PALUBA
April 29, 2024, 12:59:46 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Саудијска Арабија купује нуклеарно оружје од Пакистана?  (Read 2714 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« on: May 18, 2015, 05:45:30 pm »

Саудијска Арабија купује нуклеарно оружје од Пакистана?

ПОНЕДЕЉАК, 18. МАЈ 2015,
Династија Сауд намерава да купи нуклеарно оружје од Пакистана, пише британски "Индипендент", позивјаући се на "Сандеј тајмс".

Извештај долази у тренутку када се чини да преговори Ирана и светских сила о нуклеарном програму Техерана напредују и да може доћи до отапања односа САД и Ирана.

Извештај долази у тренутку када се чини да преговори Ирана и светских сила о нуклеарном програму Техерана напредују и да може доћи до отапања односа САД и Ирана.

Izvor: http://www.rts.rs/
Logged
mwolf
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 231



WWW
« Reply #1 on: May 19, 2015, 07:01:15 am »

Para imaju, e sad ako Pakistanu trebaju iste ...
Ostaje da vidi da li će Veliki brat da se složi sa tim.

Nije mi jasno samo da li bi oni to upotrebili ili samo da imaju za nedaj bože?
Logged
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 486



« Reply #2 on: May 19, 2015, 07:31:54 am »

Baš sam krenuo tapkati, al k vragu. Sve je toliko prepleteno, svi protiv svih. Jeste fakat, da su samo potpuni analfabeti zapanjeni tim razvojem situacije-i recimo, da se glavni političari sad prave iznenađeni. Loše nam se piše...
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 419


« Reply #3 on: May 19, 2015, 09:12:34 pm »

Niko to nema samo za "ne daj bože", već pre svega da ga upotrebi. A još ako je "lak na okidaču"... Huh?
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 492


« Reply #4 on: May 19, 2015, 09:16:24 pm »


Sauditi su Vahabiti i "trigger happy". Evo, ova dva dana vrše se najžešća bombardovanja Jemena do sada, a mi nemamo pojma o tome.
Logged
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 486



« Reply #5 on: May 21, 2015, 08:14:41 am »

Kumbore, pa zar misliš da smemo znati šta Saudijci rade u Jemenu, "vlasti" u Ukrajini... To je prvo. a drugo, zar se ne podudara intenzitet napada u Jemenu I borbi sa najavom, da će Saudijci nabaviti nuklearno naoružanje?? Po mome neko je rekao, nećete ga dobiti al imate slobodne ruke...
Ma da, paranoja mi je jaća strana. Grin
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 492


« Reply #6 on: May 21, 2015, 09:04:18 am »

Kumbore, pa zar misliš da smemo znati šta Saudijci rade u Jemenu, "vlasti" u Ukrajini... To je prvo. a drugo, zar se ne podudara intenzitet napada u Jemenu I borbi sa najavom, da će Saudijci nabaviti nuklearno naoružanje?? Po mome neko je rekao, nećete ga dobiti al imate slobodne ruke...
Ma da, paranoja mi je jaća strana. Grin

Нисам параноичан, али то не значи да ме не гоне. Зато се информишем на руским и њима блиским сајтовима. Занимљиво би било знати који пилоти лете саудијске авионе. Арапи нису познати као вични, али Саудијци пара имају да плате искусне пилоте "несемитског" порекла.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 419


« Reply #7 on: May 21, 2015, 05:22:08 pm »

Да можда мало не потцењујеш данашње Арапе као пилоте? Пре годину дана гледао сам неку њихову параду и колико сам приметио налет авијације је била импозантан. Не кажем да нема и странаца, али велика већина су вероватно локални Арапи (Саудијци).
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #8 on: May 21, 2015, 06:13:35 pm »


Mene bi zanimalo da li je Pakistan potpisnik međunarodnih ugovora o ne širenju nuklearnog naoružanja i da li bez toga može prodavati nuklearno oružje.Analogijom sada bi Indija mogla prodati NO recimo Iranu itd.pa najposle možda bismo mogli napraviti "kvantašku pijacu"za NO.

Poz.

Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 22 queries.