PALUBA
March 29, 2024, 01:47:58 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 20   Go Down
  Print  
Author Topic: SAAB JAS-39 Gripen  (Read 177271 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
dogfight
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 634


« Reply #30 on: May 03, 2010, 04:23:04 pm »

Hvala iskreno  na  savetu ! Podruću se  da  pišem koncincinzije  i  preglednije. I ja  sam isključivo  za varijantu nabavke NOVOG AVIONA, nikako polovnih. Polazna tačka  za razmišljanje mi  je bila pre svega očajna ekonomska  situacija u zemlji i stavio bih pod 1. dugogodišni  nemar, nebriga o perrspektivi, planskoj REALNOJ modernizaciji ratnog  vazduhoplovstva, krajnja  nebriga i NEODGOVORNOST čuvanja i tako skromnih resursa. Nadam se da će faktor ODGOVORNOSTI i POŠTOVANJA zaživeti,  jer bez toga  svaka priča o nabavci novog  multirole  aviona  nema svrhu. Sa ovako malim brojem  sati naleta, davanjem iz  NIP-a 20.miliona  dolara za remont i delimičnu modernizaciju  5. Migova 29B, od kojih je  svi znamo operativno  svega 3. (dva jednodeda 18101. i 18108.  ...  samo jednog dvodeda NL-18 18302. maltene godinu  dana  čekanja  kupovine  novih  guma za iste,kupovina skromnog seta  raketa  R-27R, predugo čekanje  na povratak jednoseda  18102. i  najavljena  nabavka novog  seta raketa  uključujući i  R-73,investicija  u modernizovani simulator 29-ke  od 2.miliona dolara  ne gledajući  dalji  KONTINUITET  je u najmanju  ruku bacanje para koliko se god neko  slagao  samnom ili ne !!! Gledajući komšije Mađare KLJUČNO je da zemlja NIJE JOŠ UVEK VLASNIK ISTIH.

Praktično su  rentirani i bez obzira na offset program i kupovine na   lizing, EKONOMSKI  gledano  u sadašnjem svetskoj  globalnoj besparici sam termin  " OPCIONA   MOGUĆNOST I ZAMENA POSTOJEĆIH ZA NAPREDNIJE"  je u najmanju ruku  "mačka u đaku". I ja sam za RADIKALNU NAPREDNU MODERNIZACIJU i  ako  naša zemlja  REALNO a ne opciono može sebi da priušti posle eventualne nabavke Mađarske varijante gripena JAS-39C  na  JAS-Gripen NG i ja PRVI DAJEM SVOJ skromni GLAS za  nabavku  GRIPENA!!! Kako je kolega naveo  da su prva dva JAS-39D (prethodnici NG)  poslati u Indiju na  letna i tt. ispitivanja i kako isti  ima dokazanu višegodišnju upotrebu  u  švedskom  RV, uhodanom  serijskom proizvodnjom i kako se BA definitivno povlači kao partrner iz  projekta  GRIPEN, koliki god  da sam ljubitelj MIG-29-ke, njenih  modernijih  naslednika varijante M-SMT- do MIG 35 koji je i te kako višegodišnje  dokazan  sa  potpuno novim  savremenim  kokpitom (aktivno učešće francuskog THALESA, provrenog HOTASA,FBW sa varijante M-SMT i izuzetnog optolektronskog uređaja OLS ruske pameti,radarara ZHUK-AESA , dokazanom novom naprednijom generacijom raketa   kao i  savremenim motorom  RD-43  čiji je letni časovni resurs neuopedivo veći u odnosu na  RD-33 , bez obzira  što  tenutno leti više godina samo u dvosedoj varijanti  i  kako mu je  SUHOJ sa Su-30MK koji je u serijskoj  proizvodnji  direktni takmac bez obzira što se radi o istoj matičnoj  zemlji, IZVESNA  serijska proizvodnja SU-35 na kome su ispitivane nove tehnologije i PROVERENE u praksi za skoro poleteli PAK-FA(T-50), ozbiljan  interesent-kupac SIGURNO bi pokrenuo serijsku prozvodnju istog i ne verujem da bi Rusija dozvolila tako laki odlazak  firme i biroa MIG  pod stečaj.Voleo bih da smo mi prva zemlja koja će da probije led kupvinom MIG-35 ne samo  shodno nastavku   tradicije  i  boljeg odnosa  cena-kvalitet-traženi  letni tt.  zahtevi. Ako se vrh  zemlje  bude  opredeljivao  za  zapadnu tehnologiju uključujući obavezno  postopeno  uklučenje  domaće  namenske industririje APSOLUTNO sam za  nabaku  NOVIH JAS-39. GRIPENA. Kad pomislim  na  naš  nažalost nedovršeni  izuzetan projekat NA i jako sličnu aerodanimaku,  Gripen  bi  bio  više  od  puke  utehe što NA nije na našem nebu odavno,a u  Gripenu dobijamo  IZUETNOG  multirole aviona  sa  sigurnom  perspektivom. 


* JAS GRIPEN...MAĐARSKOG RV.jpg (40.26 KB, 988x571 - viewed 111 times.)

* Novi Avion...NA.jpg (29.57 KB, 668x306 - viewed 121 times.)
Logged
dogfight
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 634


« Reply #31 on: May 03, 2010, 05:57:26 pm »

Sa  Sabovog  sajta  može se skinuti u PDF formatu  odličan prikaz JAS-39NG  demonstratora sa  detalnjim opisom i mnoštvom slika.
Zaista  krajnje profesionalno  urađeno. Sem Saba  detaljno su prikazani svi  kooperanti: "General Elelectric", "Thales" , "Rockwell Collins", "Honeywell", "Terma" , "Meggitt", "Volvo-aero", "Apph", "Martin-Baker", "Erricson" .

Nemam mogućnost  da u attach u pdf  formatu  prikažem isti al ću se kasnije potruditi  da stavim  link.Izuzetna prezentacija aviona. 

Koliko  je lak zemaljski prilaz i brzo  servisiranje JAS-39D  pokazuje  slika  u prilogu.


* JAS 39 D I PRIKAZ BRYOG PRISTUPA I SERVIRISIRANJA AVIONA.jpg (83.87 KB, 1000x666 - viewed 126 times.)

* SAB...JAS 39 GRIPEN...TT CRTEZ.jpg (85.54 KB, 850x542 - viewed 111 times.)

* JAS 39C.jpg (11.6 KB, 307x180 - viewed 236 times.)
Logged
dogfight
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 634


« Reply #32 on: May 03, 2010, 06:14:41 pm »

Još jedna  odlična  fotofrafija  lakom  pristupu za servisiranje JAS 39-D (Švedska)  i  JAS-39C  ispred  kaponira .


* SERVISIRANJE JAS-39D-ŠVEDSKA.jpg (107.08 KB, 1000x666 - viewed 131 times.)

* JAS 39 C ISPRED KAPONIRA.jpg (126.88 KB, 1000x666 - viewed 113 times.)
Logged
dogfight
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 634


« Reply #33 on: May 03, 2010, 08:33:32 pm »

U  Usa  bazi  NELLIS  prošle  godine  na  poziv Us-a air force, pozvani  su  i  pripadnici 212. skvadrona  švedskog  ratnog vazduhovlopvstva iz  Norrbotten - Winga  sa 7. aparata JAS-39C  zajedno  sa  amerićkim-Usa  pilotima, Turskim koji  su leteli na F-16 blk 52 i pripadnicima brazilskog ratnog vazduhoplovstva na Red-Flag vežbu.Vežba se odigravala aktivno od 19.jula-02.augusta. (Iskreno ne  znam na  kojim aparatima su brazilski  piloti  leteli), al ono što  je  najbitnije  GRIPEN u poređenju i sa F-16 ubedljivo dominiriao,bez i  malo  preterivanja  po rečima  samog  komadanta  vežbe. Takođe sam video na netu  da  se linija  za proizvodnju F-16 u Usa ne gasi  shodno  aktivnim naruđbenima i  zahtevanim  modernizacijama što  je i kolega  naveo. Ipak  de-fakto kupovina JAS-39 Gripen je investicija u budućnost. Mig-35 je učestvovao na AERO-INDIJI 2007. i 2009. i oćigledno je  ispao iz trke  vezano  za  novi  multirole  avion  Indije  skorašnjim  odlaskom  JAS-39NG  ...   dva   demonstratora. Pored kupovine SU-30MK ... razvoju svog aviona 4+ generacije ... intenzivnom radu -kooperaciji  sa  Rusijom  u  izradi  sopsvenog  stealth  aviona, Indija  je de-fakto  bez premca u svetu  u  ulaganju  u svoje  ratno  vazduhoplovstvo. Po svim analizama  tržišta  Gripen  ima  siguran  dugoročni  razvoj i ino-kupce kako na zapadu tako i na istoku.Danska   je  pored  Indije  sledeći kupac Gripena.


* MOTOR ...F414G.jpg (32.51 KB, 573x226 - viewed 233 times.)

* Gripen sa danskim oznakama.jpg (81.23 KB, 625x312 - viewed 226 times.)

* KOMPARACIJA JAS 39C i JAS 39NG..jpg (55.15 KB, 750x563 - viewed 136 times.)

* JAS 39NG.jpg (66.01 KB, 750x499 - viewed 115 times.)
Logged
janezek67
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 719


« Reply #34 on: May 03, 2010, 08:48:27 pm »

Meni osobno se Gripen ne sviđa. Ovo je avijon 4. in ne 5 generacije. Protiv najnovijih protivnika T50, SU35, F22, F35 i Eurofightera nedostaje mu okretljivosti, stelath osobina, jačeg radara, mogučnosti nošenja tereta u samom avijonu, elektronika zaostaje za najnovijim dostignučima, tu su još problem dometa i superkrstarenja sa nekim običnim naoružanjem.

Ovaj avijon jedno je dobar za manje zemlje, kojima ne preti neka realno jaka vojna opasnost (moderni airpolicing). Bolji i lakšni za održavanje od F16, ali po mome još toliko skup, da se ga ne isplati nabavljati. Ako kupuješ F16, ne dobiješ puno lošiji avijon ali dobiješ političku potporu SAD-ja, a ta izgleda da je nestabilnim i mladim demokracijama kao što su Poljska i Romunija vrlo važna.

Ako imaš pare, na zapadu se kupuje Eurofighter te F35, a na istoku neki od Suhojevih derivata Su 27 - 35. To su po mome savremeni avijoni za rat.



Logged
dogfight
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 634


« Reply #35 on: May 03, 2010, 11:39:40 pm »

Jedina  "mana" Gripena JAS-39C-D a naročito NG  varajinte koji je  apsolutno po svim  traženim  zahtevima  multirol aviona 5-te a ne 4-generacije, pa i izrazito malim-tačnije minimalnim radarskim odrazom bez  obzira što nema mogućnost unutrašnjeg nošenja naoružanja  vewlika cena. Čehe je nabavaka  istog  koštala  70.miliona dolara.Avion je izuzetno manevarbilan! Provobitni radar rađen na osnovi sa Sea Hariera oznake PS/05  vremenom  je zamenjem  novim ERIRCONOM,dugo razvijanim a sada operativnim koji je strroga vojna tajna, mogućnućnoću fenomenalnog anti-jamminga  (elektronskog ometanja), a sam avion ima trenutno najbolji  data-link na svetu. Bez namere da hiperbolišem t.j  preuveličavam, radar AESA gripena  pre otkriva Raptorov i ulazi u lock-on  nego obrnuto. Sledeći po rangiranju je Rafalov (takođe preskup a fenomalan avion,moj i dizajnom i modernom opremom najomiljeniji avion sa radarom SPECTRA RBE2 (PESA), potom vrlo slićan AESA radar razvijan za Super Hornet F-18,novi  radar sa SU-35 familije ZHUK evolucucijom od fazotron do AESA istog koji je trenutno u upotrbi u razvojna dva prototipa PAK-FA- t.j T-50  ... i na kraju al  nikako  za  podcevinjane  ZHUK-AESA  manjeg  dometa  od u gradjenog  na  SU-35!

Lično bio bih presrećan kada bih ugedao Gripen sa srpskim oznakama na našem nebu, isklučivo da se radi  o NOVOM AVIONU  bilo C,D  ili daj bože NG varijante i dobijemo približno sliča offset program kao komšije Mađari, međutim uvek dolazi ono  ali ... ili  ako smo  uopšte u stanju da u sadašnjoj i sigurno još par godina teškom ekonomskom  stanju u zemlji i opštoj  besparici  ispoštujemo eventulno dogovoreni-offset i lizing. Srbiji je potrebna  URGENTNA  modernizacija  jer se planski  nije  mislilo  na vreme!Čekanje 2015. sa postojećom flotom aviona (3-4 operativna MIG-21BIS i 3+1 delimično modernizovanovih MIG-29B a da  se pre tog vremena  ništa radikalno ne uradi značilo bi  koliko god neko može da  bude optimista a ne REALAN  ... nažalost,NE DAJ BOŽE,kraj  srpskog vojnog vazduhoplovstva)!Daj bože da grešim  i  da me rukovodstvo zemlje, pre svega politički a potom vojni vrh demantuje!Ne želim da širim pesimizam  nego sam krajnje REALAN.

U sadašnjoj ekonomskoj situcaciji bio bih presrećan kupovinom i Mig-M-SMT verzije bez obzira što se modernizacija radila na starim-konzerviranim modelima al uz nikako da dožiimo blam fabrike Mig kojau je imala sa Alžirom.Uz odlično oćuvan i remontovan zmaj mogao bi se takav nazvati i "Novim" pod uslovom   da  se krajnje  profesionalno  uradi  modernizacija istih. Mig 29.M-SMT je multirole avion 4.generacije a Mig-35 avion 4+++ generacije i sama fabrika  bi sigurno  pokrenula  serijsku proizvodnu  traku  sa  prvim kupcem  i  ne bi  sebi  dozvolila  blam  da ruši prebogatu istoriju i tradiciju iste. Ako ne izuzetni GRIPEN ,  i  MIG-M-SMT u najgorem slučaju  a još bolje MIG-35 ili što da ne J-10B kineskog (zemlje koja gazi  stopama od sedam milja  napred  u  razvoju  RV i PVO).

NAJVAŽNIJE JE DA NAŠI PILOTI U ŠTO KRAĆEM I NAJREELNIJEM ROKU NAPOKON POČNU LETETI NA NOVIM MULTIROLE AVIONIMA a  nikako  RV Srbije  dugim čekanjem,prolongiranjem  i  politikantstvom, KRAJNOM NE ODGOVORNOŠĆU dovesti do gašenja u sferi nadzvučnih multirole aviona i istu svesti  na isto toliko dugo obećavanu modernizaciju G-4M  na G4MD sa Viper motorima, em  zastarelim em isuvše slabog potiska za bilo kakvu ozbiljnu noseću platformu i borbenu misiju.(Apelujem da se  insistira na  kupovini  licence  RD-35  koju  viđamo na JAK-u 130 ... standard)  Po rečima brigadnog  generela Živaka, komadanta RV i PVO Srbije sledi produženje resursa J22 ORLOVA  za  period  od 5-7.godina. I u tom domenu isuviše tehnološki kasnimo. Bez obzira na sve gore navedeno U SRCU SAM OPTIMISTA i  VERUJEM  DA ĆEMO RELATIVNO BRZO,RACIONALNO I PLANSKI UVESTI NOVE MULTIROLE AVIONE NA NAŠE NEBO.AKO OPCIJA BUDE JAS-39 GRIPEN... DOBIJAMO DALEKOSEŽNO INVESTIRANJE U BUDUĆNOST!!!


* GRIPEN I OGROMAN ARSENAL SVESTRANOG NAORUZANJA!.jpg (244.48 KB, 1601x1099 - viewed 117 times.)
Logged
zixo
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 555


« Reply #36 on: May 08, 2010, 02:52:45 pm »

Dogfight u Indiji nista jos nije odluceno a Gripen NG jos uvek nema ni prototip. A MiG-35 itekako ima najvece sanse.
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #37 on: May 08, 2010, 03:18:31 pm »

Demonstrator NG će ovih dana početi testiranja u Indiji, do sada je za tu svrhu bio tamo JAS-39C. Demnostrator je nedavno demonstrirao mogućnost superkrstarenja sa raketama V-V, a prateći indijske blogove i forume, zaključio sam da je Gripen privukao dosta pažnje i stekao simpatije indijskih stručnjaka i entuzijasta. Do skoro sam i ja mislio da je MiG-35 skoro sigurno pobednik ovog tendera, ali čini mi se da ništa nije sigurno i da Gripen ima realne šanse da pomrsi račune MiG-u.
Logged
zixo
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 555


« Reply #38 on: May 08, 2010, 03:26:03 pm »

Da Dexy ali ovo je samo demonstrator ne i pravi NG.
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #39 on: May 08, 2010, 04:07:07 pm »

Mislim da je kratak put od demonstratora do NG-a, jer koliko mogu da vidim, šveđani ga tretiraju skoro kao prototip.
Logged
dogfight
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 634


« Reply #40 on: May 11, 2010, 12:48:53 am »

Šveđani  letni  demontstrator  zvanično i tretiraju  kao  prototip Gripena NG. Sigurno  se  neće  lako  predati  na  uzavrelom  tržišnom  takmičenju za  novi  multirole  avion  RV Indije. Mada  mnogi Gripen NG ne svrstavaju u avion  5.generacije i  da ima  slabe letne-manevarske  mogućnosti  grdno se varaju. Novi radar Eriksona - Aesa  još je pod  velom  tajne a napredna  elektonika je u  rangu  Rafala a  pojedinim  sferama (data-link, jako mali radarski  odraz,sada još i manji  i dovodi ga  maltene u stealth avione  upotrebom  napredne elektronike  bez  obzira  što nema mogućnost nošenja  naoružanja  u  trupu aviona.)

Lično bih  rado  video Gripen  na  našem  nebu  uz  adekvatan  offset  program  i  kupovinu  na  lizing (poput mađarske) mada  shodno  sadašnjoj  ekonomsoj  situaciji  u  zemlji  nabavka  Gripena  deluje  nerealno. Vreme će pokazati mada neverujem  iz  prevashodnog  ne samo  ekonomskih  nego  i  političkih  razloga. (Švedska je  zvanično priznala, mislim da ne grešim " tzv. republiku Kosovo" mada  u politici  ono  što  je  važilo danas  ne važi  za  sutra)! Kao  izvesnog  novog  multirole  aviona  RV  Srbije  vidim  Mig-35 4++ generacije po odnosu cena-kvalitet,  pod uslovom  da  naša  strana  insistira  na izvornoj  letnoj  platformi  sa  vrhunskim ZHUK-AESA  radarom, OLS, modernim LCD  kokpitom firme  Thales  i  što je  izuzetno  bitno  komletno  novim  setom  naprednije  generacije  raketa V-V, V-Z. Mig 35. koliko vidim  na  tržišnoj  utakmici  Indijskskog neba  nije  prošao  što  direktno  daje  "domaći  zadatak  kompaniji  Mig  da  poradi  na još boljem avionu". Kompaniji  Mig  ozbilnljno  preti  katanac a eventulna  nabavka Mig 29M-SMT  na  starim oćuvanim  zmajevima  nikako  ne  spada  u domen  nabavke  novog  multirole aviona.


* Češka stajanka novoprispelih gripena.jpg (158.02 KB, 1013x488 - viewed 142 times.)

* Mozda u ovoj slici sa aeromitinga na Batajnici 2009. ima i pogleda u buducnost.jpg (63.17 KB, 1212x868 - viewed 118 times.)
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #41 on: May 11, 2010, 01:06:49 am »

U Indiji još ništa nije rešeno, trka će biti do kraja neizvesna, najviše šanse i dalje se daju MiG-u, SAAB-u, ali i Rafale ima šansi i pored visoke cene.

Indija je nedavno zatražila informaciju od SAAB-a vezano za mogućnost poletanja i sletanja Gripena na nosače aviona, znači za mogućnost palubnog Gripena, iliti Sea Gripena koji SAAB razvija još od F-x2 tendera za Brazilsko tržište. Ovo govori o tome da Indija razmatra da aviona MMRCA bude unificiran sa palubnom avijacijom, što u svetlu nedavne isporuke prvih MiG-29K  daje prednost kompaniji MiG u odnosu na ostale konkurente.
Takođe s te tačke gledišta u odnosu na Gripen prednosti su i Dassault Rafale koji je već operativan u francuskoj RM, ali i F/A-18E/Fkoji je takođe palubni lovac. Gripen je tu u zaostatku jer još uvek nemaju ni funkcionalni model takvog aviona, već samo računarski model i projekat na papiru.
Ukoliko ovo bude jedan od zahteva za tender MMRCA, ispašće F-16IN koji nije namenjen baziranju na nosačima aviona, kao i Eurofighter Typhoon.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* sea gripen flier.jpg (72.34 KB, 1083x664 - viewed 159 times.)

* SeaGripen_032_landb copy.jpg (82.33 KB, 1600x900 - viewed 171 times.)
Logged
dogfight
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 634


« Reply #42 on: May 11, 2010, 02:24:30 am »

U kontekstu  tendera  za  indijsko  ratno vazduhoplovstvo  MMRCA  sa mogugućmošću  sletanja  na  nosač  aviona gledano u  logičnom nizu  posle nabavke  Mig 29K  koji je u odnosu  na Mig-35 - ( bez obzira na isti zmaj  aviona,  neuperedivo svetranijom i modernijom avionikom,naprednijim setom naoružanja  uključujući i protivbrodske rakete avion  4+++ generacije) ključna  trenutna  mana  Mig-35  što  isti  nije  ušao  u serijsku  proizvodnju  i  leti  za sada  samo  kao  demonstrator (aero Indija 2007. i 2009.) Značajnu   prednost  Gripenu  daje to što  je  uveliko  u  serijskoj proizvodnji i zahuktaloj invetivnosti i vrlo izvesne mogućnosti rešavanja sletanja na nosač aviona. Isto ne isljučuje  mogućnost da biro  Mig  požuriti  da   razrađeni  sistem  sletanja  sa Mig 29.K  prilagodi  i  Mig-35 u koliko se RV  Indije  odluči za isti.

Gripen  kao  postojeća  platforma  već  sada  ima  jako mali take-off (dužina sletanja)  a o decenijskoj proverenim-dokazanim   raketama  V-M  RBS-15  zna  se. Što se  tiče novog MMRCA  aviona  indijskog  neba još  će se  žestoko markentiški  boriti.


* Prikaz gripena sa indijskim oznakama.jpg (109.79 KB, 1565x636 - viewed 141 times.)

* Gripen na stajanci...Svedska.jpg (44.15 KB, 700x310 - viewed 134 times.)
Logged
Djole fulcrum
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 62



« Reply #43 on: May 11, 2010, 12:29:10 pm »

U Indiji još ništa nije rešeno, trka će biti do kraja neizvesna, najviše šanse i dalje se daju MiG-u, SAAB-u, ali i Rafale ima šansi i pored visoke cene.
 Ovo govori o tome da Indija razmatra da aviona MMRCA bude unificiran sa palubnom avijacijom, što u svetlu nedavne isporuke prvih MiG-29K  daje prednost kompaniji MiG u odnosu na ostale konkurente.
Takođe s te tačke gledišta u odnosu na Gripen prednosti su i Dassault Rafale koji je već operativan u francuskoj RM, ali i F/A-18E/Fkoji je takođe palubni lovac. Gripen je tu u zaostatku jer još uvek nemaju ni funkcionalni model takvog aviona, već samo računarski model i projekat na papiru.
Ukoliko ovo bude jedan od zahteva za tender MMRCA, ispašće F-16IN koji nije namenjen baziranju na nosačima aviona, kao i Eurofighter Typhoon.

Slazem se sa ovim.Po meni, zamisljati Gripena kao mornarickog lovca je pomalo nerealno.Pogotovo u slucaju Indije koja vec ima mornaricke avione a to su MiG-29K sto potpuno, ako bi Indija prema tome odlucivala, daje prednost MiGu-35.Nije problem prilagoditi 35icu za nosac aviona.Tako da bi Gripen tu prakticno bio suvisan. A i jos jedna cinjenica koja ne ide Gripenu u prilog to je da je on jednomotorac, tako da bih tu doveo stabilnost u pitanje sto se tice citave procedure koriscenja jednog mornarickog aviona.

Drzim palceve MiGu, videcemo sta ce biti, ali jedno je sigurno:do samog kraja ce se voditi zestoka borba.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #44 on: May 12, 2010, 11:13:26 pm »

Evo  ja iskopao nesto na netu sinoc  Wink
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/Wfus1W93ZuA?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
According to the press, Tata Consultancy Services, a division of TATA, who said they are not interested in buying Saab Automobile back on January 5th, 2009, will apparently be designing and developing the next-generation Gripen fighter jet for the Swedish Aerospace company, SAAB.

SAAB Technologies will be creating an Aeronautical Design and Development Centre (ADDC) in India which will allow them to save on costs. Evidently, according to SAAB Technologies CEO, Mr. Ã…ke Svensson, this collaboration will include more than just this project.

I guess this confirms Tata’s lack of interest in Saab Automobile as they will now have their hands full with SAAB Technologies next-generation Gripen Jet project.
Logged
Pages:  1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 20   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 22 queries.