PALUBA
April 28, 2024, 11:23:53 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2]   Go Down
  Print  
Author Topic: TT zbor nakon parade 85 g. - nepoznati detalji  (Read 7471 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
voja64
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 205



« Reply #15 on: December 01, 2014, 09:44:19 pm »

Hvala dzumba, koliko mi se cini na kacigama ovih vojnika se vidi nesto sta me podsjeca na detektore
 kao kod ovih novih sistema tipa miles. Neznam dali je to.

poz.
Da se i ja napokon oglasim jer sam gore oko Pajeka Citiran.
Na TT zboru sam bio paralelno uključen kao i na pripremama za Paradu u ešalonu inžinjerije i o tome sam na MCM forumu pisao na više mesta.Na žalost taj detalj o Pajeku iz STT mi je ostao izvan pažnje i njega sam i zaboravio dok mi KUZMAR nije postavio privatnom porukom pitanje znam li o čemu se radi.
Moj odgovor je u celosti iskopirao i imate ga gore.Dodao bih nekoliko detalja oko tog trenažera za obuku u gađanju iz pešadijskog naoružanja.Ceo sklop je imao montažu na oružju sklop sa odašiljanjem svetlosnog snopa a na šlemu se kačio deo sa nekoliko prijemnika sa prednje strane kao i sa prednje strane tela dva prijemnika .Jedan na grudima a jedan na ramenu.Kada bi ti prijemnici bili ozračeni na zadnjoj se strani šlema nalazio sklop sa dve vrste dimnih uložaka koji su signalizirali da je vojnik ili izbačen iz stroja.Pogodak u glavu i grudi bi aktivirao crveni dimni uložak a u rame bi se palio žuti .Sudije su potom mogle da sve verifikuju i dobijao se realističan način obuke.Ista seoprema mogla kačiti i za obuku u gađanju  sa sredstvima za PO borbu pa je tako na onoj slici i aktiviran crveni dimni uložak na tenku kao da je pogođen vitalni deo tenka .
Na TT zbor sam prebačen u potpunosti sa tada još ne usvojenim kopačem STT KN-251 gde sam dobio zaduženje da obavljam i demonstraciju pajeka jer su im komande skoro pa indentične za kopačku granu a dodaci za krake i točkove su slični kao za prednju kašiku i dizanje stabilizatorskih stopa..Takođe sam izvodio i demonstraciju sa lansirnim mostom na KRAZu214B i na tom se snimku vidim i sa lica u uniformi.
Bilo je i drugih novina a o kojima ovde nije bilo detaljnog prikaza pa je tako tamo prikazana i cela paleta Zastavinog naoružanja u kalibru 5,56x45 ili 223Nato..A tada je prvi put prikazan i automat M85.Prikazana je i na delu VTI jedna do danas nezavršena mina TMPR-7 a kasnije prikazana i kao TMRP-6B.
Da potvrdim da je noću izvršeno dovlačenje svih letelica a impresivan je bio i sklopljeni pešački most kojim je po prvi put bio premošten deo obale od Ušća do Ratnog ostrva.U slobodno vreme pre i posle rada na prikazivanju svi sa tih radnih tačaka smo se lepo slagali a za ta tri dana prikazivanja naj impresivnije je bilo u prikazu vazduhoplova...
Logged
Pages:  1 [2]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.017 seconds with 22 queries.