PALUBA
March 28, 2024, 08:28:01 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 [237] 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 ... 1781   Go Down
  Print  
Author Topic: Rat u Ukrajini  (Read 2066655 times)
 
andy, PakleniVuk and 5 Guests are viewing this topic.
Rile
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 35



« Reply #3540 on: July 05, 2014, 08:40:05 pm »

Dakle objektivna propaganda je čudo!
Logged
ML
kapetan korvete
*
Offline Offline

Posts: 6 798



« Reply #3541 on: July 05, 2014, 08:41:21 pm »

Nešto na temu rasprave prije.
Ti pobunjeni Rusi su prije živjeli u svojoj dražavi zajedno sa Ukrajincima, kada se ta sveza raspala, došlo je do podele po odministrativnim osnovama, odjednom su se našli u drugoj državi. Ta država je još uvijek vezana za Rusiju i postoji neki suživot. To nekome ne odgovara, svakako zapadu koji mora da ekspandira u dvorište Rusije. Star sam pa imam nekog iskustva, tu se mobilišu i podržavaju nacionalističke desničarske . U takvoj atmosferi se Rusi uhvačeni u takvoj državi vjerovatno ne osječaju najbolje, da ne govorim da se stavlja ta država na stranu potpuno suprotnu Rusiji. To je nekakvo jednostavno objašnjenje. Osječaje tih Rusa može shvatiti samo onaj ko je to preživjeo.
« Last Edit: July 05, 2014, 08:52:40 pm by SOLARIS 1972 » Logged
Bojnik
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 359



« Reply #3542 on: July 05, 2014, 08:42:50 pm »

Dakle objektivna propaganda je čudo!


hm ? a zašto propaganda ? pa vidi se da narod slavi na ulicama. Zgrada na kojoj je obješena Ukrajinska zastava je potpuno okružena civilima koji pozdravljaju njeno postavljanje uz pljesak, suze i euforiju. Ne znam zašto neki ne žele prihvatiti postojanje Ukrajinskog nacionalnog bića, te se sve pozitivno vezano na riječ Ukrajina i Ukrajinci degradira. To je zaista nepravedno od strane pojedinaca.
Logged
ML
kapetan korvete
*
Offline Offline

Posts: 6 798



« Reply #3543 on: July 05, 2014, 08:50:22 pm »

Ne vidim ja tu nikakva narod, no par babetina. Vjerovatno se ostatak naroda ponapijo od sreće pa ga nema po ulicama.
Logged
jeremijaljesina
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 868


« Reply #3544 on: July 05, 2014, 09:00:33 pm »

Kad sam bio u Ukrajini prije jedno 15 godina na jednoj konferenciji prisutni Rusi su domaćinima i Bjelorusima uz vodku dobacivali da su oni dio Ruske Trojke, Rusija-Ukrajina-Bjelorusija... Nikome to nije bilo smješno, a nas iz exYU je podsjećalo na onaj famozni članak ovog Foruma.
Samo da ne bude gore...
Logged
Bojnik
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 359



« Reply #3545 on: July 05, 2014, 09:14:05 pm »

Ne vidim ja tu nikakva narod, no par babetina. Vjerovatno se ostatak naroda ponapijo od sreće pa ga nema po ulicama.

A ne vidiš, jer očito ne želiš da vidiš, to je tvoj problem.

Snimke borbi Ukrajinske vojske i Proruskih pobunjenika

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/KDUhU8QUTrw?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #3546 on: July 05, 2014, 09:51:06 pm »

Zanimljivo da su ljevičarske progresivne snage uvijek na strani pravde i mira. Sve sporove rješavaju tenkovima a protivnike šalju u podzemne brigade. Sustav likvidacija političkih neistomišljenika  u socijalističkim državama bio je razvijen do savršenstva. SSSR je bio perjanica pravde i mira. Sad Rusija drži primat.
Logged
Zaslon
Moderator
stariji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 829



« Reply #3547 on: July 05, 2014, 10:03:50 pm »

Snimke borbi Ukrajinske vojske i Proruskih pobunjenika

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/KDUhU8QUTrw?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

Šta ti je u današnje vreme "protivteroristička" operacija, više mobilnih (kamera) nego pušaka, jedni snimaju, drugi zapušili uši, treći se izviruju okolo ... zbilja jedna teška bitka u Slavjansku i Krematorsku (na osnovu dostupnih snimaka da se malo ogradim). Sad malo ozbiljnije, kao što neko reće vreme će pokazati da l' su se prorusi organizovano povukli ili je to bilo "organizovana bežanija". Rekao bih ovo prvo ali šta dalje oni misle, gde se dalje povlačiti?!?
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #3548 on: July 05, 2014, 11:02:14 pm »

Nije se zaboravio Drugi svetski rat, kao ni situacija indentična situaciji iz Drugog svetskog rata kakva je vladala u Ukrajini pred ovaj rat.

Dobro znaš da ova nesnošljivost seže daleko prije WW2.

Nećeš da ulaziš u razloge sukoba, a hoćeš da ih deliš.

Podjelili su se oni odavno i nitko sa strane tu nemože utjecati.

Pa sad u to neću ulaziti, koji je pravi razlog ovog sukoba

Pa i nemoj, većina je pročitala tvoje stavove i ovo već prelazi u trolanje.


Nemoj kumbore, nemam živaca.

------------

Primjetit će te da povremeno dolazi do određenih kozmetičkih promjena vaših postova.
Opisat ću postupak tek da otprilike dobijete dojam o čemu se radi.

- pročitaš post i primjetiš nešto šta nije u skladu sa pravilnikom.
- klikneš izmjeni.
- označiš dio koji treba korigirati.
- klikneš komandu koja to izvršava.
- upišeš razlog moderiranja.
- klikneš sačuvaj.
- provjeriš dali je sve onako kako si zamislio(ako si nešto promašio-jovo nanovo).

E sad postoji i skraćeni model koji još nisam primjenjivao ali vrlo vjerovatno hoću u skoroj budućnosti.

- pročitaš post i primjetiš nešto šta nije u skladu sa pravilnikom.
- klik
- ar ju šur, klik

Pa kako volite.

poz.


Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #3549 on: July 05, 2014, 11:04:56 pm »

      Cjenjene forumske kolege.

Tema je eskalirala do te granice da smo se poceli medjusobno prozivati za ovo i ono.
Opcenito je i razina komunikacije pala na neprihvatljivo niske grane.
Zbog toga na sastanku urednistva donesena su neka nova pravila igre za ovu temu.

  1. Strogo postivanje pravilnika foruma.

Dobro znate da se na forumu vrlo cesto tolerira lagano krsenje pravilnika, a sve u cilju razvijanja diskusije i sl.
Ovo se odnosi ne samo na famoznu t11 vec na kompletan pravilnik.
Preporucam da ga dobro proucite da ne bude zasto ovo, zasto ono.
Narocito obratite paznju na pravilnik o postovanju vijesti.

  2. Zabrana nazivanja sluzbene Ukrainske vlasti fasistickom/nacistickom.

Svidjalo se to nekome ili ne vlasti u Kijevu su medjunarodno priznata vlast.
Nitko ne kaze da medju Ukraincima nema i krajnje desnice ali to nije razlog za etiketiranje kompletne vlasti ili naroda.
Bilo bi pozeljno izbjegavati bilo kakva etiketiranja i jednih i drugih dovoljno je vlast u Kijevu/snage Luganska i sl.

  3. Zabrana usporedjivanja dogadjaja u Ukraini sa dogadjanjima na podrucju ex.Yu.

Mislim da ni nema potrebe nesto specijalno objasnjavati.
Svjedoci smo do kud nas te diskusije dovedu a moje osobno/licno misljenje je da su te dvije krize neusporedive.

   Urednistvo foruma Paluba
« Last Edit: July 06, 2014, 08:27:57 am by Trifko » Logged
Bojnik
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 359



« Reply #3550 on: July 05, 2014, 11:17:47 pm »

Neke nove vijesti (ne garantiram za pouzdanost)

http://www.b92.net/

Izvor: Tanjug

Quote
Kijev -- Predsednik Ukrajine Petro Porošenko rekao je danas da se vojna operacija na istoku zemlje nastavlja.
Porošenko smatra da pripadnici milicija nisu iskoristili šansu da polože oružje i da sada moraju da snose odgovornost za svoje postupke, prenela je agencija Itar - tass.

Ukrajinski predsednik obećao je humanitarnu pomoć stanovništvu Slavjanska i drugim gradovima u kojim je ona neophodna. "Avioni i konvoji automobila sa hranom već su na putu za Slavjansk", rekao je Porošenko.

U medjuvremenu, premijer Ukrajine Arsenij Jacenjuk je objavio kraj vojnih operacija u Slavjansku i Krematorsku i naredio vladi da nastavi sa radom trezora, ministarstva prihoda, filijala Fonda za životno osiguranje i penzijskog fonda, kancelarija štedionice "Oshćad" kao i raznih drugih agencija i servisa.

Portparol Veća za nacionalnu bezbednost i odbranu Andrej Lisenko rekao je da je ukrajinska vojska ušla u Krematorsk, naveo je Itar - tass.

Agencija AP prenela je da je Porošenko pozdravio kao "prekretnicu" uspeh ukrajinske vojske koja je ponovo preuzela kontrolu u Slavjansku.

Ipak, osvajanje ključnog uporišta proruskih snaga, Slavjanska, nije "potpuna pobeda", ali označava "prekretnicu" u borbi za teritorijalni integritet Ukrajine, zaključio je Porošenko.
« Last Edit: July 06, 2014, 10:05:42 am by SOLARIS 1972, Reason: pravilnik » Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #3551 on: July 05, 2014, 11:26:04 pm »

Snimka prikazuje legitimne oružane snage države Ukrajine u postavljanju nacionalne zastave Ukrajine u gradu Slavjansku iz kojeg su se sinoć povukle pro-ruske  snage.

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/n3pWDuNDUKI?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

Pregovori koji slijede ovih dana će odrediti sudbinu Ruske manjine u Donbasu, odnosno hoće li doći do kraja sukoba i mirne reintegracije Donbasa ili Ukrajinske oružane snage kreću dalje u potpuno čišćenje ostatka Donbasa koji su pod kontrolom pro-ruskih  snaga. Kao što sam reko u prethodnom postu, tu će Rusi morati pametno odigrat, jer dugoročno oni širom autonomijom mogu stvoriti jako povoljan teren unutar države Ukrajine kao velika nacionalna manjina i nitko im neće biti kriv na kraju ako ne prihvate ponudu mirovnih pregovora.

Inače na snimku se mogu primjetiti veće količine protu-oklopnih sustava Konkurs i Fagot koju je Ukrajinska vojska zarobila Ruskim separatistima nakon bježanije. Bilo bi zanimljivo doći do informacije (ne znam baš Ruski i Ukrajinski jezik) radi li se o sustavima poslatim iz Rusije ili o zalihama koje su pro-ruske snage zarobile iz Ukrajinskih vojnih magacina tokom prošlih mjeseci.

Usput, na videu se mogu vidjeti Ukrajinske snage koje u poprilično dobro opremljene personalnom opremom vojnika (panciri, borbeni prsluci, naočale, kacige, lično naoružanje). Jesu li to neke specijalne jedinice Ukrajinske vojske ili obična vojska ?

Oružane snage Ukrajinske države su legalne svakako, tj. jesu zakonske, ali nisu legitimne ako su na jednom značajnom delu teritorije od velikog broja ljudi, možda baš ogromne većine, proglašene za agresora. Takođe, neko je zaboravio da se i u građanskom ratu moraju poštovati pravila vođenja rata, to se mora pamtiti. A namerno ubijanje civila i gađanje civilnih ciljeva je ratni zločin, priznavali ili ne priznavali Narodnu vojsku Donbasa kao zaraćenu stranu. A i ukrajinska zastava u Slavjansku je neka mala, nije devet metara sa metar i po. Ne prate gradivo školskog predmeta svetske istorije pa to ti je.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #3552 on: July 05, 2014, 11:31:08 pm »


@Solaris. Nisam ja ništa quotovao tebe, nemoj se jediti.
« Last Edit: July 06, 2014, 10:55:37 am by SOLARIS 1972, Reason: skraćen post » Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #3553 on: July 05, 2014, 11:37:31 pm »

Pre pola minuta sam na Euronews jasno čuo Porošenka kako kaže da je oslobođenje Slavjanska od "teško naoružane bande čudovišta" velika pobeda.(heavily armed gang of monsters) Ovo nisam rekao ja, nisam toliko ekstreman, ovo je upravo rekao legalni i legitimni Predsednik Ukrajine Петро Алексеевич Порошенко. Ne znam kako da stavim link do onoga što sam video i čuo na TV jer je nemoguće staviti takav link, ali to je upravo tako, od reči do reči, ukupno devet reči.

----------------

Molba: Kumbore evo ljepo te molim da vjesti ovog tipa ne prenosiš.
Zašto, svi smo svjesni da se strane u ovom sukobu ne oslovljavaju sa-draga, ljubavi, srce moje i sl.
Zato evo opet, molim te.
« Last Edit: July 06, 2014, 11:00:09 am by SOLARIS 1972, Reason: molba » Logged
Bojnik
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 359



« Reply #3554 on: July 06, 2014, 12:16:50 am »

Pre pola minuta sam na Euronews jasno čuo Porošenka kako kaže da je oslobođenje Slavjanska od "teško naoružane bande čudovišta" velika pobeda.(heavily armed gang of monsters) Ovo nisam rekao ja, nisam toliko ekstreman, ovo je upravo rekao legalni i legitimni Predsednik Ukrajine Петро Алексеевич Порошенко. Ne znam kako da stavim link do onoga što sam video i čuo na TV jer je nemoguće staviti takav link, ali to je upravo tako, od reči do reči, ukupno devet reči.

Ja kolko se sjećam, bilo je rečeno od strane moderatora da nije dopušteno pisat/postavljat bilo kakve vijesti/informacije, koje se ne mogu potvrditi pouzdanim izvorom - u prijevodu (dokazom).  Probaj svakako malo prokopat po you tube i naći taj link sa tom izjavom Porošenka ovdje (ako je to već toliko bitno , jer ne spada u kategoriju krucijalnih novosti i informacija sa ratišta već Porošenkov osobni vokabular za naziv suprotne strane što je više domena njegove osobne nekulture/loše komunikacije/jeftine propagande na račun neprijatelja - 100 puta viđeno do sad u 100 000 ratova).
Ja se strogo držim pravila da ne stavljam tekstove i informacije bez kakvog-takvog izvora informacija preko linkova, you-tube itd.
Logged
Pages:  1 ... 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 [237] 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 ... 1781   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.04 seconds with 23 queries.