PALUBA
March 29, 2024, 11:48:07 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 [4]   Go Down
  Print  
Author Topic: Trenutna snaga Rusije  (Read 11070 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #45 on: September 12, 2014, 09:46:59 pm »


I ako ne bih trebao učestvovati na topicima ovakve tematike, ne mogu a da ne ne prokomentarišen neke zaista prelijepe postove, koji po meni pogađaju srž problema.Trebalo bih ih ponoviti i na topicima o Ukrajini i odnosi Rusija - Nato.

@Trifko je u postu u prvom pasusu zaista rekao mnogo toga,s tim što bih ja posle onog PM dodao,da bi na tom "putu"svi bili kao u komunizmu, jednaki bez obzira na vjeru,naciju, tko za koga navija,da li je u EU ili kom drugom savezu,tko je na kom tehnološkom nivou itd.

@Jester-ov post mi je cio izvrstan.Na samom kraju posta bih dodao:ako to mogu izvesti da ne zagade i unište cio svjet.I meni je zaista dosta tog hebavanja cijelog svjeta,od kad znam za sebe,a imam podosta godina.

@Kljun gleda cio problem malo idealno.Sam naslov topika je takav,da ne isključuje upotrebu nuklearnog oružja kao snagu.Čak mislim da je to dominantna komponenta kod tih nuklearnih sila i mislim da bi ga upotrebili svi ako bi bili ozbiljnije ugroženi ugroženi.

Poz.
Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 130


« Reply #46 on: September 13, 2014, 01:14:27 am »

Не верујем чак ни у теоретску могућност напада на Русију са Пацифика. Ако оставимо по страни географију и климу, шанса да Кина мирно посматра гомилање бродова и искрцавање копнених снага су равне нули. Посебно ако би постојала шанса да се угрози снабдевање Кине гасом. Уосталом Шангајска организација је у практичном смислу војни пакт и треба као ној забити главу у песак да се то не види. Значи то не би био сукоб Русија - НАТО, него СЦО - НАТО. НАТО ни по имену није био предвиђен за сукобе у Азији.

Међутим, цела расправа о конвенционалном сукобу Русије и НАТО може да се води само на нивоу академске расправе. Русија је напустила нуклеарну доктрину СССР и у војној доктрини из 2010. навела могућност одбране нуклеарним оружјем у случају напада конвенционалним оружјем.

У позадини целе ове приче није неки евентуални рат, него интереси америучког војно-индустријског комплекса и произвођача гаса. Први имају интерес да добију нове наруџбе. Други да им се уопште дозволи извоз течног гаса из САД, а онда да осигурају тржиште у ЕУ.
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #47 on: September 13, 2014, 07:01:54 am »

Rata između Rusije i NATO neće biti! Ko god želi da pokuša da oslabi ili eventualno uništi Rusiju, to će učiniti - iznutra!
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #48 on: September 13, 2014, 03:22:44 pm »

Баш тако. Кључ за изазивање унутрашњих проблема и евентуалног колапса јесте у одржавању економске стабилности или нестабилности. Ипак, Русија је анализирала искуства других и не да се тако лако.
Logged
Sokol
In memoriam
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 474



« Reply #49 on: September 16, 2014, 04:24:21 am »

Људи, завршио сам војни рок 26 јуна ове године Smiley Тако нешто знам о војсци. А и током службе имао сам контакти са војницима и из Копнене војске, и са падобранцима, и са припадницима Специјалних снага. И служио сам и близу престонице, и на Кавказу. ВДВ и Спецназ нико не може победити, они су strong ! Видио сам њихову обуку, супер је ! А и морал тамо много више него што је била у мојој јединици или у већини бригада КоВ. Пријатељ са факултета служио је у морнарици на ТАКР "Кузнецов". Доста је задовољан, обука је била свакодневна, добро је било понашање у колективу итд.

А што се тиче тенкова, већ 4 године сви Т-72 модернизирају. Т-80 више нећу бити у употреби.

А и добро сјетим тај тренутак кад наш Су-24 летио је близу америчког брода у Црном мору па читава екипа му је била шокирана и ништа не могла радити. Тако је добро питање, која војска има бољи морал и спремност за борбу.
Logged
Adler
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 160


« Reply #50 on: September 16, 2014, 04:55:24 am »

Kao da gledam film "Tri karte za Holivud".  Cool
Logged
Pages:  1 2 3 [4]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.023 seconds with 22 queries.