Letelice firme Bata-Borovo

(1/4) > >>

MOTORISTA:
Pored toga što je bio poznati Čehoslovački industrijalac, Tomaš Bata je bio i veliki zaljubljenik u avione i letenje. Stoga je posedovao veliki broj svojih letelica u svim zemljama gde je otvarao svoje fabrike obuće. Izuzetak nije bila ni Kraljevina SHS/Jugoslavija, gde je u selu Borovo pokraj Vukovara, otvorio svoju fabriku obuće poznatu pod imenom Bata-Borovo.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

U kraljevini je fabrika imala svojih 6 letelica, i to:

YU-PDE Aero A-35
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

YU-PEA DH.85 Leopard Moth

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

YU-PFD Zlin XII
YU-PFT Zlin XII
YU-PFU Zlin XII
YU-PFV Zlin XII

MOTORISTA:
Batin autožir u Jugoslaviji.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Adler:
Zanimljivo. Za šta ih je najviše koristio kod nas? Znaš li možda da li su ti njegovi avioni upisani u naš registar ulazili u ratni sastav JKRV poput Aeroputovih?

MOTORISTA:
Zaista ne znam za šta su korišteni kod nas, ali cenim da su to bile najviše potrebe kompanije. Što se tiče samih letelica, za 4 znam da su završile u VV.

YU-PDE, YU-PEA, YU-PFT i YU-PFV. Za ostale dve ne znam gde su skončale. Od ova 4 aviona, jedan je oštećen u Valjevu ( YU-PEA) 07. aprila, jedan je uništen u Niš ( YU-PFV) 06. aprila, dok su preostala dva ( YU-PDE i YU-PFT) zarobljeni od strane nemaca, ali ne znam gde.

kosta1961:
Motorista ,i ja sam razmišljao o avionima Tomaš Bate!
Imam nešto teksta i slikica,ali nikako da ih spojim.
Inače Bata je zanimljiva porodica,Tomaš je kao zaljubljenik u avijaciju imao nekoliko aviona sa kojima je obilazio svoje fabrike.
Još 1932 je pistojala njegova škola letenja "Zlin" nešto kasnije i fabrika jedrilica i aviona "Zlin".

Aerodrom u Borovu je bio njegov.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Tomaš Bata je poginuo u avionskoj nesreći  12.VII 1932g. Leteo je na relaciji Otrokovice - Švicarska,sa svojim avionom se Junkers F.13G (D-1608, proizveden 1928.) .Uzrok je gusta magla koja je bila iznad aerodroma u Češkoj-Bahňák ,  8 minuta nakon poletanja, srušio se na zemlju brzinom od 150 km/h manje od 2 km od aerodroma.

Slika jednog od aviona koje pominješ (AEROA 35  YU-PDE) zarobljenog.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page