PALUBA
March 28, 2024, 03:31:59 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 63   Go Down
  Print  
Author Topic: Kratke vijesti  (Read 235500 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #360 on: June 30, 2017, 10:31:55 pm »

Није ми јасно како ће грађани Чешке, "легално наоружани", препознати терористу и превентивно их упуцати. Ником на челу то не пише. Ако се пак ради о наоружаним лицима која нападају или прете нападом и до сада је закон (вероватно) дозвољавао употребу оружја. Ако се ради о неком ко вербално провоцира а употреби се оружје против њега онда ће на суду тај доказивати да је упуцани терориста. А то ће бити тешко, посебно ако упуцани то и није ни био. Мени се чини да се овим законом само подилазило јавном мњењу и неким политичким круговима у Чешкој.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #361 on: July 01, 2017, 05:17:12 am »

Budale.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #362 on: July 01, 2017, 07:12:17 am »

Ne tvrdim da sam u pravu ali vjerujem da komentari idu pogrešnim smjerom.I ako bi oni bili ispravni za većinu zemalja Ex Yu naročito južne i istočne, ovdje ne bih bio siguran da se mogu primjeniti.
Ako pažljivo pročitate Re 402/28.06.17, vidjet će te naročito u drugom pasusu (Češka je 6-ta bo bezbjednosti zemlja u svetu),da se to ne da uporediti sa kriminalizovanim zemljama na Balkanu.Od načina dobijanja dozvola,do toga da se tu ne "dobija" dodatno oružje za upotrebu protiv terorista,nego da se dozvoljava upotreba istog ljudima u jasnim situacijama.
Znam osobno,da se kod nas ne poštuju principi za dobijanje dozvole realni,nego "budi Bog s nama",pa i kriminalne veze.Na pr. znam čovjeka koji je bio i prodavac oružja sa ratišta iz T11,alkoholičar,izbjegavao je i obaveze prema državi,čak i običan kriminalac i ima dozvolu,gdje je skoro uhapšen i načelnik policije tog grada,jer je bio u direktnoj vezi sa kriminalcima i ubicama jer se toliko osilio da je išao u posjetu "važnijem" kriminalcu itd....
Dakle,trerba te uzeti u obzir i da evropski zakoni koje mi kopiramo,su daleko od realnost,i jer i u Eu zbog nekih interesa,oni nisu zbog zaštite stanovništva,nego zbog određenih krugova,kojima je Evropa nebitna,jer je "naplavljuju" ne evrepljanima,da bi je baš rasturili.
Naše uslove,ne možete primjeniti na zemlje koje su i tradiocionalno daleko ispred.Kod nas je i država kriminalizovana,uzmite u obzir i ek.razvijenost,koja je siguran pokazatelj i bezbednosne sigurnosti ( mislim na Evropu),kriminalci u toj želji za pljačkom,sigurno ne teže sigurnosti države i time utiču i na privrednu razvijenost.

Poz.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #363 on: July 01, 2017, 09:05:24 am »

Komentari ne idu u pogrešnom smeru i ovde se radi o zameni teza, odnosno o dodvoravanju češke države ultradesničarskim i tzv patriotskim strukturama društva. To što je neko gledao par Holivudskih akcionih bljuvotina previše pa umislio da je to moguće u stvarnom životu je dovoljan razlog za posetu psihijatriji. Ovako će česi na ulicama imati "profesionalne" lovce na teroriste, odnosno naoružane budalesine željne krvi, i uskoro će početi da stradaju nevini jer se ovi genijalcima učinilo da je od novčanika pištolj ili od kišobrana RPG. Vrlo dobro se zna ko može da nosi vateno oružje i ko može, i pod kojim uslovima, da ga upotrebi.
Logged
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 481



« Reply #364 on: July 01, 2017, 09:13:53 am »

Posto mi je poznat ceski mentalitet (a ima i iznimka), ubedjen sam, da su zakonodavci imali pred ocima vise situacija (Francuska, Bliski istok, Nemacka), gde bi se moglo izbeci tolike zrtve, da je neko "primirio" pocinioce pre dolaska policije. U pogledu nosenja naoruzanja Cesi su vrlo suzdrzani (barem sa kojima sam bio) pa nema tu gadjanja vazduha Grin. Time im je dana mogucnost da aktivno posegnu za naoruzanjem, u slucaju potrebe (jer u nekim zemljama cak i da je nuzda, sudci bi ispoljili neosnovanu upotrebu i prekomernu upotrebu sile, pogotovo posto osoba ne bi bila povlastena).
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #365 on: July 01, 2017, 09:15:46 am »

Da li je na pomolu sukob koji bi bio najkrvaviji u storiji, a u kome nema ni rusa ni amerikanaca
Sputnik , D.K.   30.06.2017.

Ove nedelje ponovo su porasle tenzije na Dalekom istoku kada su indijske trupe prešle na kinesku teritoriju, što je samo zateglo odnose dve sile koje se bore za prevlast u Aziji.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Samo dve nacije na svetu imaju populacije viće od milijardu ljudi - Kina i Indija. Pored mnogoljudnosti, ekonomskog razvoja, i želja za moći u Aziji, zajednička im je 3,488 kilometara duga granica, koja je često predmet spora.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

I kineski predsednik Si Đinping i indijski premijer Narenda Modi su harizmatični lideri koji žele da vode svoje nacije u patriotskom duhu. Peking i Nju Delhi sebe vide kao gigante u Aziji, ali nacionalističko samopouzdanje sa obe strane lako može da zapaliti zagrejano rivalstvo.

Incident na granici

Modi je posetio Belu kuću u ponedeljak, a indijski vođa i američki predsednik Donald Tramp pokazali su ujedinjujuću podršku za jače veze između Indije i SAD. Dve strane su se obavezale da će podržati više ekonomske saradnje, a Vašington se složio da proda Indiji - oružje.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ali dok su Modi i Tramp ugovarali poslove, indijske trupe su prešle granicu i ušle u kineski tibetski autonomni region. Iako je Modi rekao da "nijedan metak nije opaljen", Peking je odgovorio pretnjama. Kako je kineski državni list "Narodni dnevnik", izvestio sa nedeljne konferencije za štampu Kine, portparol Ministarstva inostranih poslova Lu Kang zatražio je od Indije da napusti zemlju.

- Indijska strana treba da preduzme neophodne mere za ublažavanje napetosti zbog nezakonitog ulaska njihovih graničnih trupa i narušavanja uslova za putnike koji putuju u Si Zang preko Nathu Lu Passa - rekao je Kang.

Nesporazum ili provokacija?

"Linija aktuelne kontrole" našla se tako usred vojnog stanja. Nakon što su indijske trupe prešle granicu, kineski stražari su zabranili indijskim hodočasnicima da uđu u Kinu, koji tu često prolaze kada idu na hodočašće. Nju Delhi nije pokazao znakove podrške, a kako prenose tamošnji mediji, šef Indijske vojske, general Bipin Ravat, stigao je u četvrtak u dvodnevnu posetu Sikimu, koji će da nadgleda vojne operacije duž kinesko-indijske granice.

Duga tradicija sukoba

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Kina i Indija imaju dugu istoriju narušavanja granica još od 1967. godine, kada su izbili oružani sukobi. Ipak, proteklih nekoliko decenija incidenti duž granice nisu dovodili do ozbiljnog nasilja ili nesreća. Kineske trupe su poznate po maršu u Arunahal Pradeš, kada su uništili dva indijska bunkera koja se nalaze u Indiji.

Izvor: www.blic.rs


* 01.jpg (22.46 KB, 470x292 - viewed 45 times.)

* 02.jpg (72.42 KB, 810x456 - viewed 47 times.)

* 03.jpg (188.04 KB, 660x495 - viewed 47 times.)

* 04.jpg (62.6 KB, 702x468 - viewed 41 times.)
« Last Edit: July 01, 2017, 09:17:14 am by MOTORISTA » Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #366 on: July 01, 2017, 12:11:04 pm »

Komentari ne idu u pogrešnom smeru i ovde se radi o zameni teza, odnosno o dodvoravanju češke države ultradesničarskim i tzv patriotskim strukturama društva. To što je neko gledao par Holivudskih akcionih bljuvotina previše pa umislio da je to moguće u stvarnom životu je dovoljan razlog za posetu psihijatriji. Ovako će česi na ulicama imati "profesionalne" lovce na teroriste, odnosno naoružane budalesine željne krvi, i uskoro će početi da stradaju nevini jer se ovi genijalcima učinilo da je od novčanika pištolj ili od kišobrana RPG. Vrlo dobro se zna ko može da nosi vateno oružje i ko može, i pod kojim uslovima, da ga upotrebi.

Složio bih se sa Vama,ukoliko bi se radilo o drugačijem narodu.I u samom članku piše da oni imaju dobar sistem selekcije kome daju dozvolu a ne radi se o povećanju izdavanja nego o odobrenju postojećim da u "specifičnim situacijama" mogu upotrebiti oružje.
Dakle,pošto oni znaju svoj narod a policija ne može biti svugdje,vjerovatno su zaključili da im je ovo svrsishodnije i jeftinije.Uzmite na pr.Francusku sa kontrolom vojske i policije,to se sigurno nije pokazalo ni jeftinije ni "udobnije" ni svrsishodnije.
Što se tiče podilaženja "desničarima",meni ne izgleda logično,da se zakon donosi zbog toga,jer vlast koja se plaši sigurno tu ne bi odobravala dodatnu upotrebu oružja, da imaju strah od svog naroda,pa makar i bili "desničari".
Pratite situaciju i dalje,pa nas obavestite,kad se Česi "masovno ko kauboji poubijaju". laugh

Poz.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #367 on: July 01, 2017, 03:40:05 pm »

Svako hvali svoj sistem selekcije, pa čak i one američke države u kojima se odnese vozačka i lice se proveri da li je kažnjavano, pa se za 15 dana dobije dozvola za nošenje oružja bez bilo kakve druge provere. Nemoj mešati Češku i Francusku jer je razlika u opasnosti od terorizma u jednoj naspram druge nebo i zemlja. Da, ovo jeste dodvoravanje desničarima i tzv patriotama jer su oni to tražili. Što se tiče divljeg zapada, živi bili pa videli.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #368 on: July 01, 2017, 10:44:37 pm »

Quote
Složio bih se sa Vama,ukoliko bi se radilo o drugačijem narodu.I u samom članku piše da oni imaju dobar sistem selekcije kome daju dozvolu a ne radi se o povećanju izdavanja nego o odobrenju postojećim da u "specifičnim situacijama" mogu upotrebiti oružje.

Крало, бићу мало груб па ћу ти рећи да причаш нешто о чему мало знаш. У свим европским земљама где важи тзв. континентално право, право употребе оружја је мање-више сведено на нужну одбрану, па и у Чешкој. Дакле, и сада не само у Чешкој, већ и у вечини других држава Европе можеш употребити оружје кад уочиш терористу. Наравно ако оружје имаш уз себе. Кључни проблем је како уочити- идентификовати терористу? Шта је то што неког у маси других људи квалификује да је лице на кога можеш потегнути оружје и упуцати га? Друго, шта спречава наоружане људе, при том лаике за одговор на претходна питање, да не упуцају неког невиног? Ево, на пример, као би ти Карло реаговао када би неко, слободном, одокативном методом (јер друге нема)  проценио твоје дете  да је терориста и упуцао га?

Дакле, овај закон у Чешкој, барем на основу извода које можемо прочитати у нашим новинама, не доноси ништа ново. Зато тај закон и јесте "откривање топле воде" и политиканство.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #369 on: July 01, 2017, 11:30:56 pm »

Quote
Složio bih se sa Vama,ukoliko bi se radilo o drugačijem narodu.I u samom članku piše da oni imaju dobar sistem selekcije kome daju dozvolu a ne radi se o povećanju izdavanja nego o odobrenju postojećim da u "specifičnim situacijama" mogu upotrebiti oružje.

Крало, бићу мало груб па ћу ти рећи да причаш нешто о чему мало знаш. У свим европским земљама где важи тзв. континентално право, право употребе оружја је мање-више сведено на нужну одбрану, па и у Чешкој. Дакле, и сада не само у Чешкој, већ и у вечини других држава Европе можеш употребити оружје кад уочиш терористу. Наравно ако оружје имаш уз себе. Кључни проблем је како уочити- идентификовати терористу? Шта је то што неког у маси других људи квалификује да је лице на кога можеш потегнути оружје и упуцати га? Друго, шта спречава наоружане људе, при том лаике за одговор на претходна питање, да не упуцају неког невиног? Ево, на пример, као би ти Карло реаговао када би неко, слободном, одокативном методом (јер друге нема)  проценио твоје дете  да је терориста и упуцао га?

Дакле, овај закон у Чешкој, барем на основу извода које можемо прочитати у нашим новинама, не доноси ништа ново. Зато тај закон и јесте "откривање топле воде" и политиканство.

Nemam se zašto ljutiti dzumbulaja.Nisam stručnjak za pravo i to sam sto puta naveo na ovom forumu.Međutim,logički razmišljajući ne vjerujem da u donošenju i ovog zakona su vjerovatno učestvovali veći stručnjaci od Vas a možda i znaju kako je to rešeno u drugim zemljama,više od Vas.

Ako dalje idem logikom običnog čovjeka,ako se ne izdaju dodatne nove dozvole zbog ovog zakona,nije za očekivati da će ova dopuna zakona povećati broj incidenata sa oružjem,nego što je to bilo moguće i do sada.

Što se tiče raspoznavanja terorista,mislim da je to jasno svakome danas iz situacije a boga mi se i oglase.Po čemu bi to policajac i običan vojnik imao više mogućnosti od bilo kog građanina, možda po izoštrnom mirisu i telepatskih sposobnosti. laugh
Ovo sa djetetom je za mene enigma,pa to prepuštam Vama da razjasnite,možda i samom sebi.

Sa "ništa novo sa donošenjem ovog zakona",mislim da Vi takođe ne znate da li je tako,jer ne vjerujem da znate kako je to kod njih bilo rešeno do sada, pa nisam uvjeren da oni to rade iz "politikantskih razloga".

Poz.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #370 on: July 02, 2017, 12:04:27 am »

Ovde je dosta opširno opisan istorijat i zakon o posedovanju i nošenju  oružja u Češkoj...
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #371 on: July 02, 2017, 10:43:12 am »

Quote
Što se tiče raspoznavanja terorista,mislim da je to jasno svakome danas iz situacije a boga mi se i oglase.Po čemu bi to policajac i običan vojnik imao više mogućnosti od bilo kog građanina, možda po izoštrnom mirisu i telepatskih sposobnosti. laugh
Ovo sa djetetom je za mene enigma,pa to prepuštam Vama da razjasnite,možda i samom sebi.

Па ни полицајац као појединац не потеже оружје према личном ћефу. Када су терористи у питању то се ради у 99% случајева на основу прибављених информација и полицијских сазнања. А те информације грађани немају. Друго, полицајци су сигурно искуснији у идентификацији опасних типова од обичног грађанина. Бојим се, нашта и упућује твоја опаска, да би се то свело на упуцавање оних који имају мало тамнију кожу или нам "личе" на терористе.

А то са дететом није енигма, нега не знаш шта би ми одговорио а да "не скочиш сам себи у стомак". Све је то нама лепо и добро док се дешава другима.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #372 on: July 02, 2017, 11:47:06 am »

Quote
Što se tiče raspoznavanja terorista,mislim da je to jasno svakome danas iz situacije a boga mi se i oglase.Po čemu bi to policajac i običan vojnik imao više mogućnosti od bilo kog građanina, možda po izoštrnom mirisu i telepatskih sposobnosti. laugh
Ovo sa djetetom je za mene enigma,pa to prepuštam Vama da razjasnite,možda i samom sebi.

Па ни полицајац као појединац не потеже оружје према личном ћефу. Када су терористи у питању то се ради у 99% случајева на основу прибављених информација и полицијских сазнања. А те информације грађани немају. Друго, полицајци су сигурно искуснији у идентификацији опасних типова од обичног грађанина. Бојим се, нашта и упућује твоја опаска, да би се то свело на упуцавање оних који имају мало тамнију кожу или нам "личе" на терористе.

А то са дететом није енигма, нега не знаш шта би ми одговорио а да "не скочиш сам себи у стомак". Све је то нама лепо и добро док се дешава другима.

E sad stvarno ne znam da ovo napišem da se ne uvredite.
Gdje nađoste i kod mene i u tekstu ( o kom se diskutuje) da piše da građanin treba da traži i prepoznaje teroriste,ako oni nisu u jasnoj situaciji napada.U tekstu Vam je lepo navedeno da se daje mogućnost građanima da intervenišu i dok ne stigne policija.
Gdje nađoste da građanin ima pravo da poteže oružje,dok to policajac ne može.Pa ne bih rekao,da policajac isto čeka prvo odobrenje,pa tek onda dejstvuje ako se nalazi u navedenoj situaciji napada?
Najzad,moram Vam reći da je ovo sa obojenim ili bijelim Vaše obično lupetanje,jer Vi ne možete znati ni ti što ja mislim ili moj stav u vezi toga.
Što se tiče djece i da se u njima greškom može prepoznati terorista,ne bih komentarisao,jer ću Vas uvrediti puno.Da li ona mogu greškom biti pogođena,pa mogu ali Boga mi i od policajaca što je strašno.Imali ste neki dan u Kamenici da je jedna mala pogođena na igralištu baš od policajca koji je bio na svadbi a ne na terorističkom napadu.
Na samom kraju ne znam što Vam je ovo potrebno,pogledajte Vaše postove i u jednom postu imate suprotne stavove.Te u ovom zakonu nema ništa novo a odmah zatim,da je to novo i strašno da će se ubijati i "deca teroristi",vidite i ono što ne piše u tekstu a ubacujete i Vaše nerealne misli, itd... laugh

Poz.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #373 on: July 02, 2017, 06:34:07 pm »

Карло, дискусија подразумева аргументе и познавање материје, а тога у овој материји код тебе нема. А о томе ко лупета или више лупета остављам читаоцима да просуде.
Logged
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 481



« Reply #374 on: July 02, 2017, 07:09:40 pm »

Nije mi do toga, da se postavljam na bilo ćiju stranu izmedju dvojice forumaša-jer ima svaki svoj bias, ali ćinjenica jest, da Česi usprkos relativno liberalnom zakonu nemaju većih problema sa naoružanjem, koji je u civilnom posjedu. Inaće bi se o takvim ekscesima pisalo. Na drugoj strani imamo Amerikance-gde postavljam pitanje, koliki udio zloupotrebe civilnog registriranog naoružanja jest prouzroćen vlastnicima? Tu se slažem, da je zbog vrlo labavih zakona (i neodgovornosti) prisutan velik dio ukradenog (te je zbog tuga i parcialna odgovornost vlasnika, koji svoje oružje nije primjereno spremio). Bilo kako  bilo, u Americi je prisutnost naoružanja činjenica ali i policija tome primjereno (i više od  toga) reaguje. A Česi će ubrzo promeniti zakon ako zatreba. No mislim, da zakonodavac neće imati razloga za takvo nešto.
Logged
Pages:  1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 63   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 23 queries.