PALUBA
April 29, 2024, 08:25:32 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 30   Go Down
  Print  
Author Topic: Vojna parada u čast 20. oktobra  (Read 114145 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #30 on: October 02, 2014, 07:26:50 pm »

Biće ih trideset.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #31 on: October 02, 2014, 07:28:30 pm »

Misliš li na 30 tenkova M84.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #32 on: October 02, 2014, 07:30:50 pm »

Da. I uz njih trideset BVP-a.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #33 on: October 02, 2014, 07:31:46 pm »

Neka im je sa srećom.
Logged
mali od palube
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 376



« Reply #34 on: October 02, 2014, 07:35:13 pm »

http://www.njuz.net/zbog-obaveza-putina-dan-oslobodenja-beograda-20-oktobar-pomera-se-na-16-oktobar/
i ovaj:
http://www.njuz.net/troskove-vojne-parada-u-cast-dolaska-putina-placa-vucic-iz-svog-dzepa/

Logged
Adler
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 160


« Reply #35 on: October 02, 2014, 07:41:25 pm »

De, de... Šta ste na kraj srca? Kad je bal nek je pir.

Nismo baš toliko potonuli da ne možemo da nađemo 30 tenkova i 30 BVP-ova da protutnje ispred SIV-a.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #36 on: October 02, 2014, 08:41:35 pm »

Proslavu oslobođenja od fašista, tj. grada Beograda treba dostojanstveno obilježiti. Ako nećemo to, a šta će mo onda.
I treba cijeniti takvo što kao što je dolazak Presednika Rusije Putina. Dolazi nam najmoćniji čovjek na svijetu i još prijatelj.
Pa kud ćeš veću čast.
Naravno, učestvovaće i vojska Srbije, pa kako bi to i izgledalo bez nje. Neki ovde kenjkaju, te nema ovo, te nema ono.
Ima, šta ima. Kakva god da je vojska Srbije, jaća je i modernija je od Partizanske vojske i jedinica koje su oslobađale Beograd.
Pa i takve jedinice, podrpane, izranjavanje i tome slično, ali slavne i časne, izlazile su na defile i pokazivale se narodu.

Neka vojska Srbije izađe, kakva je da je i časno prodefiluje ispred prijatelja iz Rusije, sretno im bilo.... marinero
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #37 on: October 02, 2014, 08:50:06 pm »

Proslavu oslobođenja od fašista, tj. grada Beograda treba dostojanstveno obilježiti. Ako nećemo to, a šta će mo onda.
I treba cijeniti takvo što kao što je dolazak Presednika Rusije Putina. Dolazi nam najmoćniji čovjek na svijetu i još prijatelj.
Pa kud ćeš veću čast.
Naravno, učestvovaće i vojska Srbije, pa kako bi to i izgledalo bez nje. Neki ovde kenjkaju, te nema ovo, te nema ono.
Ima, šta ima. Kakva god da je vojska Srbije, jaća je i modernija je od Partizanske vojske i jedinica koje su oslobađale Beograd.
Pa i takve jedinice, podrpane, izranjavanje i tome slično, ali slavne i časne, izlazile su na defile i pokazivale se narodu.

Neka vojska Srbije izađe, kakva je da je i časno prodefiluje ispred prijatelja iz Rusije, sretno im bilo.... marinero
Odlično Ćiro, kratko i jasno.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 494


« Reply #38 on: October 02, 2014, 08:57:11 pm »


Tim Džuda već je saopštio za "Politiku" da je Parada, pa još sa putinovim prisustvom opasna provokacija i da može uticati na evropske integracije Srbije i provocirati ceo zapad.

Е и то ме баш брига, ово је моја земља и мој град.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #39 on: October 02, 2014, 09:08:21 pm »


Tim Džuda već je saopštio za "Politiku" da je Parada, pa još sa putinovim prisustvom opasna provokacija i da može uticati na evropske integracije Srbije i provocirati ceo zapad.

Е и то ме баш брига, ово је моја земља и мој град.

Džuda, a ko to bješe. Tom tiposu su izgleda vrane ispile...... Ma šta bi sve rekao, ali jeb... pravilo .
Logged
mali od palube
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 376



« Reply #40 on: October 02, 2014, 10:08:10 pm »

Proslavu oslobođenja od fašista, tj. grada Beograda treba dostojanstveno obilježiti. Ako nećemo to, a šta će mo onda.
I treba cijeniti takvo što kao što je dolazak Presednika Rusije Putina. Dolazi nam najmoćniji čovjek na svijetu i još prijatelj.
Pa kud ćeš veću čast.
Naravno, učestvovaće i vojska Srbije, pa kako bi to i izgledalo bez nje. Neki ovde kenjkaju, te nema ovo, te nema ono.
Ima, šta ima. Kakva god da je vojska Srbije, jaća je i modernija je od Partizanske vojske i jedinica koje su oslobađale Beograd.
Pa i takve jedinice, podrpane, izranjavanje i tome slično, ali slavne i časne, izlazile su na defile i pokazivale se narodu.

Neka vojska Srbije izađe, kakva je da je i časno prodefiluje ispred prijatelja iz Rusije, sretno im bilo.... marinero
Odlično Ćiro, kratko i jasno.

Ćiro i Brodarski... poslednji entuzijasti na ovom forumu... da vas je više Če bi bio živ...  Wink a i mi mlađi imali bi impuls... Wink
Smrt Fašizmu Sloboda Poštenom Radnom Narodu!!!
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #41 on: October 02, 2014, 10:32:03 pm »

Vidim da se često koristi fraza fašizam, umesto nacizma. Fašizam je bio u Italiji, dok je u Nemačkoj bio nacizam. Tehničko gledano BG je oslobođen od nacizma.

Dali je to na SH jeziku korektno ili je to narodni naziv?
Logged
Adler
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 160


« Reply #42 on: October 02, 2014, 10:41:06 pm »

To se kod nas shvataju kao sinonimi (okupatori i jedni i drugi). Uostalom, parola je Smrt fašizmu, sloboda narodu! Tod dem Faschismus, Freiheit für das Volk!
Logged
mali od palube
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 376



« Reply #43 on: October 02, 2014, 10:49:00 pm »

Mene su učili u školi a i na fakultetu da su fašizam=nacizam=šovinizam... A Evropa je , jel'te izgrađena nakon 1945...
U svakom slučaju, što se mene tiče želim smrt fašizmu...  Wink
A abolirati Musolinija mi ne pada na pamet, isto kao ni Hortija, zna se na čijoj su strani bili...
Pavelić, Mihajlović i ostali...
Neko voli vanilu, neko čokoladu...
Što se mene tiče sila i nepravda nisu moja opcija...
dok dišem!!!
A što se parole tiče i mene ona glasi:
"S(MTRZ) FAŠIZMU SLOBODA POŠTENOM NARODU!!!"
« Last Edit: October 02, 2014, 10:59:24 pm by mali od palube » Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #44 on: October 02, 2014, 11:11:45 pm »


U tome se niti naučnici ne slažu.Zajedničko im je Vladavina Silom.U Italijanskom fašizmu to je bilo u ime države a u Njemačkom u ime naroda pa otuda naziv Nacional socijalizam.Međutim i onda su naučnici znali da je recimo to samo lažni naziv jer se rasno neuzima kao nacionalno(s tim da je u Njemačkoj to brkano ne samo u vezi fizičkih osibina-rasno,nego su nemci kao nacija smatrani višom rasom u odnosu na druge narode nacije,koje su smatrali nižom rasom).O italijanskom fašizmu meni se sviđa pisanje Umberta Eka,Italijanskog akademika,pisca itd.Ako ste čitali njegovo djelo zaboravio sam da li Miris (ime) ruže,gdje on tako nekako i kaže možemo mi dati bilo kakvo ime ali ostaje miris po kome ćemo znati njena svojstva i da je to ruža.

Poz. 
Logged
Pages:  1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 30   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 23 queries.