PALUBA
April 30, 2024, 09:48:28 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 1591 1592 1593 1594 1595 1596 1597 1598 1599 1600 1601 1602 [1603] 1604 1605 1606 1607 1608 1609 1610 1611 1612 1613 1614 1615 ... 1789   Go Down
  Print  
Author Topic: Rat u Ukrajini  (Read 2117626 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 003


« Reply #24030 on: May 18, 2023, 12:44:04 pm »

Prvi put posle 1945. se upotrebljava nuklearno oružje prilikom oružanog sukoba i to je na neki način prekretnica svih budućih ratova.

Nije prvi put, SAD su upotrebile municiju sa osiromašenim uranijumom u SR Jugoslaviji tokom agresije 1999.
Logged
victoria
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 441


« Reply #24031 on: May 18, 2023, 01:10:47 pm »

Зрачи и бизмут а има га у неким ракетним горивима. https://patents.google.com/patent/US6066214A/en
Logged
Lemi_O2
vodnik
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 490



« Reply #24032 on: May 18, 2023, 01:27:57 pm »

Prvi put posle 1945. se upotrebljava nuklearno oružje prilikom oružanog sukoba i to je na neki način prekretnica svih budućih ratova.

Nije prvi put, SAD su upotrebile municiju sa osiromašenim uranijumom u SR Jugoslaviji tokom agresije 1999.
I u Pustinjskoj oluji, u Iraku 1990...
Nego, na snimcima iz Hmeljnickog, vidljive su dvije odvojene eksplozije. Da li je stvarno moguće da su to nukelarne eksplozije?
Ako je tako, bilo da su primarne ili sekundarne NUKLEARNE eksplozije, Rubikon je pređen...
U Hmeljnickom postoji i nuklearna elektrana...
Dajte jos kvalitetnih vijesti o događaju. Ja ne mogu ništa kvalitetno pronaći.



Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 838


« Reply #24033 on: May 18, 2023, 01:57:34 pm »




    Nemojte da mešamo upotrebu municije čiji su penetratori od OU i ovoga što se sad desilo! Prilikom upotrebe OU ili DU municije ne formira se pečurka niti se drastično povećava radijacijski fon u okolnom zemljištu. Želim da ukažem na to da su izgleda NATO saveznici Ukrajini dostavili još nešto osim protivtenkovskih projektila, a što su Rusi nedavno uništili Kinžalima i nakon toga se evidentno povećava radijacija i cirkularno širi zahvatajući istočnu Evropu! Iz tog razloga zapadni saveznici zataškavaju i poriču da se ovo događa jer ne mogu smisleno da objasne svojoj javnosti otkud Ukrajini nuklearno oružje i ko im ga je dostavio kad su NATO i EU njihov prokurator i mecena. Sa druge strane Rusi ćute i likuju povremeno proturajući ovakve video snimke neoficijelnim kanalima jer ne žele da prvi isprovociraju nuklearni odgovor. Ovako Rusija ima višestruku korist: 1. Uništila je nuklearno naoružanje dato Ukrajini da ga upotrebi protiv njih  2. Njegovim uništenjem i porastom radijacije dokazali su da ga je NATO dao Ukrajini mimo svih međunarodnih ugovora i deklaracija 3. NATO ne može da odgovori nuklearnim udarom jer ga suprotna strana nije prva upotrebila već naprotiv, sada ima dokaz da je upravo NATO imao nameru da ga upotrebi protiv Rusije! 4. U dubini protivničke teritorije dogodio se nuklearni akcident sa svim svojim posledicama koji se postepeno širi i prema prednjim linijama sukoba ali i prema zapadnim saveznicama koje listom potpomažu Ukrajinu, okupirajući resurse za otklanjanje posledica svoje nerazumne politike. 5. Stvara se prostor da sada Rusija odgovori taktičkim oružjem na po teritoriji Ukrajine jer sada imaju dokaz o istovetnoj nameri protivnika .

   Papazjanija koju ne znam ko može da reši ali se bojim najgoreg! Dokazi, kontradokazi, sada više nemaju težinu. Neko reče: Kocka je bačena i Rubikon je pređen! Sukob u Ukrajini nakon više od godinu dana polako prelazi u višu dimenziju i sada direktno preti da postane svetski sukob. Sigurno ne zahvaljujući Ukrajini i Rusiji. Oni su samo sredstva manipulacije velikih gospodara NWO.


Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #24034 on: May 18, 2023, 02:38:08 pm »

Koje bi to nuklearno oruzije bilo dostavljeno Ukrajini i zasto? Druga stvar, ako se dobro secam fizike izazvati lancanu reakciju cepanja atoma nije nimalo lako pogotovu bez detonatora, ako ne i nemoguce (neka me ispravi ako neko zna bolje). Tesko da bi nuklearna bomba mogla bitj aktivirana na zemlji.
Isto tako ke verujem da au rusi upotrebili takticku  nuklearnu bombu,iz prostog razloga jer nemaju potrebe a posledice mogu biti uzasne.
Gledao sam gradikone proteklih dana. To nije neki ogroman skok radijacije , vec povecanje od nekih 10-20% u odnosu na svakodnevna merenja, pa je verovatno unisteno nešto sa nuklearnim komponentama, pre nego bomba.
Druga stvar koja meni upada u oci je 5 unistenih patriot lansera i jedan visenamenski radar, -bez ijedne fotografije kao dokaz. Sada se svodi na ono rusi tvrde da su unistili, ukrajinci da nisu.
Logged
dark-bullet
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 532



« Reply #24035 on: May 18, 2023, 02:45:23 pm »

Koje bi to nuklearno oruzije bilo dostavljeno Ukrajini i zasto? Druga stvar, ako se dobro secam fizike izazvati lancanu reakciju cepanja atoma nije nimalo lako pogotovu bez detonatora, ako ne i nemoguce (neka me ispravi ako neko zna bolje). Tesko da bi nuklearna bomba mogla bitj aktivirana na zemlji.
Isto tako ke verujem da au rusi upotrebili takticku  nuklearnu bombu,iz prostog razloga jer nemaju potrebe a posledice mogu biti uzasne.
Gledao sam gradikone proteklih dana. To nije neki ogroman skok radijacije , vec povecanje od nekih 10-20% u odnosu na svakodnevna merenja, pa je verovatno unisteno nešto sa nuklearnim komponentama, pre nego bomba.
Druga stvar koja meni upada u oci je 5 unistenih patriot lansera i jedan visenamenski radar, -bez ijedne fotografije kao dokaz. Sada se svodi na ono rusi tvrde da su unistili, ukrajinci da nisu.

Gde ste gledali i videli povečanje radiacije?
Logged
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 9 697



« Reply #24036 on: May 18, 2023, 03:21:27 pm »

@micha

Micha, odakle informacija o upotrebi taktičkog nuklearnog oružja u Ukrajini? Mislim, nije se "igrati" sa ovakvim "formulacijama", a ti ih nekako predstavljaš kao "činjenice"?
Mi možemo, ali na nekoj drugoj temi, diskutovati o posledicama POTENCIJALNE upotrebe taktičkog ili klasičnog nuklearnog oružja. Ali diskutovati o tome bez ikakvog dokaznog utemeljenja je ipak neozbiljno.
« Last Edit: May 18, 2023, 03:31:15 pm by Kubovac » Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 838


« Reply #24037 on: May 18, 2023, 03:35:24 pm »





   Upravo o tome i želim da govorimo. NIKO nije upotrebio nuklearno taktičko oružje a sve posledice ukazuju da jeste!  Ekipe hitne pomoći koje su ukazivale pomoć unesrećenima nosile su kombinezoni, kape i rukavice. U Poljskoj se sasvim,sasvim slučajno mobilišu ekipe za nuklearne akcidente. Mesto eksplozije pretražuju daljinski upravljani roboti. Sliku pečurki ste videli (skinuo sam i video ali ne znam da ga postavim) mene podseća na mini nuklearnu bombu. Ne kažem da sam u pravu, baratam samo objavama sa Telegrama i interneta i zato bih želeo da objašnjenje da' neko ko je stručan i ima znanje i saznanje o ovom događaju. Kao pasionirani pristalica teorija zavere sklon sam verovanju da se desilo ono o čemu sam nagađao ali bih hteo da čujem i vas.



Logged
Prvačić
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 303


« Reply #24038 on: May 18, 2023, 03:36:23 pm »

I tom poklanjanju oruzja Ukrajini se pomalo nazire kraj. U Americi nedostaju novci. Kazu Biden odgodio posjetu nekoj zemlji jer se nema novaca. U EU takodjer protesti i nazire se velika nestasica novca. I stampanje novca ima neku granicu. E pa Darko odakle ce svi ti silni Patrioti doci???

Evo, amerika tek što nije bankrotirala, bravo...

Не пратиш градиво, Дарко! САД нису банкротирале, али имају ВЕОМА ОЗБИЉНЕ ПРОБЛЕМЕ  са јавним дугом који достиже више трилиона долара, тј. више милиона милијарди долара! Тај дуг већ озбиљно нарушава нормално функционисање државе, што признаје и сам "деда Ђока, деда Јоца, или како већ можемо превести име председника САД".

U ovu jednačinu treba ubaciti i republikansku većinu u Kongresu i to da je iduća godina izborna.

Republikanci nude podizanje granice zaduženja, ali samo na godinu dana. Onda bi pola godine pred izbore Bajden ostao bez novca. Savršena stvar u predizbornoj kampanji.
Bajden zahtijeva podizanje granice zaduženja bez uslova.
Šta će biti vidjećemo.

Detaljnije OVDJE
« Last Edit: May 18, 2023, 03:48:28 pm by Prvačić » Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #24039 on: May 18, 2023, 03:45:52 pm »

Koje bi to nuklearno oruzije bilo dostavljeno Ukrajini i zasto? Druga stvar, ako se dobro secam fizike izazvati lancanu reakciju cepanja atoma nije nimalo lako pogotovu bez detonatora, ako ne i nemoguce (neka me ispravi ako neko zna bolje). Tesko da bi nuklearna bomba mogla bitj aktivirana na zemlji.
Isto tako ke verujem da au rusi upotrebili takticku  nuklearnu bombu,iz prostog razloga jer nemaju potrebe a posledice mogu biti uzasne.
Gledao sam gradikone proteklih dana. To nije neki ogroman skok radijacije , vec povecanje od nekih 10-20% u odnosu na svakodnevna merenja, pa je verovatno unisteno nešto sa nuklearnim komponentama, pre nego bomba.
Druga stvar koja meni upada u oci je 5 unistenih patriot lansera i jedan visenamenski radar, -bez ijedne fotografije kao dokaz. Sada se svodi na ono rusi tvrde da su unistili, ukrajinci da nisu.

Gde ste gledali i videli povečanje radiacije?
Navodno sa stanica za merenje radijacije u Poljskoj,medjutim toga vise nema. Sada djavo ce ga znati sta je tu istina,navodno je pogodje o skladiste municije donirano od strane UK pa se spekulise da je bilo DU municije, ali su sve to samo spekulacije. Kako i vecina stvari u ovom ratu ,nijedna istina nije konacna.
Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 238


« Reply #24040 on: May 18, 2023, 03:52:48 pm »


U ovu jednačinu treba ubaciti i republikansku većinu u Kongresu i to da je iduća godina izborna.

Republikanci nude podizanje granice zaduženja, ali samo na godinu dana. Onda bi pola godine pred izbore Bajden ostao bez novca. Savršena stvar u predizbornoj kampanji.
Bajden zahtijeva podizanje granice zaduženja bez uslova.
Šta će biti vidjećemo.

Oсновни проблем је да Бајден жели да настави да троши без ограничења и без контроле. Ово није први пут да се дође до овакве ситуације, сећам се када су раднике у неким федералним сервисима послали кући на пар дана, зато што одлука није донета на време.  Међутим, никада у америчком друштву није постојао овај ниво поларизације. И републиканци и Бајден желе да истерају своје.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 037


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #24041 on: May 18, 2023, 04:16:06 pm »

Evo nekoliko interaktivnim mapa sa Gama zračenjima, ova prva je baš vezana samo za Ukrajinu, i ne samo za radioaktivno delovanje, zauzete ili oslobođene teritorije (zavisi ko gleda Smiley) kao i za ostale nepogode, od sukoba, požara i sl.


https://www.saveecobot.com/en/radiation-maps#4/39.88/24.08/gamma

Radioaktivno zračenje na tlu Evropske Unije, koje je izazvano prirodnim putem

https://remap.jrc.ec.europa.eu/Routine.aspx

Ovde se može videti trenutno stanje, kao i retroaktivno radioaktivno zračenje, može se zadati datum unazad te se vršiti poređenje

https://remap.jrc.ec.europa.eu/Advanced.aspx

Ova interaktivna mapa ispod nema veze sa radioaktivnim zračenjem, već o stanju u Ukrajini, Balkanu (zapravo na Humu ili humskom poluotoku), USA, itd... od sukoba do protesta, reagovanje policije i slično... ako im je verovati

https://liveuamap.com/
Logged
victoria
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 441


« Reply #24042 on: May 18, 2023, 04:24:51 pm »

micha "Upravo o tome i želim da govorimo. NIKO nije upotrebio nuklearno taktičko oružje a sve posledice ukazuju da jeste!  Ekipe hitne pomoći koje su ukazivale pomoć unesrećenima nosile su kombinezoni, kape i rukavice. U Poljskoj se sasvim,sasvim slučajno mobilišu ekipe za nuklearne akcidente. Mesto eksplozije pretražuju daljinski upravljani roboti."  Na mesto takvih eksplozija prvo izlaze ABHO izviđači(moj dopunski VES) baš tako obučeni.Ako i kada ustanove da nema znaka prisustva BoT,povišene radijacije onda tek nastupaju sv ostali.Očigledno da je područje kontaminirano ali to ne mora biti samo radijacija,raketna goriva su takođe vrlo toksična pa sigurno i produkti njihovog sagorevanja.Korišćenje robota je razumljivo,tamo sigurno ima još  neeksplodiranih ubojnih sredstva,verovatno vatra još ponegde tinja pa ako imaš robote zašto bi slao ljude.Ja ne verujem da je upotrebljeno niti da je pogođeno nešto od nukleranog oružja."Tipujem" na raketno gorivo i možda projektile sa DU.Ovo prvo sigurno.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 003


« Reply #24043 on: May 18, 2023, 08:39:27 pm »

Русија појачала нападе у Бахмуту како би зауставила украјинске војнике

Руске трупе врше нападе по линијама снабдевања у близини Бахмута како би покушале да зауставе напредовање украјинске војске, по речима војника у близини линије фронта, пренео је данас Ројтерс. „Сада, већим делом, када смо кренули да напредујемо, Руси гранатирају све правце ка предњим положајима, тако да наша оклопна возила не могу да испоруче више пешадије, муниције и осталог”, рекао је командант украјинских јединица у тој области Петро Подару, преноси Танјуг.

Izvor
Logged
Zaslon
Moderator
stariji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 849



« Reply #24044 on: May 18, 2023, 10:21:15 pm »

Po pitanju snažne eksplozije zapadno od Hmeljnickog u noći 12/13. maj 2023:

Šta se zna sigurno:

Pogođen je (sa 4 “Geranijuma” kažu ukrajinski zvanični izvori) objekat- 649.avijacijsko skladište raketnog naoružanja i municije. Severno od ovog skladišta nalazi se aerodrom Starokonstantinovka gde se bazira 7.brigada taktičke avijacije ukrajinskog RV pa se smatra da je tu bilo uskladištena velika količina avio bombi i raketa. U eksploziji je 20-tak objekata izbrisano sa lica zemlje. Eksplozije (2 velike) i dosta manjih, kao što se vidi i na snimcima izgledale su užasno i praktično kao taktički nuklearni udar (kažu da je udar bio ekvivalentan eksploziji 500-1000t TNT-a). Još jedan dokaz o jačini eksplozije - prema sistemu za praćenje Evropsko-mediteranskom seizološkog centra u 04.52 po moskovskom vremenu (01.52; UTC), severozapadno od Hmeljnickog zabeležen je zemljotres jačine 3,4 stepeni Rihterove skale.

Šta se nagađa:

Navodno je nedelju dana ranije u skladište dopremljeno 75 raketa AGM-88 HARM koje su trebale da se prebace 7.avio brigadi. Zatim misli se da je tu bilo uskladišteno za dalje raspoređivanje i oko hiljadu NRZ “Zuni” (kao zamena za sovjetska NRZ S-13 i S-25). Pored već postojećih sovjetskih avio bombi i raketa to je moglo da eksplodira kao što je eksplodiralo. Ali možda to nije sve što se u skladištu moglo nalaziti. Veliki vatromet moglo je izazvati i nekoliko hiljada NATO artiljerisjskih granata kalibra 155mm koje su u skladište mogle stići železnicom iz Poljske -Hmeljnicki se nalazi na trasi Termopolj (pogođen sledećeg dana u raketnom napadu) – Lavov –poljska granica. Skladište bi im služilo kao tačka pretovara. Onda se pominju tu i skladištenje PVO raketa (nezaobilazni Patriot) ili rakete za Himars ili municija za tenkove Leopard i BVP Mardar ili ….      

O Radijaciji:

Bilo je objava gde su se pojavljivali  dijagrami na poljskom jeziku i gde se vidi povećanje radijacije datog datuma ali realno ta povećanja su iako velika u odnosu na svakodnevne vrednosti, daleko ispod granice opasnosti po zdravlje i daleko ispod jedinice zračenja koja se beleži npr.u okolini Moskve. U  prilogu je slika-pamflet upozorenja na to kako se ponašati u Hmeljničkoj oblasti u slučaju radijacije ali ne znam od kad je on.

Realno u godinama nakon prestanka neprijateljstava u Ukrajini, možda i saznamo šta je sve to tako snažno eksplodiralo.

Izvor: više različitih Telegram kanala






* lokacija.jpg (282.56 KB, 1280x911 - viewed 11 times.)

* skladiste pre eksplozije.jpg (208.7 KB, 914x1037 - viewed 17 times.)

* skladiste posle eksplozije.jpg (98.05 KB, 601x720 - viewed 15 times.)

* zemljotres.jpg (156.42 KB, 957x694 - viewed 11 times.)

* zracenje.jpg (143.3 KB, 853x1280 - viewed 14 times.)
« Last Edit: May 18, 2023, 10:35:31 pm by Zaslon » Logged
Pages:  1 ... 1591 1592 1593 1594 1595 1596 1597 1598 1599 1600 1601 1602 [1603] 1604 1605 1606 1607 1608 1609 1610 1611 1612 1613 1614 1615 ... 1789   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.042 seconds with 23 queries.