PALUBA
April 27, 2024, 08:15:19 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 58   Go Down
  Print  
Author Topic: Crna Gora i NATO  (Read 219528 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
ML
kapetan korvete
*
Offline Offline

Posts: 6 798



« Reply #90 on: February 19, 2012, 08:01:29 pm »

@Božo svaka čast posadama helikoptera i nesumljivo su njihovi ciljevi plemeniti, niko nije htio omalovažavat njihov rad.
Začuđujuće je kako vodeće strukture CG koriste pojedine momente za promociju svojih ciljeva.
Ja samo čitam i čudim se. Ako se pročitaju i komentari na pisanja Pobijede, ništa mi nije jasno, ali propaganda očito djeluje.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 883



« Reply #91 on: February 19, 2012, 08:02:26 pm »

Koliko su zadaci bili komplikovani, teški i odgovorni govori i podatak o zadatku koji je grčki helikopter obavio juče, prebacio je za Plav pedeset lopata i pet vojnika.

Meni je ovako lepše, da se prevozi lopate nego mrtve i ranjene i da lete 24/7 zbog hitnih potreba.

Nisam ni ja rekao da je bilo bolje da voze mrtve i ranjene. Ali mislim da nije normalno da dođe helikopter čak iz Grčke da vozika lopate i televizijske ekipe.




Quote
Da su tražili, sigurno bi dobili i helikopter iz jedne susjedne države. Ali taj helikopter ima dvije ozbiljne mane, nije iz NATO-a i na sebi ima trobojnu rondelu sa stilizovanim bijelim krstom. Žalosno ali istinito...

Nemam ništa protiv dobre saradnje među Srbijom i CG, ali glupo mi se čini, da se omalovaža dobra volja da pruži se pomoč CG, pa makar bila ona i iz "drugorazredne" Slovenije ili Grčke.

Piloti iz 15. helikopterskega bataljona i gorski reševalci, više puta su dokazali svoju spremnost pomoči ljudima u nevolji. Mogu reči, da su kad je zatrebalo, išli su preko granice, do koje bi jim trebalo iči. Riskirali su svoje živote za druge. Da ne zaboravimo i pripadnike GRS, koja je pored helikoptera SV uključena u rešavanja. Za info, od 1.1.2011 do 19.9.2011 helikopterska jedinica SV rešavao je 139 puta, prevezao je 152 ozleđene osoba u tim rešavanjima i za to naleteli 150 sati. I koriste HE Bell-412, isti takav, kakvog su poslali u CG.

Sa poštovanjem
Božo13

Meni je iskreno žao što si ti i Duje moj post shvatili kao omalovažavanje pomoći koja je stigla iz Slovenije i Grčke. Naravno da ne dovodim u pitanje hrabrost, stručnost i humanost slovenačkih pilota i pripadnika GSS. Ljudi su dobili naređenje, došli su i izvršili svaki zadatak koji je pred njih bio postavljen. Druga je stvar što su zadaci bili takvi kakvi su.
Logged
ML
kapetan korvete
*
Offline Offline

Posts: 6 798



« Reply #92 on: February 19, 2012, 08:34:39 pm »

Stiže i konjica, nikad nije kasno.

19/02/2012 1400

Sjedinjenje Američke Države poslaće dva helikoptera kao pomoć Crnoj Gori za otklanjanje posledica nezapamćenog nevremena, saopštila je danas crnogorska Vlada.

SAD će, na poziv Podgorice NATO državama za pomoć, u Crnu Goru uputiti dva vojna helikoptera tipa “crni jastreb” sa 40 članova posade za podršku.

Jedan helikopter je specijalno opremljen za hitnu medicinsku evakuaciju, dok je drugi pogodan za transport tereta.

Angažovanje američkih helikoptera sledi nakon što su helikoptersku podršku ranije obezbedili drugi NATO saveznici – Grčka, Slovenija i Hrvatska, kao pomoć u reagovanju na najteže zimske vremenske nepogode u Crnoj Goru u poslednjih nekoliko decenija.

U Crnoj Gori je, zbog ekstremnih snežnih padavina, 11. februara proglašeno vanredno stanje na čitavoj teritoriji, a snežno nevreme do sada je odnelo tri ljudska života.

Izvor: Tanjug [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* crni-jastreb.jpg (70.15 KB, 680x453 - viewed 219 times.)
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #93 on: February 19, 2012, 09:38:18 pm »

Živim u CG, moj komentar je sledeći:

Žao mi je običnog naroda koga je pogodio bes prirode - ali u CG nije ništa neuobičajeno da pojedina sela zbog snega budu odesečan od sveta po nekoliko meseci. To je tako od pamtiveka i niko od toga do sada nije pravio reklamu!

Žalosno je da ova vladajuća politička struktura (elita) svaki događaj iskoristi u reklamiranju sebe!
Još je žalosnije, što narod ponekad i poveruje u to ....!
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #94 on: February 19, 2012, 09:53:59 pm »


 Možda su, (samo neko moje mišljenje ) bile potrebnije teške mašine , gorivo za njih i medecinsko osoblje. Opet naglašavam, moje lično mišljenje.
I sad mi kažite da nikad ranije nismo imali zime s ovoliko padavina i ovolikim minusom???Ovo je sada totalna katastrofa? Pa da, Maje su prorekle smak sveta a ovo je uvertira!
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #95 on: February 20, 2012, 10:17:05 am »

@Rasho

Drago mi je, da smo razčistili sivu conu. A sada ka novim pobedama. Smiley

LPB
Logged
langsdorff
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 339


Hans Langsdorff


« Reply #96 on: February 21, 2012, 12:07:18 pm »

Da je traženo, pomoć bi došla i iz Srbije, NATO je ipak aktuelnoj vlasti u Podgorici draži. Reklama za NATO je bila više nego dobra. Zaključak: "I suviše politike na ovim našim prostorima, a premalo ljudskosti i solidarnosti"!
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 993


« Reply #97 on: February 21, 2012, 03:43:23 pm »

Zima prolazi, jesu li helikopteri uopšte stigli?

Važno je da su obećani...
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 025


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #98 on: February 21, 2012, 04:07:38 pm »

Da je traženo, pomoć bi došla i iz Srbije, NATO je ipak aktuelnoj vlasti u Podgorici draži. Reklama za NATO je bila više nego dobra. Zaključak: "I suviše politike na ovim našim prostorima, a premalo ljudskosti i solidarnosti"!
Još bolje da ta elita nije namestila referendum i da je C.Gora ostala tamo gde joj je i mesto.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #99 on: February 21, 2012, 04:10:17 pm »

Crna gora je ostala tamo, gde je. Nikuda nije išla. A vetar se menja. Ponekad je Jugo, ponekad Bura, a ponekad duva sa Severa.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 883



« Reply #100 on: February 21, 2012, 04:11:54 pm »

Zima prolazi, jesu li helikopteri uopšte stigli?

Važno je da su obećani...

Boro, kad oni obećaju to se računa kao da su zaista i ispunili. Velika je to čast, znaš... kad se oni zauzmu za nešto.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 025


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #101 on: February 21, 2012, 05:27:19 pm »

Crna gora je ostala tamo, gde je. Nikuda nije išla. A vetar se menja. Ponekad je Jugo, ponekad Bura, a ponekad duva sa Severa.
C.Gora je sa Srbijom do nedavno sačinjavala jednu zemlju, na to sam mislio.
Logged
proxy1969
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 170


« Reply #102 on: February 21, 2012, 05:47:49 pm »

Zima prolazi, jesu li helikopteri uopšte stigli?

Važno je da su obećani...

Evo za HRZ/NATO ovdje ti sve piše ima i video prilog.....(x2): http://www.morh.hr/hr/vijesti-najave-i-priopcenja/priopcenje/morh-uputio-helikopter-i-osam-pripadnika-osrh-u-pruzanje-humanitarne-pomoci-crnoj-gori.html
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 883



« Reply #103 on: February 21, 2012, 05:50:09 pm »


Mislim da Boro pita za ona dva američka Blek Hoka. Smiley
Logged
proxy1969
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 170


« Reply #104 on: February 21, 2012, 05:52:57 pm »

Mislim da Boro pita za ona dva američka Blek Hoka. Smiley

E ti su za spomenar.........(ti ameri su vrlo čudni, stalno se motaju svukud, a kad ih zapravo trebaš nema ih nigdje, valjda se onda motaju negdje drugdje...)
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 58   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 23 queries.