General Živko Davidović
(1/25) > >>
Kuzma®:
Mene interesuje da li neko zna nesto o generalu Zivku Davidovicu?
Na Internetu sam uspeo samo da pronadjem da je rodjen u Vreocima kod Lazarevca te da je podigao crkvu u rodnom selu.
vitez koja:
Quote from: KUZMA® on January 28, 2014, 01:49:22 pm

Mene interesuje da li neko zna nesto o generalu Zivku Davidovicu?
Na Internetu sam uspeo samo da pronadjem da je rodjen u Vreocima kod Lazarevca te da je podigao crkvu u rodnom selu.


Kuzma,
Da li znas u kojoj je vojsci bio general? Gledao sam Spisak generala i admirala Vojske Kraljevine Jugoslavije, ali tamo ga nema. MOzda bi mogao da potrazis podatke u knjizi "Generali i admirali Kraljevine Jugoslavije 1918-1941", autor je Mile Bjelajac.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Gledao sam takodje i stranicu u kategoriji "Oficiri Vojske Kraljevine Srbije" , odnosno "Generali Vojske Kraljevine Srbije" na Vikipediji, ali ni tamo ga nema.
Kuzma®:
Ne znam ama bas nista o njemu ali znam da u Beogradu ima ulica sa njegovim imenom, da pomenem da ima ulica osobe istog imena ali bez prefiksa general. Taj je valjda bio neki gradski funkcioner svojevremno.

Knjiga u kojoj sam nalete na njegovo ime je iz 1939.godine. Pretpostavka je da se radi o generalu Kraljevine.


Dopuna:
Crkva je podignuta 1875. uz donaciju generala Zivka Davidovica. Znaci Kraljevina Srbija.
MOTORISTA:
Quote from: KUZMA® on January 28, 2014, 10:24:30 pm

Dopuna:
Crkva je podignuta 1875. uz donaciju generala Zivka Davidovica. Znaci Kraljevina Srbija.


Kneževina, Srbija je postala kraljevina 1882. godine.
Trifko:
Ovde se spominje da muzej čuva pušku koja je bila u njegovom vlasništvu...
http://www.muzej.mod.gov.rs/sr/muzejska-delatnost/zbirke/zbirka-fabrickog-oruzja-19-veka-do-1918-godine#.UugrulPLe0k
Navigation
Message Index
Next page