PALUBA
April 27, 2024, 11:54:24 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 [259] 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 ... 1789   Go Down
  Print  
Author Topic: Rat u Ukrajini  (Read 2113608 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #3870 on: March 04, 2015, 01:23:33 pm »

Cekaj malo. Kazes da je korupcija prepolovljena a isto tako kazes da se ono sto je placano 2000 evra sada placa 1000. Moja logika kaze da je onda korupcija duplo veca pa je zato pala tarifa. Zakon ponude i potraznje. Takodje ako cena ih ``dazbina`` pada po mojoj logici to znaci da je i rizik manji. Kada je rizik veci tarifa je veca naravno.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #3871 on: March 04, 2015, 04:37:08 pm »

Tri ukrajinska vojnika poginula u sukobima na istoku
Beta   03.03.2015.

Tri ukrajinska vojnika poginula su u sukobima na istoku Ukrajine u poslednja 24 sata, izjavio je danas portparol ukrajinske vojske Andrij Lisenko.

"Za poslednja 24 časa poginula su tri i ranjeno je devet ukrajinskih vojnika", rekao je portparol. On je dodao da pobunjenici pripremaju ofanzivu uz podršku ruskih snaga u pravcu Artemivska, Volnovake i Marijupolja. Mirovni sporazum potpisan je u Minsku 15. februara. Od tada su separatisti zauzeli strateški grad Debaljcevo, između Luganska i Donjecka. Pobunjenici su zatim pažnju usmerili ka luci Marijupolj na Azovskom moru, poslednjem gradu pod kontrolom Kijeva.

Izvor: www.blic.rs
Logged
Gazda
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 502



« Reply #3872 on: March 04, 2015, 07:31:58 pm »

Cekaj malo. Kazes da je korupcija prepolovljena a isto tako kazes da se ono sto je placano 2000 evra sada placa 1000. Moja logika kaze da je onda korupcija duplo veca pa je zato pala tarifa. Zakon ponude i potraznje. Takodje ako cena ih ``dazbina`` pada po mojoj logici to znaci da je i rizik manji. Kada je rizik veci tarifa je veca naravno.
Zakljucujes pravilno ali ovako sam ja skontao iz razgovora sa agentom, koji jedini otvoreno i zeli pricat o tim stvarima,a i to vanka broda,u khm,opustenoj atmosferi. Prije bi on tu lovu dijelio "krajnjim korisnicima" a to su carina,lucka uprava,ekoloska agencija,stivaduri,sanitarna inspekcija itd itd. Uglavnom spajao se ko stigne, a sad navodno lovu dobijaju samo carina,policija i ta cuvena ekoloska agencija,zaboravio sam kako se zove,ugl to je takodjer drzavna sluzba. Drugi se ne usude trazit novce jer su pod povecalom,i prijete im otkazi.Navodno je u Nikolaevu moguce proc i bez ikakvog placanja,tamo je par agencija zatvoreno a nekoliko ljudi je i zavrsilo iza brave,pa se malo ko usudi trazit ista novaca.

Naravno i sigurno sama agencija,a i agent sigurno uzmu nesto, a koliko,e to niko nece da kaze.

Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 415


« Reply #3873 on: March 04, 2015, 09:56:50 pm »

Quote
"Za poslednja 24 časa poginula su tri i ranjeno je devet ukrajinskih vojnika", rekao je portparol. On je dodao da pobunjenici pripremaju ofanzivu uz podršku ruskih snaga u pravcu Artemivska, Volnovake i Marijupolja. Mirovni sporazum potpisan je u Minsku 15. februara. Od tada su separatisti zauzeli strateški grad Debaljcevo, između Luganska i Donjecka. Pobunjenici su zatim pažnju usmerili ka luci Marijupolj na Azovskom moru, poslednjem gradu pod kontrolom Kijeva.

Ако дође до борби врло лако могу бити изненађени ударом на сасвим другим деловима фронта. Требало би да се мало врате уназад и анализирају ранија предвиђања (од маја прошле године) и да погледају шта су предвиђали у августи и септембру и шта се десило (где су били главни удари), шта су предвиђали у децембру и јануару и где су их побуњеници стварно ударили. Маријупуљ је "вредан" циљ у стратешком смислу за побуњенике (и Русе), али је солидно брањен. Осим тога, то је велики град и градске борбе су врло незахвалне и дуго трају. немају побуњеници и снаге (људства) ни времена за тако нешто. Ја ценим да ће (понављам ако до борби дође) побуњеници лакше остварити тај циљ (заузимање Маријупуља) тако што је кренути у офанзиву на другом крају, па кад тамо остваре успех и натерају Украјинце да се прегрупишу у том смеру, ударити у рејону Маријупуља. И то ће ударити северно од града с намером да га одсеку.
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #3874 on: March 04, 2015, 10:09:00 pm »

Slično je i na kopnu-pričali mi vozači kamiona koji voze u Ukrajinu-bilo koja roba-ako prođete za nekoliko dana-ti je fantastika,jer uobičajeno je najmanje 7-8 dana,obično dok nedođe vlasnik uvozne firme koji ''potanko'' sa ''nadležnim-a,prostudira redovni carinski postupak koji ''tek što se promenio'',narravno uz asistenciju dokaza i uputa u koveritima iz aktovke Grin
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 492


« Reply #3875 on: March 04, 2015, 10:10:50 pm »

Slično je i na kopnu-pričali mi vozači kamiona koji voze u Ukrajinu-bilo koja roba-ako prođete za nekoliko dana-ti je fantastika,jer uobičajeno je najmanje 7-8 dana,obično dok nedođe vlasnik uvozne firme koji ''potanko'' sa ''nadležnim-a,prostudira redovni carinski postupak koji ''tek što se promenio'',narravno uz asistenciju dokaza i uputa u koveritima iz aktovke Grin
Kovertima... "plavim", pa zelenim unutra.
Logged
Gazda
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 502



« Reply #3876 on: March 04, 2015, 10:34:22 pm »

Slično je i na kopnu-pričali mi vozači kamiona koji voze u Ukrajinu-bilo koja roba-ako prođete za nekoliko dana-ti je fantastika,jer uobičajeno je najmanje 7-8 dana,obično dok nedođe vlasnik uvozne firme koji ''potanko'' sa ''nadležnim-a,prostudira redovni carinski postupak koji ''tek što se promenio'',narravno uz asistenciju dokaza i uputa u koveritima iz aktovke Grin
Vidis,u pomorstvu je drukcije,iskrcaji/ukrcaji se odvijaju zavidom brzinom,rate ukrcaja i iskrcaja su na razini zapadnoeuropskih zemalj,nema nikakvih kasnjenja, pod uvjetom da se obave spomenute predradnje. A ako ne jao ga tebi...
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 280



« Reply #3877 on: March 05, 2015, 12:15:55 pm »

Krediti i kamate.

http://novorossia.today/yazenyuk-admitted-that-the-west-robs-ukraine/
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #3878 on: March 05, 2015, 07:12:27 pm »

Eksplozija u zgradi Desnog sektora u Odesi
Tanjug   05.03.2015.

U zgradi u kojoj je smeštena kancelarija ultradesničarskog pokreta Desni sektor u Odesi, na jugu Ukrajine, odjeknula je eksplozija u kojoj nije bilo žrtava, a Ministarstvo unutrašnjih poslova je jutros saopštilo da je moguće da je u pitanju teroristički napad.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

"Istražitelji su preliminarno okvalifikovali eksploziju kao teroristički napad", navodi se u saopštenju ministarstva. Policija je navela da u eksploziji niko nije nastradao, a u pitanju je bila eksplozivna naprava kućne izrade, jačinom jednaka kilogramu TNT. Eksplozija se dogodila 30 minuta posle ponoći po lokalnom vremenu u prizemlju trospratne zgrade, gde se nalazi kancelarija Desnog sektora, koja u Ukrajini učestvuje u radu parlamenta, a u Rusiji je zabranjena kao ekstremistička organizacija. Prvi sprat zgrade je uništen, prozori su popucali do trećeg sprata, kao i na obližnjim kućama. Tokom noći u centru Odese se dogodio još jedan incident - nekoliko osoba je povređeno u tuči članova Desnog sektora i obezbeđenja kockarnice.

Izvor: www.blic.rs


* Screenshot_2.png (328.52 KB, 467x416 - viewed 56 times.)
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #3879 on: March 05, 2015, 07:22:53 pm »

Veršbou: Rusi masovno ginu u Istočnoj Ukrajini
Tanjug   05.03.2015.

Ruski vojnici se bore i masovno ginu u Istočnoj Ukrajini, saopštio je danas Aleksander Veršbou, zamenik generalnog sekretara NATO, na konferenciji u glavnom gradu Letonije Rigi.

Ruski zvaničnici su, inače, danas odbacili tvrdnje SAD kako je Moskva poslala "hiljade vojnika" da se bore rame uz rame sa proruskim snagama u Istočnoj Ukrajini. "Ove brojke 'isisane iz vazduha' naravno demorališu i dezorijentišu međunarodnu zajednici" ističe portparol ruskog ministarstva inostranih poslova Aleksandar Lukaševič. Viktorija Nuland, pomoćnica američkog državnog sekretara je u sredu pred komitetom za spoljne poslove američkog kongresa izjavila kako je Rusija poslala "hiljade i hiljade" vojnika u Ukrajinu, priznajući ipak da ne može da kaže precizan broj. Veršbouov komentar kao da predstavlja odjek tvrdnji Nulandove. On ističe kako su ruski lideri sve manje sposobno da prikriju činjenice o učešću svojih snaga u Istočnoj Ukrajini. "Izgleda da je cilj ruskog predsednika (Vladimira) Putina da Ukrajinu pretvori u propalu državu i da suzbije i diskredituje alternativne glasove u Rusiji, kako bi sprečio ruski Majdan", ističe Veršbou.

Izvor: www.blic.rs
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #3880 on: March 05, 2015, 07:39:14 pm »

"Ovaj ruski vojnik je raskrinkao Putinove laži u Ukrajini"
Bild / M.A.   05.03.2015.

Ruski predsednik Vladimir Putin odbacio je optužbe američkog ministra spoljnih poslova Džona Kerija da vodi rat na istoku Ukrajine, tvrdeći da su u Donjecki basen otišli samo dobrovoljci i “vojnici na odmoru” kako bi pomogli separatistima u borbi za nezavisnost od Kijeva.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ranjeni ruski vojnik sa identifikacionim brojem 2.609.000 nalazi se u bolnici u Donjecku, gde se leči od teških opekotina. Dvadesetogodišnji Dorži Batomunkujev pripada Petoj tenkovskoj brigadi iz Ulan Udea, prestonice ruske republike Burjatije, na jugoistoku Sibira. Prema pisanju istraživačkog ruskog lista “Novaja gazeta”, kritički nastrojenog prema vladi, juna 2014. u vojsci je potpisao trogodišnji ugovor. “Kod Lohvinova se vodila tenkovska bitka, pogodio sam jedan tenk, eksplodirao je. Drugi tenk je pogodio nas. Začuo se zaglušujući prasak”, priča Batomunkujev. “Otvorio sam oči i ugledao vatru i zaslepljujuću svetlost. Pokušao sam da podignem poklopac na otvoru tenka, ali nisam uspeo. Pomislio sam, ‘to je to, umreću. Zar je to sve, 20 godina i kraj?’”. Spasao ga je urođeni instinkt za preživljavanje. “Osetio sam da mogu da se mrdam, znači, živ sam. Ako sam živ, mogu i da pobegnem. Ponovo sam probao da otvorim vrata. Ovoga puta su se otvorila. Izvukao sam se iz tenka, pao na zemlju, lice mi je gorelo. Da bih ugasio vatru, kotrljao sam se po snegu. Kada sam pokušao da skinem šlem, video sam kako mi se koža ljušti sa šaka...”, seća se on. Drugovi su ga polumrtvog strpali u vojno vozilo i odvezli ga u bolnicu, gde se sutradan osvestio. Sada je na odeljenju intenzivne nege i bez ustezanja opisuje kako je dospeo u Ukrajinu.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Dok je bio na redovnom odsluženju vojnog roka, oktobra 2013. premešten je u Rostov na Donu. Pretpostavljeni su spominjali neke manevre, ali vojnici su znali šta je po sredi, naročito kada su prefarbane oznake na tenkovima: idu u Ukrajinu. Hoholi (pogrdni naziv za Ukrajince) bombarduju, ponavljali su im iskusniji dobrovoljci. Pripreme za manevar trajale su tri meseca i bile su veoma teške. Osmog februara je stiglo naređenje da kreću na front. Na putu do odredišta, blagosiljali su ih ljudi svih starosnih grupa, krsteći se, što je vojnike njegove jedinice, koji su većinom iz mongolskog plemena Burjata i budisti, prilično zabavljalo. Posle prelaska granice prvi cilj je bio Donjeck. Na radiju su vojnici slušali diskusiju o tome da li ima ruskih vojnika u Ukrajini. “Svi su vikali ne, ne, ne. Ali mi smo bili tu: 300 vojnika iz Ulan Udea. Naš bataljon je imao 31 tenk”, kaže Batomunkujev. Njegova jedinica je učestvovala u opkoljavanju strateški važnog grada Debaljceva, koji su separatisti hteli da zauzmu uprkos dogovorenom prekidu vatre u Minsku. “Naređeno nam je da pucamo, da bismo ubili. Imam odličan tenk, T-72B, koji je bio posebno pogodan za noćne operacije. Pogodili smo sve naše ciljeve. Civile nisam ubijao”, kaže Batomunkujev i posle kratkog razmišljanja dodaje: “Naravno da se ne ponosim onim što sam radio. Na ubijanje i uništavanje ne može se biti ponosan. Ali onda opet mislim da je sve bilo radi mira, za civile, decu, starce.” Međutim, sve ga to i plaši. “Jasno vam je da su na drugoj strani ljudi poput nas, ljudi od krvi i mesa. Ali, oni su i neprijatelji koji su ubijali nevine i koji ne mogu da žive bez rata. Na primer, oni plaćenici iz Poljske.” “Da li ste videli plaćenike iz Poljske u Ukrajini?”, pita novinarka s nevericom. “Ne, ali rečeno nam je da su tamo”, odgovara Batomunkujev. Na pitanje šta misli o Putinu, kaže: “On je opasan prevarant, to je jasno. Veoma je mudro što priča celom svetu da ovde nema vojnika.” Rat je postao neizbežan kada se Ukrajina okrenula Evropskoj uniji i NATO-u, smatra on: “Mogu tamo da postave svoje rakete. Ne negde daleko, već odmah na našoj granici.” U njegovoj zbrkanoj slici sveta postoji samo jedan neprijatelj. Amerika koja hoće da pokori Rusiju. Kaže da mašta o vremenu kada više neće biti rata. “Imam vikendicu na Bajkalskom jezeru, to je najlepše mesto na svetu. Hoću ponovo tamo da idem. Tamo idem na pecanje i u lov”, kaže on.

Izvor: www.blic.rs


* 581535_vojnik_ff.jpg (62.39 KB, 470x558 - viewed 99 times.)

* 581534_vojnik-02_ff.jpg (33.04 KB, 470x558 - viewed 64 times.)
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 415


« Reply #3881 on: March 05, 2015, 09:01:56 pm »

И шта онда? То да су Руси у Донбасу је било јасно. И биће их. Него, која је тактика да се они војнички избаце? Колико је из показано (на ратишту) те тактике (нема) са све НТО саветницима и инструкторима.  Зато је то џабе прича.

Било је јасно ко је организовао и реализовао "Мајдан". И Руси нису кукали, него су узвратили. И... то је то. За Украјинце ће (уз овакве противнике и савезнике) изгледа још дуги времена важити она "мисао" Маоа : "како год се окренеш д... ти је позади".
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #3882 on: March 05, 2015, 10:47:38 pm »

Evo kako ja gledam na primirje kao dio rata(trebalo bi da dovede do smirivanja i mira)koji će se ustvari i dalje nastaviti a vjerovatno i pogoršati.

Sami rat je najveća čovjekova destrukcija koja sigurno ima uzrok u "ekonomiji".Pravo i humanost su mogući samo dok ne dođe do rata.Kad dođe do rata više ništa ne važi ni pravo a humanost pogotovu.
Svi znamo kako je ovaj rat počeo i nadam se i razloge.Sada,dok je onome tko je započeo ovaj rat,"cilj"nije ostvaren i nevjerujem da će uspješno biti ni primirje a kamoli da će to dovesti i do trajnog mira.
Što se tiče gornjeg posta,mi neznamo da li je to tako,jer se radi o jednom čovjeku,koji vidimo da i nije Rus,a recimo u intervju izjavljuje da se prijavio u vojsku po ugovoru(što znači da i nije imućan)a navodi da ima vikendicu itd.
Slažem se da je bilo instruktora i da RF ima tamo itekako svoje interese pa i zbog odbrane svog naroda.Međutim,Ni OEBS pa čak i Ukrajinski ministar vojni nije izneo podatak da su tamo bile jedinice RF.
Sa druge strane iz zapadnih i Ukrajinskih izvora je bilo,da su prisutni stručnjaci iz SAD,da je bilo donacija u oružju iz mnogih Europskih zemalja pa i iz bivših Ex Yu.Što se tiče Poljaka pa oni su sami izjavljivali da pomažu na razne načine.Što se tiče učešća stranaca pa i iz EX Yu bilo je i na ovom forumu koliko hoćete i iz njihovih izvora.
Dakle što se tiče prava i humanosti više nemože biti riječi.Trebalo je o tome misliti prije nego je počeo rat.
Sami topik i o ovome vojniku i jedan prije njega,treba povezati,jer se radi najvjerovatnije o vrsti propagande.Gospođa Nuland je izjavila da su "Rusi" prisutni na istoku Ukrajine(bilo je i u našoj štampi)na hiljade,"Rusi" to demantiraju i navode da je izbačen podatak bez dokaza.Pa evo sad to treba da potkrijepi ovaj jedan jadnik u bolnici je dokaz.Nevolim dugi post pa završavam.

Poz.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #3883 on: March 06, 2015, 07:01:17 am »

"Ovaj ruski vojnik je raskrinkao Putinove laži u Ukrajini"
Bild / M.A.   05.03.2015.
pita novinarka s nevericom
Izvor: www.blic.rs
Ovaj tekst je obično sra.e, ako je uopšte nešto i rekao u bolnici u Donjecku sigurno nije lud da kaže kao je
Putin lažov. Pri tom i dalje se piše i izveštava kao da su Rusi totalni idioti. Ovo sve bi moralo da stane uskoro,
ako se bude nastavilo proleće može da bude vrlo teško.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #3884 on: March 06, 2015, 01:51:58 pm »

"Ovaj ruski vojnik je raskrinkao Putinove laži u Ukrajini"
Bild / M.A.   05.03.2015.
pita novinarka s nevericom
Izvor: www.blic.rs
Ovaj tekst je obično sra.e, ako je uopšte nešto i rekao u bolnici u Donjecku sigurno nije lud da kaže kao je
Putin lažov. Pri tom i dalje se piše i izveštava kao da su Rusi totalni idioti. Ovo sve bi moralo da stane uskoro,
ako se bude nastavilo proleće može da bude vrlo teško.

  Zasto? Pa ja nemam problem da kazem da je bilo ko od nasih politicara lazov, cak naprotiv... Uostalom, vojnik je predstavljen po imenu, prezimenu, jedinici kojoj pripada i broju, jos samo fali JMBG. A rekao je ono sto svi vec znaju, niko nije toliko glup da poveruje da se pobunjenici sami veoma uspesno bore protiv Ukrajinske armije, u kakvom god stanju bila.
Logged
Pages:  1 ... 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 [259] 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 ... 1789   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.04 seconds with 22 queries.