PALUBA
April 28, 2024, 01:07:33 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 33   Go Down
  Print  
Author Topic: Vanredno stanje - elementarna nepogoda (maj 2014)  (Read 117273 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #165 on: May 17, 2014, 02:23:59 pm »

Nije loše ni nasmejati se nekada, bez obzira na težinu situacije Wink

Plašim se da se tradicija neće napuštati ni danas.
« Last Edit: May 17, 2014, 03:05:08 pm by Rade » Logged
Kaćo
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 914



« Reply #166 on: May 17, 2014, 02:28:26 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Služba zaštite i spašavanja-Cetinje, sa vozilom se jutros uputila za Srbiju.
Pripadnici Službe zaštite i spasavanja sa Cetinja ,raspoređeni su u 14h teritoriju Šapca.
Put Srbije su jutros krenuli pripadnici Službe zaštite i spašavanje Budve i Podgorice i Bijelog Polja
Izvor Pobjeda
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #167 on: May 17, 2014, 02:32:04 pm »

Karta s(t/r)anja, sa Al Jazeera balkans.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* poplave_karta_nova_ajb.jpg (56.7 KB, 800x408 - viewed 170 times.)
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #168 on: May 17, 2014, 02:43:25 pm »

Ovo je dovoljno pročitati, jer je svaki komentar suvišan ! Tu ne treba inspekcija već inkvizicija !

Stanovnik Šapca

Quote
"Ljudi nemojte nasedati na propagandu, pa nismo mi u Sapcu idioti da ne cuvamo svoje domove. Znam bar 30-tak ljudi zajedno samnom koji smo se prijavili kriznom stabu koji nam se zahvalio uzeo brojeve telefona i rekao zvacemo ako zatreba. Zvali smo mi njih i jos im ne treba. Sve mi ovo lici na licnu promociju vladajuce "elite" na zataskavanje neuspeha u odbrani Valjeva, Obrenovca, Cacka...., "odbranom" Sapca koji u stvari i nije trebalo vanredno braniti. Kao da gledam za 4-5 dana udarnu vest "odbranili smo Sabac" a ovi jadni ljudi iz Obrenovca i neuspeh odbrane se nece ni spominjati. Pecaros sam i na Savi sam 40 godina, danas sam tri puta obilazio camac, obisao 3-4 km nasipa i strasno jeste ali ni blizu kako je to predstavljeno.

 Nasip sa sremske strane je dosta nizi od nasipa Sapca tako da se Sava uvek razliva na tu stranu. Apolitican sam koliko kod je to moguce ali ovo mi lici na rusenje vlasti (koja i jeste za rusenje ali ne na ovakav nacin) u Sapcu. Hvala svim ljudima dobre volje koji zele da pomognu ali Ja bih pre polaska nazvao stab u Sapcu i pitao ima li potrebe. Svako dobro vam zelim. "
(Kemza-savska neman, 16. maj 2014 22:32)

Jedan od ljudi koji je pošao sinoć autobusima iz BG. Slične informacije sam imao i sinoć.mislim da sam to već prokomentarisao ranije

Quote
"Bruka i sramoota!!!!Upravo sam se vratio iz Sapca,otisao sam zajedno sa sigurno vise od 1000 ljudi iz Beograda. Mogu samo da kazem i ako ne znam da li ce iko ovo objaviti: ovo je najveca sramota i razocaranje koje smo doziveli..Kod Sava centra svi su bili zivotno ugrozeni u pokusajima da udju neki autobus. Bez ikakve organizacije medju prvima su otisla deca klinci sa punim rukama piva u autobusima koje su jurili po autoputu...Sa njima i ljudi vidno pijani. U Sapcu nas niko nije sacekao, mucni vozaci autobusa su vozili po gradu ne znajuci kuda da idu. Na kraju je nas vise od hiljadu odvezeno u selo Dragojevac odakle smo bez ikakve informacije isli peske 10km do sela Sevarice.

 Tamo je par ljudi kao nesto organizovali,ali to je bio jedan uzas,u mrklom mraku,na seoskom putu,autobusima koji su se zaglavljivali pokusavajuci da okrenu autobuse pijanim ljudima koji su se samo derali-najteze bilo sacuvati svoju glavu.Neki ljudi su cak ne znajuci poupadali u delove poplavljenih nasipa.Posle dva sata haosa i bezanja po njivama od jednog traktora sa prikolicom koji je kao poslat da sa vise od 1000 ljudi "brani Sabac" ljudi su besni poceli da napustaju taj haos i da peske se vracaju za Sabac, jer drugacuje nisu imali kako.Prikupljali smo jedni druge i pokusavali da se nekako izvucemo iz tog haosa.

Tokom puta atobusi koji su nailazili zaustavljali svojim telima da bi nas povezli bar do prvog naselja.2,3 km u jednom sumarku stajalo je vise od 150 policajaca,koji su nam rekli da ne smeju da rade nista dok se ne smeni krizni stab u Sapcu.Kako smo saznali od ljudi tamo sve je sabotirano da bi se smenila lokalna vlast..A mi smo iskorisceni da bi se napravio haoss!Vecina ljudi je ili uspela da ode iz Sapca oni koji nisu verovatno jos hodaju po selima okolnim i gradu pokusavajuci da se vrate. Nikome nije jasno zasto se pozvalo i odvelo vise hiljada ljudi iz Beograda i ostavilo po njivama prepusteno samo sebi ugrozavajuci i te ljude,pa zar je malo ugrozenih tamo?

Tuga je medju svima bila i tamo i u povratku. Ljudi su u soku.sSamo moja grupa je pronasla i povela vise od 7..8.maloletnika uplasenih koji ne znaju ni gde su ni kako ce kuci.Po smeni tog kriznog staba odjednom se pojavila i policija i kiperi sa peskom ali ogorceni ljudi su ostavili dzakove na ulicama i spasavajuci sami sebe krenuli nazad kuci.Sve ovo mogu da vam potvrde svi vozaci lastinih autobusa koji i sami nisu znali kuda da se vrate i bili u cudu sta se desava.Poslusali smo premijera i poziv da pomognemo i ovim putem mu se zahvaljuljem i neka nas nikada vise ne zove,sram ih bilo!!ZAHVALJUJEM se Bogu sto sam se vratio svojoj kuci i molim ga da sacuva one ljude u Sapcu jer ovi koji ih kao spasavaju bore se za vlast u gradu i u ovakvoj situaciji ugrozavajuci dodatne zivote.Ovo ce te cuti i procitati od jos mnogo mnogo ljudi koji su se sa gorcinom u ustima napustili sabac,blatnjavi i posramljeni!HVALA Vladi Srbije i sram vas bilo!!HVALA vam ako ovo objavite,a raspitajte se malo i sve cete i sami cuti."
(DUSAN, 17. maj 2014 06:54)

sa FB naloga...
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #169 on: May 17, 2014, 03:02:57 pm »

људи, сад сам се чуо са бором, жив је и здрав и није угрожен, али нема струје и нета и не може да се јави. надам се да неће да ме линчује што сам ово објавио  Smiley
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 929



« Reply #170 on: May 17, 2014, 03:07:14 pm »

Ovo je dovoljno pročitati, jer je svaki komentar suvišan ! Tu ne treba inspekcija već inkvizicija !

Jedan od ljudi koji je pošao sinoć autobusima iz BG. Slične informacije sam imao i sinoć.mislim da sam to već prokomentarisao ranije

Quote
"Bruka i sramoota!!!!Upravo sam se vratio iz Sapca,otisao sam zajedno sa sigurno vise od 1000 ljudi iz Beograda. Mogu samo da kazem i ako ne znam da li ce iko ovo objaviti: ovo je najveca sramota i razocaranje koje smo doziveli..Kod Sava centra svi su bili zivotno ugrozeni u pokusajima da udju neki autobus. Bez ikakve organizacije medju prvima su otisla deca klinci sa punim rukama piva u autobusima koje su jurili po autoputu...Sa njima i ljudi vidno pijani. U Sapcu nas niko nije sacekao, mucni vozaci autobusa su vozili po gradu ne znajuci kuda da idu. Na kraju je nas vise od hiljadu odvezeno u selo Dragojevac odakle smo bez ikakve informacije isli peske 10km do sela Sevarice.

 Tamo je par ljudi kao nesto organizovali,ali to je bio jedan uzas,u mrklom mraku,na seoskom putu,autobusima koji su se zaglavljivali pokusavajuci da okrenu autobuse pijanim ljudima koji su se samo derali-najteze bilo sacuvati svoju glavu.Neki ljudi su cak ne znajuci poupadali u delove poplavljenih nasipa.Posle dva sata haosa i bezanja po njivama od jednog traktora sa prikolicom koji je kao poslat da sa vise od 1000 ljudi "brani Sabac" ljudi su besni poceli da napustaju taj haos i da peske se vracaju za Sabac, jer drugacuje nisu imali kako.Prikupljali smo jedni druge i pokusavali da se nekako izvucemo iz tog haosa.

Tokom puta atobusi koji su nailazili zaustavljali svojim telima da bi nas povezli bar do prvog naselja.2,3 km u jednom sumarku stajalo je vise od 150 policajaca,koji su nam rekli da ne smeju da rade nista dok se ne smeni krizni stab u Sapcu.Kako smo saznali od ljudi tamo sve je sabotirano da bi se smenila lokalna vlast..A mi smo iskorisceni da bi se napravio haoss!Vecina ljudi je ili uspela da ode iz Sapca oni koji nisu verovatno jos hodaju po selima okolnim i gradu pokusavajuci da se vrate. Nikome nije jasno zasto se pozvalo i odvelo vise hiljada ljudi iz Beograda i ostavilo po njivama prepusteno samo sebi ugrozavajuci i te ljude,pa zar je malo ugrozenih tamo?

Tuga je medju svima bila i tamo i u povratku. Ljudi su u soku.sSamo moja grupa je pronasla i povela vise od 7..8.maloletnika uplasenih koji ne znaju ni gde su ni kako ce kuci.Po smeni tog kriznog staba odjednom se pojavila i policija i kiperi sa peskom ali ogorceni ljudi su ostavili dzakove na ulicama i spasavajuci sami sebe krenuli nazad kuci.Sve ovo mogu da vam potvrde svi vozaci lastinih autobusa koji i sami nisu znali kuda da se vrate i bili u cudu sta se desava.Poslusali smo premijera i poziv da pomognemo i ovim putem mu se zahvaljuljem i neka nas nikada vise ne zove,sram ih bilo!!ZAHVALJUJEM se Bogu sto sam se vratio svojoj kuci i molim ga da sacuva one ljude u Sapcu jer ovi koji ih kao spasavaju bore se za vlast u gradu i u ovakvoj situaciji ugrozavajuci dodatne zivote.Ovo ce te cuti i procitati od jos mnogo mnogo ljudi koji su se sa gorcinom u ustima napustili sabac,blatnjavi i posramljeni!HVALA Vladi Srbije i sram vas bilo!!HVALA vam ako ovo objavite,a raspitajte se malo i sve cete i sami cuti."
(DUSAN, 17. maj 2014 06:54)

sa FB naloga...
Nekoliko mojih prijatelja je bilo u Šabcu i svi su mi bukvalno isto rekli. Tuga i sramota. ''Navijači'' i ''Alfa-Srbi'' su se ponašali kao da su na izletu a šabčani su pili piće po kafićima.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #171 on: May 17, 2014, 03:08:28 pm »

Neće Bora, taman posla. On je miroljubiv tip.

Kolega koji se danas vratio iz Šapca, kaže da je bio problem što je nagrnula masa, a nije imao ko da ih organizuje. Lokalni štab se izgleda nije pokazao baš najbolje. Morao je da bude postavljen novi šef štaba - gen Diković.

Nadajmo se da su objekti hemijske industrije na sigurnom.
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 929



« Reply #172 on: May 17, 2014, 03:13:44 pm »

Pomoć Srbiji zbog obilnih poplava koje su je zadesile uputilo je osam zemalja članica EU, Rusija, SAD, Izrael, Hrvatska i Makedonija, a aktivirala se i srpska dijaspora.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Sve više zemalja pritiče u pomoć Srbiji
Evropska unija je aktivirala Mehanizam civilne zaštite nakon zahteva za pomoć koji je uputila Srbija zbog obilnih poplava koje su pogodile velike delove zemlje, a u prvom odgovoru danas su reagovale Francuska, Slovenija, Bugarska, Nemačka, Mađarska, Austrija, Češka i Hrvatska.

EU info centar u Srbiji navodi da se i ostale države članice EU pripremaju da upute pomoć u našu zemlju.

Francuska hitno šalje misiju spasilaca na vodi u Srbiju kako bi joj pomogla u borbi protiv poplava, saopštila je Ambasada Francuske u Beogradu.

U odgovoru na apel koji je Srbija uputila za međunarodnu pomoć zbog poplava koje su je pogodile, Vlada Francuske je, u okviru koordinirane evropske pomoći, odlučila da srpskim vlastima stavi na raspolaganje 34 spasilaca na vodi, 10 motornih čamaca i 13 tehničkih sredstava za spašavanje, navodi se u saopštenju.

Predviđen je dolazak u Srbiju tri tima civilne zaštite Slovenije, sa pumpama velikog kapaciteta za izvlačenje vode. Tim čini 19 ljudi i dve pumpe visokog kapaciteta.

Slovenačka vlada uputila je juče u Srbiju pomoć u borbi s poplavama, veću od najavljene, koja će na ugrožena područja stići do večeras, potvrdio je Tanjugu ambasador te zemlje u Beogradu Franc But i dodao da će danas u Srbiju biti upućen i specijalni vojni helikopter.

Vlada Slovenije je, precizirao je diplomata, poslala u Srbiju specijalnu jedinicu civilne zaštite, zajedno sa deset (umesto najavljana četiri) vozila i prikolicu, 19 stručnjaka, dve velike i četiri dodate male specijalne pumpe za ispumpavanje vode i mulja, kao i dva agregata.

Iz Bugarske su u Srbiju upućena dva vatrogasna vozila sa 10 motornih pumpi velike crpne snage i više vozila i čamaca sa 16 pumpi visokog kapaciteta za izvlačenje vode, a na raspolaganje su stavljena i dva motorna čamca za spasavanje.

Očekuje se da danas u Srbiju stigne i pomoć iz Nemačke, u čijem sastavu će biti 15 spasilaca sa tri pumpe velike crpne snage (15.000 lit/min i 5.000 lit/min), pet kamiona i agregat od 50kw.

Delegacija EU u Srbiji navodi da će iz Austrije tokom vikenda biti upućen tim civilne zaštite za spasavanje sa pumpama visokog kapaciteta, a očekuje se i potvrda o angažovanju čamaca i helikoptera.

Ministarstvo unutrašnjih poslova Austrije zatražilo je od spasilačke jedinice na vodi u pokrajini Koruškoj upućivanje jedinice u poplavljene regione Bosne i Hercegovine i Srbije.

Prema saopštenju spasilačke jednice spasilački timovi krenuće na put sa 15 čamaca. Kako se dodaje timove će činiti spasioci iz Koruške, Beča, Donje Austrije i Salcburga. Misija pomoći trajaće, kako je predviđeno, osam dana.

Mađarska je odobrila angažovanje pet čamaca i helikoptera za spasavanje, a Češka je odobrila angažovanje tima spasilaca sa pumpom velikog kapaciteta, čamac i sedam vozila različitih namena.

Češka je u poplavljene oblasti u zapadnom delu Srbije poslala pumpu visokog kapaciteta sa vatrograscima iz češke Vatrogasne spasilačke službe, saopštila je Ambasada Češke u Srbiji .

Republika Češka će potom pružiti pomoć pri obnovi oštećene infrastrukture i prevencije daljih katastrofa.  Za pomoć Srbiji i Bosni i Hercegovini izdvojeno je ukupno 5 miliona českih kruna (182 hiljada evra), navedeno je sapštenju.

Tokom vikenda očekuje se angažovanje dodatnih kapaciteta iz zemalja članica EU, dok u subotu u Srbiju stiže tim iz Biroa za humanitarna pitanja Evropske komisije čiji će zadatak biti da angažuje pomoć za otklanjanje posledica poplava.


* iljusin.jpg (32.29 KB, 623x415 - viewed 121 times.)
« Last Edit: May 19, 2014, 10:25:13 am by Dreadnought » Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 027


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #173 on: May 17, 2014, 03:15:23 pm »

Dobro je Bora a i Kuzma, izdignuti su iznad cele sitacije.

Kakva tragedija, kade se sve ovo završi, i kada krene da se sumira šteta, neće biti uopšte mala. Jutros gledam evakuisane ljude, mogi od njih plaču, nije jednostavno, ceo život radiš, prvo te začine sa osiromašenim uranijumom, pa onda zemljotres dobro sve potrese i poruši, pa na kraju voda dokračji i to malo bede što je ostalo. Mnogi kažu da je bolje i da nisu preživeli. Sigurno da stvarno ne misle tako, ali teško je to gledati, a biti u nemoći da im nekako pomogneš, a kamoli biti u njihovoj koži.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 027


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #174 on: May 17, 2014, 03:21:48 pm »

Kolega koji se danas vratio iz Šapca, kaže da je bio problem što je nagrnula masa, a nije imao ko da ih organizuje. Lokalni štab se izgleda nije pokazao baš najbolje. Morao je da bude postavljen novi šef štaba - gen Diković.
Siguran sam da bi drugačije bilo da su to u pitanju rezervni vojni obveznici. I sa njima nije lako raditi, ima tu svakakvog sveta, ali je kudikamo lakše nego sa neorganizovanom masom, koja ne pripada ni jednoj instituciji.
Kako god, uz sve teškoće, dobro je što je odaziv bio više nego dobar.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #175 on: May 17, 2014, 03:26:43 pm »

Bilo bi drugačije da su svi bili organizovani u nekim grupama da kažemo, ali jednostavno - koliko ja vidim, nije bilo vremena za mobilizaciju, već se koristilo šta se imalo.

Sistem se ne pravi za jedan dan.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #176 on: May 17, 2014, 03:33:05 pm »

Са подацима од: 16.05.2014.

Препоруке Института за јавно здравље Србије за становништво у току поплавног таласа и након повлачења воде


На свим подручјима угроженим поплавама након проглашења ванредног стања на територији целе Србије уведена су двадесетчетворочасовна дежурства у институтима и заводима за јавно здравље. Такође, формирани су и Кризни штабови за ванредне ситуације у чијем саставу су представници регионалних института и завода за јавно здравље, који предузимају све неопходне хигијенско-епидемиолошке мере ради спречавања последицица изазваних поплавама .


У циљу спречавања појаве цревних заразних болести "у току поплавног таласа" предлажу се следеће мере:

-У случају појаве замућења воде и промене боје воде за пиће препорука је да се таква вода не користи за пиће, припремање хране и личну хигијену, већ да се у тој ситуацији користе контролисани извори водоснабдевања (цистерне и флаширана вода).

-У случају да се водоснабдевање врши из индивидуалних водних објеката (бунари, локални водоводи, школе са индивидуалним водоснабдевањем) препорука је да се уколико не постоји лабораторијска потврда о хигијенској исправности воде за пиће таква вода не користи за пиће, већ да се у што краћем року изврши лавбораторијско испитивање.

-Уколико се вода складишти у кућним условима за пиће и припрему намирница препорука је да се то чини у амбалажама мање запремине (до 2Л) и вода искористи у што краћем року уз поштовање мера хигијене.

-Појачати контролу санитарно-хигијенских услова просторија, опреме, прибора и здсравственог стања особља које ради на припреми хране у ресторанима друштвене исхране, обдаништима и школама.

-Појачати контролу здравствене исправности намирница.

-Активирати објекте који су одређени за јавну исхрану у случају ванредне ситуације и евакуације становништва из својих домова

-Не користити лако кварљиве хранљиве намирнице (месо, млеко и јаја, свеже воће и поврће), већ конзервиране намирнице, термички обрађено поврће, суво воће, кондиторске производе.

-Све намирнице које би могле да дођу у контакт са влагом држати у стакленим и металним добро затвореним посудама.

-Све намирнице које су дошле у контакт са водом из поплавног таласа (поплављени фрижидери, замрзивачи, оставе) ни у ком случају не користити за исхрану.
-Уз све наведене мере неопходна је стриктна хигијена руку посебно при припреми и конзумирању хране

-У случају појаве симптома као што су мучнина, повраћање, пролив, повишена температура обавезно се јавити лекару.



Институт за јавно здравље Србије даје препоруке и за "поступање након повлачења воде":


Након повлачења воде потребно је извршити дезинфекцију, дезинсекцију и дератизацију на подручју које је било угрожено поплавама (све површине у домаћинствима и просторима од јавног значаја које су биле у контакту са поплавном водом). Ове поступке поверити стручном особљу или уколико околности захтевају да се ови поступци обаве самостално, поштовати строго упутства за примену хемијских средстава или савет стручног лица.

Држати децу даље од  травнатих површина које су биле поплављене недељу дана од дана повлачења воде.

У случају појаве плесни у затвореном простору (станови, куће и други објекти) затражити стручну помоћ.

Приликом чишћења, потребно је носити непромочиве рукавице и гумене чизме и, уколико у току чишћења долази до прскања водом, носити и кецељу и заштитне наочаре и маску за лице, ако је то могуће.

У току чишћења, не мешати избељиваче и детерџенте, због ризика за настанак опасних испарења.

Не дозволити деци да се играју са загађеним играчкама. Играчке би требало опрати у топлој води (60 °C) са детерџентом.
Очистити све кухињске апарате и ствари из кухињских елемената које су дошле у контакт са поплавном водом.
Опрати сву одећу контаминирану канализационом (отпадном) водом, појединачно у топлој води (60 °C) са детерџентом.


Храна, припрема хране и лична хигијена


Темељно опрати руке после сваког чишћења, и увек пре јела или пре припреме хране.
Након контакта са загађеном водом или земљиштем, окупати се или истуширати, и,  очистити евентуалне ране, одећу и личне ствари.
Уколико постоје залихе пијаће воде не употребљавати док се вода предходно не прокува у трајању од 15 минута или хлорисати на адекватан начин уз стручну подршку.

Уколико се водоснабдевање врши из индивидуалних водних објеката (бунари, локални водоводи, школе са индивидуалним водоснабдевањем), где је присутно замућење воде такву воду не употребљавати за пиће и припрему намирница до санирања и потврде да је вода хигијенски исправна.

За санирање индививидуалног водног објекта затражити стручну помоћ у институтима и заводима за јавно здравље.
Уколико се водоснабдевање врши из индивидуалних водних објеката (бунари, локални водоводи, школе са индивидуалним водоснабдевањем) где нису присутне видљиве промене воде (боја, укус и мирис) препорука је да се вода дезинфикује уз стручну помоћ или савет института и завода за јавно здравље.

Све намирнице које су биле у контакту са водом из поплавног таласа (поплављени фрижидери, замрзивачи, оставе) ни у ком случају не користити за исхрану.
Предузети додатне мере предострожности при припреми намирница што подразумева темељну термичку обраду хранљивих намирница животињског порекла (месо, јаја, млеко), а воће и поврће које се користи у сировом облику опрати у млакој води, очистити, поново опрати и термичи обрадити.

У случају појаве било ког поремећаја здравља обратити се најближој здравственој установи.

zdravlje.gov.rs
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #177 on: May 17, 2014, 03:56:35 pm »

I ovo se da pronaci po netu pa bi trebalo biti oprezan.  Sad


OPREZ - U Srbiji se pojavili lažni računi za uplatu pomoći

    Beograd, 17.05.2014., 14:05


Društvenim mrežama kruže lažni brojevi za uplatu pomoći ugroženima na poplavljenim područjima Srbije.

Društvenim mrežama počeli su cirkulirati lažni brojevi na koje građani mogu uplatiti pomoć za ugroženo stanovništvo na poplavljenim područjima Srbije.

Kako piše Telegraf, brojevi koji kruže Facebookom ne poklapaju se s brojevima koje su objavile nadležne institucije; Vlada, Crveni križ i MUP Srbije.

  Dnevnik hr.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #178 on: May 17, 2014, 04:32:18 pm »

http://m.ustream.tv/channel/r1-avala

Live stream spasioca i radio amatera srbije
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #179 on: May 17, 2014, 04:32:55 pm »

17.5.2014.

Pripadnici OS RH i danas pomažu u obrani od poplava u RH i BiH

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] Foto: OSRH/HRZ i PZO (BiH)

Dva helikoptera iz sastava Eskadrile transportnih helikoptera (ETH) 93. zrakoplovne baze HRZ i PZO-a koja su jučer, 16. svibnja 2014. upućena u akciju pružanja pomoći građanima BiH na područjima ugroženim od poplava, od jutros se nalaze na zadaćama pomaganja u područjima ugroženim poplavama i evakuiranju tamošnjeg stanovništva.

Jedan helikopter HRZ i PZO-a koji je jutros oko 10.00 sati poletio iz zrakoplovne luke Rajlovac, sudjelovao je u akciji evakuiranja stanovništva u općini Modrič, odakle je prebačeno šestero ljudi i dva gumena čamca.

Drugi helikopter, koji je poletio oko 11:50 sati na područje općina Orašje i Odžak, prebacio je 50.000 vreća pijeska i 13 gumenih čamaca, nakon čega je sudjelovao na zadaćama evakuiranja stanovništva u Bosanskom Šamcu.

Također, u Hrvatskoj su pripadnici OS RH od jučer uključeni u pomaganje lokalnom stanovništvu u tri najugroženije županije, u Požeško-slavonskoj, Brodsko-posavskoj i Vukovarsko-srijemskoj županiji.

Tijekom današnjeg dana 112 pripadnika OS RH iz grada Pleternice (Požeško-slavonska županija) prebacili su se u najugroženije područje od poplava, u Slavonski Šamac i Županju. Na područje Okučana upućena je i jedna cisterna s vodom za piće.   

Tijekom jučerašnjeg dana dva helikoptera HRZ i PZO-a na području BiH ostvarili su 20 letova, u trajanju od 7 sati. U tom su periodu radili na zadaćama traganja i spašavanja i prevezli su 34-ero putnika, 3,5 tone tereta (vode, hrane, lijekova i vreća s pijeskom ), te jedan gumeni čamac za prebacivanje ljudi s najugroženijih područja.

U Hrvatskoj je tijekom jučerašnjeg dana na terenu u Slavoniji bilo angažirano 310 pripadnika Oružanih snaga.

U Požeško-slavonskoj županiji, pripadnici Oružanih snaga, uglavnom su punili vreće s pijeskom i pojačavali nasipe, dok je u selu Gradac i dijelu Pleternice voda ozbiljno zaprijetila i odsjekla dio kuća, pa je vojska sudjelovala i u evakuaciji sela.

U Brodsko-posavskoj županiji, u Slavonskom Šamcu, jučer su vojnici napunili 800 komada vreća s pijeskom te pojačavali zečje nasipe na rijeci Savi. U mjestu Oriovac, 50 vojnika radilo je na punjenju vreća s pijeskom.

U Vukovarsko-srijemskoj, 60 pripadnika Oružanih snaga bilo je raspoređeno u Županji. Sinoć je tamo, župan Vukovarsko–srijemske županije Božo Galić proglasio izvanredno stanje za područja grada Županje i općina Štitar, Bošnjaci, Drenovci, Vrbanja i Gunja.

morh.hr


* Helikoperi-bih-spasavanje.jpg (503.81 KB, 1632x918 - viewed 153 times.)
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 33   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.103 seconds with 22 queries.