PALUBA
April 27, 2024, 11:23:53 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 [5]   Go Down
  Print  
Author Topic: Mi-8/17  (Read 25996 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #60 on: February 08, 2022, 03:48:40 pm »



Quote
Нанесение бомбовых ударов по «противнику» экипажами вертолетов Ми-8 ЦВО в Курганской областиž

Экипажи транспортно-боевых вертолетов Ми-8АМТШ авиационного полка Центрального военного округа на полигоне в Курганской области отработали нанесение бомбовых ударов по позициям условного противника.

Летчики транспортно-боевых вертолетов Ми-8АМТШ сбросили около 20 авиационных бомб, действуя на предельно малых и малых высотах до 300 метров днем и ночью.

При нанесении бомбовых ударов экипажи заранее рассчитывали точку сброса авиабомб, учитывая скорость и высоту полета для точного поражения целей.

Кроме того, летчики транспортно-боевых вертолетов Ми-8АМТШ выполнили маневры по уходу от средств противовоздушной обороны условного противника, выпустив ложные тепловые цели, а также задачи по аэронавигации, ведению воздушной разведки и определению координат наземных целей.




Logged
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 9 687



« Reply #61 on: April 15, 2023, 02:16:52 pm »

Snimak napada ukrajinskih helikoptera na ruske položaje kod Bahmuta

Ukrajinsko vazduhoplovstvo svakodnevno u izvještajima pominje izvođenje borbenih dejstava, ali i pružanje logističke podrške snagama na terenu.

Na jednom od letova bila je i ekipa Al Jazeere.

Na snimku vidimo akciju transportne helikopterske jedinice opremljene helikopterima Mi-8, koji su naoružani lanserima nevođenih raketnih zrna kojima dejstvuju po pozicijama ruske vojske i tehnike. Primenjuju profil leta nisko-nisko, a aktivno koriste i IC mamce radi zavaravanja IC samonavođenih projektila zemlja-vazduh ruske vojske.

Logged
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 9 687



« Reply #62 on: August 16, 2023, 04:31:00 pm »

Rusi spremni: Stižu "terminatori" VIDEO

Ruski holding "Helikopteri Rusije" će proizvesti i isporučiti Ministarstvu odbrane Rusije helikoptere Mi-8AMTŠ-V "terminator".

Dopunski sporazum državnom ugovoru je na forumu "Armija 2023" uručio načelnik Glavne uprave naoružanja vojske Ruske Federacije general Anatolij Guljajev zameniku direktora holdinga "Helikopteri Rusije" Olegu Guljajevu.

Guljajev je uručio državni ugovor generalnom direktoru kompanije "Elektroautomatika" Viktoru Sidorovu za pripremu i isporuku nove komandne mašine R-177M.

Mi-8AMTŠ-V predstavljaju modifikovane helikoptere Mi-8AMTŠ "terminator" koji su u vojsci počeli da se primenjuju od 2009. godine, a koji je proizvela fabrika za proizvodnju aviona iz Ulan Udenska. Na helikopter su postavljeni novi gasno-turbinski motori "Klimov" VK-2500-03, snažniji je i pomoćni motor TA-14 i modernizovan je komplet elektronskih sistema.




Izvor
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 492


« Reply #63 on: August 16, 2023, 05:18:04 pm »

Тзв. "носоње".
Logged
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 9 687



« Reply #64 on: March 07, 2024, 06:09:17 pm »

Let helikopterom Mi-8 ruske grupe traganja i spasavanja

Objavljujemo snimak poletanja ruskog tima za potragu i spasavanje helikopterom Mi-8. Helikopter je u pratnji dva helikoptera Mi-28 i Ka-52. Specijalizovanu jedinicu za vazdušnu pretragu čine tim za vatrenu podršku i medicinski radnik. Lekar pomaže u akcijama spasavanja, prati situaciju, pomaže u evakuaciji i pruža prvu pomoć pilotima u slučaju vanrednih situacija.

Logged
Pages:  1 2 3 4 [5]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.022 seconds with 22 queries.