PALUBA
June 09, 2024, 07:28:07 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jedan broj, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... 127   Go Down
  Print  
Author Topic: Izbor novog aviona za V i PVO Srbije  (Read 547033 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
dexy
kapetan korvete
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #720 on: June 29, 2012, 03:24:45 pm »

Tehnika koju je Deligrad pomenuo da je poklonjena je uglavnom polovna i zastarela, i samim tim zahteva modernizaciju koja košta. Na tome se i zasnivaju takvi pokloni, kao što amerikanci poklanjaju F-16 Block 15 sa svega par sati naleta koji stoje konzervirani u SAD za svega 1$, ali treba ih modernizovati kupiti nove motore, uraditi kompletan remont, preobuku, kupiti rezervne delove, naoružanje $$$... Isto ovo vredi i za ruske "poklone". Nama su avioni hitno potrebni da bi smo održali u životu RV, tako da ne možemo da biramo, i uzećemo šta nam ponude, bez obzira što će nas to izaći skuplje nego novi avioni kada se uzme odnos cena/kvalitet.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Posts: 22 485


« Reply #721 on: June 29, 2012, 06:09:44 pm »

Колико видим из објашњења "технологије поклањања" Делиград је ипак прихватио тврдњу да "што не платиш на друму, платиш на ћуприји (мосту)". Велики и моћни или богати никад не поклањају, чак и када тако изгледа, јер онда не би били велики и моћни.  Стварно поклања само "Црвени крст". А он нема авионе. Тек понеко ћебенце или шатор.

Но, све једно, ако је "поклон", купња", "муљажа" или како год се то звало корисно или нужно примаоцу узеће га. Тако ће и Србија.
Logged
Deligrad
zastavnik
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 241


Нема дoбрих закoна без дoбрo наoружане војне силе


« Reply #722 on: June 29, 2012, 06:38:38 pm »

Nisam ja ništa naknadno prihvatio. Ja sam uvek tvrdio i tvdrim da sam avion, tenk ili već šta drugo možeš da dobiješ a da direktno ne platiš u novčanom smislu. Ali, Dzumba i kad raspišeš tender obično odlučuje politika. Nikad pri iole normalnim uslovima na tenderu u Švajcarskoj F-35 ne bi mogao da bude ozbiljan konkurenr Rafalu ili Tajfunu. Ne upuštam se ovde u njegov kvalitet ali zemljama kao što je Švajcarska, Srbija, Hrvatska, Danska itd avion F-35 ne treba.  Izuzetno retko pri nabavci stvarno odlučuje kvalitet i cena određenog oružja. Sasvim je svejedno da li se oružje dobija na poklon ili se kupuje odlučuje politika. Kod dosadašnjeg ministra odbrane rusko oružje nije imalo šanse da prođe kod novog (ako bude onaj za koga mislim fa će biti) isto nema šanse da prođe američko. Mogu Ameri da mu ponude džabe F-22 i to sve za palćenim održavanjem on ih ne bi uzeo. Tajfuna, Rafala ili Gripena da ali američko nema teorije. Ako ne bude neko iznenađenje u izboru ministra odbrane Amerikanci u Vojsci Srbije sledeće 4 godine nema šta da traže.
Logged
markantun
desetar
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Posts: 127


« Reply #723 on: June 29, 2012, 09:20:16 pm »

Ne govorim o tenkovima i ostaloj skalameriji, nego o sofisticiranoj tehnici-borbenim lovcima. Drugo, nema primjera da su Rusi ikome donirali Migove-29 bilo koje vrste, ...
Logged
Deligrad
zastavnik
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 241


Нема дoбрих закoна без дoбрo наoружане војне силе


« Reply #724 on: June 29, 2012, 09:43:14 pm »

Markantun donirali su i Mig 29 i Su 27 al ne na način na koji ti misliš. Niko ne donira na taj način al kad se sve obračuna i preračuna to jeste donacija. Interesantno je čak da je više donirano Su 27 nego Mig 29. Samo što se to doniranje uvije u razne oblande a naplata je obično politička.
Srbija će mogu da vam garantujem do kraja iduće godine imati nove Migove 29 i to ne neku staru skalameriju. Ne pričam napamet jer znam koja je ponuda u opticaju. To je ponuda koja se ne odbija. To je u stvari poklon jednog od kumova nove srpske vlade šta će drugi kumovi (Nemci) da daju videćemo.
Ponavljam ne pričam napamet da je ponuda već neko vreme u opticaju i to ponuda koja se odbija ali mislim da će se o tome već u septembru više znati.
Logged
kilezr
poručnik fregate
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #725 on: June 29, 2012, 09:54:45 pm »


 E, pa Deligrad! Ako bude tako kako kažeš, možeš da tražiš muštuluk!?
Logged
BrRista
vodnik
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 317



WWW
« Reply #726 on: June 29, 2012, 10:58:30 pm »

Markantun donirali su i Mig 29 i Su 27 al ne na način na koji ti misliš. Niko ne donira na taj način al kad se sve obračuna i preračuna to jeste donacija. Interesantno je čak da je više donirano Su 27 nego Mig 29. Samo što se to doniranje uvije u razne oblande a naplata je obično politička.
Srbija će mogu da vam garantujem do kraja iduće godine imati nove Migove 29 i to ne neku staru skalameriju. Ne pričam napamet jer znam koja je ponuda u opticaju. To je ponuda koja se ne odbija. To je u stvari poklon jednog od kumova nove srpske vlade šta će drugi kumovi (Nemci) da daju videćemo.
Ponavljam ne pričam napamet da je ponuda već neko vreme u opticaju i to ponuda koja se odbija ali mislim da će se o tome već u septembru više znati.

Ako bude tako, i zaista se nove 29ke pojave na nasem nebu, ima da napravimo prigodnu proslavu za Deligrada!
Logged
Morskoprase
zastavnik
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Posts: 1 489



« Reply #727 on: June 30, 2012, 08:01:50 am »

Deligrade, a je'l se ti kumovi barem dobro razumiju, da ne kažem vole?? Inače, darovi znaju biti danajski...
Logged
Ed Norton
mladji vodnik
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Posts: 209


« Reply #728 on: June 30, 2012, 09:07:19 am »

Da ovog casa narucimo nove avione tesko da bi oni mogli da stignu za godinu dana.Prosle godine su nasoj delegaciji u Moskvi rekli da bi nove avione mogli da dobijemo vec za dve godina po potpisivanju ugovora.Pricamo dakle o novim avionima M/M2 koji su ponudjeni, a ako si mislio na SMT koji su u upotrebi u ruskom vazduhoplovstvu onda je to moguce.E sad ne znam koja je to ponuda koja se ne odbija, ali potpuno novi avioni za godinu dana tesko da ce moci.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Posts: 22 485


« Reply #729 on: June 30, 2012, 11:45:00 am »

Делиграде, па и сам кажеш да се оно што се донира (поклони) наплати политички. Дакле, нема џабе. А оно "политички" може понекад бити и скупље од "финасијски".

Друго, као што је инат садашњег МО када су у питању били Руси био штетан, тако ће и инат новог МО, када су у питању Американци исто бити штетан.
Logged
Deligrad
zastavnik
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 241


Нема дoбрих закoна без дoбрo наoружане војне силе


« Reply #730 on: June 30, 2012, 12:17:00 pm »

Pa da ne bi bio brisan samo toliko da kažem da se sadašnji ministar odbrane posebno bio zamerio Nemcima čak više nego Rusima. E sad da kažem zašto bio bi odmah brisan. Ja sam na ovom forumu još pre tri četri meseca napisao (i bio odmah izbrisan) da će ovu vladu Srbije praviti Nemci i Rusi. Kad je prošlu vladu 2008. na još bezobzirniji način napravila američka ambasada niko se nije uzbuđivao - bilo je normalno. E sad kuku nano kako Rusi smeju da prave srpsku vladu. Pa sve vlade u Srbiji od oktobra 2000. godine je pravio zapad. Sad se odnos snaga u svetu izmenio ... I što je vrlo bitno. Poklopili su se interesi Rusa i Nemaca u jednom a to je da proteraju Amerikance sa Balkana. I za sada to vrlo uspešno rade (naročito Nemci).
« Last Edit: June 30, 2012, 12:38:41 pm by Deligrad » Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #731 on: June 30, 2012, 12:20:57 pm »

Pa da ne bi bio brisan samo toliko da kažem da se sadašnji ministar odbrane posebno bio zamerio Nemci čak više nego Rusima. E sad da kažem zašto bio bi odmah brisan. Ja sam na ovom forumu još pre tri četri meseca napisao (i bio odmah izbrisan) da će ovu vladu Srbije praviti Nemci i Rusi. Kad je prošlu vladu 2008. na još bezobzirniji način napravila američka ambasada niko se nije uzbuđivao - bilo je normalno. E sad kuku nano kako Rusi smeju da prave srpsku vladu. Pa sve vlade u Srbiji od oktobra 2000. godine je pravio zapad. Sad se odnos snaga u svetu izmenio ... I što je vrlo bitno. Poklopili su se interesi Rusa i Nemaca u jednom a to je da proteraju Amerikance sa Balkana. I za sada to vrlo uspešno rade (naročito Nemci).
Ma more, nek je pravi ko hoće samo da valja i da narod konačno
izvadi iz  pravilo  angel.

PS (Nije baš tako i nema veze sa avionima, ali bi bilo lijepo...)  Cool
Logged
stegonosa
razvodnik
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Posts: 68


« Reply #732 on: June 30, 2012, 08:04:37 pm »

Da ne zaboravim Mig 29 je nuđen besplatno i Kipru a i Mozambiku. Na pritisak Turaka Rusi su posle odustali kod Kipra al su za uvrat Turci propustili južni tok kroz njihove vode i praktično odustali od američke alternative južnom toku. E tu imaš klasičan primer gde se trgovina oružja koristi za vršenje pritiska. Tu su Rusi ucenili Turke ili će da puste južni tok kroz svoje teritorijalne vode ili će Kipar da dobije Mig 29 i S-400 a već ima S-300.

Kipar nema S-300, dali su ga Grcima.
Logged
dexy
kapetan korvete
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #733 on: June 30, 2012, 08:20:41 pm »

To je bilo kompromisno rešenje pošto turci nisu hteli da propuste brod koji je nosio S-300 ako ide Kipru, pa su se onda dogovorili da to bude na jednom od grčkih ostrva odakle može da se pokriva i kiparski vazdušni prostor
Logged
markantun
desetar
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Posts: 127


« Reply #734 on: July 01, 2012, 09:21:02 pm »

Deligrad-e pa sokole nebeski imat ce Srbija iduce godine nove 29-ke ko i Hrvatska raptore. Nitko sirotinji nista dati nece, osim ako slucajno ne dobije na lutriji. Ma s kojim para covjece'! S kojim'! Pa vidis li ti kakva neimastina drma Srbiju i regiju, a ti trabunajs o novim 29-kama! Alo!
Logged
Pages:  1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... 127   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 25 queries.