PALUBA
March 28, 2024, 02:13:49 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 [240] 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 ... 1781   Go Down
  Print  
Author Topic: Rat u Ukrajini  (Read 2066205 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
HrcAk47
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 695



« Reply #3585 on: July 07, 2014, 06:35:00 am »

Najopasnije oružje (po Ruse) su sistemi S-300 i 2 Rubeža 25. mobilnog raketnog diviziona obalske odbrane - verujem da bi Rusi u svakom slučaju njih poslali zadnje. Ili uopšte ne.

Osim toga, Ukrajina nema baš ništa više od kopnenih protivbrodskih sistema.
Logged
Sokol
In memoriam
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 474



« Reply #3586 on: July 07, 2014, 06:59:12 am »

Близу Славјанска уништен је ауто са непријатељем.
EDIT: Slavijanska milicija uništava Ukrajinski džip.

Opomena: Razumem faorizovanje jedne strane ali radi funkcionalnosti foruma navedi više informacija

« Last Edit: July 07, 2014, 07:57:59 am by Preki » Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #3587 on: July 07, 2014, 07:00:52 am »

Близу Славјанска уништен је ауто са непријатељем.



A ko je neprijatelj?

Ne razumem koja strana je napala a koja napadnuta?
Logged
ML
kapetan korvete
*
Offline Offline

Posts: 6 798



« Reply #3588 on: July 07, 2014, 07:55:12 am »

To mi liči na hajdučiju. Ko god je u zasjedi, sramota.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #3589 on: July 07, 2014, 09:22:43 am »

To mi liči na hajdučiju. Ko god je u zasjedi, sramota.

Zašto sramota ML? Ako je sramota, onda je 90 % borbi NOViPOJ protiv okupatora i kvislinga u WWII sramota, jer su vođene iz zasede, prepada i slično.

Zaseda je jedan od načina borbe koji se uči u vojnim školama. Osim toga, slabiji uvek ide na tu varijantu - gerilski, udari i beži.
Logged
jeremijaljesina
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 868


« Reply #3590 on: July 07, 2014, 12:14:13 pm »

Nije sramota dokle god ne počnu rezat glave zarobljenicima. A sudeći po povjesti, još malo pa ćemo u to vidjeti.
Logged
anton-pecerski
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 412


« Reply #3591 on: July 07, 2014, 12:25:09 pm »

Na snimku opolcenci unistavaju ukrovozilo. Jedan od njih nije Rus - zovu ga 'Tofik".
Nisam bio u gradu ovih dana, ne mogao komentirati dogadjaje. Prijatelji, ne morate brinuti - Slavjanska posada spasila se, probila obruc oko grada i usla u prestonicu - Donjeck. Grad su napustile oko 2 hiljade vojnika i dio stanovnistva koje bilo je u cvrstoj saradnje i moze cekate od ukrovlade samo represije. Komandant i ministar odbrane Igor Strelkov juce oglasio pocetak rada novog vojnoupravnog organa - Vojnog sovjeta. Slavjansk bio je napusten nakon opkoljenja (pada sela Nikolajevka), prekida saobracaja, vode i hrane (ukri ostetili gradski komunikacije, i cekali na glad). Nazalost, pri proboju poginula zastitna oklopna grupa koja dizala tada glavninu ukrosnaga - 2 tenka i 2 BMP.
Danas opolcenci primorali ka sletanju prvi dusmanski vojni avion - jurisnik Su-25. Govori ministar odbrane LNR Igor Plotnicki:


Napomena urednistva

Precrtane reci su upravo reci kakve ne treba da se pisu na ovom forumu. Nije nase da kazemo ko treba ili ne treba da se brine, niti ko ce mozda da sprovodi represije ili ko je dusman a ko nije.
« Last Edit: July 07, 2014, 12:55:49 pm by trpe grozni » Logged
Uredništvo Paluba.Info
Moderator
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 56



WWW
« Reply #3592 on: July 07, 2014, 02:39:15 pm »

Cjenjene forumske kolege,

Tema je eskalirala do te granice da smo se počeli međusobno prozivati za sve i svašta.
Općenito je i razina komunikacije pala na neprihvatljivo niske grane.
Zbog toga na sastanku uredništva donesena su neka nova pravila za ovu temu.

  1. Strogo postivanje pravilnika foruma.

Dobro znate da se na forumu vrlo često tolerira lagano kršenje pravilnika, a sve u cilju razvijanja diskusije i sl.
Ovo se odnosi ne samo na famoznu tačku 11 pravilnika već na kompletan pravilnik foruma.
Pravilnik treba dobro proučiti da ne bude zašto su mi moderatori obrisali ili editovali post.
Naročito obratiti pažnju na pravilnik o postovanju vijesti.

  2. Zabrana nazivanja službene ukrainske međunarodno priznate vlasti fašističkom/nacističkom.

Ukraina je punopravna članica Ujedinjenih nacija i vlasti u Kijevu su međunarodno priznata vlast.
Nitko ne kaže da među Ukraincima nema i krajnje desnice, ali to nije razlog za etiketiranje kompletne vlasti ili naroda.
Bilo bi poželjno izbjegavati bilo kakva etiketiranja i jedne i druge "strane".

  3. Zabrana uspoređivanja događaja u Ukraini sa događanjima na području ex.Yu.

U ovim tačkama sve je dosta jasno tako da ne treba ništa specijalno objašnjavati. Sve tačke su doneste na izvanrednom sastanku admin i mod djela i izglasane su jednoglasno.
Svjedoci smo do kud nas te diskusije (zapravo prije rasprave) dovedu, a naša osobna/lična mišljenja je da su te dvije krize neusporedive.

   Urednistvo foruma, Paluba
Logged
Bojnik
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 359



« Reply #3593 on: July 07, 2014, 02:39:29 pm »

7.srpnja.2014.godine

"Rusi protiv slanja svoje vojske"

IZVOR: Tanjug, prenosi: B92

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2014&mm=07&dd=07&nav_category=78&nav_id=873530

Quote
Moskva -- Dve trećine Rusa protivi se upotrebi ruske vojske u jugoistočnoj Ukrajini, pokazuju rezultati ankete Ruskog centra za istraživanje javnog mnjenja.

Anketa pokazuje da 66 odsto Rusa, uglavnom starijih ljudi i stanovnika gradova, ne odobrava rasporedjivanje ruskih vojnika radi suzbijanja oružanog sukoba u Ukrajini, dok je, kao potrebnu odluku, podržala četvrtina ispitanih ili 27 odsto, prenosi agencija Itar Tass.

Na pitanje šta bi to opravdalo upotrebu ruske vojne sile u Ukrajini, trećina ispitanika je rekla da, ni u kom slučaju, to ne bi bila prihvatljiva opcija.

Većina ispitanih Rusa spremna je da pomogne izbeglice iz Ukrajine. Anketa je pokazala da je 44 odsto ispitanih izrazilo spremnost da pošalje hranu, toplu odeću i drugu humanitarnu pomoć, 21 odsto bi uplatilo novac u posebne fondove, 19 odsto bi se uključilo u širenje informacija o potrebama izbeglica, devet odsto bi im dalo utočište, dok 23 odsto nije spremno da pomogne.

Ankete VCIOM sprovedene od 21. - 29. juna medju 1.600 ispitanika na 130 lokacija u 42 ruska regiona, a statisticka greška ne prelazi četiri odsto, navodi Itar Tass.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #3594 on: July 07, 2014, 04:45:04 pm »

Jos nismo proucili pravilnik o postavljanju vijesti ?

poz.
Logged
Bojnik
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 359



« Reply #3595 on: July 07, 2014, 04:58:35 pm »

Jos nismo proucili pravilnik o postavljanju vijesti ?

poz.

Pa sad se stvarno kunem životom da ne znam u čemu je problem, ako ti išta znači moje kunjenje onda mi vjeruj. Pročitao sam pravilnik, pogledao sam kako treba da izgleda primjer postavljanja vijesti i zato sam počeo da stavljam izvor, datum objave vijesti , naslov i cijeli tekst. Ne shvaćam, u čemu je sad opet problem ? može pomoć na PM Huh? vijest nema nikakve sadržaje poput nacionalizma, podržavanja jedne ili druge strane, a čak ni moj komentar ne stoji uz tekst. Ja sad stvarno više ne znam što nisam dobro proučio ? bez zezancije, javi mi na PM.

Evo ovako piše u pravilniku:

Quote
"Vijesti koje se postavljaju na Palubu moraju biti kopirane u potpunosti sa izvora uz ostavljanje linka početne stranice portala odakle je vest preuzeta. Isto važi i za autora, ako je naveden, kao i za autora fotografija, takođe ako je autor naveden.

Postavljanje samo linkova ka izvoru je nedopustivo iz više razloga. Osim što se ruži izgled foruma, vijesti se na izvoru periodično brišu i arhiviraju pa link postavljen na Palubu na kraju ne vodi nikud. A najvažniji razlog je što se pukim linkovanjem obesmišljava suština foruma kao mjesta gdje se diskutuje i razmjenjuju mišljenja."


Ja naprosto ne shvaćam di sam napravio grešku ? tekst je kopiran, autor je naveden , izvor je naveden, link je postavljen, datum je objavljen, tekst ne sadrži nikakve nacionalističko-šovinističke elemente, govor mržnje itd . Gledam i ne znam di griješim, evo stvarno ne lažem, da ne misliš da pokušavam napraviti budalu od tebe kao moderatora.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #3596 on: July 07, 2014, 05:56:41 pm »

Šta se nameće kao pitanje bar meni, a to je šta će se desiti sa imovinom firmi koje su u državnom vlasništvu bile sa sjedištem recimo u Kijevu, neprimjer poslovnim prostorima i zgradam da li se to vraća ili prelazi u vlasništvo novonastale republike u sastavu Ruske federacije?
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #3597 on: July 07, 2014, 06:09:23 pm »

Sve je nacionalizovano (pošta,železnica,energetski sektor,aerodromi,..).Uostalom to je postala praksa zadnjih ratova da se nikakva prava izglasana u društvu svih naroda sveta,ne uzimaju zdravo za gotovo kao takva.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #3598 on: July 07, 2014, 06:35:07 pm »

U okolici Donetska unisteno nekoliko mostova.
Nejasno je ko je izveo diverzije.

Quote
Three bridges have been destroyed on roads leading into the city of Donetsk on Monday ahead of an expected offensive from government forces.

It was unclear who was behind the explosions but Ukrainian media said the bridges were blown up by rebels as Ukraine's military advanced.

Ukrainian troops regained control of the key rebel strongholds of Sloviansk and Kramatorsk on Saturday.

A journalist in Donetsk says civilians in the city are preparing for fighting.

"For the moment there are no gunfights but people are really scared," Yevgeny Shibalov told BBC Newshour.

"A lot of shops are closed and some banks officially declared they are closing their branches in the city," he added.

Separatist fighters driven out of Sloviansk and Kramatorsk at the weekend have regrouped in Donetsk.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

http://www.bbc.com/


* _76091103_023057861-1.jpg (59.83 KB, 624x351 - viewed 50 times.)
« Last Edit: July 07, 2014, 06:36:16 pm by SOLARIS 1972 » Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #3599 on: July 08, 2014, 07:16:54 am »

Proruski aktivisti osvojili grad Popasnaja

Tanjug | 08. 07. 2014. - 07:39h | Komentara: 0

Proruski aktivisti samoproklamovane Luganske Narodne Republike, osvojili su u noći između nedelje i ponedeljka grad Popasnaja, na granici između regiona Luganska i Donjecka, saopštila je danas novinska agencija Novorosija.

Grad je osvojilo nekoliko stotina proruskih pobunjenika, koji u njemu nisu zatekli ukrajinske vojne snage, prenosi Itar-Tas.
 
Popasnaja, koja ima oko 20.000 stanovnika, važna je železnička raskrsnica. Udaljena je 30 km od grada Artemovska, a 20 km od Stahanova.

Izvor - BLIC
Logged
Pages:  1 ... 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 [240] 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 ... 1781   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.041 seconds with 23 queries.