PALUBA
April 19, 2024, 03:18:44 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... 77   Go Down
  Print  
Author Topic: Odnosi na relaciji Kina-SAD-e  (Read 195608 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #840 on: August 14, 2021, 07:58:43 am »



Blumberg: CIA razmišlja o stvaranju posebnog centra za Kinu?


Centralna obaveštajna agencija (CIA) razmišlja o stvaranju posebnog Centra za misiju u Kini, koji bi bio fokusiran na obaveštajne operacije povezane s Narodnom Republikom Kinom, rekli su „Blumbergu“ upućeni izvori.

Trenutno je NR Kina deo Centra za misije u istočnoj Aziji i Pacifiku. Centri za misije funkcionišu kao samostalni subjekti koji se fokusiraju na rešavanje pojedinih pitanja određene zemlje ili prioriteta. Trenutno radi 11 takvih centara.

Trampova administracija stvorila je poseban Centar za misiju u Koreji 2017. godine u sklopu neuspelih napora da se uhvate u koštac s programom nuklearnog naoružanja u toj zemlji. Ostali geografski centri uključuju Afriku, Evropu i Evroaziju (koja uključuje Rusiju), Bliski istok, Južnu i Centralnu Aziju i Zapadnu hemisferu (koja uključuje celu Severnu i Južnu Ameriku). Postoje i misijski centri specijalizovani za kontraobaveštajne poslove, „borbu protiv terorizma“, globalna pitanja i oružje i borbu protiv proliferacije.

Prema „Blumbergovim“ izvorima, poseban Centar za misiju u Kini hipotetički bi agenciji olakšao fokusiranje osoblja, finansiranja i pažnje agencije na visokom nivou na Kinu.

CIA nije potvrdila da li se razgovara o planovima za kineski centar, ali je u saopštenju navela da je direktor agencije Vilijem Barns nedavno komentarisao da je Kina „jedan od njegovih prioriteta“.

„CIA je u procesu utvrđivanja kako se najbolje postaviti kako u odnosu na značaj ovog prioriteta“, navela je agencija.

Barns je prošlog meseca rekao da CIA razmatra „napredno raspoređivanje“ kineskih stručnjaka, uključujući operativne oficire, analitičare i tehnologe, da se efikasnije nadmeću sa Pekingom sličn kao što je radila tokom Hladnog rata protiv Sovjetskog Saveza. Barns je nazvao Kinu „najvećim američkim geopolitičkim izazovom“ u 21. veku i ukazao da je pretnja američkom globalnom liderstvu (odnosno hegemoniji).

On je dodao da je tehnološki sektor sada najveće područje konkurencije između dve ekonomske velesile, posebno jer su kineske mogućnosti nadzora i pametni gradovi otežali „očuvanje prednosti CIA ispred kineske obavještajne službe“.

Na saslušanjima u Senatu u februaru, Barns je obećao da će CIA pojačati svoj „fokus“ na NR Kinu i obećao da će „stalno jačati svoj već impresivan kadar kineskih stručnjaka, proširiti svoje jezičke veštine, uskladiti osoblje i raspodelu resursa na duže staze“.

Jedan od „Blumbergovih“ izvora rekao je da je stvaranje posebnog Centra za misiju u Kini nešto što se u agenciji već dugo smatra neophodnim, ali da do sada niko nije bio „spreman da povuče“ kako bi se to ostvarilo.

Revizija Kine u CIA dolazi usled izveštaja o zaprepašćenju američke obaveštajne zajednice u vezi sa sve većim kineskim kontraobaveštajnim sposobnostima. Američki mediji su 2017. izvestili da je Kina uspela „sistematski“ izbrisati mreže i operacije agenata CIA u zemlji počevši od 2010. godine i da je likvidirala najmanje desetak njenih izvora.


Špijuni špijuniraju kovid

U poslednje vreme, usled igre svaljivanja krivice između Sjedinjenih Država i Kine o poreklu korona virusa, američki zvaničnici su izrazili frustraciju što se o tome ne govori „u mraku“. U aprilu je direktor Nacionalne obavještajne službe Avril Hejns priznao da američka obavještajna zajednica jednostavno „ne zna tačno gde, kada ili kako se virus kovid 19 u početku prenosio“.

U maju je predsednik Bajden naredio američkim obaveštajnim agencijama da do kraja avgusta sastave izveštaj o mogućem poreklu korona virusa, nakon što su njegova Demokratska stranka i srodni mediji počeli da odbacuju dugogodišnje pretpostavke da je virus prirodnog porekla (što je stav i Kine i Svetske zdravstvene organizacije).

Ove nedelje izvori koji su upoznati sa istragom rekli su medijima da je obaveštajna zajednica i dalje podeljena oko toga da li je virus nastao na Institutu u Vuhanu ili je prirodno prešao sa životinja na ljude.

Ove sedmice izvor je rekao za kineski „Global tajms“ da su američke obaveštajne službe u potrazi za doušnicima iz Vuhana – naučnicima, lekarima i običnim građanima, tražeći podatke o „rupama“ u kineskom anti-epidemiološkom radu, podatke o pacijentima sa kovidom , i životima stanovnika grada tokom zatvaranja.

Pre toga, mediji su izvestili da su američke obaveštajne službe došle do genetskih podataka iz uzoraka virusa iz laboratorije u Vuhanu i da se podaci proučavaju kako bi se utvrdilo da li bi to moglo pomoći u otkrivanju porekla kovida. Izvori su za „Si-en-en“ rekli da se špijunske agencije suočavaju sa više problema, a među njima glavni je „vrlo mali broj“ naučnika koji govore mandarinski i kojima je omogućeno da analiziraju informacije. Drugi izvori rekli su da su skeptični da bi otkriveni podaci pružili obaveštajne podatke o poreklu pandemije bez dalje analize „kontekstualnih tragova“.

Istraga Vuhana američkih obavještajnih agencija dolazi usled rastućih tenzija između Vašingtona i Pekinga i sve veće tendencije zvaničnika obe zemlje da postavljaju pitanja o tome je li kovid „iscureo iz laboratorije“.

Dok su američki zvaničnici raspravljali o laboratoriji u Vuhanu, kineski su postavljali pitanja o misterioznom privremenom gašenju vojne bio-laboratorije Fort Detrik u Merilendu sredinom 2019. godine i da li je virus možda tamo nastao.

U međuvremenu, neki zvaničnici, uključujući američke zakonodavce na čelu sa senatorom Rendom Polom iz Kentakija, nagovestili su da bi obe zemlje mogle biti odgovorne za globalnu pandemiju, tvrdeći da su američki zvaničnici svesno finansirali potencijalno opasno istraživanje korona virusa slepih miševa u laboratoriji u Vuhanu u godinama koje su prethodile pandemiji, nakon što je takvo istraživanje zabranjeno u SAD, prenosi „Sputnjik internešnal“.

izvor
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 385


« Reply #841 on: August 14, 2021, 08:16:46 pm »

Quote
U međuvremenu, neki zvaničnici, uključujući američke zakonodavce na čelu sa senatorom Rendom Polom iz Kentakija, nagovestili su da bi obe zemlje mogle biti odgovorne za globalnu pandemiju, tvrdeći da su američki zvaničnici svesno finansirali potencijalno opasno istraživanje korona virusa slepih miševa u laboratoriji u Vuhanu u godinama koje su prethodile pandemiji, nakon što je takvo istraživanje zabranjeno u SAD, prenosi „Sputnjik internešnal“.

Колико схватам изјаву овог сенатора САД су финасирале ону "чувену" лабараторију у  Вухану. Преселили "производњу" из САД јер је била нерентабилна, као и остале ствари које су препустиле да Кина производи. angel
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #842 on: August 20, 2021, 09:45:59 am »



Novi front Kine i Amerike na nebu


Američko Ministarstvo saobraćaja saopštilo je da će ograničiti pojedine letove kineskih prevoznika na 40 odsto putničkog kapaciteta na četiri nedelje. Odluka je doneta nakon što je kineska vlada uvela sličan limit na četiri leta aviokompanije „Junajted erlajns“.

Kina je pre dve nedelje poručila „Junajtedu“ da će im uvesti zabrane nakon što je navodno pet putnika koji su putovali iz San Franciska u Šangaj bilo pozitivno na kovid-19, 21. jula, javio je Rojters.

„Junajted erlajns“ je naveo da je zadovoljan zbog ovakvog poteza Ministarstva saobraćaja SAD, koji ima za cilj ravnopravnost na važnom avio-tržištu“.

Hua Čunjing, portparolka ministarstva spoljnih poslova Kine, izjavila je u četvrtak da SAD nemaju osnova za smanjenje putničkih kapaciteta kineskih avioprevoznika.

„Kineska politika je takva da tretira sve aviokompanije pošteno, uključujući i domaće prevoznike. Nastavićemo sa epidemiološkom kontrolom kako bismo sprečili širenje kovida-19“, dodala je Hua, preneo je Tanjug.

izvor
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #843 on: August 23, 2021, 11:28:27 am »

Kina osuđuje postupak Vašintona
Novosti onlajn 23. 08. 2021.

KINA smatra da su američke sankcije „Severnom toku 2“ neopravdane, Vašington je takvim postupcima pogazio norme međunarodnog prava, izjavio je portparol kineskog Ministarstva spoljnih poslova Vang Venbin.

- Što se tiče projekta „Severni tok 2“, Sjedinjene Američke Države su, uvodeći nerazumne sankcije za normalnu saradnju dve suverene države u skladu sa svojim unutrašnjim zakonodavstvom, prekršile međunarodno pravo i osnovne norme međunarodnih odnosa - rekao je portparol na brifingu.

Diplomata je naglasio da akcije Sjedinjenih Američkih Država još jednom pokazuju njihovo hegemonističko razmišljanje, takvi postupci, prema njegovim rečima, nikada neće biti popularni i sigurno će naići na odlučno protivljenje međunarodne zajednice. Vašington je prošlog petka uveo nove sankcije gasovodu „Severni tok 2“ koje se tiču osiguravajuće kompanije „Konstanta“ i kompanije „Nobiliti“. Na sankcioni spisak stavljeni su i brodovi za snabdevanje „Ostap Šeremet“ i „Ivan Sidorenko“.

Računajući nova lica na spisku, ukupan broj fizičkih i pravnih lica koja su potpala pod američke sankcije zbog učešća u projektu dostigao je 23. Među njima još uvek nema operatora projekta, kompanije „Nord strim 2 AG“ i njenog izvršnog direktora Matijasa Varniga. Američka administracija odustala je od nametanja sankcija Varnigu i „Nord strimu“ još u maju.

Besmislene sankcije zbog Navaljnog

Što se tiče slučaja sa navodnim trovanjem ruskog blogera Alekseja Navaljnog, Kina smatra da je to unutrašnja stvar Rusije. Zapad nema nikakve razloge da pod tim izgovorom uvodi jednostrane sankcije, dodao je Van Vengbin.

- Što se tiče incidenta sa Navaljnim, Kina je više puta naglašavala da je to isključivo unutrašnja stvar Rusije - podsetio je diplomata.

Prema njegovim rečima, potpuno je nepravedno donositi bilo kakve zaključke o krivici Rusije pre nego što sve strane utvrde šta se zaista dogodilo.

- A uvođenje jednostranih sankcija pod ovim izgovorom još je besmislenije - istakao je portparol.

U petak je Ministarstvo finansija SAD objavilo da uvodi nove sankcije u vezi sa godišnjicom „trovanja“ Alekseja Navaljnog. Sankcije su uvedene Institutu za kriminalistiku FSB-a i njegovim brojnim zaposlenim, kao i Vojno-medicinskom istraživačkom institutu, koji je deo strukture Ministarstva odbrane Rusije.

Izvor: www.novosti.rs
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #844 on: August 25, 2021, 05:17:52 am »

Kamala Haris: Kina nastavlja sa zastrašivanjem i pritiscima
SVET Autor: Beta 24. avg. 2021

Američka potpredsednica Kamala Haris optužila je kineske vlasti da nastavljaju sa pritiscima i zastrašivanjem zemalja oko Južno kineskog mora.

„Peking nastavlja da vrši pritisak i zastrašuje i da sebi daje pravo na veći deo Južno kineskog mora“, rekla je Kamala Haris u govoru u Singapuru, u kojem je detaljno opisala spoljnopolitičke ciljeve američke administracije u Aziji. Prema njenim rečima, postupci Pekinga i dalje podrivaju međunarodni poredak zasnovan na zakonima, i ugrožavaju suverenitet drugih nacija.

Peking smatra da je celokupno Južno kinesko more deo kineske teritorije, ali delove tog mora svojim smatraju i Vijetnam, Filipini, Tajvan, Malezija i Brunej. Kina je od 2013. ubrzala stvaranje veštačkih ostrva, na kojima gradi zgrade, luke i piste dovoljno duge za bombardere i borbene avione.

O povlačenju američkih vojnika, potpredsednica SAD je rekla da je odluka predsednika Džozefa Bajdena „hrabra i dobra“. Posle Singapura, Kamala Haris putuje u posetu Vijetnamu.

Izvor: www.n1info.com
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #845 on: August 25, 2021, 08:07:56 am »



"Amerika bi da nas posvađa sa susedima. Licemerno"


Kineski državni mediji danas su optužili potpredsednicu SAD Kamalu Haris da pokušava da unese razdor između Kine i njenih suseda u jugoistočnoj Aziji.

Naime, mediji smatraju da je ona to pokušala da učini svojim komentarima da je Peking upotrebio prinudu i zastrašivanje za potvrđivanje svog suvereniteta u Južnom kineskom moru.

"Dok je upirala prstom u Kinu i optuživala je za prisilu i zastrašivanje , Haris je namerno ignorisala vlastito licemerstvo, zbog pokušaja da prisili i zastraši zemlje regiona da se pridruže Vašingtonu u planu da se zaustavi Kina", naveo je u uredničkom komentaru kineski list “Čajna Dejli”, prenosi Rojters.

Dodaje se da je govor američke potpredsednice u utorak tokom posete Singapuru bio neosnovan napad na Kinu, i da su po njemu jedina obaveza SAD prema jugoistočnoj Aziji predani napori da se postigne nesporazum između država regiona i Kine. Haris je u utorak tokom zvanične posete Singapuru kritikovala vlasti u Pekingu zbog akcija zastrašivanja i pritsaka na države oko Južnog kineskog mora i potvrdila da će SAD podržati svoje saveznike u tom regionu.

Planirano je da nakon Singapura Haris u utorak uveče doputuje u Hanoj, ali je njen let iznenada otkazan zbog "čudnog zdravstvenog incidenta", a u saopštenju nenog kabineta navedeno je da je nakon pažljive procene odlučeno da poseta potpredsednice bude realizovana. Tokom odlaganja, premijer Vijetnama Fam Min Čin i kineski ambasador u Hanoju održali su prethodno nenajavljeni sastanak, tokom kojeg je Čin rekao da njegova zemlja ne zauzima strane u svojoj spoljnoj politici, a kineski ambasador je obećao donaciju od 2 miliona vakcina protiv kovid 19.

Peking je najveći trgovački partner Vijetnama, a ova zemlja se u svojim proizvodnim aktivnostima dosta oslanja na sirovine i opremu iz Kine. Njihove vladajuće komunističke partije održavaju bliske veze, ali su zemlje i u dugogodišnjem sporu oko pretenzija u Južnom kineskom moru, poznatom kao Istočno more u Vijetnamu.

Veze između Hanoja i Vašingtona postale su bliže, četiri decenije nakon završetka Vijetnamskog rata 1975. godine, a analitičari kažu da Vijetnam želi da podigne svoje diplomatske odnose sa SAD na "strateško partnerstvo", ali je zabrinut da bi takav potez naljutio Peking.

izvor
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #846 on: August 28, 2021, 11:10:07 am »



Quote
U.S. VP Harris' trip to Southeast Asia amid U.S.' withdrawal from Afghanistan

U.S. Vice President Kamala Harris ended a five-day trip to Singapore and Vietnam on August 26, her second foreign trip since she took office. It was meant to bolster U.S. ties with key allies in Southeast Asia and, some argue, to counter China's influence in the region.

Harris called the Indo-Pacific region "critically important to the nation's security and prosperity," and criticized Beijing's activities in the region as "coercion" and "intimidation."

Chinese Foreign Ministry spokesperson Wang Wenbin hit back by rebuking the U.S. hasty exit in Afghanistan, saying it shows the U.S. has jeopardized its credibility among its allies. How should we interpret Harris' visit to Singapore and Vietnam?




Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #847 on: September 01, 2021, 08:08:49 am »



Peking: Slučaj Amerike u Avganistanu pokazuje da su vojne intervencije osuđene na neuspeh


Povlačenje američkih snaga iz Avganistana dokazuje da je vojno mešanje u unutrašnje stvari drugih država osuđeno na neuspeh, izjavio je zvanični predstavnik Ministarstva inostranih poslova Kine Vang Venbin.

"Povlačenje američkih snaga iz Avganistana pokazuje da su proizvoljne vojne intervencije u drugim državama, kao i politika nametanja svojih sopstvenih vrednosti i socijalnog sistema drugim državama osuđene na neuspeh", rekao je kineski diplomata na konferenciji za štampu.


izvor
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #848 on: September 01, 2021, 12:15:03 pm »




Quote
Tucker: China is doing a few things right



Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #849 on: September 01, 2021, 12:37:20 pm »



Quote
New Chinese ambassador to U.S. says bilateral relations at 'critical juncture'

China's new ambassador to the U.S. said relations between the two nations are at a critical juncture. Qin Gang took part in a virtual welcome event hosted by an American organization, the National Committee on China-U.S. Relations.



Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #850 on: September 02, 2021, 01:09:42 pm »


Quote
Improved China-U.S. ties needed for climate change cooperation: Chinese FM

Chinese State Councilor and Foreign Minister Wang Yi on Wednesday met with the U.S. Special Presidential Envoy for Climate John Kerry via video link upon invitation, urging the U.S. side to work with China and take active steps to bring ties back on track.




Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #851 on: September 02, 2021, 01:27:58 pm »



„Kina nije Sovjetski Savez“: Kineski diplomata kritikovao Ameriku i „novi Hladni rat“


Kineski ambasador u SAD Kin Gang kritikovao je „lidere i mislioce u Vašingtonu“ jer se prema nadmetanju SAD i Kine odnose kao prema „novom hladnom ratu“, nazvavši takav odnos „pogrešnom procenom“.

„Ekstremna politika prethodne američke administracije prema Kini nanela je ozbiljnu štetu našim odnosima i to se nije promenilo. Nastavlja se“, rekao je Gang na konferenciji koju je organizovala neprofitna organizacija Nacionalni komitet za odnose SAD i Kine.

Pod vlašću prethodnog predsednika Donalda Trampa, Bela kuća i Pentagon počeli su stratešku promenu fokusa sa „Rata protiv terorizma“ na, kako su to nazvali, „takmičenje velikih sila“ sa Rusijom i Kinom, a Kina je označena kao najveća pretnja američkoj dominaciji. Američki predsednik Džo Bajden, koji je preuzeo vlast u januaru, nastavio je taj pristup proširujući sankcije protiv kineskih zvaničnika i kompanija i pokušavajući da usmeri susedne nacije da se usprotive Kini, piše Sputnjik internešnl.

Bajden je u aprilu, govoreći u Kongresu, rekao da se „SAD nadmeću sa Kinom i drugim nacijama kako bi pobedile u 21. veku. On je podvukao da „želi takmičenje, a ne konflikt“ sa tom socijalističkom zemljom, ali je istakao i da se radi o odnosu u kom je jedna zemlja autokratija, a druga demokratija, što je mnoge podsetilo na hladnoratovski rečnik o odnosima SAD i SSSR.

„Kin nije Sovjetski Savez“, rekao je Kin na konferenciji u kojoj je učestvovao i bivši američki državni sekretar Henri Kisindžer, koji je zaslužan za popravljanje odnosa Kine i SAD u 20. veku.
 
„Kolaps Sovjetskog Saveza imao je unutrašnje uzroke“, rekao je Kin, objašnjavajući da su korupcija i neodrživa trka u naoružanju označile propast nekadašnje socijalističke velesile.

Kineski ambasador dodao je da je njegova zemlja „učila iz istorije i sledi drugačiji put“, čime je postala druga najveća svetska ekonomija.

„Danas, kada SAD odluče da koriste državnu moć kako bi srušile Huavej, jedino što mogu da očekuju je da se pojavi još kompanija kakav je Huavej“, rekao je kineski ambasador u Vašingtonu.

Za razliku od stalnog neprijateljstva SAD i SSSR, Kin je podvukao da je Kina „spremna da ojača komunikacije sa SAD, između ministarstava spoljnih poslova, ekonomije, finansija, bezbednosti, vojske i obnovi mehanizam dijaloga kako bismo se međusobno tačno razumeli šta su čije političke namere, te kako bismo na konstruktivan način prihvatali razlike“.

Uprkos pogoršanju odnosa dve zemlje, susreti između zvaničnika na visokom nivou su nastavljeni. Tako je, na primer, kineski ministar spoljnih poslova Vang Ji nedavno razgovarao sa američkim državnim sekretarom Entonijem Blinkenom, uglavnom u vezi sa krizom u Avganistanu.

Peking je dobio neočekivanog saveznika u američkoj biznis zajednici, koja se protivi donošenju antikineskih mera.

Tako su se Privredna komora SAD, zajedno sa Kinesko-američkim biznis savetom i Nacionalnom federacijom trgovaca, našli među onima koji se protive uvođenju mera protiv Kine koje bi mogle da ograniče korporativne investicije u toj zemlji, preneo je Politiko.

Rufus Jerksa, bivši američki ekonomski diplomata i zvaničnik Svetske trgovinske organizacije, sada predsednik Nacionalnog saveta za međunarodnu trgovinu, rekao je da su neke od najvećih američkih kompanija, kao što su „Amazon“, „Najki“ ili „Džej Pi Morgan Čejs“ duboko involvirane u kinesku ekonomiju.

„Kina ima ogromno tržište. Većina velikih američkih kompanija tamo prodaje svoje proizvode. One ne koriste Kinu samo kao platformu za izvoz, već su integrisane u kinesku ekonomiju na mnoge načine“, rekao je on.


izvorl
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #852 on: September 03, 2021, 01:13:19 pm »



Quote
The Point: U.S. special envoy John Kerry in China on climate mission

U.S. special envoy for climate John Kerry is in China to discuss an issue called an "oasis" in the often thorny China-U.S. relationship – climate change commitments. Is it mere optics for upcoming COP26 or a serious effort for cooperation? Will the talks be impacted by geopolitics?



Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #853 on: September 04, 2021, 09:27:19 am »



Quote
U.S. climate change envoy concludes 3-day visit to north China's Tianjin

U.S. climate change envoy John Kerry has wrapped up talks with his Chinese counterpart Xie Zhenhua in the north China city of Tianjin. The two discussed policies and actions on climatechange. Both sides recognized the significance of cooperating on climate change issues, and agreed to push forward pragmatic actions. Chinese Foreign Minister Wang Yi also met with Kerry via video.


Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #854 on: September 06, 2021, 06:58:10 am »




Quote
China's Yang Tells Kerry Cooperation on Climate Change Depends on Good China-US Relations



Logged
Pages:  1 ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... 77   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 22 queries.