PALUBA
April 23, 2024, 11:15:06 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17]   Go Down
  Print  
Author Topic: Odnosi Ukrajina NATO  (Read 74353 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 218


« Reply #240 on: July 13, 2023, 01:25:18 am »

Велика Британија није Амазон сервис за испоруку оружја Украјини, каже министар одбране Бен Волас

Министар је рекао да „хтели ми то или не људи желе да виде захвалност“ за оружје које је послато Украјини, додајући да Кијев треба да „убеди сумњичаве политичаре у другим земљама да знате да је вредно тога“.

Велика Британија није „Амазон“ служба за испоруку оружја Украјини и Кијев би можда било мудро да дозволи својим присталицама да „виде захвалност“, рекао је британски министар одбране.

У грубој интервенцији, Бен Волас је рекао да је његов „савет“ Украјинцима да имају на уму да треба да убеде неке сумњиве политичаре у Вашингтону и другим престоницама да десетине милијарди фунти које троше на војну помоћ својој земљи за њен рат са Русијом вреди.

Он је одговарао на питање Скај њуза о томе да ли би неуспех савезника да председнику Володимиру Зеленском дају рок за чланство у НАТО на великом самиту ове недеље поткопао морал његових трупа на линији фронта.

Зеленски је касније рекао за Скај њуз да је збуњен оним што је рекао министар одбране, додајући да смо „увек били захвални“.

„Нисам знао шта мисли и како другачије да изразим речи захвалности“, рекао је украјински председник.

У шали је додао: "Могли бисмо устати ујутру и лично министру изразити своје речи захвалности. Захвални смо Великој Британији."

Волас је раније рекао за Скај њуз да не верује да ће расцепи НАТО-а утицати на морал украјинских трупа, пре него што је описао како Украјина увек тражи више чак и након што је добила најновију серију оружја.

„Овде постоји мала реч опреза, а то је да, свиђало нам се то или не, људи желе да виде захвалност“, рекао је Волас на брифингу новинарима на маргинама дводневног самита НАТО-а у литванској престоници Вилњусу.

"Мој савет Украјинцима је да понекад убеђујете земље да се одрекну својих залиха [оружја] и да, рат је племенит рат и да, ми га видимо док ви водите рат за – не само за себе – већ и за наше слободе."

"Али понекад морате да убедите законодавце на брду у Америци, морате да убедите сумњиве политичаре у другим земљама да знате да је вредно тога и да је вредно труда и да добијају нешто за то."

"А свиђало вам се то или не, то је само стварност."

Секретар одбране је рекао да је и он рекао Украјинцима у јуну прошле године да Велика Британија није онлајн служба за испоруку оружја када је у питању снабдевање оружјем.

"Рекао сам Украјинцима прошле године, када сам се возио 11 сати [до Кијева] да бих добио списак – рекао сам, ја нисам Амазон."

Извор: SkyNews
Logged
babaroga
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 506



« Reply #241 on: July 16, 2023, 04:20:37 pm »

Naravno da nije, pogledaj koji je rejting Torijevaca, negrabusili su na sledecim izborima, samo je problem sto je Labour 100x gori i korumpovaniji od Torijevaca... So long UK, and thanks for all the fish and chips...
Logged
Pages:  1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.025 seconds with 23 queries.