroriste u borbi prsa u borsa bez Abramsa, BVP-ova itd. Specijalci, vojnici, dobra lična oprema, bespilotne letjelice i povremeno korištenje zračnih napada. To je ključ uspjeha, a ne stotine tenkova , bvp-ova i granatiranje gradova.

Па ако мислиш на војни успех који су делимично постигли Американцу у земљама који се навео, управу си. Међутим, кад погледаш политички резултат "успех" је катастрофалан. А војно деловање је само део политичког деловања. Дакле, укупан резултат је пораз. Ено ти га Ирак као класичан пример тог "успеха". Зар сумњаш да ће у Авганистану бити другачије? Биће још грђе.

Војне јединице употребљене на начин који си описао донеће позитивне војне резултате. И онда...?  Потребна је објективна и реална политичка и економска санација узрока конфликта. Ако се то не учини он ће се или наставити или "замрзнути" (гура се под тепих) да опет некада у будућности опет букнуо, обично у још горој форми. Како ја видим ствари у Украјини ће се дешавати слично. Украјинска влада само даје назнаке да жели да реши проблем. Уствари, плаши се да ће то решавање (на прави начин) изгледати као пораз па онда и не нуди оно што се очекује.  Дакле, док Украјине не реши како треба политичке узроке побуне ( како год ми видели узроке побуне сугурно је да се људи на истоку Украјине нису побунили због доброг живота) неће бити успеха макар потпуно војно поразили побуњенике.

Logged
HrcAk47
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 695



« Reply #3428 on: June 28, 2014, 09:17:10 pm »

Kao što sam rekao pre. Putinu rejting raste, raste i raste, neće njega revolucija skoro, ipak njegova služba zna šta radi, plus i narod ga baš voli, ako ništa drugo (jer znamo da revolucije veze nemaju sa sentimentom u narodu, zadnje vreme).

Dalje. Bolnice se po ratnom pravu ne smeju gadjati sve da u njima kloniraju Hitlere. Prilično me plaši to tvoje impliciranje, Bojniče, da ih treba gadjati. Vrtiće i škole se može gadjati, sve dok je strana koja gadja svesna u tome koliko produbljuje sam problem s tim granatama. Kontraproduktivno da kontraproduktivnije ne može biti.

E sad, dalje. Donbas ima 7 miliona stanovnika, otprilike. Ja sam, eto lepo, za to da Kijev zamoli Amerikance, Engleze, ceo NATO da donira vojnike i pokupuju sve plaćenike kolko ih na svetu ima, te što dobro urbano ratuju i što gadjaju u milimeter sa bombom od 1000 kg, i da ih pošalje u Donbas. Pravo imaju, što da ne, biće zanimljivih snimaka za LiveLeak. Ali. Da li imaju novca za nešto tako? I do kad će ga imati? 'Oće Kolomojski to da plaća iz svog džepa? Ili Porošenko? Zar zaista misliš da će to naići na odobravanje populacije? Ili i njih treba, onako makijavelistički, iskoreniti? Pritom ne mislim samo na odobravanje populacije iz Donbasa, mislim i na ljude iz Lavova, Kijeva i Rutenije, kada im nametnu porez za podršku ATO na njihove već više nego skromne plate i penzije? A zima dolazi, slowly but steadily...

Lepo je rekao Jacenjuk. "Mi smo vlada kamikaza..."
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #3429 on: June 29, 2014, 10:24:38 am »


Porošenko: Odluka parlamenta o oduzimanju ruskom jeziku statusa regionalnog jezika bila pogrešna


19:27 28. lipanj 2014.

Odluka Vrhovne Rade Ukrajine o tome da se ruskom jeziku ukine status regionalnog jezika bila je pogrešna. To je izabrani predsjednik Ukrajine Petar Porošenko rekao u intervjuu koji je objavio francuski Figaro, javlja ITAR-TASS.

„Uvijek sam govorio i sada ponavljam da je odluka Vrhovne Rade o oduzimanju ruskom jeziku statusa regionalnog jezika bila pogrešna. Tijekom predizborne kampanje sam u više navrata naglašavao da nikada neću odobriti takav zakon“, rekao je Porošenko.

„Nadam se da više nikada u povijesti Ukrajine pitanje jezika ili kulture neće dovoditi u opasnost samo nacionalno jedinstvo“, naglasio je ukrajinski predsjednik.

Porošenko je priznao da Kijev neće uspjeti vojnim putem povratiti kontrolu nad istočnim regijama Ukrajine.

Izvor
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #3430 on: June 29, 2014, 10:31:55 am »

Zar nisu bili zabranili ruski jezik totalka ?

poz.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 490


« Reply #3431 on: June 29, 2014, 10:40:41 am »


Prvo su ga načisto zabranili, pa onda naprasno opet dozvolili... ograničeno.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #3432 on: June 29, 2014, 10:52:42 am »

Oslobođena i druga skupina OESS-ovih promatrača

I druga skupina OESS-ovih promatrača koje su koncem svibnja zarobili proruski pobunjenici oslobođena je, priopćila je Organizacija za europsku sigurnost i suradnju.

Četiri člana našeg tima sa sjedištem u Luhansku (na istoku Ukrajine) oslobođena su nakon mjesec dana zarobljeništva, piše OESS-ova misija u Ukrajini na svojoj Facebook stranici. Po riječima novinara AFP-a, promatrači - žena i trojica muškaraca - izgledali su iscrpljeni, ali rasterećeni nakon puštanja. Naoružani pobunjenici su ih doveli u hotel u Donjecku gdje su ih dočekali predstavnici OESS-a.

Oslobodili smo posljednjih četvero promatrača zadržanih na teritoriju narodne republike Luhanska, rekao je "premijer" samoproglašene separatističke republike Donjecka Aleksandr Borodaj. Mislimo da smo izvršili naše obveze. Osam osoba je bilo nestalo, osam osoba je pronađeno, rekao je još Borodaj.

Trojica vojnika poginula u napadu separatista

Trojica ukrajinskih vojnika poginula su u subotu kada su proruski separatisti lakim oružjem i minobacačima napali njihov položaj blizu Slovjanska na istoku zemlje, rekao je glasnogovornik vojske. Napad na položaj pripadnika vladinih antiterorističkih snaga dogodio se usprkos primirju koje je ukrajinska vlada u petak produljila do ponedjeljka kasno navečer.

U pucnjavi (pobunjeničkih) boraca na položaj blizu Slovjanska poginula su trojica pripadnika ukrajinskih snaga, a jedan je ranjen, rekao je glasnogovornik Oleksij Dmitraškovski, a prenijela novinska agencija Interfax.

Predsjednik Petro Porošenko proglasio je produljenje primirja u petak kasno navečer, dijelom na traženje nekih europskih čelnika, pošto se vratio u Kijev iz Bruxellesa gdje se održavao summit Europske unije na kojemu je potpisao povijesni sporazum o slobodnoj trgovini.

U ukrajinskoj pokrajini Donecku zabilježeni su izolirani incidenti, no nastavlja se primirje dogovoreno između vlade i separatista, izvijestio je Interfax.

Separatistički vođa samoproglašene Narodne republike Doneck Miroslav Rudenko rekao je kako su u gradu Kramatorsku u tijeku vojne akcije. On smatra kako primirjem vojne snage žele dobiti više vremena da bi utvrdile svoje položaje. Provladine snage optužile su pobunjenike da pucaju na vojnike u zračnoj luci Kramatorsk, a vojni analitičari u Kijevu tvrde da nema žrtava.

Ukrajinski predsjednik produljio je za 72 sata prekid vatre s proruskim separatistima na istoku Ukrajine nekoliko sati nakon što je u Bruxellesu zaključen povijesni sporazum o pridruživanju s EU-om koji je izazvao nezadovoljstvo Moskve.

Prekid vatre istjecao je sinoć. Odluka je donesena nakon hitnih konzultacija Porošenka s glavnim dužnosnicima obrane nakon dolaska u Kijev sa samita EU-a. U Bruxellesu je ukrajinski predsjednik zatražio oslobađanje talaca, među kojima promatrača OESS-a, te prekid "infiltracije" oružja i boraca. Pobunjenički čelnik samoproglašene Republike Doneck Aleksandar Borodaj već je dao na znanje da se pobunjenici slažu da produlje primirje. Kazao je također da će nakon što je oslobođena prva skupina promatrača OESS-a, zatočenih od 26. svibnja, uskoro biti oslobođena i druga skupina koju pobunjenici drže na istoku zemlje od 29. svibnja.

Čelnici EU-a okupljeni u Bruxellesu dali su tri dana Rusiji za konkretno djelovanje u vezi sa smanjenjem napetosti na istoku Ukrajine pod prijetnjom novih sankcija.

  HRT
Logged
Perun
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 676


« Reply #3433 on: June 29, 2014, 11:01:36 am »


Porošenko: Odluka parlamenta o oduzimanju ruskom jeziku statusa regionalnog jezika bila pogrešna


19:27 28. lipanj 2014.

Odluka Vrhovne Rade Ukrajine o tome da se ruskom jeziku ukine status regionalnog jezika bila je pogrešna. To je izabrani predsjednik Ukrajine Petar Porošenko rekao u intervjuu koji je objavio francuski Figaro, javlja ITAR-TASS.

„Uvijek sam govorio i sada ponavljam da je odluka Vrhovne Rade o oduzimanju ruskom jeziku statusa regionalnog jezika bila pogrešna. Tijekom predizborne kampanje sam u više navrata naglašavao da nikada neću odobriti takav zakon“, rekao je Porošenko.

„Nadam se da više nikada u povijesti Ukrajine pitanje jezika ili kulture neće dovoditi u opasnost samo nacionalno jedinstvo“, naglasio je ukrajinski predsjednik.

Porošenko je priznao da Kijev neće uspjeti vojnim putem povratiti kontrolu nad istočnim regijama Ukrajine.

Izvor

cini mi se da jos ima nade za Ukrajinu, nadam se da sam u pravu
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #3434 on: June 29, 2014, 02:19:26 pm »

Bojniče - ne bih da repliciram ovaj tvoj poslednji detaljan i podugačak post, samo bih naglasio da si očiti primer za to, da lična razmišljanja i stavovi pomalo, ali sistematski evoluiraju, u zavisnosti od toga, ko su ti učitelji, u kakvom društvu se krećeš, i sa kime diskutuješ.

Obzirom da si ti u odabranom društvu - sa članovima Palube, očigledan je pozitivan pomak u tvom razmišljanju.
Još nisi sasvim legao na rudu objektivnosti, još ima određenog negativnog izboja u tebi, ali ako nastaviš ovako - po mom dubokom ubeđenju bićeš respektabilan član ovog foruma sa najprogresivnijim razmišljanjem i stavovima.

Poštujem tvoju principijelnost u diskusiji, koja sada sve više naginje ka objektivnijem sagledavanju i tumačenju aktuelnih događanja, u odnosu na tvoje prvobitne diskusije.
Posebno izdvajam veoma visok nivo tvojih postova u jezičkom, kulturnom i idejnom smislu (bez obzira što su nam viđenja problema nekada dijametralno suprotna).
 
Pozdravljam te i samo tamo napred!

Izvinite što sam malo otišao u off ...

Logged
Pages:  1 ... 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 [229] 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 ... 1788   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.19 seconds with 22 queries.