PALUBA
April 19, 2024, 02:34:31 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2]   Go Down
  Print  
Author Topic: Mi-26T2  (Read 8544 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #15 on: January 07, 2021, 10:55:45 am »

Gluposti.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 477


« Reply #16 on: January 07, 2021, 11:08:36 am »



Što bih ja rek`o ... "Vala baš gluposti". Mi-26 jeste odličan helikopter, najbolji "heavy lifter" na svetu. Novi motori, novi rotor i novi kokpit  su odlična stvar. Ali baš da su 80ih leteli neopaženo preko SRN, ma `ajte, molim vas! Chinook je manji, manjih sposobnosti, ali nije uopšte loš! A i borbeno je dokazan!
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #17 on: April 16, 2021, 06:20:38 pm »




Quote
Тренировка тяжелейших в мире серийных вертолетов Ми-26 перед парадом Победы



Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #18 on: May 29, 2021, 08:10:00 am »



Quote
Awesome airdrop | Russian Mi-26 helicopter transports Su-27 jet fighter

A heavy transport Mi-26 helicopter has carried out the air transportation of an Su-27 fighter to the Military Clinical Hospital in Gatchina, Russia, where it’s set to become an exhibit.




Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #19 on: May 30, 2021, 07:10:24 am »




Quote
Awesome airdrop | Russian Mi-26 helicopter transports Su-27 jet fighter

A heavy transport Mi-26 helicopter has carried out the air transportation of an Su-27 fighter to the Military Clinical Hospital in Gatchina, Russia, where it’s set to become an exhibit.







Ruski helikopter iznad Sankt Peterburga nosio „suhoj“


Helikopter Mi-26, koji je zbog karakterističnog trupa i dimenzija dobio naziv „krava“, podigao je višenamenski lovac Su-27. Avion je bio pričvršćen za helikopter pomoću specijalnog „pauka“ i pažljivo podignut.

Nosivost Mi-26 je 20 tona, težina aviona je oko 10 tona. Da bi se olakšao teret, konus nosa i motori su uklonjeni iz letelice. Međutim, zadatak se zakomplikovao, jer se lovac okrenuo bočno.

Let se odvijao iznad polja i šuma, zaobilazeći naselja. U teretnom delu su dva tehničara nadgledala položaj aviona.

Transport je uspešno prošao. Posada Mi-26 je dobro obavila zadatak, a i vreme im je pogodovalo.

Avion Su-27 će postati glavna atrakcija vojne bolnice u Gačini.

izvor
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #20 on: October 26, 2021, 04:44:20 pm »



Quote
Экипажи Ми 26 ЗВО выполнили учебные задачи по доставке крупногабаритных грузов

Экипажи тяжелых транспортных вертолетов Ми-26 Западного военного округа выполнили задачи по доставке грузов в рамках учебно-тренировочных полётов.

В рамках тренировки летчики выполнили перелёты с аэродрома базирования в Псковской области на оперативный аэродром в Ленинградской области, осуществив доставку крупногабаритных грузов, имитирующих тяжелую военную технику.




Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #21 on: June 18, 2022, 12:15:51 pm »





Mi-26




[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Mi-26.jpg (151.66 KB, 1698x918 - viewed 5 times.)
Logged
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 9 636



« Reply #22 on: November 07, 2023, 08:33:05 pm »

Vojnik je govorio o prednosti helikoptera Mi-26T2V u zoni Specijalne vojne operacije

Pukovnik Koškin: upravljivost je prednost helikoptera Mi-26T2V

Glavna prednost modernizovanog helikoptera Mi-26T2V je upravljivost. Ovo mišljenje je u utorak, 7. novembra, izneo načelnik odeljenja političke analize i socijalno-psiholoških procesa Ruskog ekonomskog univerziteta Plehanov, pukovnik u penziji Andrej Koškin.

On je napomenuo da je Mi-26T2V transportni helikopter, a ne borbeni helikopter. A njegova snaga leži u činjenici da je veoma prostran i da je smešten na maloj platformi.

„Tu se ukrcava ljudstvo, vojna tehnika, municija i odmah se prebacuje na mesto na liniji borbenog dodira gde naše jedinice treba ozbiljno podržati sredstvima. Vrlo je važno. Danas su sukobi na liniji dodira veoma stabilni, ali su u pogledu prebacivanja i manevara kadrova veoma mobilni. Ovu funkciju obavlja Mi-26T2V i moram da kažem da je veoma uspešan“, objasnio je vojni ekspert u intervjuu za Lenta.Ru.

Koškin je rekao da se ova mašina priprema za desant u vazduhu u teškoj situaciji, a drugi ruski helikopteri su manje pogodni za ovaj zadatak zbog velikih dimenzija.

Mi-26T2V je i mobilan i veoma upravljiv, i odmah spušta taktičke trupe, odnosno ono što je potrebno. Danas je ovo tražen helikopter, koji obavlja teške i veoma važne borbene zadatke koji su mu dodeljeni“, zaključio je vojni ekspert.

Ranije tog dana, bivši komandant 4. armije Ratnog vazduhoplovstva i PVO general-potpukovnik Valerij Gorbenko rekao je za Izvestija da novi helikopter Mi-26T2V omogućava brzo jačanje jednog ili drugog dela linije borbenog kontakta u zona specijalne vojne operacije i da to čini neočekivano za neprijatelja.

27. oktobra ove godine, armijska avijacija Vazdušno-kosmičkih snaga Ruske Federacije usvojila je novi serijski teški širokotrupni transportni helikopter Mi-26T2V, koji se smatra najmasivnijim transportnim helikopterom na svetu, nosivosti 20 tona. , prenosi RT.

Između ostalog, Mi-26T2V je opremljen integrisanim kompleksom avionike NPK90-2V, koji vam omogućava da danonoćno upravljate mašinom automatskim letom duž rute. Posada se sastoji od pet ljudi.

U maju ove godine, Mi-26T2V je predstavljen među eksponatima na međunarodnoj izložbi HeliRussia-2023, prenosi TV kanal Zvezda. Mogli su se videti i dron tipa helikopter BAS-200, jurišni helikopter Ka-52 i modernizovana verzija borbenog helikoptera Mi-28NE, vojno transportne letelice Mi-17V-5 i Mi-171Š, Mi-35M transportni i borbeni helikopter i laki višenamenski Ka-226T.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


Izvor


* Mi-26T2V -1.jpg (55.56 KB, 900x506 - viewed 1 times.)

* Mi-26T2V -2.jpg (65.23 KB, 900x506 - viewed 1 times.)

* Mi-26T2V -3.jpg (67 KB, 900x506 - viewed 2 times.)
Logged
Pages:  1 [2]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.025 seconds with 22 queries.