PALUBA
April 27, 2024, 04:26:34 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... 33   Go Down
  Print  
Author Topic: Vanredno stanje - elementarna nepogoda (maj 2014)  (Read 117244 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #105 on: May 16, 2014, 06:17:31 pm »

Ajd' pametno i čuvajte se noći.

poz.
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #106 on: May 16, 2014, 06:24:52 pm »

Ponesite presvlaku, porcije, sapune, toalet papir, čarape, najlon kese....

Dokumenta, novac u kese.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 027


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #107 on: May 16, 2014, 06:25:45 pm »

BiH:Voda odnela mine, ne zna se gde

Sarajevo - Centar za uklanjanje mina BiH upozorio da postoji mogućnost da su na poplavljenim područjima vodene bujice i klizišta pomerili minska polja.

Takođe, vodena stihija odnela je i znakove za opasnost od minskih polja.

Prema raspoloživim podacima Centra za uklanjanje mina u BiH najugroženija područja od mina su regioni Doboja, Maglaja, Olova, Unsko sanskog-kantona i Bosanske posavine koja su trenutno i najviše pogođena poplavama.

Takodje, Centar upozorava da je minska opasnost u velikoj meri prisutna u slivovima reka Bosne, Spreče, Usore i Krivaje.

Do danas, u 2014. godini u BiH registrovano je šest minskih nesreća pri čemu su četiri osobe smrtno stradale, a osam osoba je povređeno, podsećaju u Centru za uklanjanje mina u BiH.

Izvor: Beta
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #108 on: May 16, 2014, 06:31:40 pm »

Odbrana Šapca


16. maj 2014. 15:58

Iz minuta u minut reka Sava raste, na svakih sat - tri do pet centimetara. Najnovije prognoze su poražavajuće, očekuje se da će poplavni talas u Šabac stići noćas, a predviđa se da će Sava u naredna dva dana dostići 735 centimetar što je za 145 centimetara više od dosadašnjeg maksimuma.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Više od 200 ljudi, pretežno meštana sela Ševarice i Drenovac angažovano je na punjenju džakova peskom koje postavljaju na nasip kako bi ga pripremili za visok vodostaj. Mačvani sa svojom mehanizacijom – traktorima i prikolicama prevoze džakove do nasipa. Saobraćaj je obustavljen na putu Šabac – Sremska Mitrovica u selu Drenovac.

Kiša koja je samo za kratko prestala, ponovo pada u Šapcu.

U selu Provo koje se nalazi na samoj obali Save u opštini Vladimirci sa strepnjom se prati vodostaj. Sve je spremno za evakuaciju ljudi, angažovan je Crveni krst koji je obezbedio krevete, hranu, vodu za ugrožene.

Iz poplavljenog Prnjavora evakuiše se stanovništvo, neki su sami uspeli da spasu sebe i stoku, dok pojedincima pomažu vatrogasci.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Više od polovine meštana sela Orid i Mrđenovac je evakuisano zbog poplave koja je zahvatila ova dva sela. Ljudi su se ili sami ili uz pomoć vatrogasaca izmestili na bezbedniju lokaciju, crkvu i školu u Oridu.

Oko 50 kuća u Dalmatinskoj ulici u naselju Kasarske livade je pod vodom. Cerski obodni kanal se izlio u dvorišta, na oranice ali i na deo puta. Stanovnicima ovog dela Šapca u četvrtak uveče su dopremljeni džakovi i pesak, a oni ih sam postavljaju kako bi zaštitili svoje kuće.

-Ovo je strašno, zvali smo da nam pomognu, ali adekvatna pomoć nije stigla. Ne možemo sa džakovima i peskom da zadržimo vodu, potrebno je da se mehanizacijom prokopa deo kanala kako bi se voda izlila u njive a ne da nas poplavlja – revoltirani su meštani Dalmatinske ulice.
Cerski kanal je u stagnaciji, nivo vode niti opada, niti se povećava, tako da se za sada samo nadzire.

Na nekoliko punktova u Šapcu počela je odbrana od poplava, pa se džakovi sa peskom postavljaju na nasip kako bi ga ojačali i spremili da primi poplavni talas koji nije do sada zabeležen na Savi.
Džakovi sa peskom se postavljaju od Čevrntije – kod Drenovca, u Ševaricama, Oridu, Orašcu, Mrđenovcu, kod HI Zorka, a nagažovani su svi od policije, vojske, do građana Šapca

izvor : sabac.info


* 14002486831.jpg (95.76 KB, 620x465 - viewed 85 times.)

* 14002487990.jpg (76.6 KB, 620x465 - viewed 106 times.)
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #109 on: May 16, 2014, 06:58:35 pm »

ODAZVALI SE POZIVU: Grobari i Delije kreću u odbranu Šapca

Iz privatnih kontakata saznajem da je veoma veliki odziv u Sremskoj Mitrovici za pomoć Šapcu!Kod njih u Mitrovici je kritično ,počela da se izliva Sava preko nasipa.
http://www.poplave.rs/reports/view/147
Logged
Zaslon
Moderator
stariji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 849



« Reply #110 on: May 16, 2014, 07:01:15 pm »

Ja živim u Šapcu pa eto s' lica mesta, onoliko koliko i meni bude poznato ja vam mogu preneti. Ipak ono što je juče pričao ministar energetike (što sam u prethodnom postu na ovoj temi pisao) danas se obistinjuje. Eto u 16h vodostaj Save kod Šapca 578cm a istorijski maksimum je iz 1981. kada je bilo 590. Za noćas-sutra Republički hidrometeorološki zavod najavljuje 620cm a koji dan kasnije i neverovatnih 680cm.

Molim Boga da ovi iz RHMZ greše. Priča se a o tome, posle podne dobih i potvrdu gledajući snimak iz Vlade Srbije gde premijer Vučić "dobacuje" generalu Dikoviću u vezi toga ... ukratko radi se o tome da vojska namerno probije odbranu i potopi industrijsku i poljopriurednu zonu i spase grad od potapanja! Sad vreme će pokazati ima li istine u ovome ili ne.    

U jedno marketu gde sam bio lično (a pretpostavljam da je tako i u drugim veći marketima i TC) video sam da flaširane vode nema a bogme ni mineralne, sve se pokupovalo iako je voda iz gradskog vodovoda ispravna. Narod je čudo, panika i jeste i nije vidljiva ali postoji, jer se kupuju i brašno, kvasac, hleb .... eto sad u centru un 19.30h nema prodavnice koja ima hleba ili vode! Mnogi iseljavaju robu iz svojih radnji iz centra (sportska roba, ženski veš ?!?), drugi podižu robu na više police i slično. Panika je ipak sve veća iako sa zvaničnih mesta iz grada uvek ima informacija, lokalni mediji sve pokrivaju i prenose se samo proverene informacije.

Ne bih da uvlačim politiku i sve ovo ali neke stvari me nerviraju i ne mogu da gledam a da se ne nerviram. Nisam siguran koliko je bilo pametno ovako pričati o Šapcu (mislim na zvaničnike iz BG), tako bombastične najave, pauze koje se prave između dve reči, snimci sa sednice Vlade gde neko proziva neke druge kao da su đaci 3. razreda i slično. Iz svoje okoline, gledajući i slušajući vidim da dobrovoljaca ima dosta, sami ljudi odlaze do Starog grada na Savi ili se okupljaju ispred gradske kuće. Mislim da se Šabac brani ili ti da je ugrožen izlivanjem reke uzvodno ili nizvodno od samog grada, čuvena Čevrntija, deo uz bivšu HI "Zorka", itd.

Evo i par slika od popodne i od pre pola sata.  


* IMG_1597a.jpg (423.53 KB, 1024x768 - viewed 106 times.)

* IMG_1598a.jpg (345.39 KB, 1024x768 - viewed 110 times.)

* IMG_1602a.jpg (344.16 KB, 768x1024 - viewed 132 times.)

* IMG_1603a.jpg (423.69 KB, 1024x768 - viewed 105 times.)

* IMG_1605a.jpg (396.38 KB, 1024x768 - viewed 114 times.)
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #111 on: May 16, 2014, 07:08:59 pm »

Nije dobro a ovo u Šapcu podsjeća na dobro ciljane glasine.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 027


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #112 on: May 16, 2014, 07:21:46 pm »

Molim Boga da ovi iz RHMZ greše. Priča se a o tome, posle podne dobih i potvrdu gledajući snimak iz Vlade Srbije gde premijer Vučić "dobacuje" generalu Dikoviću u vezi toga ... ukratko radi se o tome da vojska namerno probije odbranu i potopi industrijsku i poljopriurednu zonu i spase grad od potapanja! Sad vreme će pokazati ima li istine u ovome ili ne.    

Baš se pitao šta se podrazumeva pod pojmom primena "ratnih mera".

Ima u celoj situaciji i tvrdoglavosti kod ljudi, slušam sada radio amatere u Obrenovcu, traži se hitna evakuacija ljudi sa tavana i zadnje što su tražili je evakuaciju čoveka sa 4 sprata. I ako to nisam čuo, skoro sam siguran da su odbili evakuaciju kada je bilo vreme. Nije lako napustiti kuću i ostaviti sve, ali to ne može da bude preče od života.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #113 on: May 16, 2014, 07:25:54 pm »

Glasine su najopasnije...

Možda se mislilo na postupak prema onima koji neće da napuste svoje objekte u trenutku evakuacije?
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 027


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #114 on: May 16, 2014, 07:31:16 pm »

I ja sam to pomislio prvo, ali posle vidim na snimku da to već rade, baš premijer kaže, razvaljulj.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #115 on: May 16, 2014, 07:31:17 pm »

BEOGRAD - Pozivu premijera Srbije Aleksandra Vučića da se nađe 1.500 dobrovoljaca iz Beograda spremnih da pomognu u odbrani Šapca, odazvali su se i navijači Crvene zvezde i Partizana.

"Grobari" su se organizovali preko društvenih mreža i put Šapca će krenuti u dve ture večeras. Deo njih će se  okupiti u 20 časova na stadionu, kod upravne zdrage, a u 20.30 ispred "Arene" druga grupa. "Grobari" su organizovali i odlazak u subotu rano ujutru oko devet časova.


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* grobari-i-delije-1371551451-327097.jpg (84.37 KB, 620x419 - viewed 111 times.)
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #116 on: May 16, 2014, 07:32:25 pm »

Bice napeto sutra u Borci i Krnjaci
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #117 on: May 16, 2014, 07:33:39 pm »

U poslednjih sat vremena dobijam informacije o neispravnoj vodi u beogradskom vodovodu. Javljaju "dobronamerno" iz "pouzdanih izvora" kako se voda ne  sme piti čak se ne sme koristiti ni za kuvanje, I naš prijatelj javlja na forumu sličnu vest.

Zvanične informacije su drugačije. Pitam se šta da radim? Da li je neko lud da dozvoli korišćenje neispravne vode pa da se
posle toga bori sa zaraznim bolestima.

Ja u to neverujem.

Zato apelujem da se ne šire neproverene informacije jer panike  ima više nego što je potrebno.

Posebno ovo važi za ljude koji su obučeni i imaju sve potrebne papire da budu na prvoj liniji odbrane od stihije.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #118 on: May 16, 2014, 07:35:30 pm »

U poslednjih sat vremena dobijam informacije o neispravnoj vodi u beogradskom vodovodu. Javljaju "dobronamerno" iz "pouzdanih izvora" kako se voda ne  sme piti čak se ne sme koristiti ni za kuvanje, I naš prijatelj javlja na forumu sličnu vest.

Zvanične informacije su drugačije. Pitam se šta da radim? Da li je neko lud da dozvoli korišćenje neispravne vode pa da se
posle toga bori sa zaraznim bočestima.
Ja u to neverujem.

Stoga apelujem da se ne šire neproverene informacije jer panike  ima više nego što je potrebno.

Posebno ovo važi za ljude koji su obučeni i imaju sve potrebne papire da budu na prvoj liniji odbrane od stihije.
Ako nemoras da je pijes onda nemoj,ja sam kupio za dete vodu a meni ako zafali uvek mogu da cepnem pivo!
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #119 on: May 16, 2014, 07:36:29 pm »

Nisam ni sumnjao da ćeš ostati žedan Smiley
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... 33   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.029 seconds with 22 queries.