PALUBA
April 28, 2024, 12:43:10 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11   Go Down
  Print  
Author Topic: Нови Закон о оружју и муницији  (Read 42743 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #30 on: February 22, 2015, 01:35:50 pm »

Dzumba, na šta bi to ličilo kada bi lovci držali svoje oružje u prostorijama lovačkog drštva?
Mnoga lovačka udrženja u Srbiji uopšte nemaju lovački dom, a kamo li obezbeđene prostorije gde bi se oružje svih članova odložilo nakon lova. Mnogo bi to bilo komplikovano: zamisli, posle lova po kišnom i snežnom vremenu - svi lovci bi morali u lovački dom na grupno čišćenje oružja, kao što je to u vojsci.
Osim toga, na taj način u lovačkim domovima bi bila uskladištena velika količina raznoraznog oružja. To bi bio mamac za zlonamernike. Morala bi se straža postavljati kao u kasarnama.

Ja se slažem sa Kljunom: zakon bi trebao da definiše privatnu svojinu kao nedodirljivu svetinju svakog pojednica.
Ako ti neko uđe u stan i dvroište sa zlim namerama, zakon bi trebao dati pojedincu široke ruke da odbrani sebe i svoju imovinu. Tako je u USA. Kada bi i kod nas bilo tako, bilo bi zasigurno manje provala i ubistava po stanovima i kućama.
Koji bi se lopov usudio ući u nečiji stan kada zna da ga tamo može dočekati metak.
Kad bi to bilo tako zakon ne bi obuhvatao i takve nebuloze da nadležni iz MUP može da ti dođe u stan i da proveri da li ti je oružje bezbedno pohranjeno, u propisanoj kasi.

Ovako, sa ovakvim zakonskim propisima, praktično svi lopovi i kriminalci imaju potpuno odrešene ruke. Samo nas njihova savest  štiti od njih! Ne smeš im ništa, čak ni kada ti život ugrožavaju. To je čista glupost! Nisam pobornik javnog nošenja oružja (pištolja) - to rade samo kriminlaci, ali stan, kuća i privatno vlasništvo bi trebali da budu zaista svetinja i to je zakon morao predvideti!

Još jedan konkretan primer: čovek godinama štedi za auto, i kada ga kupi siledžije mu se ispred kuće na parkingu namerače na njega. Šta im običan građanin može? Sa ovakvim zakonom apsolutno NIŠTA! Lopovi komotno mogu da mu se nasmeju u brk, da mu odnesu auto, da ga prodaju ili rastave - a vlasnika niko nije obavezan da obešteti! Međutim, da vlasnik može u odbrani svoje privatne imovine da lopovima spraši po jednu patronu u guzicu - situacija bi bila sasvim drugačija. Tek bi onda pred zakonom bili svi jednaki: i vlasnici i lopovi. Izvoli, kradi ako smeš, ali ti niko ne garantuje za život i za sigurnost dok si u krađi!

I na kraju: bilo je jako puno primedbi na novi Zakon o oružju od strane stručnih ljudi, lovaca, streljačkih organizacija, preduzeća i pojedinaca koji trguju oružjem, da ima puno nedorečenosti u tekstu.
Imam utisak, da su tekst prevodili sa stranog jezika i pokušali prilagoditi ''našim uslovima'' ljudi koji nemaju baš nikakve veze sa oružjem. Primedbe struke nisu ili su veoma malo prihvaćene, i zbog toga novi zakon ostaje isto tako loš kao što je bio stari.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 415


« Reply #31 on: February 22, 2015, 02:57:39 pm »

Quote
Ako ti neko uđe u stan i dvroište sa zlim namerama, zakon bi trebao dati pojedincu široke ruke da odbrani sebe i svoju imovinu. Tako je u USA. Kada bi i kod nas bilo tako, bilo bi zasigurno manje provala i ubistava po stanovima i kućama.
Koji bi se lopov usudio ući u nečiji stan kada zna da ga tamo može dočekati metak.

Вас двојица посредно тврдите да је у Америци мање крађа, пљачки, насилништва и сл. него у Европским државама где важи друго законодавство када је у питању употреба оружја? Па неће да буде баш тако. Шта више, вероватно је и супротно.

Сви лопови краду јер су уверењу да неће ухватити. Њих не плаше казне. То што можеш потегнуту оружје неће их одвратити. Они верују да ће и то избећи. Познато је из историје да је највећи број џепарења би у време и на јавним местима где су извршаване смртне казне над ухваћеним џепарошима.

Кључ спречавања крађа, пљачки и насилништва је у превентиви, пре свега васпитању. Ако се кроз васпитање промовише насилништво, ушта спада и потпуно либералан приступ употреби оружја (и то је насилништво) резултат ће бити повећање убистава и ништа више.

"Право" да се лакше потегне оружје може довести до бројних инцидената. Ево на пример. Ја на паркингу приђем неким "бесним" колима  из чисте радозналости. Мало загледам, завирујем у унутрашњост, можда и пипмнем. Посматра ме власник са прозора и закључи да ћу да му обијем кола и дууум, одох ја на онај свет. Не полазите од тога колико ће таквих ситуација можда бити.

Боље је да буду украдено 100 кола него да један случајно страда због "права" да се овако штити имовина како ви предлажете.

У Великој Британији је забрањено да грађани поседују оружје. И није повећан број пљачки, напада на грађане и сл.


Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #32 on: February 22, 2015, 04:05:41 pm »

Diskusija ovakve vrste je uvek zdrava!

Srbija se ne može uporediti sa Britanijom, to je jedna činjenica.

Zakon treba prilagoditi sredini u kojoj se primenjuje, to je druga činjenica.

I to se kod nas ne poštuje! Naši zakonodonosioci su slepi na svoje okruženje, žive u svom svetu koji se uveliko razlikuje od sveta običnih ljudi, i veoma malo se brinu za obične ljude. Zapravo, brinu se samo za sebe i za svoje fotelje i benefite. A to što su na poziciji da budu donosioci zakona nije nikakva garancija da poznaju oblasti za koje donose zakone.
Konkretno: vezano za ovaj novi Zakon o oružju - pitam te dzumba, šta misliš koliko skupštinski poslanici poznaju oružje i municiju, i kakva je njihova kompetentnost u donošenju toga zakona - osim što sede u svojim foteljama.
Nemoj me pogrešno shvatiti, svestan sam da je uređenje našeg društva takvo kakvo jeste, i da se zakoni donose onako kako se donose. Ali veoma zameram, što se prilikom pripreme ovoga zakona malo uvažavala reč stručnjaka, koji su svojim konstruktivnim komentarima hteli prilagoditi taj zakon situaciji u Srbiji i približiti taj zakon propisima koji su na snazi u EU, a kojoj mi težimo.   

(ovo su gorke činjenice našega društva) 

I konkretno: - šta ima da se muvaš oko nekih tuđih besnih kola. Pogledaj ih i produži dalje. Trenutno živimo u takvom društvu da su besna kola po pravilu u vlasništvu besnih momaka. Zakon, na žalost za njih ne važi!
Pogledaj samo vesti u novinama poslednjih nekoliko dana: besni momci se voze u besnim blindiranim automobilima i ubijaju se prigušenim heklerima. Nisam mislio na takve slučajeve, kada sam naglasio da je privatno vlasništvo svetinja, i da u mom stanu ili imanju, bez mog odobrenja nema ko da se muva!

A to što sam napisao za automobile običnih građana je samo jedan od primera nebirge društva za obične ljude.
Ako namenski organi (policija, komunalna policija, raznorazen security agencije) ne mogu da ih adekvatno zaštite (njihovu imovinu i njih same u svojim domovima), daj im pravo da se sami odbrane! 
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 415


« Reply #33 on: February 22, 2015, 04:17:51 pm »

Pa po definiciji je Narodna skupština skup laika. Oni predstavljau narod. Skupština oma odbore na koje mogu biti pozvani i stručnjaci. Da li će ili neće zavisi od volje narodnih poslanika.

Ovaj Zakon je upravo napravljen po ugledu na većinu zemalja u EU. Ni u jednoj zemlji EU privatna svojina nije stavljena iznad života, makar i običnog kriminalca. Imovina se može nadoknaditi,a životi ne mogu. I to je suština.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #34 on: February 22, 2015, 04:30:50 pm »

To je to što ne valja:
kod nas je prihvatljivije i bolje da jedan huligan i siledžija ili čitave grupe maloletnika maltretiraju čitav komšiluk, čitav kvart i grad, nego da im neko stane za vrat.

Policija neće, građani ne smeju!

I kakvo je rešenje za taj problem?

Ali, ovo je sada već skoro off topic ...
Logged
Kljun
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 446



« Reply #35 on: February 22, 2015, 06:09:24 pm »

Ja sam pitao zasto je zivot kriminalca, parazita drustva vredniji od zivota postenog gradjanina? Svi znate za bar jedan slucaj u vasem okruzenju da su naoruzani razbojnici upali nekom u kucu vezivali za radijatore i slicno, pa cak i ubijali.
 To sto takve parazite nece spreciti ni to sto mogu da nastradaju samo je jos jedan razlog Za da gradjani treba da imaju pravo da se brane. Zamisli da u Americi imaju zakon kao u EU? 
 To sto je policiji zgodnije i sigurnije da rade uvidjaj ubijenog domacina nego da istrazuju da li je samoodbrana bila po zakonu to je vec drugo pitanje.
 To sto kad zoves policiju da prijavis kako ti se u po noci neko mota oko kuce a oni ti kazu da je ovo slobodna zemlja u kojoj svako moze da se krece gde hoce umesto da posalju patrolu da legitimise slobodnu gospodu pa ako nista nisu uradili bar znaju ko se mota po kraju. I to je neko drugo pitanje.
Ja nisam za to da se oruzje moze nositi, tako bi se stvarno povecala mogucnost ubistava na ulici jer je socijalna situacija takva da bii mnogi bili laki na obaracu.
 Nisam bas ni za to da treba upucati nekog zato sto pokusava da obije auto u dvoristu, ali preko kucnog praga NE MOZE i tacka. To se u Americi zove Litle castle i u zavisnosti od drzave do drzave on ide od ogranicenja samo na kucu, negde ukljucuje i dvoriste a negde cak i imovinu koja je na ulici ispred dvorista. Ali, zakon oduzima oruzje i pise krivicnu prijavu ako zapucas u vazduh da oteras lopova ili ako viknes da ces isto uraditi.
 Nemam nista protiv lekarskih pregleda, taksi i stroge kontrole ko moze da poseduje oruzje, ali sve ostalo je mnogo lose.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #36 on: February 22, 2015, 06:17:47 pm »

Zakon svakako pooštriti ali onda kada država bude sposobna da nas štiti.
Pucanje iz pištolja u streljani, čemu to služi, ako strelac nije sportski strelac,koji se priprema za takmičenje?
Odakle potreba da razvijamo sposobnost koja nam neće biti potrebna. Upotreba oružja je običnim građanima
zabranjena, praktično pucanje u streljani im zamenjuje šenlučenje. Ako je dozvoljen trening treba dozvoliti
i upotrebu pod određenim okolnostima. Nije uputno upoređivati Srbiju sa engleskom ili sad tamo koliko toliko
policija zna da treba da služi i štiti taj isti narod, a ovi naši su uglavnom na drugoj strani od naroda.
Pitanje bezbednosti građana u svojim kućama i stanovima je svakako nerešeno kod nas, a to neće moći
da reši samo njihovo naoružavanje za samoodbranu. Nažalost u Srbiji nemamo ni policiju niti bilo koju drugu snagu
na koju obični ljudi mogu da se oslone po pitanju svoje bezbednosti. Čak i firme koje se time bave profesionalno
su umnogome ograničene da reaguju. Tako da na kraju će ljudi da drže, kako se kod mene u zavičaju zove:
"nepisano oružje" i da se brane kada im zatreba. A policija neka nađe iz čega je pucano.
Ako neko pokušava da obije auto u dvorištu, a vlasnik ga opomene sa prozora da to neradi, dešavalo se da se lopov
ismeje čak i opsuje čoveka koji ga opominje. Kada ga ovaj upuca, nadobudni novinar napiše
"ubio ga zbog auta starog 10 godina", A ubio ga je ustvari zbog svog obraza i časti na koju mu se lopov posrao.
« Last Edit: February 22, 2015, 06:30:20 pm by motorista 57 klasa » Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #37 on: February 22, 2015, 06:56:23 pm »

Lično mislim da je naš način zakona dobar, ili bar zadovoljavajuči.

Nije problem zaštita, nego prespori sudski procesi. Ako se nekome ugotovi, da je ukrao kola, neka ide u roku 14 dana u zatvor, a ne da se vuče po sudu po različitim nivojima 4 godine, i na kraju sve padne jer dokazi nisu prikupljeni po zakonu.

Slažem se da treba da bude sve po PS, ali ipak malo "seljačke pameti" (zdrave kmečke pameti) nebi škodilo.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 886



« Reply #38 on: February 22, 2015, 07:17:13 pm »

Шта може да очекује обичан човјек од државе и полиције? Какву заштиту, помоћ и подршку?

Ево вам један примјер из Херцег Новог па просудите сами...

Недавно се догодило убиство. Хладнокрвно, подмукло, безобзирно, у сред ноћног клуба пред гомилом људи. Убијен је узоран младић, спортиста, који је у том локалу радио на пословима обезбјеђења. Дешава се, рекли би. Али убица, од раније познат органима гоњења, који је већ лежао, је са својим компањонима дуже времена преко друштвених мрежа најављивао неки белај, слали су увијене и неувијене пријетње и на мреже постављали слике на којима позирају са пиштољима, револверима, Шкорпионима са пригушивачем...

Ни то није све, момак је смакнут у присуству неколико полицијских службеника који, наравно, ни прстом нису мрднули да спријече злочин. Касније су се правдали да нису били на дужности. Иначе, наши полицајци, кад се распојасају, воле да се хвале да за њих не постоји радно вријеме, да су увјек на првој линији борбе против криминала, нон-стоп.

И? Шта грађанин да очекује и како да се заштити кад држава нема намјеру да га штити?
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #39 on: February 22, 2015, 08:24:42 pm »

Takvih ekstremni slučajevi su nažalost učestali. Policija prvo čuva svoju g...cu a onda kao intervenira. Nekad je Šibenik ima tri miliconera a danas mu ni satnija policajaca nije dovoljna. Koliko ih tek triba u CG?
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #40 on: February 22, 2015, 11:36:59 pm »

Slažem se sa većinom učesnika na ovom forumu ali ne u potpunosti.Imao sam negativan odnos prema predhodnom zakonu a ovome pogotovu.

Nisam dobio pištolj kao nagradu niti sam ga dragovoljno kupio.U moje vrijeme svi smo bili zaduženi za one Sovjetske TT.On je bio prilično težak i glomazan.Naročito ljeti po vrućem vremenu u kaki uniformi (koja je bila u dobroj mjeri plastificirana),bilo mi ga je teško nositi 24 h na dežurstvu jer sam alergičan na plastiku naročito kad se oznojim.Došla je obavijest da je "Zastava"proizvela novi pištolj  i bilo bi dobro kupiti ga jer je manji a ujedno pomažemo našu proizvodnju.Davali su ga veoma jeftino i to na godinu dana otplate.Skoro svi su ga kupili iz mog tadašnjeg kolektiva.
Kad sam izašao iz vojske dobio sam potvrdu da sam isti odkupio te da je on moje vlasništvo.Potvrdu sam predao u SUP-u i poslije određenog vremena dobio poziv da se javim u SUP i donesem pištolj.Mislim ad sam ga morao tamo ostaviti dok se ne izvrše valjda ona ispitivanja(otisak žljebova te vjerovatno provjera originala brojeva na njemu).Vraćen mi je i dobio sam Oružni list.Nešto kasnije saznao sam od kolega na poslu da su išli po firmi i ispitivali kakav sam a u zgradi gdje sam stanovao također.
Ovaj dio bio mi je mučan jer sam znao da su ti milicajci bili obični kursisti a ne neki stručnjaci jer se to moglo obaviti i neprimjetno.Hvala Bogu da nisu naišli na nekog tko me ne simpatiše jer bi mi ga vjerovatno oduzeli.
Iza ovoga poslije nekoliko godina dolazi Đelić za ministra i uvodi porez na oružje jer je tu našao još jedan način za zakonsku pljačku.Moglo se mućkati da se ode u komandu pa ako oni hoće da vam napišu da ste ga dobili kao nagradu zbog manjeg poreza ali je to vjerovatno tražilo barem "čašćenje" nisam to htio ni pokušati.Žali sam se zvaničnom poreskom organu navodeći ovo gore,međutim,odbijen sam bez valjanog obrazloženja. Neznam koliko je tačno ali je išla priča da su ovi u supu prije nego što idu u penziju (koji dan)vraćali pištolj ali kad su išli u penziju su ga dobijali kao "nagradu".Zaista je nevjerojatno da nitko nije  zaključio da tu nešta ne štima jer otkud toliko "nagradnih" pištolja.
Sada novi zakon koji jedino opravdano obrazloženje ima u tome da ga predlaže ministar a ne iz humenih razloga nego po onoj "čovjek ima ideju i diže dva prsta" jer ne vjerujem da je išta drugo uzeo u obzir.Koliko će ljudi više držati regularno oružje?Koja je svrha  sem da svi pređu na nezakonit način posedovanja oružja.Ukoliko je htio biti human  eto mogao je ukinuti držanje oružja kod građana ali da procijeni vrednost oružja i da ga država otkupi.Zaista neznam koliko će ljudi moći i pristai na ove uslove.Moj zaključak je glupost,veća nego predhodni zakon,jer je i on tjerao ljude  da zbog poreza ne prijavljuju oružje.

Poz.
« Last Edit: February 22, 2015, 11:43:58 pm by Karlo » Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #41 on: February 23, 2015, 10:07:06 pm »

Karlo, od sada nema poreza, ali ima obavezna registracija (lekarski i produženje oružnog lista) svake pete godine, što ti na kraju dođe skuplje od poreza. Ako ne produžiš registraciju u zakonskom roku (30 dana nakon isteka važećeg dokumenta) sleduje ti krivična prijava i oduzimanje oružja.

Ukoliko sam dobro shvatio u Srbiji zakon predviđa jedan biometrijski oružni lista za vlasnika i na tom plastičnom obrascu će biti upisani podaci o svakom oružju koje vlasnik poseduje.

Kod nas u CG vlasnik za svako oružje dobije posebnu plastiku (biometrijski oružni list), koji veoma liči na novu ličnu kartu, samo je svetlo plave boje. Pa tako ako imaš napr. 3 puške, dobićeš tri plastike, ali za svaki mora da platiš po 5 evra. Koliko oružja - toliko puta po 5 evra, plus taksa za svako oruže (25 evra za lovačku pušku, 30 za pištolj), plus lekarski pregled, koji se može objeniti za sva oružja koja poseduješ.
Na kraju se skupi lepa svotica za državu.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 415


« Reply #42 on: February 23, 2015, 10:13:39 pm »

Quote
Karlo, od sada nema poreza
Па нисам баш сигуран у то. Нико то није јавно рекао. Порез на оружје није уведен старим Законом о оружју и муницији, већ неким пореским прописом (законом).
Logged
Adler
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 160


« Reply #43 on: February 23, 2015, 10:29:56 pm »

Закон о порезу на употребу, држање и ношење добара:

Quote
V. ПОРЕЗ НА РЕГИСТРОВАНО ОРУЖЈЕ
 
Члан 21.
На регистровано оружје утврђено овим законом плаћа се порез за сваку календарску годину.
 
Члан 22.
Обавеза плаћања пореза на регистровано оружје настаје даном издавања одобрења, односно оружног листа, односно дозволе, за држање, односно за држање и ношење оружја.
 
Члан 23.
Обвезник пореза на регистровано оружје је физичко и правно лице на које гласи оружни лист за држање оружја за личну безбедност, оружни лист за држање и ношење оружја, односно дозвола за ношење оружја за личну безбедност.
Ако је за више правних или физичких лица издат оружни лист за држање и ношење једног истог оружја, порески обвезник је власник оружја.
 
Члан 24.
Порез на регистровано оружје за које је издато одобрење односно оружни лист за држање оружја, плаћа се у годишњем износу, и то за:
1) аутоматску пушку 12.250 динара;
2) полуаутоматску пушку 4.900 динара.
Порез на оружје за личну безбедност за које је издат оружни лист за држање оружја, односно оружни лист за држање и дозвола за ношење оружја плаћа се у годишњем износу, и то за:
 
                                                                                                                      Динара
1) оружје за које је издат оружни лист за држање оружја                                       3.320
2) оружје за које је издат оружни лист за држање и дозвола за ношење оружја       16.540

Члан 25.
Порез на регистровано оружје не плаћа се на:
1) оружје регистровано за потребе обављања посла у државном органу или државној организацији (службено оружје) у чијој су надлежности послови за чије обављање је потребно и прописима уређено држање, односно држање и ношење оружја,
2) оружје стрељачких организација и стрељачких клубова,
3) брисана ("Службени гласник РС", бр. 43/04)
4) оружје које је обвезник добио на поклон као награду или приликом одласка у пензију, од Војске Србије, односно војске држава чији је правни следбеник Република Србија, или од органа надлежног за унутрашње послове Републике Србије, односно органа надлежног за унутрашње послове државе чији је правни следбеник Република Србија, а највише на једно од добијених регистрованих оружја за које је прописана најнижа висина пореза,
5) оружје које овлашћени произвођачи оружја и муниције користе као основно средство (опрему) у процесу наменске производње.
Ослобођење за стрељачку организацију примењује се само за оружје које је трајно смештено у складишту или другим обезбеђеним просторијама организације.
 
Члан 26.
Порез на регистровано оружје утврђује решењем надлежни порески орган, на основу података које му доставља републички орган управе задужен за унутрашње послове који је издао оружни лист за држање и ношење оружја за личну безбедност, оружни лист за држање и ношење оружја односно дозволу за ношење оружја за личну безбедност.
Републички орган управе задужен за унутрашње послове дужан је да податке из става 1. овог члана достави надлежном пореском органу у року од 15 дана од дана издавања оружног листа за држање оружја за личну безбедност, оружног листа за држање и ношење оружја односно дозволе за ношење оружја за личну безбедност.
Порески обвезник плаћа порез на регистровано оружје у року од 15 дана од дана достављања решења из става 1. овог члана.
Надлежност пореског органа одређује се према месту пребивалишта, односно седишта пореског обвезника.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #44 on: February 23, 2015, 10:45:15 pm »

Slažem se sa @dzumbom i @Аdlerom,pošto koliko je znam,kod nas Zakon nije još zvanično objavljen a rečeno je da će mnogo toga biti rešeno podzakonskim aktima.Mislim da je @lovac zamijenio republike.Nije mi logično da se država odrekne poreza(neće ta buha nas ujesti),mada mislim da bi to bilo jedino dobro,jer ja sada dajem samo za porez 30 E godišnje.

Hvala svima!

Poz.
Logged
Pages:  1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 23 queries.