PALUBA
February 09, 2023, 06:13:38 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste aktivirali svoj nalog

Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 [1071] 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 ... 1254   Go Down
  Print  
Author Topic: Rat u Ukrajini  (Read 953764 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.
dark-bullet
zastavnik
*

« Reply #16050 on: September 29, 2022, 03:29:33 pm »

Poredjenje sa 1999. je idealno jer su tada srusene barijere. Ne bi imali Krim ni nove oblasti u sastavu Rusije da nije bilo 1999. i Kosova i Metohije.
Ne mogu nista da im kazu jer su nas bombardovali bez odluke SB. Napravili su presedan po kome moze da radi ko sta hoce. Samo je pitanje ko moze da vrati i kako.
Ovde je pitanje koliko ce Rusi da trpe. Po meni bi bolje prosli da nisu uvodili sankcije i radili sta rade. Imali bi neki argument za pregovore i pritiske. Ovako su srusili sve mostove iza sebe ( ili zatvorili vrata guzicom - tako kazu u mom selu) i Rusija nema sta da izgubi. Svakako su presecene veze sa evropom i usa, okrecemo se ostatku planete...

I da upotrebe nuklearno oruzje sta ce Amerika da radi? Da nece mozda da rizikuju unistenje planete i svoj nestanak zarad Ukrajine???

Ruska vojna doktrina se oslanja na pretnju upotrebe nuklearnog oružja. Ta pretnja je usmjerena na zapad, da obustavi vojnu i svaku drugu pomoć Ukrajini, koju Rusija napada i komada ju deo po deo, ali ne za neovisnost od Kijeva nego za uključenje u vlastiti teritorij (tu je razlika sa 1999). Ne znam da li svjetska zajednica može tolerisati takvo siledžijsko ponašanje 2022 godine, jednostavno ne znam.

Pogledaj malo istoriju, ako se dobro sećam SAD su u XX veku pokrenule više od 200 vojnih intervencija i ratova. O kakvom siledžijstvu i čijem ti govoriš?

Nuklearnom.
Misliš na ono u Hirošimi i Nagasakiju?

To si ti napisao.
Boro Prodanic
Global moderator u penziji
kapetan bojnog broda
*

« Reply #16051 on: September 29, 2022, 03:48:19 pm »

Poredjenje sa 1999. je idealno jer su tada srusene barijere. Ne bi imali Krim ni nove oblasti u sastavu Rusije da nije bilo 1999. i Kosova i Metohije.
Ne mogu nista da im kazu jer su nas bombardovali bez odluke SB. Napravili su presedan po kome moze da radi ko sta hoce. Samo je pitanje ko moze da vrati i kako.
Ovde je pitanje koliko ce Rusi da trpe. Po meni bi bolje prosli da nisu uvodili sankcije i radili sta rade. Imali bi neki argument za pregovore i pritiske. Ovako su srusili sve mostove iza sebe ( ili zatvorili vrata guzicom - tako kazu u mom selu) i Rusija nema sta da izgubi. Svakako su presecene veze sa evropom i usa, okrecemo se ostatku planete...

I da upotrebe nuklearno oruzje sta ce Amerika da radi? Da nece mozda da rizikuju unistenje planete i svoj nestanak zarad Ukrajine???

Ruska vojna doktrina se oslanja na pretnju upotrebe nuklearnog oružja. Ta pretnja je usmjerena na zapad, da obustavi vojnu i svaku drugu pomoć Ukrajini, koju Rusija napada i komada ju deo po deo, ali ne za neovisnost od Kijeva nego za uključenje u vlastiti teritorij (tu je razlika sa 1999). Ne znam da li svjetska zajednica može tolerisati takvo siledžijsko ponašanje 2022 godine, jednostavno ne znam.

Pogledaj malo istoriju, ako se dobro sećam SAD su u XX veku pokrenule više od 200 vojnih intervencija i ratova. O kakvom siledžijstvu i čijem ti govoriš?

Nuklearnom.

Misliš na Hirošimu i Nagasaki?
srbin1
Prijatelj foruma
mladji vodnik
*

« Reply #16052 on: September 29, 2022, 04:42:27 pm »

Postaje sve jasnije, da je vlastiti plinovod uništila sama Rusija, kao upozorenje zapadu, da niti drugi plinovodi nisu imuni pred takvim napadom i uništenjem. To je jedina logika iza uništenja Sjevernog toka 1.

A koja je logika unistavanja Severnog toka 2? Ako je cilj bio upozorenje Zapadu, da ni drugi gasovodi nosu sigurni, zasto su unistili oba? Zar u tom slucaju ne bi bilo dovoljno unistiti samo jedan gasovod a drugi ostaviti kao alternativu EU za zimu? Nesto mi ta logika ne valja.
djnik
mladji vodnik
*

« Reply #16053 on: September 29, 2022, 04:45:30 pm »

Ako je Ruska podmornica uspela da prodje veci deo Baltika neprimecena od strane svih NATO pomorskih snaga, onda ce tu neko dobiti medalju. I meni je malo verovatno da su sami unistili svoj gasovod, njima je u interesu da kad se ovaj rat zavrsi ponovo krenu da prodaju gas zapadnoj evropi (dok se ovi ne osamostale od njih totalno za 2-3 godine). Zapad je video da sankcijama ne moze da naudi do zeljene mere Rusiji, ovim cinom je definitivno narusen potencijalni priliv novca u buducnosti. Stvarno ne shvatam kako ljudi bukvalno za sve kazu "to su Rusi", ako se ne varam Ukrajinci su se prvi oglasili. Otkud oni znaju sta se desava u Baltiku. Da su Rusi nesto hteli da uniste to bi bio gasovod kroz Ukrajinu i onda bi optuzili Ukrajince da su granatirali... Niko ovde ne govori da su Rusi "sveci" ali dajte malo kao sto je neko rekao, koristimo glavu.

Ja zivim na zapadu "preko bare" i radim u gasnoj industriji vec 15 godina, poslednje dve godine trljamo ruke i ova ce nam biti najprofitabilnija do sada. Razmislite o tome....
dark-bullet
zastavnik
*

« Reply #16054 on: September 29, 2022, 04:51:40 pm »

Postaje sve jasnije, da je vlastiti plinovod uništila sama Rusija, kao upozorenje zapadu, da niti drugi plinovodi nisu imuni pred takvim napadom i uništenjem. To je jedina logika iza uništenja Sjevernog toka 1.

A koja je logika unistavanja Severnog toka 2? Ako je cilj bio upozorenje Zapadu, da ni drugi gasovodi nosu sigurni, zasto su unistili oba? Zar u tom slucaju ne bi bilo dovoljno unistiti samo jedan gasovod a drugi ostaviti kao alternativu EU za zimu? Nesto mi ta logika ne valja.

Molim izvor vesti, da je uništen i Sjeverni tok 2? Koliko znam Sjeverni tok 2 nije certificiran i nije išao u produkciju.
srbin1
Prijatelj foruma
mladji vodnik
*

« Reply #16055 on: September 29, 2022, 04:53:58 pm »

Molim izvor vesti, da je uništen i Sjeverni tok 2? Koliko znam Sjeverni tok 2 nije certificiran i nije išao u produkciju.

”Sweden's Maritime Authority issued a warning about two leaks in the Nord Stream 1 pipeline, shortly after a leak on the nearby Nord Stream 2 pipeline was discovered that prompted Denmark to restrict shipping in a five nautical mile radius.”
https://graphics.reuters.com/UKRAINE-CRISIS/ENERGY/egpbkzkqqvq/

Nije bitno da li je jos usao u upotrebu ili ne, bitno je da sada uopste ne moze uci u upotrebu zbog sabotaze.
« Last Edit: September 29, 2022, 04:59:57 pm by srbin1 » Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*

« Reply #16056 on: September 29, 2022, 06:15:37 pm »

Prema jednom češkom portalu, Ukrajini će vojnu pomoć poslati i Južna Koreja, i to u vrednosti od 3 milijardi dolara, kroz saradnju sa češkim firmama.

Već je poznato da će se u paketu naći PVO sistem Šingung, kao i veliki broj artiljerijske municije.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

* j4Lym8L8oGM.jpg (324.48 KB, 1200x632 - viewed 7 times.)
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*

« Reply #16057 on: September 29, 2022, 06:21:00 pm »

Пошто су започета борбена дејства по елелемнтима инфраструктуре, не би било лоше подсетити се где све иду каблови...

https://www.submarinecablemap.com/
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*

« Reply #16058 on: September 29, 2022, 06:24:03 pm »

Prema ukrajinskim izvorima, dva samohodna artiljerijska protivavionska sistema Gepard 1A2, koje je Nemčaka poslala kao vojnu pomoć Ukrajini, razmeštena u Odesi kao element odbrane od bespilotnih letelica - kamikaza Geran-2.

* Gepard.jpg (380.88 KB, 1104x831 - viewed 6 times.)
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*

« Reply #16059 on: September 29, 2022, 06:31:03 pm »

Rusko Ministarstvo spoljnih poslova je saopštilo da je predsednik SAD u obavezi da odgovori da li je realizovao pretnju da će "završiti sa Severnim tokom" i da li su SAD umešane u nedavne događaje sa gasovodima.

Bajden je, naime, 7. februara 2022. godine izjavio da će sa Severnim tokom biti završeno ukoliko Rusija napadne Ukrajinu: "Ako Rusija izvrši invaziju, ako tenkovi ili treupe ponovo pređu granicu Ukrajine, onda više neće biti... Severnog toka 2. Završićemo ovo.... Obećavam vam, mi to možemo."

PS: Bajden jeste izlapotina, ali mu je ovo verovatno neko od njegovih servirao.
Preki
Prijatelj foruma
zastavnik I klase
*

« Reply #16060 on: September 29, 2022, 06:36:53 pm »

Rusko Ministarstvo spoljnih poslova je saopštilo da je predsednik SAD u obavezi da odgovori da li je realizovao pretnju da će "završiti sa Severnim tokom" i da li su SAD umešane u nedavne događaje sa gasovodima.

Bajden je, naime, 7. februara 2022. godine izjavio da će sa Severnim tokom biti završeno ukoliko Rusija napadne Ukrajinu: "Ako Rusija izvrši invaziju, ako tenkovi ili treupe ponovo pređu granicu Ukrajine, onda više neće biti... Severnog toka 2. Završićemo ovo.... Obećavam vam, mi to možemo."

PS: Bajden jeste izlapotina, ali mu je ovo verovatno neko od njegovih servirao.
Neko od poljskih političara se isto izlanuo (na twitter-u) kako se zahvaljuje SAD za uništenje cevovoda, Zaharova je upitala da li je to zvanična izjava ali je ostala uskraćena za odgovor. Jasno je da su SAD uništile cevovod a interesuje me kako će, tj. da li će, RF reagovati na neki način. Ako im i ovo puste da prođe nekažnjeno onda su stvarno slabi. A ''slučajno'' da obore neki satelit ili da slučajno izvrše nuklearnu probu iznad onog norveškog cevovoda.
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*

« Reply #16061 on: September 29, 2022, 06:40:37 pm »

Stavio sam malo iznad sajt sa lepim prikazom podmorskih komunikacija, tako da... možda usledi i neka vrsta odmazde, odnosno dođe do slučajnog prekida kabla.
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*

« Reply #16062 on: September 29, 2022, 06:40:43 pm »

Ukrajinska štampa je krenula da širi paniku...

Elem, prema pisanju ukrajinske štampe, Rusija se sprema da napadne Kijev i Volinju, uz pomoć Belorusije.

Nakon sastanka Putina i Lukašenka, započeli su ozbiljni radovi na beloruskoj železnici, koji se ogledaju u obimnim popravkama ukrcnih i iskrcnih rampi, pripremi ranžirnih lokomotiva, izradi novih voznih redova kako bi se stvorio prostor za vojne železničke transporte. Ono što ih posebno čini nervoznim je to što radove obavljanju firme iz Rusije.

Kao poseban adut u ovim pisanjiima posmatra se delimična mobilizacija u Rusiji. Prema njima, vojnici će nakon oblačenja biti poslati u Belorusiju, odakle će se napad izvesti na dva pravca. Prvi pravac ka Volinju, sa perspektivom da prekine glavne komunikacije preko kojih dolazi vojna pomoć u Ukrajinu, dok je drugi pravac – a gde bi bio, nego na Kijev, što je jedini način da se ukrajinske vlasti nateraju na početak pregovora sa ruskom stranom.

* zufcaw1Mw7U.jpg (364.71 KB, 1067x694 - viewed 8 times.)
« Last Edit: September 29, 2022, 06:45:46 pm by Rade » Logged
Preki
Prijatelj foruma
zastavnik I klase
*

« Reply #16063 on: September 29, 2022, 06:44:19 pm »

Stavio sam malo iznad sajt sa lepim prikazom podmorskih komunikacija, tako da... možda usledi i neka vrsta odmazde, odnosno dođe do slučajnog prekida kabla.
Zapio se navigator pa presekao kabl propelerom. Slučajno
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*

« Reply #16064 on: September 29, 2022, 06:44:35 pm »

Neko od poljskih političara se isto izlanuo (na twitter-u) kako se zahvaljuje SAD za uništenje cevovoda, Zaharova je upitala da li je to zvanična izjava ali je ostala uskraćena za odgovor. Jasno je da su SAD uništile cevovod a interesuje me kako će, tj. da li će, RF reagovati na neki način. Ako im i ovo puste da prođe nekažnjeno onda su stvarno slabi. A ''slučajno'' da obore neki satelit ili da slučajno izvrše nuklearnu probu iznad onog norveškog cevovoda.

Misliš na ovog:

* rloRzYyWWiA.jpg (134.68 KB, 828x916 - viewed 6 times.)
Pages:  1 ... 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 [1071] 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 ... 1254   Go Up
  Print  

Jump to: