PALUBA
April 27, 2024, 12:08:03 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 124   Go Down
  Print  
Author Topic: Građanski rat u Ukrajini  (Read 354554 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #45 on: July 13, 2014, 03:42:44 pm »

Možeš imati probleme jer kršiš medjunarodne zakone. Podstičeš na neprijateljsko delovanje jedne zelje na drugu, iako ova druga nije u otvorenom sukobu sa prvom, tj. nemaš dokaze da pomaže pobunjenike u prvoj državi.

Će napipaš ćorku.
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #46 on: July 13, 2014, 03:45:34 pm »

Nisam znao da "narod Ukrajine" svoju volju iskazuje tako sto puca svojim demonstrantima u ledja, optuzujuci medjunarodno priznatog predsednika koji je na vlast dosao legitimnim izborima. Cije su diplomate dolazile na Majdan I delile kolace? To se kao slucajno desava u vreme ZOI? Hm?   Cheesy
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #47 on: July 13, 2014, 03:46:55 pm »

Nisam znao da "narod Ukrajine" svoju volju iskazuje tako sto puca svojim demonstrantima u ledja, optuzujuci medjunarodno priznatog predsednika koji je na vlast dosao legitimnim izborima. Cije su diplomate dolazile na Majdan I delile kolace? To se kao slucajno desava u vreme ZOI? Hm?   Cheesy

Stalno nešto cepidlačiš..... Grin
Logged
Bojnik
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 359



« Reply #48 on: July 13, 2014, 03:47:16 pm »

Apsolutno nemaju , jer su prvi započeli "sukob dvije države" otvorenim obavještajnim i vojnim pomaganjem proruskim pobunjeničkim snagama unutar granice jedne međunarodno priznate države. Ukrajinci su na to samo odgovorili što i priliči svakoj ozbiljnoj državi. Ako tebe netko prvi dirne i isprovocira na tvojoj teritoriji, ti ćeš mu vratiti. Sve ostalo prelazi u domenu proglašenja rata i protuprave otvorene agresije Rusije na Ukrajinu, e onda mogu da uzvraćaju koliko im je volja. No to znači jedno, sankcije koje će ih vratit u kameno doba i pokrenuti nove socijalno-ekonomske MAJDANE unutar same Rusije dugoročno (čega se car i ekipa i boji) , velike žrtve za njih same i doživotno označavanje Rusije kao agresora. Da Rade prijatelju, u tom slučaju mogu da odgovaraju na vatru koliko im je volja pošto su je sami prvi započeli.

Znači, kada neka zemlja ispolji obaveštajni rad prema drugoj, ova ima pravo da upotrebi minobacače i artiljeriju?



Vidiš kako si ograničio svoj post samo na "obavještajni rad", a zaboravio si i onaj otvoreni vojni rad, kao što su slanje naoružanja i boraca preko granice. Krim ovdje da ne spominjemo, to već dovoljno govori. Slanjem UAV-a na teritoriju Ukrajine taj rad je prešao u drugu dimenziju. Ne zaboravi da je u više navrata bilo i uleta Ruskih vojnih aviona u teritorij Ukrajine. To je direktno vojno mješanje u stvari jedne međunardnono priznate države, a država koja je predmet tog mješanja ima pravo da se brani i odgovori, ili je to tvoje viđenje sada neko novo vođenje ratovanja koje do sad nije postojalo ?

Što se tiče ovog oko prijateljstva, ja to kažem jer sam čovjek dobre volje, ne mrzim i ne odbijam ljude zato što se na internet forumu ne slažu samnom i to ne znači da mi ne trebaju biti prijatelji (ne uzimam si sve k srcu ko očito neki) . Rat u Ukrajini i ne slaganje nekog drugog samnom oko viđenja situacije tamo ne shvaćam kao osobni napad na mene, moj narod ili moju državu u kojem ja učestvujem pa da radi toga ne budem prijatelj sa osobom koja se ne slaže sa mojim viđenjem. Al neka, to više govori o tebi nego o meni, kako hoćeš.

Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #49 on: July 13, 2014, 03:50:49 pm »

Imaš li dokaze da Rusija šalje borce i naoružanje preko granice? Ne naklapanja već dokaze da se tako nešto stvarno zbilo?

Što se tiče ovog oko prijateljstva, to što ja nisam prijatelj sa tobom ne govori da sam loš čovek, već da te ne poznajem i samim tim se ne mogu sa tobom ni sprijateljiti. Ono sprijateljavanje što je bilo do devedesetih ne utiče na mene - ne pecam se na taj zajeb. Toliko od mene po toj temi.
Logged
Bojnik
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 359



« Reply #50 on: July 13, 2014, 03:51:13 pm »

Možeš imati probleme jer kršiš medjunarodne zakone. Podstičeš na neprijateljsko delovanje jedne zelje na drugu, iako ova druga nije u otvorenom sukobu sa prvom, tj. nemaš dokaze da pomaže pobunjenike u prvoj državi.

Će napipaš ćorku.

Pa onda ćeš imati  i ti i mnogi drugi koji podržavaju mješanje u drugu međunarodnu priznatu državu i pokušaj cijepanje njenog teritorija. Da ne pričamo da nema jasnog dokaza o tome ko je granatirao Rusiju , ti kažeš da Rusija ima pravo odgovoriti, a nemaš dokaze ko je zapravo gađao Rusiju ? e pa nećemo tako. A NSA i zapadne obavještajne službe sigurno jako dobro znaju pomaže li netko pobunjenike ili ne, sigurno sada čitaju Palubu i ovdje dobivaju informacije o tome. Ovdje se vodi rat za civilizaciju i ima da napimam ćorku.

Imaš li dokaze da Rusija šalje borce i naoružanje preko granice? Ne naklapanja već dokaze da se tako nešto stvarno zbilo?

Pa dokazi postoje, Krim ti je bio prvi i najbolji primjer toga. To je bio međunarodno priznati teritorij Ukrajine. A veliki dio osobnog naoružanja, PO bacača koje vidiš u rukama pobunjenika u Donbasu je iz Rusije, to je već više puta dokazano, ja ne znam da li si ti to sve prespavao ili naprosto nisi pratio dešavanja ?

Također, imaš li ti dokaze da je Ukrajinska vojska granatirala Rusiju ?

A pogledaj još jednom i ovaj link

https://twitter.com/StateOfUkraine/media

Čak su i neki proruski orijentirani forumaši iskazali vjeru u to da dobar dio naoružanja dolazi iz Rusije (i to čak i onog teškog).
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #51 on: July 13, 2014, 03:53:49 pm »

Ponovo pljeskaš. Gde ja to podržavam mešanje država?

Piše da sam te upitao da li Rusija ima ili nema pravo da odgovori?
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #52 on: July 13, 2014, 03:55:17 pm »

Jbš Tviter, autor je "reporter iz ukrajine". Oprem dobro. Mogu da ti nadjem još koliko hoćeš materijala koji će biti za jednu ili drugu stranu, a da nemaju veze sa tačnom pozicijom.
Logged
Bojnik
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 359



« Reply #53 on: July 13, 2014, 03:58:07 pm »

Ponovo pljeskaš. Gde ja to podržavam mešanje država?

Piše da sam te upitao da li Rusija ima ili nema pravo da odgovori?

I ja sam ti na to jasno i detaljno odgovorio te sam ti objasnio viđenje toga zašto nema pravo. I to u 2 navrata. Ukrajinci nisu započeli prvi napadom na Rusiju, onaj koji je prvi krenuo na teritoriju druge države nema pravo da se poziva na "odgovor" nakon što mu prva strana vrati za ono što je prvi učinio, ne pravimo se sljepi i naivni. Sve to se može pravno oboriti čak i ako se vratimo u ne tako davnu prošlost, dovoljno je reći - KRIM. TO je već prvi razlog koji obara svaki  pravni pokušaj Rusije i njen odgovor, jer su prvi započeli i na to dobili odgovor (iako ponavljam, to još nismo dokazali ko je pucao). Ovo "PRVI" je veoma bitna stavka kad pričamo o "odgovoru na napad".
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #54 on: July 13, 2014, 04:02:00 pm »

Tvoje lično vidjenje je jedno, a zakonske odredbe su drugo.

Kako to da su neki narodi u nekoj zemlji xxx imali pravo na samoopredeljenje, a Rusi u okviru Ukrajine nemaju? Nemoj da si pristrasan. Jedino ako je problem što Rusi u Ukrajini nisu spremili neku prigodnu pesmicu - zahvalnicu?
« Last Edit: July 13, 2014, 04:34:15 pm by Trifko, Reason: usklađivanje s pravilnikom » Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #55 on: July 13, 2014, 04:05:20 pm »

Cekaj, Bojnice, u jednom trenutku kazes da nema dokaza da su Ukrajinci gadjali Rusiju, a u drugom da su Rusi dobili odgovor, a mozda I nisu?  Huh?
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 492


« Reply #56 on: July 13, 2014, 04:09:11 pm »


Nisam ja, eto PP.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 492


« Reply #57 on: July 13, 2014, 04:09:52 pm »

Možeš imati probleme jer kršiš medjunarodne zakone. Podstičeš na neprijateljsko delovanje jedne zelje na drugu, iako ova druga nije u otvorenom sukobu sa prvom, tj. nemaš dokaze da pomaže pobunjenike u prvoj državi.

Će napipaš ćorku.

Preoštar si, Rade, sigurnost/bezbednost je mnogoznačna i složena kategorija, mislio sam pre svega, na informatičku sigurnost. Kad bi mi neko čitao postove i osobnu komunikaciju, ja bih se zabrinuo veoma do vrlo, a ubeđen sam da pitanje osobnoga odnošaja glede krize u Ukrajini uskoro može biti razlog presretanja osobne komunikacije (mislim na Hr.). Takve pojave su svakako ugrožavanje sigurnosti. Da li ću za to znati ili ne, drugo je pitanje. To je jedan od razloga mog odustanka od Windowsa, koji svaki put čim se uključi šalje podatke proizvođaču preko svojih backdoora.

Bojnik iznosi svoje mišljenje i drži ga se. Ipak, potvrđenih i nepobitnih dokaza da Rusija pomaže pokret pobunjenika u Ukrajini nema. Ma šta mi pojedinačno o tome mislili.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #58 on: July 13, 2014, 04:16:03 pm »

Nesto se dogadja u Luhansku.

Quote
Ukraine conflict: Ground forces 'storming Luhansk'

Government forces in eastern Ukraine have begun storming the rebel-held city of Luhansk with tanks, Russian news agency reports quoting rebels say.

Heavy fighting erupted as columns of government armour attacked from the south and west, rebel military leader Igor Strelkov was quoted as saying.

He said there were unconfirmed reports of special forces landing by helicopter inside the city of 425,000 people.

A local pro-Ukrainian blogger tweeted about hearing explosions and sirens.

There was no immediate confirmation of the military operation from official Ukrainian sources.

The anonymous blogger, who tweets as @journal1st_88, also wrote of hearing shooting and planes flying overhead.

Pro-Russian separatist rebels have been fighting the government in Kiev since declaring independence in Luhansk and the neighbouring region of Donetsk in April.
'Seventy tanks'

"Heavy fighting is under way on the outskirts of Luhansk," Strelkov told Ria-Novosti news agency.

"The enemy has thrown around 70 tanks into the battle in two compact groups of armour. There is as yet unconfirmed information about a helicopter landing of enemy special forces in the city itself."

The rebels were fighting artillery skirmishes with the Ukrainian army "along the front", he said.

The government began an "anti-terrorist operation" in April to crush the rebellion in the eastern regions.

On Friday, it suffered one of its heaviest losses when an armoured column was hit by rebel rockets in Donetsk region and at least 19 soldiers were killed and about 100 injured.

More than 1,000 civilians and combatants are believed to have died in the fighting since April.

Ukrainian President Petro Poroshenko has announced he will not be attending the football World Cup final in Brazil.

He had been expected to meet his Russian counterpart Vladimir Putin there to discuss the crisis.

  http://www.bbc.com/
Logged
Bojnik
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 359



« Reply #59 on: July 13, 2014, 04:16:58 pm »

Tvoje lično vidjenje je jedno, a zakonske odredbe su drugo.

Kako to da su neki narodi u nekoj zemlji imali pravo na samoopredeljenje, a Rusi u okviru Ukrajine nemaju? Nemoj da si pristrasan. Jedino ako je problem što Rusi u Ukrajini nisu spremili neku prigodnu pesmicu - zahvalnicu?


Pravilnik foruma, mi ne dopušta da ulazim u tu vrstu rasprave pa ću ovaj tvoj post morati ignorirati i ne odgovarati na njega.

Cekaj, Bojnice, u jednom trenutku kazes da nema dokaza da su Ukrajinci gadjali Rusiju, a u drugom da su Rusi dobili odgovor, a mozda I nisu?  Huh?

Nema jasnog i pravog dokaza, čak i sami Ukrajinci sami niječu umiješanost u to. Međutim, Radetovo pitanje je bilo "Imaju li Rusi pravo odgovoriti na napade na svoju teritoriju" - dakle ono je bilo hipotetsko koliko sam ga ja shvatio, ja sam mu jasno isto tako hipotetski odgovorio u kontekstu ako i jesu Ukrajinci odgovorili da taj napad nisu izvršili bezpravno i bez razloga, razloga ovdje ima mnogo i svi ih znaju, samo ako se ne žele namjerno pravit sljepi (al to je ok drže svojih principa kao i ja svojih), a dobar dio tih razloga seže čak i u sukob oko Krima, tu je Rusija sa svojom vojskom za što sada naravno svi imamo dokaze prva počinila grešku vojnim uplitanjem u međunarodnu priznatu državu i prva je napala Ukrajinsku državu, Donbas je samo nastavak. Nisu Ukrajinski vojnici prvi krenuli na Rusiju, niti su prvi ispucali granatu na Rusiju, nego je situacija od početka bila obrnuta. Jedini koji tu imaju pravo da se brane i "odgovore" na napad druge države su pravno gledano Ukrajinci i tu se Rade sapleo u pravni vakum, jer nije cijelu situaciju sagledao širokim spektrom, već djelomičnim.

« Last Edit: July 13, 2014, 04:35:56 pm by Trifko, Reason: usklađivanje s pravilnikom » Logged
Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 124   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.