PALUBA
April 27, 2024, 10:54:48 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 27   Go Down
  Print  
Author Topic: Vojska Srbije na međunarodnim vežbama  (Read 111355 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #135 on: January 21, 2015, 07:53:00 am »

Motorista, Amerikanci su izmislili internet. Bombardovali su nas, pobili dosta ljudi. Zašto koristiš internet?

To što pripadnici VS idu u Bugarsku na vojnu vežbu ne znači da su zaboravili šta su Bugari radili u južnoj Srbiji. Nadam se da ovde prekidamo jalovu raspravu.
Sam si odgovorio na pitanje koje si mi postavio, od amerikanaca ima šta da se nauči a od bugara samo kako da se bude
bestijalni zločinac.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #136 on: January 21, 2015, 06:07:12 pm »

Čoravom namigivati, gluvom pričati... ista stvar.
Logged
Adler
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 160


« Reply #137 on: March 13, 2015, 01:14:55 am »

Војни пилоти Русије и Србије извешће заједничке вежбе у септембру, саопшетно је из руског ратног ваздухопловства.

На конференцији представника Главне команде Ратног ваздухопловства Русије и представника команде Ратног ваздухопловства Србије и ПВО, донета је одлука о извођењу заједничких летачко-тактичких вежби две земље у септембру ове године, јавља Спутњик, преноси Танјуг.

Представник руског Министарства одбране Игор Климов је навео да ће у војним вежбама учествовати пилоти оперативно-тактичке и војне авијације Русије и Србије, чије ће екипе имати мешовити састав.

ртс.срб
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #138 on: March 13, 2015, 07:29:06 am »

E sada čekamo pritiske.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #139 on: March 13, 2015, 08:12:48 am »

Zajednička taktička vježba srpskih i ruskih pilota biti će u septembru 2015. Piloti lovaca uvježbavat će presretanje, piloti helikoptera transport i desantiranje....

Vir: "Obramba" SLO
http://www.obramba.com/

Skupna taktična vaja vojaških pilotov Srbije in Rusije bo septembra 2015

NA VAJI BODO SODELOVALI LOVCI MIG-29 IN HELIKOPTERJI MI-8

Vojaški piloti iz Srbije in Rusije bodo z lovci MiG-29 ter helikopterji Mi-8 v septembru 2015 izvajali skupne vojaške vaje, je sporočilo rusko obrambo ministrstvo v četrtek 12. marca 2015. Glede na lanske napovedi ob skupni vaji Srem-2014 bodo tokratni manevri najverjetneje potekali v Rusiji.

“Predstavniki Ruskih in Srbskih letalskih sil so 12. marca na načrtovalni konferenci na ruskem obrambnem ministrstvu potrdili skupne taktične vaje, ki bodo potekale septembra letos,” je v izjavi dejal ruski tiskovni predstavnik polkovnik Igor Klimov in dodal, da bodo piloti iz obeh držav v mešanih posadkah z lovci MiG-29 vadili taktične manevre, helikopterji Mi-8 pa bodo podpora kopenskim enotam.

Piloti lovcev MiG-29 bodo opravljali manevre prestrezanja, medtem ko bodo vojaški helikopterji Mi-8 nudili prevoz, z njimi pa bodo vadili tudi desant vojakov, uničevali oklepne cilje in izvajali operacije  iskanja in reševanja.

Vojno letalstvo in protiletalska obramba Srbije (RViPVO) ima v svoji floti 4 lovce MiG-29B/UB (eno dvosedežno) ter 8 transportnih helikopterjev Mi-8/ Mi-17. Vendar pa srbskim pilotom močno primanjkujejo ure letanja z lovci MiG-29, ki so v zadnjih petih letih bili veliko časa prizemljeni – tako zaradi pomanjkanja rezervnih delov (pnevmatike, akumulator,…), kot tudi denarja. Poleg tega eno enosedežno letalo MiG-29B ni vzletelo že več kot 4 leta. Ob teh podatkih se seveda poraja vprašanje, če bodo v skupni srbsko-ruski vaji sploh sodelovali srbski letalniki ali bodo Srbi pilotirali ruske lovce oz. helikopterje.

Kljub temu, da je Srbija resna kandidatka za vstop v Evropske unije, pa vzdržuje prijateljske odnose z Rusijo, kljub številnim sankcija EU proti Moskvi, tudi na vojaškem področju, zaradi ruske vpletenosti v Ukrajinsko krizo. Vodstvo Srbije je že večkrat izjavilo, da se ne boji, da bo njena zavrnitev zahodnih sankcij napram Rusiji, onemogočila (zavlekla) vstop Srbije v Evropsko unijo.

Pripravil: A. Knific, foto: Military Photos, Dimitrije Ostojić


* srbski-helikopter-Mi-8.jpg (366.14 KB, 900x608 - viewed 64 times.)

* srbski-par-lovcev-MiG-29B-642x336.jpg (28.36 KB, 642x336 - viewed 57 times.)
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #140 on: May 06, 2015, 10:53:14 am »

СТО ПРИПАДНИКА ВОЈСКЕ СРБИЈЕ НА ВЕЖБИ У НЕМАЧКОЈ

Пешадијска чета Треће бригаде Копнене војске учествоваће од 9. маја до 4. јуна на вежби „Заједничка одлучност“ у Немачкој, у организацији Европске команде Оружаних снага САД.

У мултинационалном центру за обуку „Хоенфелс“, сто припадника 31. пешадијског батаљона из Зајечара увежбаваће поступке и процедуре у нападним и одбрамбеним операцијама, затим борбу у урбаним условима, евакуацију рањеника и вожњу теренских возила „хамви“.

Пешадијска чета Треће бригаде коју предводи капетан Владица Станковић, заједно са колегама из Чешке и Хрватске, биће у саставу мултинационалне јединице.

Извор: сајт ВС
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #141 on: May 07, 2015, 09:28:08 pm »


  Nista novo. Prosle godine je bila ceta prve brigade na istoj vezbi, a pre toga su bili u ukrajni na slicnoj vezbi. Izgleda da se to rotira po brigadama u zavisnosti od angazovanja.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #142 on: May 08, 2015, 07:48:35 am »

Zanimljivo da vežba počinje u nemačkoj 09.05. (Dan kada je fašizam pobeđen u II svr).

Pošto vidim da je učestvovanje na tim vežbama postalo tradicionalno, pitam se da li se to mi pripremamao za članstvo u nato?
Koliko mi je poznato odluku o pristupanju toj organizaciji još niko nije doneo u Srbiji, a takođe mi se čini da to treba da se
izglasa na referendumu.

Koliko god neko govorio kako je to normalna saradnja, moje mišljenje da dok se ne dobije pravedna moralna i materijalna
nadoknada za zločin koji su izvršili nad narodom SRJ treba izbegavati ovakve kontakte. Na ovaj način učestvovanjem u njihovim
ratnim igrama, pogotovu u vreme zategnutosti između velikih sila, oslobađamo ih odgovornosti za zločine počinjene nad nevinim
civilnim stanovništvom i za napad na suverenu zemlju bez objave rata i uz primenu preko preko prekomerne sile.
Sramota.
Logged
wermez
potporučnik
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #143 on: May 08, 2015, 09:08:00 am »

Izgleda da naše viđenje neutralnosti podrazumeva saradnju sa obe strane, a ne izolaciju od istih.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 883



« Reply #144 on: May 08, 2015, 04:34:04 pm »

Шта год ја мислио о НАТО-у, од учествовања у оваквим вјежбама може бити само користи. И то велике. Ваља бацити поглед преко плота, погледати шта се тамо ради, какве су им тактике, процедуре и поступци, каква су њихова рјешења... Може се доста тога корисног научити. Ето, на примјер, када је у оквиру тактичке обуке обрађивана нека тема везана за борбу у урбаном окружењу? Ја мислим, никад. Зар није боље данас нешто о томе научити, него сјутра искуство плаћати крвљу?
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #145 on: May 08, 2015, 08:36:11 pm »

Шта год ја мислио о НАТО-у, од учествовања у оваквим вјежбама може бити само користи. И то велике. Ваља бацити поглед преко плота, погледати шта се тамо ради, какве су им тактике, процедуре и поступци, каква су њихова рјешења... Може се доста тога корисног научити. Ето, на примјер, када је у оквиру тактичке обуке обрађивана нека тема везана за борбу у урбаном окружењу? Ја мислим, никад. Зар није боље данас нешто о томе научити, него сјутра искуство плаћати крвљу?

  Evo naprimer, kada je jedan nas stariji vodnik hteo da ukrca 20 ljudi u hamera koj prima 8 ljudi (pickup verzija) , jedva se pomirio sa cinjenicom da je americki narednik rekao da ce se vratiti jos 2 puta da prevezu sve.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #146 on: May 19, 2015, 08:26:59 pm »

Завршена вежба LOGEX 15
15.05.2015.
vs.rs

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Уручивањем сертификата учесницима вежбе, у касарни Бањица 2 у Београду, данас је завршена међународна командно – штабна логистичка вежба "LOGEX 15" .

Затварајући вежбу, пуковник Чедомир Дупор је истакао да су у претходне две седмице учесници вежбе успешно одговорили на све захтеве и задатке који су пред њих постављени и да су циљеви вежбе у потпуности остварени.

Директор вежбе, мајор Џошуа Андерсон захвалио је овогодишњем домаћину вежбе, Војсци Србије, на успешној организацији као и земљама које су учествовале у реализацији вежбе.

Вежба "LOGEX 15" реализована је од 4. до 15. маја, а носилац организације била је Управа за логистику Генералштаба Војске Србије.

На вежби је учествовало 122 официра, подофицира и цивилна лица из састава оружаних снага Шведске, Финске, Албаније, Босне и Херцеговине, Хрватске, Македоније, Црне Горе, Молдавије и Србије, а у својству земље посматрача и представници Јерменије.

Вежба је реализована у организацији Европске Команде оружаних снага САД у сарадњи са представницима Здруженог генералштаба оружаних снага САД, НАТО командама, агенцијама и земљама спонзорима.


* ed950d12-faea-11e4-adf6-00163e135009.jpg (238.29 KB, 1024x683 - viewed 61 times.)
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #147 on: June 10, 2015, 03:25:51 pm »

Gospodo samo da kažem - obavestim moderatore :

za jedan isti post sam dobio već 5 ili 6 put obaveštenje.

Pogledajte šta nam se dešava, da nije neki napad, (NE daj BOŽE).

Pozdrav i brišite ovo kad rešite.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #148 on: June 10, 2015, 03:36:59 pm »

Nije napad, samo se spajaju teme slicnog sadrzaja. Umesto 5 ili 10 tema imace jena posvecena medjunarodnim vezbama na kojima ucestvuje VS. Isto tako ce biti i sa vestima iz jedinica i ustanova  VS itd.
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #149 on: June 10, 2015, 03:58:24 pm »

Kuzma za ovaj Tvoj post sam dobio 3 obaveštenja.

Možda ja nešto ne znam ?
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 27   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.036 seconds with 23 queries.