PALUBA
April 27, 2024, 09:03:26 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 [96] 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 ... 140   Go Down
  Print  
Author Topic: Rat ISIL-a protiv svih ostalih  (Read 452373 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #1425 on: July 04, 2016, 10:38:51 am »

Citat :
"A ti prijatelju opet pokušavaš da zamagliš stvar."
_________________________________________

Dragi prijatelju, navedi mi ti ili bilo ko drugi gdje sam ja to išta "zamagljivao" u ovih nekih skromnih 116 mojih postova koje sam do sada napisao.

Bavljenje zvaničnim nazivom jezika i citiranje ustava, u momentu kada organizovana teroristička grupa poziva na
uništavanje ciljeva, je po mom mišljenju skretanje pažnje na nešto sasvim drugo od suštine i zamagljivanje ili ti zamajavanje.
Ako je efikasnost službi na tolikom nivou, kako to da još uvek postoji prakticiranje terorističkih ideologija. Pri tom slikovito izražavanje
ovde ne pije vodu jer uravnilovka iz nekih prethodnih vremena nije primenljiva. Oni koji su "vehabije, selefije, teroriste, ISIL" po tvojim rečima i slični, ako je dokazano, treba odmah neutralisati. To što su neki od tih pripadnici našeg naroda
ne znači da su njihovi zločini manji.
Logged
Agario
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 267



« Reply #1426 on: July 04, 2016, 12:54:44 pm »

Ustav sam citirao iz razloga što si napisao "Bošnjaški jezik". Bošnjaci u Bosni i Hercegovini su muslimani tako da je to isto kao da si napisao muslimanski jezik, ekvivalent bi bio za Srpski jezik u BiH napisati pravoslavni ili hrišćanski ili za Hrvatski jezik napisati katolički jezik. O nikakvom skretanju i ili zamajavanju nema niti govora i ti to vrlo dobro znaš.

Efikasnost službi neću ponovo objašnjavati jer sam detaljno objasnio u prethodnom postu u čemu je problem odnosno šta je kamen spoticanja. Na kraju krajeva u mnogo bolje organizovanijim Evropskim zemljama a mogu reći i u SAD-u koje imaju sigurno još kvalitetniji državni aparat uključujući bezbjednosne službe pa im se malo malo pojavi teroristički napad odnosno ne mogu se nositi sa ovakvom vrstom terorizma iliti specijalnog ratovanja gdje neki XY dođe kao normalan građanin da kupi hljeb u šoping centar ili da gleda utakmicu na stadion i onda digne cijeli šoping ili pola stadiona a da se sa takvom mašinerijom može onda nositi BiH.

Što se tiče ovog manekena na snimci, za mene lično je to jedan obični kokošar i jajara koji nije vidio ni "r" od ratišta nego se šepuri u novoj uniformi i poziva na sveti rat odnosno nagovara omladinu u Evropi da prate njega i da ubijaju ostale "nevjernike". Sit sam takvih boraca, ratnika, bojovnika i ostalih heroja koji su se šepurili 90 tih godina ispred kamera i foto aparata kada sve prođe u tek raspakovanim uniformama i solili pamet na sve strane. Svi znamo da ISIL koristi kvalietetan program propagandnog ratovanja i ovakvih i sličnih snimaka na gotovo svim svjetskim jezicima ima širom net-a tako da što je se pojavio sada prvi ili neki peti snimak na Bosanskom, Srpskom ili Hrvatskom jeziku a može i Balkanskom nije  nikakva izmišljena topla voda, zar smo trebali smatrati da ćemo biti "pošteđeni" od ove vrste glogalnog rata. Vrlo dobro znam na svojoj koži (a nisam jedini sigurno) da onaj koji je neposredni učesnik u borbenim dejstvima ili prostije rečeno u ratu neće ovo i ovako činiti. Ja njega i njegovu demagogiju apsolutno ne doživljavam niti ću ga doživljavati jer nije vrijedan da se potroši ni jedno slovo na njega ali ja evo zbog tebe dragi prijatelju motorista potroših na njega gotovo cijelih 8 redova a u svakom redu po cca 100 slova a to više definitvno neću činiti jer ako ovo što pišem po treći put nije dovoljno jasno onda ja više nemam adekvatnu strategiju da se "borim" protiv tebe  Grin. Uzgred, dođoh i do 10. reda zbog ovog kvazi teroriste 
_______________________________________________________________________________

I još ovo što je meni napisano...

motorista 57 klasa:
"Shvatam tvoje  pokušaje da skreneš pažnju sa onoga o čemu ja govorim a to je rat isil protiv svih ostalih, uključujući Srbiju i zemlje u regionu."

Samo da ne odem u off, ako odem neka mi oproste administratori, moderatori i globalni i oni manji  Grin. Ja sam prijatelju u pravom smislu riječi odgojen u duhu pravog Jugoslovenstva, od oca koji je radio u 25 godina u organima republičkog SUP-a i 10 godina u SSUP-u odakle je i otišao pred sami T11 u penziju jer je vidio šta dolazi tako da ako ti ili neko drugi ovdje misli da ja naginjem na neku stranu ili branim nekoga ili nešto u bilo kom pogledu, ili imam nešto protiv Srbije ili bilo druge ex Yu Republike onda su "lončići polupani" ili na kvadrat ili u turbo pogonu.

Živio ti meni prijatelju uz jedno Jelen, Nikšičko, Tulansko, Sarajevsko, Pan, Ožujsko, Peje birre i sva ostala piva sa ovog brdovitog Balkana 
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #1427 on: July 04, 2016, 07:43:59 pm »

Prvo nisam ja napisao nego citirao,
Drugo tvom ocu svaka cast, ja znam neke njegove kolege koji kada su videli sta se sprema nisu otisli u zasluzenu (?) penziju nego su  pokusali da sprece dolazeci
haos, ocigledno su bili u manjini.
Trece ne pijem pivo nego spricer i najvise volim kada nadjem Zilavku iz Mostara i
hvala ti na dobrim zeljama koje ti uzvrzcam istim zarom.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #1428 on: July 10, 2016, 08:14:09 am »

Vir: "Index hr" Zagreb
http://www.index.hr/
09.07.2016.

U Makedoniji uhićena četvorica džihadista Islamske države

ČETVORICA Makedonaca osumnjičena da su se borili u redovima džihadističke skupine Islamska država (IS) u Siriji i u Iraku uhićena su u Makedoniji, doznaje se u subotu iz policijskog izvora.

Policija je uhitila četiri člana skupine Islamska država koji su se borili u Siriji i u Iraku. Policijska dužnosnica Dejana Nedeljković je rekla da su se prema njihovim  informacijama oni borili u redovima Islamske države.

Policija, koja vodi tu operaciju od petka navečer, traži još tri osobe, od kojih su dvije vjerojatno još u borbama, precizirala je Nedeljković.

U Skoplju i Tetovu su izvršene premetačine i zaplijenjena računala, mobiteli i putovnice. Muslimanska albanska manjina predstavlja četvrtinu od 2,1 milijuna stanovnika Makedonije.

Skoplje ima podatke da se 130 makedonskih državljana pridružilo islamistima u borbama u Iraku i u Siriji. Šesnaest ih je poginulo a 72 su se vratila u zemlju.

U kolovozu 2015. uhićeno je 11 Makedonaca optuženih za veze s islamistima.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1429 on: July 21, 2016, 06:18:28 am »

Bivši islamista: Socijalizacija muslimana je rešenje za zaustavljanje terorizma
Tanjug   21.07.2016.

Nekada pripadnik radikalnih islamista, sada pripadnik organizacije koja se bori protiv terorizma tvrdi da je celom svetu u toj borbi potrebna promena strategije, a pod tim pre svega podrazumeva bolju socijalizaciju muslimana.

Bivši islamista tvrdi da se ključ uspeha zaustavljanja terorizma krije u "boljoj socijalizaciji muslimana" 

- Terorizam se promenio pa se mora promeniti i načn borbe protiv terorizma - naveo je u svojoj ispovesti za britanski "Indipendent" neimenovani bivši radikalni islamista.

On, naime, smatra da muslimani treba da osete pripadnost sredini u kojoj žive, a ne da se osećaju zanemareno i isključeno. Potrebno je kaže ponuditi snažnu alternativu ekstremističkim interpretacijama Kurana i "umovi i srca ranjenih pojedinaca" biće osvojeni.

- Bez promene pristupa i nove interpretacije islama, džihadizam će i dalje biti uspešan - tvrdi on u svojoj ispovesti i istične da bezbednosne službe možda ne mogu da spreče napade poput onog u Nici, ali civilno društvo, uverava, može.

Ljudi, istakao je, moraju shvatiti da nije problem islam, nego ekstremizam.

- Znam kako radikalizacija deluje, ja sam bio onaj koji je to radio. Ja sam birao ljude, baš kao što sam i ja bio izabran. Koristio sam ubojitu kombinaciju nezadovoljstva životom u lokalnoj zajednici i uvežbanih priča kako bi ih namamio - ispričao je.

Za ubicu iz Nice kaže da je pravi primer klasičnog slučaja brze radikalizacije, te da nestabilne osobe brzo nađu svrhu življenja. Zato bi se, tvrdi, treba usredsrediti na suštinu procesa radikalizacije, pre i više nego na krajnji rezultat.

Izvor: www.blic.rs
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 409


« Reply #1430 on: July 21, 2016, 08:53:43 pm »

По мени могућа је само секуларизација живота муслиманских заједница. Ислам није само религија већ и уређење државе и друштвеног, па и породичног живота. Он не постоји изван политике. Када би доминантно било учење да је ислам само религија и да се муслимани - грађани морају прилагодити и повиновати друштвеном и државном животу у заједницама где живе, пре свега у Европи, али и да се такво учење прихвати и у арапским земљама, онда има шансе да се муслимани социјализију.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #1431 on: August 01, 2016, 09:23:17 am »

Vir: "Slobodna Dalmacija" Split
http://slobodnadalmacija.hr/
01.08.2016.

Islamska država pozvala na džihad u Rusiji: Slušaj, Putine...

Islamska država (IS) pozvala je svoje članove na džihad u Rusiji u devetominutnom videu objavljenom u nedjelju.

"Slušaj Putine, doći ćemo u Rusiju i ubiti vas u vašim domovima... O braćo iznesite džihad, ubijajte i borite se s njima", vikao je na snimci maskirani muškarac dok je vozio automobil pustinjom.

Video s titlovima prikazuje i snimke naoružanih ljudi kako napadaju oklopna vozila i šatore te prikupljaju oružju u pustinji.

Nije bilo moguće odmah neovisno ocijeniti video, ali link na snimci objavljen je na Telegramovom računu koji inače koristi ta militantna skupina, javlja Reuters.

Dodaju i da su u pozadini prijetnji razgovori SAD-a i Rusije o suradnji protiv Islamske države i Al Kaide u Siriji.

Islamska država pozvala je svoje simpatizere da poduzmu akcije s bilo kojim raspoloživim oružjem usmjeravajući se na države koje sudjeluju u borbama.
Logged
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 484



« Reply #1432 on: August 01, 2016, 09:49:08 am »

Neka mi ljudi tu opraste prostotu; Ovo što je zapisao "Indipendent" čisto je SRANJE.
Da, oni bi kao socializaciju. Pa ovako, kada ideš nekuda za boljim životom, nadaš se, da ćeš vremenom dostići neki bolji život pa onda ili se vratiš kući ili se trudiš zaživeti u punoj mjeri u toj zajednici. Biraš. U prvom slućaju, više manje, ljudi se autosegregiraju-pošto si svoj među svojima sa slićnim interesima. Ali znaš, da ti nije namjera ostati. U drugom slućaju ulaziš sam, ti se prilagođavaš društvu, ti ulažaš u njega, ti sam akceptuješ stvari, koje se ti možda ćine suvišnim.
A muslimani? Otvoreno rečeno, stega vere u muslimana drastički je veća nego kod vernika na Zapadu. Stoga, kad moraju da biraju, većina njih će zadržati veru kao osnovni motiv, pa je stoga cela bajka oko prilagođavanja muslimana društvu ništavna. Neće prihvatiti nego će dopustiti drugaćiji život. A kad su u većini, tada će tražiti promjenu. Ovaj idiotizam o socializaciji samo je prećica, kojom neko želi pod isprikom uvesti ponašanje muslimana u opšti život. Pa ne možemo se socializovati, pošto ne mogu imati burku, ta nemam halal hrane, a gde su naše slave??? I tako će pod tom isprikom doći do "integracije" islama u zajednice. Da li to hočemo? Nečemo, ali ko nas pita. Sad će neko, pa zašto? Baš zato, što su zbog takvog ponašanja i kreirali uslove u svojim bivšim zemljama, da su otišli od tamo. (Tek onako, pokažite mi jednu muslimansku državu, koja po svom obliku nema diktatora?)
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1433 on: August 09, 2016, 05:17:34 pm »

Britanski specijalci primećeni u Siriji!
Tanjug   09.08.2016.

Britanski mediji objavili su fotografije na osnovu kojih se može zaključiti da se britanske specijalne snage nalaze na prvoj liniji fronta u Siriji, gde brane pobunjeničku bazu izloženu napadima samozvane Islamske države.

https://twitter.com/BBCBreaking/status/762702069354536960?ref_src=twsrc%5Etfw

Bi-Bi-Si je objavio fotografije na kojima se vidi oko 12 specijalaca na četiri vojna vozila. Te fotografije, napravljene u junu, predstavljaju prvi direktni dokaz prisustva britanskih trupa u Siriji, koje bi zvanično na terenu trebalo samo da obučavaju pobunjenike u Jordanu, prenosi britanski Telegraf. Bi-Bi-Si navodi da su fotografije snimljene odmah po napadu ISIS-a na pobunjeničku bazu Al-Tanaf, u kojem je poginulo devet sirijskih pobunjenika. Britanske trupe su raspoređene u odbrambene svrhe, ali su opremljene oružjem među kojima su i snajperi, mitraljezi i antitenkovske granate. Ranije ove godine su mediji preneli da britanske specijalne snage, bazirane u Jordanu, prelaze granicu i ulaze u Siriju kako bi pomogli pobunjeničkoj Novoj sirijskoj vojsci u bazi al-Tanf.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Tu pobunjeničku jedinicu, koju čine bivši sirijski specijalci koji su dezertirali iz sirijske vojske, navodno obučavaju Britanci i Amerikanci. Raspoređivanje britanskih specijalnih snaga u inostranstvu ne zahteva odobrenje britanskog parlamenta, za razliku od slanja redovne vojske.

Izvor: www.blic.rs


* VDZktkqTURBXy82.jpeg (23.22 KB, 470x264 - viewed 96 times.)
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 409


« Reply #1434 on: August 09, 2016, 07:54:28 pm »

Западна штампа ме све више уверава да све више личи на ону бившу совјетску. Има скоро месец дана како о томе пишу сви сајтови који се баве Сиријом. Чак, колико се сећам има и снимака инструктора, очигледно превише бледоликих и жутих да би били Арапи, како обучавају припаднике "Нове Сиријске Армије" негде у Јордану или у Сирији (близу границе са Јорданом). Снимак је пао у руке ИСИЛ-у током борби па га ови објавили.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #1435 on: August 13, 2016, 06:02:43 am »

Vir: "Vijesti hr" Zagreb
http://www.vijesti.rtl.hr/
12.08.2016.

Čeka se još potvrda

Velik udarac naporima Islamske države: bespilotnom letjelicom ubijen zapovjednik IS-a za Afganistan i Pakistan

Ako se potvrdi smrt Hafiza Saida Khana, bit će to udarac naporima Islamske države, koju Arapi nazivaju Daesh, a angloamerikanci ISIS

Vođa ogranka takozvane Islamske države za Afganistan i Pakistan ubijen je američkom bespilotnom letjelicom u istočnoj pokrajini Afganinstana, rekao je u petak veleposlanik te zemlje u Pakistanu.

"Mogu potvrditi da je lider ISIS-a (kratica za Islamsku državu) Hafiz Said Khan zajedno s visokim zapovjednicima i borcima poginuo u napadu bespilotnom letjelicom 26. srpnja u okrugu Kot u pokrajini Nangharhar u Afganistanu", rekao je Omar Zakhilval, veleposlanik Afganistana u Pakistanu. 

Glasnogovornik američke vojne koalicije u Kabulu rekao je da ne može potvrditi ta izvješća, no da dužnosnici provode istragu.

Ako se potvrdi smrt Hafiza Saida Khana, bit će to udarac naporima Islamske države, koju Arapi nazivaju Daesh, a angloamerikanci ISIS, da proširi svoju vlast i džihadističke napade na Afganistan i Pakistan.

Nadalje, bio bi to drugi američki udarac ubojstvom visokog zapovjednika IS-a za tu regiju zadnjih mjeseci. U svibnju je bespilotnom letjelicom u Pakistanu ubijen talibanski afganistanski vođa mula Mulah Akhtar Mansur.

IS je ovaj tjedan preuzeo odgovornost za napad na bolnicu u kojoj je ubijeno najmanje 74 osoba u pakistanskome gradu Keti, a odgovornost su za taj napad preuzeli i pakistanski talibani. 

Khan je bivši član pakistanskog ogranka talibana koji je prisegnuo na odanost IS-u. Afganistanske obavještajne službe tvrdile su i lani da je ubijen, no to nije bilo nikada potvrđeno.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #1436 on: August 15, 2016, 08:10:27 am »

Veliki udarac IS ce potrajati dok ne stave nekog drugog na njegovu poziciju, nije da je potredan doktorat za tako nesto. I svaki put kada ubiju nekog takvog prosto ce neko novi doci na njegovo mesto. Dokler god imaju veliki priliv novih boraca ovako nesto nema nikakvu sem propagandne svrhe.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 409


« Reply #1437 on: August 15, 2016, 07:45:50 pm »

Овом успеху американаца се једнако радују и Талибани Grin, који су љути противник ИСИЛ-а у Авганистану.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1438 on: August 16, 2016, 06:37:38 am »

Rusija traži od Iraka i Irana dozvolu za prelet raketa
Sputnik   15.08.2016.

Ministarstvo odbrane Rusije poslalo je vladama Iraka i Irana zahtev za korišćenje vazdušnog prostora ovih zemalja za preletanja krstarećih raketa, saopštio je u ponedeljak vojnodiplomatski izvor.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

- Ministarstvo odbrane Rusije je prošle nedelje poslalo zahtev Iraku i Iranu za korišćenje vazdušnog prostora ovih zemalja za prelet krstarećih raketa - saopštio je izvor agenciji "Interfaks".

Ranije je rusko Ministarstvo odbrane saopštilo da je u Kaspijskom moru počele taktičke vojne vežbe Kaspijske flote, u kojima učestvuju raketni brodovi "Tatarstan" i "Dagestan", mali raketni brod "Grad Svijažsk" i "Veliki Ustjug", opremljeni krstarećim raketama morskog baziranja velikog opsega "kalibar", kao i artiljerijski brodovi, brodovi za logistiku i ostali, prenosi Sputnjik. U saopštenju vojnog resora se govorilo da je planom vojnih vežbi predviđena "provera sposobnosti Kaspijske flote za akcije u kriznim situacijama koje predstavljaju pretnju vojnoj bezbednosti zemlje, uključujući terorizam".

Izvor: www.blic.rs


* «Волгодонск».jpg (261.03 KB, 900x600 - viewed 92 times.)
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 409


« Reply #1439 on: August 16, 2016, 06:26:50 pm »

Добили су дозволе.
Logged
Pages:  1 ... 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 [96] 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 ... 140   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 22 queries.