PALUBA
March 28, 2024, 10:38:29 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19]   Go Down
  Print  
Author Topic: Školovanje na italijanskoj MVA  (Read 79691 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Orion
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 578



« Reply #270 on: June 06, 2010, 10:50:00 am »

Zelim  da ti prva staresinska duznost sto prije donese potrebno samopouzdanje i omoguci da visoko kvalitetno obrazovanje koje si stekao upotrijebis za odabir vlastitog profesionalnog opredijeljenja u zivotu.

Bitno je da se na okoncanom ovom dijelu obrazovanja ne zaustavis vec beskompromisno nastavis dalje.

Hvala Istria 052.
Upravo to i imam u planu, da nastavim sa usavrsavanjima, kako u Vojsci tako i u civilstvu. To ce se sigurno isplatiti pre ili kasnije...
Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 174


« Reply #271 on: June 06, 2010, 12:03:04 pm »

Zelim  da ti prva staresinska duznost sto prije donese potrebno samopouzdanje i omoguci da visoko kvalitetno obrazovanje koje si stekao upotrijebis za odabir vlastitog profesionalnog opredijeljenja u zivotu.

Bitno je da se na okoncanom ovom dijelu obrazovanja ne zaustavis vec beskompromisno nastavis dalje.

Hvala Istria 052.
Upravo to i imam u planu, da nastavim sa usavrsavanjima, kako u Vojsci tako i u civilstvu. To ce se sigurno isplatiti pre ili kasnije...

Najjeftinije je uloziti u znanje, koje moze da se visestruko kapitalizuje kasnije (cost/benefit)
Logged
Orion
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 578



« Reply #272 on: June 06, 2010, 12:45:29 pm »

Zelim  da ti prva staresinska duznost sto prije donese potrebno samopouzdanje i omoguci da visoko kvalitetno obrazovanje koje si stekao upotrijebis za odabir vlastitog profesionalnog opredijeljenja u zivotu.

Bitno je da se na okoncanom ovom dijelu obrazovanja ne zaustavis vec beskompromisno nastavis dalje.

Hvala Istria 052.
Upravo to i imam u planu, da nastavim sa usavrsavanjima, kako u Vojsci tako i u civilstvu. To ce se sigurno isplatiti pre ili kasnije...

Najjeftinije je uloziti u znanje, koje moze da se visestruko kapitalizuje kasnije (cost/benefit)

Slazem se, potrebna je samo dobra volja, koju svako od nas moze da nadje unutar samog sebe...
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #273 on: June 07, 2010, 02:43:37 pm »

Čestitke na uspješnom završetku školovanja na talijanskoj MVA i puno uspjeha u budućem poslu i daljnjem (cjeloživotnom) obrazovanju!
Logged
Orion
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 578



« Reply #274 on: June 07, 2010, 02:59:03 pm »

Čestitke na uspješnom završetku školovanja na talijanskoj MVA i puno uspjeha u budućem poslu i daljnjem (cjeloživotnom) obrazovanju!

Hvala puno, Leut!
P.S. Samo sam ispite zavrsio, nisam jos zavrsio - za mesec dana branim diplomski, onda ce biti pravog razloga za slavlje Smiley
Logged
MORNAR
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 642


« Reply #275 on: June 07, 2010, 05:26:04 pm »

Orione pridružujem se čestitkama i brzom završetku. Ja imam več godinama jednog studenta građevinarstva, dve godine za jednu,kako kaže Boro, da se objekti ne ruše.....

A što se tiče tvoje  buduće službe, zamisli da si vojni ataše u Rimu (sigurno si dobro naučio Taljanski) i ideš recimo na neki priredbu povodom nekog praznika, slavnostna mornarička uniforma, ispeglan,izglancan. I tamo te npr. najave u stilu: " Rapresentante della armata della Republika Serbia, capitano di fregatta Vanja Prodanić, con la moglie Sanja..."
Logged
Orion
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 578



« Reply #276 on: June 07, 2010, 05:39:46 pm »

Orione pridružujem se čestitkama i brzom završetku. Ja imam več godinama jednog studenta građevinarstva, dve godine za jednu,kako kaže Boro, da se objekti ne ruše.....

A što se tiče tvoje  buduće službe, zamisli da si vojni ataše u Rimu (sigurno si dobro naučio Taljanski) i ideš recimo na neki priredbu povodom nekog praznika, slavnostna mornarička uniforma, ispeglan,izglancan. I tamo te npr. najave u stilu: " Rapresentante della armata della Republika Serbia, capitano di fregatta Vanja Prodanić, con la moglie Sanja..."

Hvala puno MORNAR! Smiley
Teska je gradjevina, kod nas je to fakultet koji se najduze studira u proseku - cini mi se oko 12-13 godina...  Lips Sealed

Primamljiva je prica o vojnom ataseu u Italiji, nema sta! Samo je to sve na dugackom stapu, i zavisi od jako mnogo faktora, na vecinu njih ne mogu nikako da uticem. Videcemo, samo da se ja vratim vec jednom, pa cu onda da predjem na obaveze koje nosi sluzba...! A sta nam buducnost nosi niko ne moze da zna sa sigurnoscu... Smiley
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #277 on: June 07, 2010, 06:33:11 pm »

Cestitke i od mene Orione i Boro. Svaka cast. 
Logged
vitez koja
Stručni saradnik - istorija
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 221



« Reply #278 on: January 17, 2012, 07:39:31 am »


Orine, skolovanje si zavrsio, gde si sada? Kako ti izgleda uporediti steceno znanje u Italiji sa poslom koji sada radis? Voleo bih cuti tvoju dalju pricu.
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 147



« Reply #279 on: January 17, 2012, 08:19:54 am »

Prekrasna stranica - da li sam je ranije vidio i sudjelovao, sad ne nalazim.

Ako nisam ranije cestitao, Cestitam ti Orione na uspjehu i velikim mogucnostima koje su se ukazale prilikom skolovanja!
Isto tako CESTITAM i tvojim roditeljima!

Sretno i uspjesno naprijed; uvijek ti siroki horizont bio pred tobom!

Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 805


« Reply #280 on: January 17, 2012, 08:42:20 am »

Orion se ne uključuje u rad Palube već nekih 6 meseci, ne stiže od posla, pa sam ja uzeo slobodu da odgovorim umesto njega. Radi na Ušću, u Beogradu, kao komadir voda plovnih sredstava. Zadovoljan je iako stečena znanja za sada nema mnogo prilike da koristi, ali, budućnost je pred njim.

P.S. Hvala Jadrane!
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #281 on: April 19, 2015, 01:50:09 pm »

Kadeti Akademije u Livornu 1890. godine.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Accademia.jpg (941.69 KB, 1816x1232 - viewed 160 times.)
Logged
Pages:  1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 25 queries.