PALUBA
April 27, 2024, 11:35:34 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 [267] 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 ... 1789   Go Down
  Print  
Author Topic: Rat u Ukrajini  (Read 2113588 times)
 
0 Members and 3 Guests are viewing this topic.
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #3990 on: June 13, 2015, 03:33:24 am »

Hvala džumba.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #3991 on: June 13, 2015, 08:24:07 am »

Sad kad je @dzumba lijepo i ispravno objasnio ovo o karti koja je sa tog sajta da i dodam i zašto sam je dao mada sam dio objasnio u postu prije nje.

Kartu sam dao zato što neobavješteni ljudi(jer informacija nema u zvaničnim sredstvima)misle da je tamo kakvo takvo primirje.Međutim,tamo se ustvari i dalje vodi rat,nekad jače nakad slabije.Iz karte se vidi da je to cijelom dužinom "fronta" i da je karta ista kao i neke prije primirja.
O stvarnom primirju (Minsk 1 i 2)se kaže da se ne može reći da je ono propalo jer ga nikad nije ni bilo.Ustvari,mislim,da će većina zaključiti da se primirjre(i mir)može napraviti jedino kad je jedne strana poražena,pa samim tim i prinuđena na ustupke u pregovorima.Ovdje smo imali samo privid od toga.Jes da je Ukrajinska vojska nekoliko puta poražena na bojištu,ali iza nje stoji moćni mentor koji ustvari i vodi rat, a on nije poražen.Dakle izvalačeći zaključak,može se reći,da dok on ili ovi iz Donbasa ne budu poraženi,od primirja ništa a to smo znali i kod sklapanja "primirja".

Da dodam i nešta van teme,@dzumba je uspio i da me preimenuje što meni govori "ponešta".No mislim da sam dobrim dijelom sam kriv.Da ne idem puno u off,u narodu postiji izreka "mož' ti mene zvati i lončina samo me nemoj udriti nogom da se razbijem"(nekad su lonci bili glineni).  Cheesy
 Uzmite ovo kao šalu jer se zaista ne ljutim.

Poz.
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 280



« Reply #3992 on: June 13, 2015, 02:00:48 pm »

Interesantna anketa.

Anketa: Spremni da se odreknu Donbasa radi mira

Prema najnovijoj anketi sporovedenoj u Ukrajini, preko 60 odsto građana smatra da najvažniji cilj Kijeva treba da bude okončanje rata, čak iako izgube Donbas.

IZVOR: B92 SUBOTA, 13.06.2015.
  
Kako prenosi “Sputnjik“, građani su spremni da odbace Donbas kako bi se okončao sukob.

Oko 15 odsto ispitanika nije sigurno koja je najbolja odluka za Kijev.

Kako piše “Sputnjik“, u javnosti je zastupljena misao da ukrajinska vlast ne radi ništa ili ne radi dovoljno da zaustavi rat na istoku zemlje.

“Samo 12 odsto građana smatra da predsednik i njegov kabinet čine sve što mogu da zaustave konflikt. Trećina ispitanika veruje da vlast ne radi ništa, dok polovina smatra da mere koje su preduzete nisu dovoljne“, navodi Agencija za ispitivanje javnog mnenja.

U Ukrajini traju sukobi od aprila 2014. godine, a sporazum je potpisan u februaru u Minsku.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #3993 on: June 13, 2015, 02:17:38 pm »


I evo kako izgleda izvještaj danas.Da dodam mislim da je izvještaj Ukrajinske strane.Treba dodati da su ranije "opolčenci" izvještavali obratno(da su Ukrajinci ostavili na ratištuteško oružje)da su napadali ne samo Aerodrom nego i sami grad te neka sela okolo i svugdje prema mapi..
Interesantno mi je kad neki tvrde da je propaganda proruskih snaga i same RF moćna a nigdje ne vidimo izvještaje OEBSA koje očito "zapad" prikriva jer je ovako zaista teško zaključiti što je pravo stanje(svako tjera svoje).

UKRAJINA PRED RATOM Dosad neviđene borbe, u Slavjansku humanitarna kriza Video
Tanjug, Srna | 19. 06. 2014. - 09:45h izmena vesti 17:39h | Komentara: 139

Na istoku Ukrajine u toku je velika borba ukrajinskih i proruskih snaga "kakve dosad nije bilo po snazi i razmerama", rekli su ukrajinski vojni izvori.

Prema tim izvorima, na koje se poziva Rojters, postoje neproverene informacije da su obe strane u borbu uključile tenkove.
 

Žestoki sukobi izbili su rano jutros blizu grada Krasni Liman, koji je pod kontrolom ukrajinskih vlasti od početka juna, a proruske snage navodno su pokušale da probiju kordon vladinih trupa.

"U toku je velika borba koja prevazilazi, u smislu snage i razmera, sve što je dosad vidjeno", rekao je vojni izvor.
 

Prema tom izvoru, u sukobi bi moglo da učestvuje do 4.000 pripadnika proruskih snaga, a na obe strane su verovatno angažovani oklopna vozila i tenkovi.
 

"Antiteroristička operacija se nastavlja i traju borbe", potvrdio je portparol vlade Vladislav Seleznjov.
 

Oblasni vojni klinički centar u Odesi, jednom od najvećih gradova Ukajine, pun je ukrajinskih vojnika ranjenih u regionu Luganska i Donjecka na istoku zemlje.

"Imamo 70 vojnika i oficira, a polovina njih je u teškom stanju", rekao je novinarima juče rukovodilac kliničkog centra.
 

"Ukoliko budu nastavili da dovoze veliki broj ranjenih, u kliničkom centru neće biti dovoljno mesta za njih i moraćemo da ih smestimo u civilne bolnice", dodao je bolnički zvaničnik, a prenosi Itar-Tas s.
 

Problem je utoliko veći što je vojni klinički centar najiskusnije lekare već poslao na istok Ukrajine gde i se i vode borbe izmedju ukrajinskih i proruskih snaga.
 

Nedavno je avionom iz Dnjepropetrovska dovezeno 15 ranjenih, čije su povrede od vatrenog oružja uglavnom na ekstremitetima ali ima i povreda unutrašnjih organa, izjavio je zamenik šefa kliničkog centra pukovnik Juri Sakhno.
 

On je rekao da će mnogi od onih koji su već u kliničkom centru, morati da budu ponovo operisani i da će njihovu rehabilitacija potrajati.

 
Humanitarna katastrofa u Slavjansku


U gradu Slavjansk na istoku Ukrajine svakodnevno se pogoršava humanitarna kriza usled nestanka vode i električne energije, dok bolnice ne mogu da pružaju hitnu medicinsku pomoć zbog nedostatka gasa.


Rano jutros ukrajinske vojne snage granatama su pogodile crkvu u Slavjansku, a od eksplozije je poginula jedna osoba.
 

"Artiljerijska vatra otvorena je oko 6.00 časova i trajala je oko pola sata. Granate su padale oko crkve. Jedna je proletjela u neposrednoj blizini kupole, druga je eksplodirala u blizini crkve, treća je pogodila gasovod. Od eksplozija je oštećena južna strana crkve", rekao je lokalni sveštenik.
 

Prema pojedinim izveštajima, vatra iz automatskog naoružanja odjekuje i u gradu Malinovku nedaleko od Slavjanska.
 

Neprestane borbe i artiljerijska vatra prekinuli su dovod vode i električne energije.

"Skoro sve medicinske ustanove su zatvorene. Ambulantna vozila ne reaguju na pozive zbog nedostatka goriva", saopštila je lokalna administracija u regionu Donjeck, navodeći da bolnice ne rade u Donjecku, Kramatorsku, Slavjansku i mnogim drugim okolnim oblastima.
 

Nekoliko hiljada ljudi nema pitke vode pošto su crpne stanice oštećene u prethodnim borbama između ukrajinskih i profederalnih snaga. Lokalna administracija ističe da čini sve da bi uspostavila redovan protok vode, a kako bi se izbjeglo izbijanje epidemija.

Artiljerijom na selo Jampol u Donjecku
Ukrajinska armija koristi borbenu avijaciju i tenkove u pokušaju da zauzme selo Jampol u istočnom regionu Donjecka, rekao je portparol Narodne Republike Donjeck. On je precizirao da ukrajinska armija koristi od 15 do 20 tenkova, kao i 30 oklopnih vozila.
Portparol je naveo da je vojska izvršila avio napade na Jampol, dodajući da su proruski aktivisti uspeli da unište jedan ukrajinski tenk.
- Situacija je trenutno teška – rekao je on, navodeći da među proruskim aktivistima verovatno ima poginulih i ranjenih.
Ukrajinski vojnici sada pokušavaju da zauzmu grad Seversk u oblasti Artjomovsk. Žestoki sukobi vode se u regionima Donjeck i Lugansk između vojske i pripadnika milicije koji ne priznaju aktuelnu vlast u Kijevu.
Stanovnici ovih regiona traže federalizaciju zemlje. (Srna)

Poz.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 492


« Reply #3994 on: June 13, 2015, 02:32:14 pm »

Колико знам, Славјанск већ годину дана чврсто држе украјинске снаге, па ми није јасно што би они гађали Славјанск, сем ако је у питању нека побуна, тотални распад, надувани команданти који гађају своје или шта ја знам. Не верујем да су снаге ДНР/ЛНР могле продрети тако брзо тако далеко, да би угрозиле Славјанск. Овде нешто није јасно?! Званични руски извори не говоре о великим борбама. Разлози могу бити: 1. или офанзива проруских снага не иде како треба, или је 2. фронт владиних снага на граници да се потпуно обурва и распадне се, или 3. Запад тражи изговор за даље јачање санкција према Русији.  ОЕБС/OESS/OSCE нема шта да каже, већ дуго та организација крије извештаје јер су "политички неподобни за Запад и тешко оптужују званичну украјинску власт". Неће ваљда та организација пљувати у сопствени тањир?!
« Last Edit: June 13, 2015, 02:41:40 pm by kumbor » Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 415


« Reply #3995 on: June 13, 2015, 06:06:11 pm »

Quote
UKRAJINA PRED RATOM Dosad neviđene borbe, u Slavjansku humanitarna kriza Video
Tanjug, Srna | 19. 06. 2014. - 09:45h izmena vesti 17:39h | Komentara: 139

Мени се чини да је Карло грешком поставио мало старију вест, од пре годину дана. Cheesy.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 492


« Reply #3996 on: June 13, 2015, 06:08:36 pm »

Quote
UKRAJINA PRED RATOM Dosad neviđene borbe, u Slavjansku humanitarna kriza Video
Tanjug, Srna | 19. 06. 2014. - 09:45h izmena vesti 17:39h | Komentara: 139

Мени се чини да је Карло грешком поставио мало старију вест, од пре годину дана. Cheesy.

Виш`, Џумба, у праву си.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #3997 on: June 13, 2015, 06:54:46 pm »


Izgleda da ste u pravu.Gore u zaglavlju Blica je pisalo 13.06.2015.Nešto ispod su bile kratke vijesti pa i ova generalica sa Krima a još dole u glavnom tekstu ovo što sam postavio.E sad moja je greška što nisam obratio dovoljnu pažnju na datum u tekstu a gore je datum današnji.
Molim da se taj post izbriše i IZVINJAVAM se svima.Od sada više neću postavljati ništa jer izgleda nisam sposoban niti za to.
Hvala Vam na ispravci i još jednim IZVINJAVAM se.

Poz.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 492


« Reply #3998 on: June 13, 2015, 07:33:24 pm »


Bez oštrih osećanja, Karlo, nisi obratio pozornost pažnju na datume, pa šta...
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 415


« Reply #3999 on: June 13, 2015, 07:35:10 pm »

A borbe se i dalje vode, baš kako je Karlo i napisao u uvodu, pre postavljanja one vesti.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #4000 on: June 13, 2015, 07:42:25 pm »

Hvala @kumbor,

pogledajte današnje vesti u Blicu o tim pogibijama u Ukrajini danas.Ova vijest što sam postavio se nalazi u povezanim vijestima ali se ja ne sjećam da sam na to kliknuo.Kako je upala meni kao prva ja zaista neznam.Ipak mislim da nisam smio napraviti takav previd sa datumom te odustajem od daljeg pisanja i nikoga ne okrivljujem za to.Očito se radi i mom slabom vidu.
Zato pozdravljam vas sve i izvinite.

Poz.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #4001 on: June 14, 2015, 08:51:43 am »

Raspoređene rakete u Odesi kobne po region
Srna   14.06.2015.

Odluka Kijeva da rasporedi protivvazdušne sisteme "es-300" u region Odesa predstavlja opasnost po ruske avione koji dolaze i odlaze u Pridnjestrovlje, navodi američka organizacija za geopolitičke i strateške analize "Stratfor".


Prema navodima "Stratfora", ukoliko bi neki avion bio oboren, time se pojačavaju šanse za vojni sukob Rusije i Zapada. Kijev planira da rasporedi protivvazušne sisteme u regionu Odese, neposredno pored granice sa Pridnjestrovljem između Moldavije i Ukrajine. Slanje ukrajinskih protivvazdušnih sistema u region Odese predstavlja problem zbog prisustva 1.400 pripadnika ruskog kontingenta mirovnih snaga u Pridnjestrovlju. Ruska mirovna misija ustanovljena je u regionu nakon sporazuma o prekidu vatre 1992. godine. Rusija je ranije svoje vojnike u Pridnjestrovlju slala preko dve rute - kopneno kroz Ukrajinu i vazduhom ka Moldaviji odakle su mirovne snage prelazile u Pridnjestrovlje. Kopneni put je sada zatvoren jer je Ukrajina 8. juna donela odluku da mirovnim snagama ne dozvoli prolazak kroz njenu teritoriju. Vazdušna ruta, takođe, ne prestavlja dobru opciju jer Kišinjev ne priznaje Pridnjestrovlje kao nezavisnu državu i izražava zabrinutost zbog samog prisustva ruskih snaga u tom regionu. Prema trenutnim okolnostima, Rusija koristi pistu u Tiraspolu, prestonici Pridnjestrovlja, za isporuku opreme i zaliha, te za rotaciju mirovnih snaga. Da bi došao do Pridnjestrovlja, ruski avion mora da preleti kroz ukrajinski vazdušni prostor preko Odese iz svoje vazdušne baze na Krimu. "Raspoređenje ukrajinskog protivvazdušnog sistema stavlja u direktnu opasnost ruski avion od obaranja", upozorava "Stratfor". Istovremeno, ukrajinske snage su pojačale svoju aktivnost nedaleko od granice sa Pridsnjestrovljem. Ono što dodatno pogoršava situaciju je i to što je nekadašnji gruzijski predsednik Mihail Sakašvili, koji je poznat po antiruskoj retorici, imenovan za guvernera Odese. Meštani Odese strahuju da bi Sakašvili mogao da izazove sukobe sa Pridnjestrovljem, koristeći slične metode kao i 2008. godine kada je izbio rat između Rusije i Gruzije. Gruzija je tada, pod rukovodstvom Sakašvilija, napala Južnu Osetiju.

Izvor: www.blic.rs
Logged
HrcAk47
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 695



« Reply #4002 on: June 14, 2015, 10:46:36 am »

Sve da i sam Sakašvili sedne u "es 300" (majku mu, blic se više ni ne trudi da prevede nit da ispravi šta mu kažu da napiše), obaranje aviona koji snabdeva mirovne snage po mandatu UN bi bio više nego dovoljan povod da Rusi lepo udju u Ukrajinu, okruze te u potpunosti razbiju Ukrajinsku vojsku s ledja. Ne bi bilo stajanja u ovom slučaju, a Ukrajinci nemaju više ništa da zapreče, zaustave, ili čak uspore ulaz velikih formacija Ruske vojske. Sve što valja, a da im je ostalo, stoji oko DNR i LNR.


I Sakašvili će opet da ručka kravatu.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 415


« Reply #4003 on: June 14, 2015, 06:37:12 pm »

Проблем око Приднестовља, баш на овај начин на који пише "Блиц" анализирају руски медији и без "Стратфора" и пре њега. Проблем "Блица" је што углавном преноси оно што пишу на "Западу" без сопствених оцена и закључака (чак са врло лошим преводом) па се заиста стиче утисак да пишу по задатку. Иначе и ми смо у овој теми мало "начели" проблем Приднестовља и шта би било кад би било.
Logged
ML
kapetan korvete
*
Offline Offline

Posts: 6 798



« Reply #4004 on: June 18, 2015, 08:55:59 am »

Juče je prvi put protiv Donetska upotrebljena vakumska bomba, novo oružje velike razorne moći.
Dole se vidi krater.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]



* 1908097_10207157860092700_9195449876248776156_n.jpg (126.39 KB, 960x640 - viewed 67 times.)
Logged
Pages:  1 ... 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 [267] 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 ... 1789   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.041 seconds with 22 queries.