PALUBA
March 28, 2024, 02:27:01 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 [234] 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 ... 1781   Go Down
  Print  
Author Topic: Rat u Ukrajini  (Read 2066233 times)
 
0 Members and 6 Guests are viewing this topic.
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #3495 on: July 03, 2014, 07:13:01 am »

Pa dobro Kumbore, kolko je to crkva unisteno ?? I jel si siguran da one gadjane nisu koriscene kao vojni objekti ??

Ssekir75, gde sam ja to naveo da nema civilnih zrtava ?? Ja sam samo rekao da ih nema toliko kolko sto bi ih moglo biti, i kolko sto ih obe strane u sukobu prikazuju (u zavisnosti od zelja i potreba propagandista obe strane).
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #3496 on: July 03, 2014, 07:49:07 am »

Još jednom, jer izgleda da neki i ne čitaju šta se priloži:


Odgovor o promjeni stava Petra Poroshenka možemo tražiti u Washingtonu, koji je nedugo potom, unatoč naporima kancelarke Merkel i predsjednika Hollandea, priopćio "kako podržava nastavak antiterorističke akcije protiv proruskih separatista na istoku Ukrajine", što znači da su europski lideri i njihove odluke za saveznike s one strane Atlantika potpuno nevažni, ukoliko su u suprotnosti s američkim interesima.

Naime, tijekom konferencije za novinare u Washingtonu glasnogovornica američkog State Departmenta, Marie Harf, izjavila je "kako SAD podupiru odluku predsjednika Ukrajine Petra Poroshenka da nastavi s kaznenom operacijom u zemlji, tvrdeći da je ukrajinski predsjednik učinio sve što je mogao da se riješi teško stanje u zemlji".

Prema američkom State Departmentu, ukrajinski predsjednik je "učinio važan iskorak kada je milicijama na istoku dao vremena za dogovor".

Odgovarajući na pitanje o odluci predsjednika Ukrajine da ne obnovi primirje na istoku zemlje, glasnogovornica State Departmenta, Marie Harf, odlučno je rekla: "Da, mi to podržavamo!".

Izjavila je i da je Bijela kuća tijekom operacija protiv milicija u Donbasu primijetila "kako ukrajinski vojnici pokazuju zadivljujući oprez".

Međutim, izgleda da cinizam glasnogovornice State Departmenta, Marie Harf, nema kraja. Naime, ona je jučer izjavila da ulazak 110 tisuća ljudi u Rusiju iz Ukrajine , podatak kojeg je objavilo Visoko povjerenstvo Ujedinjenih naroda za izbjeglice, "može jednostavno značiti da su ti ljudi išli posjetiti djedove ili bake."


........................................

Neznam šta bi se više pametno moglo reći, poslije ovih gore riječi. Očito je Amerika došla na samu granicu Rusije i ratuje protiv bilo čega
što se zove "RUS", a ovom prilikom koristeći ukrajinske plaćenike svake vrste. To su na vreme shvatili stanovnici Dombassa i s pravom
brane svoje pravo i dostojanstvo. Nadam se da će i uspjeti u tome. Želim im svaku sreću i potpun uspjeh. Nažalost biće puno žrtava,
ali ko je u pravu pobjediće i ovako i onako. Porošenko i njegova klika će sigurno izgubiti bez obzira na sve naoružanje koje su tu dovukli.
Narod Donbassa sigurno ulazi u Istoriju.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #3497 on: July 03, 2014, 08:06:44 am »

Možeš ti Ćiro još 100 puta da napišeš sve to. Džabe.

Onaj ko neče da vidi, neće videti. Ko neće da shvati, neće shvatiti.

Zato, ajde da mi shvatimo da je Rusija napala Ukrajinu, bombarduje i ubija civile, ljuti se (a zašto?) kad joj neko postavlja minu ispod temelja kuće, kad joj se ne plati ili krade plin...

Prosto, shvatimo da smo u manjini i da nismo demokratski opredeljeni. A trebali bi, za vlastito dobro, da budemo.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #3498 on: July 03, 2014, 08:21:16 am »

Možeš ti Ćiro još 100 puta da napišeš sve to. Džabe.

Onaj ko neče da vidi, neće videti. Ko neće da shvati, neće shvatiti.

Zato, ajde da mi shvatimo da je Rusija napala Ukrajinu, bombarduje i ubija civile, ljuti se (a zašto?) kad joj neko postavlja minu ispod temelja kuće, kad joj se ne plati ili krade plin...

Prosto, shvatimo da smo u manjini i da nismo demokratski opredeljeni. A trebali bi, za vlastito dobro, da budemo.

Ma ja imam svoj stav u svemu ovome i baš me briga. Znam da sam duboko u pravu jer sam na strani naroda Donbassa.
Nikakve ni države ni sile nemogu me uvjeriti da je u redu bombardirati i ubijati vlastiti narod koji je "niko" na toj teritoriji.
A sigurno se nisu pobunili jer ih je pritislo dobro. Koliko znam normalan čovjek se buni kad mu je jad i muka, zavratom.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #3499 on: July 03, 2014, 09:30:09 am »


Bez komentara (valjda je ovo pouzdan ivor).. Roll Eyes

Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #3500 on: July 03, 2014, 10:00:52 am »

Pa dobro Kumbore, kolko je to crkva unisteno ?? I jel si siguran da one gadjane nisu koriscene kao vojni objekti ??

Ssekir75, gde sam ja to naveo da nema civilnih zrtava ?? Ja sam samo rekao da ih nema toliko kolko sto bi ih moglo biti, i kolko sto ih obe strane u sukobu prikazuju (u zavisnosti od zelja i potreba propagandista obe strane).


Crkve su verovatno korišćene za dejstva protiv kijevskih snaga, ali su sasvim sigurno gađane. Nije mnogo crkava uništeno, ja nisam čuo ni za jednu, ali su mnoge oštećene.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #3501 on: July 03, 2014, 10:41:16 am »

Ova analiza AP baca i tračak drugačijeg svetla na ukrajinsku krizu:

AP: Putin pod pritiskom domaćih nacionalista

Ruski predsednik Vladimir Putin optužen je od strane Zapada da naoružava pobunjenike i raspiruje vatru separatizma u istočnoj Ukrajini ali od nedavno ima jakih dokaza da je upravo suprotno i da on želi da se tamo postigne primirje, navodi u analizi agencija Asošiejted pres (AP).

Da bi isposlovao primirje, piše AP, Putin mora u zemlji da se suoči sa nacionalistima koji na njega vrše pritisak da u istočnu Ukrajinu pošalje trupe u podršku pobunjenicima koji su tamo zauzeli gradske kuće i pogranične prelaze.
 
U analizi se ukazuje da se Putinovi strateški ciljevi nisu promenili - on želi da zadrži Ukrajinu bar delimčno u ruskoj orbiti da bi je sprečio da uđe u NATO.
 
Ruski predsednik međutim, kako se ukazuje, takođe vodi računa o drugim globalnim odnosima Rusije a mora pažljivo da deluje i da bi izbegao nove sankcije Evropske unije i SAD.
 
Njegovo rešenje je da pokuša da postigne primirje u Ukrajini a istovremeno da obezbedi neke dugoročne uplive u ukrajinske stvari.
 
Primirje - delimičan uspeh

AP ocenjuje da je Putin ostvario delimičan uspeh prošlog meseca kada je novi ukrajinski predsednik Petro Porošenko proglasio prekid vatre koji su neki pobunjenici prihvatili.
 
Iako je to primirje često kršeno i nije bilo moguće ubediti pobunjenike da se razoružaju ono je dalo osnove za konsultacije u kojima je učestvovao jedan bivši ukrajinski predsednik, ruski ambasador, evropski zvaničnici i vođe pobunjenika, piše u analizi.

Dve runde mirovnih pregovora nisu dale neke opipljive rezultate i Porošenko je ukinuo primirje u ponedeljak uveče. Kratkotrajno primirje je ipak po prvi put dovelo strane u sukobu za pregovarački sto, što je važan uspeh za Putina, navodi se u analizi.
 
Vlada u Kijevu je do tada odbacivala njegove pozive da sednu da pregovaraju s pobunjenicima koje i dalje nazivaju "teroristima".
 
Ministri spoljnih poslova Francuske, Nemačke, Rusije i Ukrajine u sredu su pozvali da se nastave pregovori u pokušaju postizanja novog sporazuma o prekidu vatre koji bi poštovale obe strane u sukobu.
 
Leonid Kučma, bivši ukrajinski predsednik koji je predstavljao vladu u pregovorima, dobro je poznat Putinu koji je s njim blisko sarađivao godinama. Drugi čovek u pregovorima bio je Kučmin bivši šef kabineta Viktor Medvedčuk, koji živi u Rusiji i ima bliske lične veze s Putinom.

Kako se navodi u analizi krajnji Putinov cilj je da izdejstvuje da Kijev za regionalnog šefa u istočnoj Ukrajini imenuje osobu koja je prijateljski nastrojena prema Kremlju, kao što je Medvedčuk, očekujući da će on razvijati bliske veze s Moskvom.
 
Cilj - jačanje uticaja u Ukrajini
To možda neće odmah biti ostvarljivo, ali drugi koraci, kao što je Porošenkovo obećanje da proširi ovlašćenja vlastima pokrajina, moglo bi da poveća ruski uticaj u istočnoj Ukrajini.
 
Putin će morati, međutim, kako se navodi u analizi, da ponudi nešto za uzvrat a opcije su mu ograničene. Direktan poziv pobunjenicima da polože oružje bi zazvučao kao izdaja i pokvario pažljivo gajenu sliku čvrstog vođe koji je spreman da se suprotstavi Zapadu, piše u analizi.
 
Neki istaknuti ruski nacionalisti čak nazivaju Putina kukavicom. Te kritike bi mogla da prihvati i ruska javnost koja je pod uticajem ruske državne televizije koja vladu u Kijevu naziva "fašističkom huntom" koja ubija rusofono stanovništvo.
 
Kako se zaključuje u analizi Asošiejted presa Putin je postao talac sopstvene igre podizanja uloga i žustre retorike i sada za njega postaje sve teže da ublaži stav prema Ukrajini a da pritom ne okrnji svoju moć.

Sve više neslaganja unutar ruskog rukovodstva

Kada je, sredinom aprila, posle pripajanja Krima od strane Rusije, pocela pobuna na istoku Ukrajine, stratezi Kremlja su mislili da bi mogli da drže tenzije u stanju tinjanja da bi dobili ustupke od vlade u Kijevu, ali borbe su se pojačale a rastao je i broj mrtvih pa je postajalo sve teže da se kriza smiri.
Apetiti jastrebova iz Putinovog unutrašnjeg kruga su sve veći, a unutar ruskog rukovodstva primećuju se sve vidljiviji znaci neslaganja, navodi AP. Čak iako bi Putin pokušao da ublaži svoj stav, nije baš sigurno da bi njegovi potčinjeni izvršili njegova naređenja, navodi se u analizi.

Izvor: http://www.vesti-online.com/Vesti/Svet/415868/AP-Putin-pod-pritiskom-domacih-nacionalista
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #3502 on: July 03, 2014, 02:20:01 pm »

Укро-војска ипак признаје да је грешком бомбардовала мирно становништво

Заменик команданта украјинског батаљона "Азов" Игор Мосиицхук рекао да је гранатирање села Кондрасховка (Травник регион) било резултат "грешке пилота". Он је то изјавио у интервјуу за "112", објављује Лента.ру.

"Мислим да је дошло до грешке пилота, или гађања са стране- рекао је он. - Не искључујем ни једну ни другу ситуацију. И није толика грешка пилота да пуца на мирно насеље, јер треба схватити могућност да терористи могу да пуцају из насеља по наоружаним људима. "

Мосиицхук је такође приметио да је село Кондрасховк "било између две ватре." Али званично негирају да је бомбардовање из ваздуха  насеља у Луганској бласти, довело до уништења и губитка људских живота. У седишту АТО тврде да пуцњаву наводно "терористи лукаво спроводе."

То насеље је авијација бомбардовала  потврдио председник  Регионални савета Луганска Владимир Белоус. Потврду је примио од председника Регионалног савета Травника Валерија Голенка, који је рекао и да је село Козак код Луганска било бомбардовано од стране украјинские војске.
 
Гранатирањем у Станично-Луганском региону 2. јула, према извештају регионалног савета, убијено је 12 цивила, једно дете, а повређено на десетине људи. Уништене су куће и станица полиције.

извор и видео прилог на : тв.звезда.ру
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #3503 on: July 03, 2014, 02:27:34 pm »

Zanimljivo gledište jednoga Ukrainca sa jednog foruma...

Quote
Well, I'm Ukrainian, and I don't support neither Russia, neither EU, reasons why the union with EU will be unpleasant to my country are pretty obvious, but you forgot to mention why Ukrainians don't want to join Russia.
But before I start counting them, I would like to point out, the woman released from prison and then from hospital (Tymoshenko) was imprisoned for concerning a contract with Russia, that doomed our economics. And also most of our folk hate her. And she isn't supported by anyone, she just wants to become a president.
So historically Ukraine and Russia weren't a united country. The last time the Russian government took over our country all our people became slaves literally. We were like "the black people in 1860". A little bit later The Soviet Union took all our food and it caused the Great Hunger in 1930.
But in our days who cares about history? Anyway that's just half the reason our people can't live together. We hate each other. Seriously if you hear someone say something good about Russians on the streets of Kiev (I live here) it will be unpleasantly taken and not just with the recent events, for all those 20 years of our country's independence we all enjoyed hating Russians. And they hate us as well.
Putin doesn't want to support us economically, he just needs our resources.
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #3504 on: July 03, 2014, 02:31:54 pm »

Ako se ne varam, tih godina je vladala glad ne samo na području Ukrajine, već i u celom SSSR.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #3505 on: July 03, 2014, 02:45:21 pm »

Čime se ja noram baviti kad dođem sa posla sprženog mozga.  Sad

соларису и осталима који траже доказе за кумборове "тлапње" (по мени ова реч је увреда).

Možeš misliti šta god hoćeš ali svaka tvrdnja bez konkretno potvrđene vjesti ili događaja će se smatrati laprdanjem, tlapnjom, melvudin savjetuje i sl. ukratko šrot pisanjem.

Quote
станица луганскаја. има још оваквих снимака по нету, нажалост.

htt ps://www.youtube.com/watch?v=BiNf8N41mLo

Pa šta si ti mislio, da je ovo u ukraini vrtna zabava. Klaona tek kreće, imat ćete prilike za razbibrigu.

Dajte ta pravila objavite. Da znamo šta smemo a šta ne smemo da kažemo.

Boro taj pravilnik će biti čudo, čudo,  ljudi će dolaziti sa druge strane galaksije da ga vide.

poz.
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #3506 on: July 03, 2014, 02:48:46 pm »

Ajde jos jednom za kraj i za uvek da rascistimo neke stvari.

Ako nisam (u ovom slucaju) za ruse, to ne znaci da sam za ukraince, evropejce, amerikance, marsovce ili samo onako antiruski raspolozen.

Zasto zbog toga sto svako zapadno go*no smrdi mora automatski da znaci da svako rusko go*no ne smrdi ?? Koja je razlika izmedju ruskih i americkih interesa u Ukraini ??
Nemojte mi samo reci da Rusiju brinu gradjani ruske nacionalnosti u Ukrini. Ne, nije to razlog, da je to bio razlog vlada Rusije bi pretila, dizala buku, upotrebljavala svakave nacine da smiri stanje u Ukraini da ne bi ginuli rusi, a bogami i ukrainci u Ukraini.
Niti jedna strana nema ovde niti pravnu niti ljudsku osnovu za ono sta radi. Niti je narod masovno stao niti na jednu, niti na drugu stranu.
Osim u dve oblasti u istocnoj Ukraini, nema nesto previse buntovanja u ostalim oblastima, iako su i tamo vecinski ili barem u velikom broju rusko naseljenje.
Jeste li se upitali zasto je to tako ?? Mozda oni znaju nesto vise od nas nekolio hiljada kilometara dalje.
Logged
Pero™
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 400



« Reply #3507 on: July 03, 2014, 04:15:05 pm »

Ako se ne varam, tih godina je vladala glad ne samo na području Ukrajine, već i u celom SSSR.

Quote
No one will ever know for sure how many died. However, it is generally accepted that within the Ukraine between 4 and 5 million died; one million died in Kazakhstan; another million in the north Caucasus and the Volga and two million in other regions.

http://www.historylearningsite.co.uk/great_famine.htm

Mrtvi tih godina u miljonima
4-5 Ukrajina
1 Kazahstan
1 severna Kaukazija i Volga
2 ostale regije.

Zapravo bilo je drugih gladnih godina u SSSR

http://en.wikipedia.org/wiki/Droughts_and_famines_in_Russia_and_the_USSR#Post-1900_droughts_and_famines



Logged
JASON
Stručni saradnik - istorija
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 119



« Reply #3508 on: July 03, 2014, 04:34:04 pm »

Ako nisam (u ovom slucaju) za ruse, to ne znaci da sam za ukraince, evropejce, amerikance, marsovce ili samo onako antiruski raspolozen.
Потпуно супротан  став од става српске владе: и Русија и Украјина и ЕУ и Америка и јаре и паре и марсовци. То је политика недовршених вођа и одсутност повесног промишљања плаћена ценом једне шаке долара.
Logged
Perun
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 668


« Reply #3509 on: July 03, 2014, 04:34:31 pm »

Ako se ne varam, tih godina je vladala glad ne samo na području Ukrajine, već i u celom SSSR.

ako se ne varam ogromna vecina umrlih je sa podrucja Ukrajine
Logged
Pages:  1 ... 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 [234] 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 ... 1781   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.039 seconds with 22 queries.