PALUBA
June 08, 2024, 04:37:31 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije unesite tačno Vašu e-mail adresu i obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2]   Go Down
  Print  
Author Topic: Anketa - Kazne u krivičnom zakonodavstvu R.Srbije  (Read 6636 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Adler
potporučnik
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Posts: 2 160


« Reply #15 on: December 10, 2014, 09:49:33 pm »

Izvini na pitanju, pretpostavljam da je u pitanju neko studentsko istraživanje za diplomski, magistarski i sl. ali mi se čini da nije neposredno vezano za pravo. Bar sam takav utisak stekao.

Sociologija?
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #16 on: December 10, 2014, 11:21:11 pm »

Popunio.
Logged
mwolf
mladji vodnik
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 231



WWW
« Reply #17 on: December 11, 2014, 09:21:26 am »

mwolf, nisi u pravu. Kod sticaja krivičnih dela, sud prvo određuje kazne za svako pojedinačno pa određuje jedinstvenu pri čemu ona ne može bit zbir (npr. 2 kazne od po godinu dana ne mogu biti 2 godine, već godinu i 11 meseci) i ne može da se pređe opšti maksimum (20 godina).
Ok, ali kao što rekoh kad bi se sabirale kazne a da nema maksimuma nego dokle stigneš, pa ako imaš 20 + krivičnih prijava za ko zna šta nakrcko bi mnoogoo godina svakako više od 20... i to bi bio neki pomak.
Što se tiče tužilaštva, sudstva... kazneno popravnih ustanova to je posebna priča.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 554



« Reply #18 on: December 11, 2014, 07:04:03 pm »

popunio
Logged
Adler
potporučnik
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Posts: 2 160


« Reply #19 on: December 11, 2014, 08:05:27 pm »

mwolf, sve je to priča za sitne ribe. Šta ćemo mi sa velikim lopovima?! Evo upravo dolazim iz prodavnice jednog trgovinskog lanca da ne kažem monopoliste. Na kasi me je dočekala više od 50% veća cena od one koje koja je istaknuta na rafu!

I šta čovek može da uradi?! Da zove inspekciju?! Da se žali? Kome?!
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Posts: 22 484


« Reply #20 on: December 11, 2014, 09:11:01 pm »

Pa sudiji za vodovod laugh! Tako smo se kao deca šalili na događaj na koji nema mogućnosti žalbe ili neće biti koristi.
Logged
nbns
mladji vodnik
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 186



« Reply #21 on: December 12, 2014, 12:25:13 am »

Izvini na pitanju, pretpostavljam da je u pitanju neko studentsko istraživanje za diplomski, magistarski i sl. ali mi se čini da nije neposredno vezano za pravo. Bar sam takav utisak stekao.

Sociologija?

Studentsko je istraživanje iz oblasti prava ali ovo je samo deo istraživanja pa možda zato deluje ,,nepotpuno".

popunio

Hvala
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 080


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #22 on: December 12, 2014, 08:49:40 am »

Da se prijavim, ja odmah popunio, i ako ikada budeš u mogućnosti predloži da rasponi budu mnogoooo manji nego sada.
Logged
mwolf
mladji vodnik
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 231



WWW
« Reply #23 on: December 12, 2014, 09:58:18 am »

mwolf, sve je to priča za sitne ribe. Šta ćemo mi sa velikim lopovima?! Evo upravo dolazim iz prodavnice jednog trgovinskog lanca da ne kažem monopoliste. Na kasi me je dočekala više od 50% veća cena od one koje koja je istaknuta na rafu!

I šta čovek može da uradi?! Da zove inspekciju?! Da se žali? Kome?!


Vidi ovako, ja ako odmah primetim da su mi naplatili više nego što je na rafu, jednostavno tražim cenu koja je na rafu, a ako neće neka skinu sa računa, a to je velika procedura... uglavnom su mi refundirali razliku u ceni i gotova stvar, jer svi mi radimo za novac, i uopšte me ne interesuje da li je problem u kasi ili je neko zaboravio da promeni cenu na polici. Odosmo u off

Mene u suštini jako nervira kada pojedini političari i sl. kažu da zakoni postoje ali se ne primenjuju u potpunosti ...
pa dođe novi predsednik države pa smanji kazne onako "ad hok" i oni svi odmah računaju 2/3 od nove kazne ajde lepo idemo napolje iz zatvora.

Ma kad bolje razmislim sad bi doneo uredbu o vraćanju smrtne kazne koja važi 30 dana do ulaska u EU, i da se radi kao u Kini + pojedine odredbe iz Dušanovog zakonika
Logged
nbns
mladji vodnik
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 186



« Reply #24 on: December 13, 2014, 04:50:12 pm »

Da se prijavim, ja odmah popunio, i ako ikada budeš u mogućnosti predloži da rasponi budu mnogoooo manji nego sada.

Hvala. Ako bude bilo prilike setiću se ovoga.
Logged
Pages:  1 [2]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.025 seconds with 22 queries.