PALUBA
April 27, 2024, 01:37:47 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... 124   Go Down
  Print  
Author Topic: Građanski rat u Ukrajini  (Read 354564 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 927



« Reply #105 on: July 14, 2014, 05:19:48 pm »

Koliko vidimo ukrajinska vojska svakodnevno trpi gubitke, možda ću zvučati kao neki teoretičar zavera ali zaista mi je neobično da jedna neprofesionalna ''vojska'', milicija ili kako ćemo ih već nazvati, nanosi ovakve gubitke profesionalnoj vojsci i da izvodi ovakve akcije. Otići ću tako daleko da kažem da mislim, tj. siguran sam, da se na teritorijama koje žele da se otcepe od Ukrajine nalazi barem jedna ruska specijalna jedinica, naravno bez svojih zvaničnih obeležja, a siguran sam i da su im rusi poslali nekoga da ih koordinira i obučava.
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #106 on: July 14, 2014, 05:20:22 pm »


Sunčan dan, plavo nebo, teško da bi se videla eksplozija od  prenosne PAR.
Експлозија Игле тешко, али би се јако добро видео траг.
На овом снимку он заиста лети изнад домета Игле, како и тврде из Кијева - али је ту већ оштећен, и то од раније.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #107 on: July 14, 2014, 06:04:08 pm »

Ne čekajući uspostavljanje primirja
Rusi pozvali posmatrače OSCE-a na ukrajinske granice

Rusko ministarstvo vanjskih poslova saopćilo je u ponedjeljak da je pozvalo posmatrače OSCE-a da dođu na rusko-ukrajinsku granicu nakon što je jedna granata pala u ruski pogranični grad i ubila jednu osobu.

- U gesti dobre volje i ne čekajući uspostavljanje primirja, ruska strana poziva psmatrače OSCE-a da dođu na kontrolna mjesta u Donecku i Gaukovu, na rusko-ukrajinskoj granici - navodi se u saopćenju i dodaje da je pismo u tom smislu poslano šefu Organizacije za sigurnost i saradnju u Evropi (OSCE) i švicarskom predsjedniku Didieru Burkhalteru.

Rusko ministarstvo je preciziralo da je ova odluka "povezana sa značajnim pogoršanjem situacije u regiji jugoistočne Ukrajine, gdje Kijev izvodi oružanu operaciju".

- Ubijeđeni smo da će ova mjera doprinijeti stvaranju povoljnih uslova kako bi se postigli prekid nasilja i pokretanje dijaloga u Ukrajini - navodi se u saopćenju.

  Dnevni avaz
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #108 on: July 14, 2014, 06:30:34 pm »

Možda su prorusi podigli onaj jedan avion što su nekidan spomenuli da imaju Cheesy
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 492


« Reply #109 on: July 14, 2014, 06:53:42 pm »

Koliko vidimo ukrajinska vojska svakodnevno trpi gubitke, možda ću zvučati kao neki teoretičar zavera ali zaista mi je neobično da jedna neprofesionalna ''vojska'', milicija ili kako ćemo ih već nazvati, nanosi ovakve gubitke profesionalnoj vojsci i da izvodi ovakve akcije. Otići ću tako daleko da kažem da mislim, tj. siguran sam, da se na teritorijama koje žele da se otcepe od Ukrajine nalazi barem jedna ruska specijalna jedinica, naravno bez svojih zvaničnih obeležja, a siguran sam i da su im rusi poslali nekoga da ih koordinira i obučava.

Ukrajinska vojska je daleko od profesionalne, to je i dalje "regrutna (conscript) army", zasnovana na opštoj vojnoj obavezi.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 409


« Reply #110 on: July 14, 2014, 07:58:51 pm »

Да се вратим на ону вест од јуче, у вези десанта у Луганск и продора тенкова. Мало сам "провртио" по Интернету (руске и украјинске сајтове и телевизије) и овако закључио:

Као прво вести су предимензиониране и с једне и с друге стране. Да ли је баш било 70 или 7 тенкова тешко је рећи. Највроватније се ради о продору украјинских оклопних снага (комбиноване снаге јачине око једног ојачаног батаљона) са југа и запада на простор аеродрома кога су и иначе држали украјински војници. Може се рећи да су поново успоставили коридор са окруженим снагама јер су тај коридор пре неколико дана побуњеници пресекли. Вероватно су сада ојачали позиције око аеродрома и допремили џебану опкољеним војницима.  Е, сад ког аеродрома. Највероватније (скоро сигурно), ради се о јавном, активном и вероватно и међународном аеродрому јужно од града (око 16 км од центра града ваздушном линијом). Постоји још један са бетонском пистом (на доњем снимку се налази изнад натписа Кришчувате  - написано је латиницом, али се на снимку не види), али судећи по постављеним фотографијама није активан. На том неактивном је и музеј ваздухопловства са лепом збирком совјетских авиона (има пуно слика на Google earth).

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Дакле, борбе су вођене око овог "јужног" аеродрома. Такође, снимци о наводно уништеној колони украјинских борбених возила (види се уништен једна БТР и један камион, као и расута муниција около) је из околине овог аеродрома. На снимку који је постављен на неком руском порталу помиње се да је снимљен код места "Хоривка". То је ово место западно од аеродрома. Погледао сам фотографије са Google earth постоване у том рејону, упоредио са видо снимком и највише ми личи на простор надвожњака где сам ставио црвени квадрат (северно је од аеродрома. Највероватније је украјинска траспортна колона (вероватно је возила гранате, или за артиљерију, можда и за тенкове, не умем да оценим које су на видео  снимку) у марку залутала па су је побуњеници излупали.

Такође, закључио сам да је украјинска стрна у јучерашњем нападу постигла одређени успех, али да је стање још увек ровито (нису се учврстили), односно нису постигли шта су желели (упад у град), али су барем успоставили везу са својим раније одсеченим снагама. Десант хеликоптерима (не више од 1-2 ) је вероватно био спуштен на сам аеродром, као појачање окруженима. Такође, оне покрете побуњеничких снага (оклопна возила која иду кроз Луганск) треба тумачити као слање побуњеника на угрожени правац јер се приближно временски подудара са почетком украјинског продора (или су можда знали да ће га бити). Дејства украјинске авијације су такође била усмерена на овај правац.


* Lugansk aerorodrom.jpg (234.03 KB, 1524x953 - viewed 69 times.)
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 409


« Reply #111 on: July 14, 2014, 08:01:10 pm »

Сад видим да нисам поставио фотографију са уцртаним црвеним квадратом где ценим да је снимљена она уништена украјинска колона. То је раскрсница источно од ознаке за пут Е40 (тачно наспрам улаза на аеродром, северно за 1-2км)
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #112 on: July 14, 2014, 08:42:51 pm »

Уништена колона ОС Украјине:

Još jedan snimak, a na ovome se vidi i jedan uništeni tenk.

http://www.webtv.rs/play/69248/kijev:-ruski-oficiri-ukljuceni-u-operacije-protiv-ukrajinske-vojske
Logged
anton-pecerski
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 412


« Reply #113 on: July 14, 2014, 09:27:37 pm »

Prvi unnisteni tenk "Bulat"

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* (140714221722)_Bulat1.jpg (69.16 KB, 640x426 - viewed 78 times.)
« Last Edit: July 14, 2014, 09:35:21 pm by Рашо » Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 492


« Reply #114 on: July 14, 2014, 10:06:30 pm »

Стварно "Булат", одмах се препознаје по елементима ЕРА (ДЗ) на боковима предњег дела, по три са сваке стране, са оним "дршкама".
100pts. Bonus! Овоме је отишао Б/к у небо. Пошто се није распао на шрафиће, изгледа да је била она фвуууууш, а не ка-бум  варијанта. Како било да било, опет печена задњица. Надам се да је посада успела да искочи. Да лук командира није био подигнут, вероватно да би притисак сагоревања постао превелик, па би било ка-бум - лети купола, а можда га је притисак и отворио. Разваљен је свакако, потпуно. Можда баш с бока.

Госн. Владо, помози аматеру!
« Last Edit: July 14, 2014, 10:24:46 pm by kumbor » Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 492


« Reply #115 on: July 14, 2014, 10:38:35 pm »


Да не заостанем, ево слике пљоснатог Ан-26 на ливади.

Хтедох да поставим и слику убијене жене на травњаку поред бебећих колица, у којима мора да се крије сепаратиста, али мислим да би то било претерано! Roll Eyes Ионако је та Украјина још увек Disneyland спрам ...  Lips Sealed.


* 001.jpg (258.69 KB, 690x459 - viewed 48 times.)
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 993


« Reply #116 on: July 15, 2014, 06:50:43 am »

Do trenutka kad se vide ostaci aviona na zemlji, ne vidim na tom videu ništa. Svaka čast onome ko vidi.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #117 on: July 15, 2014, 07:41:46 am »


Kremlj: "Nema govora da će se Krim vratiti Ukrajini"


Glasnogovornik ruskog predsjednika, Dmitrij Peskov, rekao je kako "nema govora" da će se Krim vratiti Ukrajini.
Njegov komentar dolazi nakon što je ukrajinsko ministarstvo vanjskih poslova ovog vikenda navelo "povratak Krima"
kao jedan od uvjeta za normalizaciju odnosa s Rusijom.

"Ako imaju neke ideje da bi mogli vojno napasti Kriv, preporučio bih im da ne čine to. Krim je dio Rusije, a Rusija ima
doktrinu nacionalne sigurnosti i jako je dobro propisano što bi se u takvom slučaju desilo", istaknuo je Peskov.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Izvor


* Krim.jpg (88.47 KB, 650x333 - viewed 43 times.)
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #118 on: July 15, 2014, 08:43:35 am »


Nekoliko slikovni detalja dešavanja oko grada Lugansk s populacijom od skoro
500.000 stanovnika.



[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Luansk 1.jpg (166.35 KB, 1000x576 - viewed 59 times.)

* Lugansk 2.jpg (126.96 KB, 1000x696 - viewed 63 times.)
Logged
Erdenet
mornar
*
Offline Offline

Posts: 11


« Reply #119 on: July 15, 2014, 09:02:09 am »

Tenkovi "zvanično" nisu ruski, jer imaju napisano LNR na pozadini kupole - Luganska Narodna Republika.
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... 124   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.